apdegumi: siltumenerģija, elektroenerģija, radiācija, berzes, un ķīmiskie apdegumi

Vairums apdegumi ir nelielas traumas, kas rodas mājās vai darbā. Ir vispārzināms, lai iegūtu nelielu apdegums no karstā ūdens, curling dzelzs, vai pieskaroties karstu plīts. Home ārstēšana parasti viss, kas nepieciešams, lai dziedināšanu un novērstu citas problēmas, piemēram, infekciju.

Siltuma apdegumu (termiskus apdegumus) izraisa ugunsgrēku, tvaika, karstiem priekšmetiem vai karstiem šķidrumiem. Applaucēt apdegumus no karstiem šķidrumiem ir visizplatītākie apdegumus uz bērniem un gados vecākiem pieaugušajiem; Aukstās temperatūras apdegumi, ko izraisa ādas pakļaušanu slapjš, vējains, vai aukstuma apstākļiem; Elektriskās apdegumi izraisa saskare ar elektrisko avotiem vai zibens; Ķīmiskie apdegumi izraisa kontakts ar mājsaimniecības vai rūpniecisko ķimikāliju šķidrā, cietā vai gāzes veidā. Dabas produktos, piemēram, čili pipari, kas satur vielas kairina ādu, var izraisīt dedzināšanas sajūta; Radiācijas apdegumus izraisa saule, sauļošanos solārijā, solārijā, rentgenstariem, vai staru terapiju vēža ārstēšanai; Berzes apdegumi izraisa kontakts ar jebkuru cietu virsmu, piemēram, ceļi ( “ceļu izsitumiem”), paklājiem vai sporta grīdu virsmām. Tie parasti ir gan kasīšana (nodiluma) un siltuma apdegums. Sportistiem, kuri ietilpst uz grīdām, tiesām, vai dziesmas var saņemt berzi apdegumus uz ādas. Motociklu vai velosipēdu braucēji, kuri ir ceļu satiksmes negadījumu skaitu, bet ne valkājot aizsargājošu apģērbu arī var saņemt berzes apdegumus. Informāciju par attieksmi pret berzes apdegumiem, skrambām.

Pirmās pakāpes apdegumi ir apdegumi pirmā slāņa ādas; Ir divi veidi, otrās pakāpes apdegums; Virspusēja daļēja biezuma deg ievainot pirmo un otro ādas slāņos; Deep daļēja biezuma apdegumi ievainot dziļākos ādas slāņos.

Ieelpot karstu gaisu vai gāzes var savainot jūsu plaušas (ieelpojot ievainoto). Elpošanas toksisku gāzu, piemēram, oglekļa monoksīds, var izraisīt saindēšanos.

Burns savainoties ādas slāņus, kā arī var savainot citus ķermeņa daļas, piemēram, muskuļu, asinsvadu, nervu, plaušām un acīm. Burns tiek definēti kā pirmā, otrā, trešās vai ceturtās pakāpes, atkarībā no tā, cik daudz slāņu ādas un audu sadeg. Jo dziļāka ir apdegums un lielāks dega teritorija, jo nopietnāka apdegums ir.

Ziedputekšņu skaita, apstrādes padomiem, un vairāk.

Tas nekas šķaudīt at.