aukslēju šķeltne – topic pārskats

Aukslējas ir ārstējamas iedzimts defekts. Tā notiek, kad jumts bērna mutē (aukslēju) neattīsta normāli grūtniecības laikā, atstājot atveri (plaisa) in aukslēju, kas var iet cauri uz deguna dobumā. Plaisa var veidot uz jebkuru daļu no aukslējām, ieskaitot priekšējo daļu jumta mutē (cieto aukslēju) vai mazā vāka audu, kas karājas uz leju no mīkstās aukslējas (ūka). Tas var šķist pats par sevi vai kopā ar citiem iedzimtiem defektiem, sejas un galvaskausa, piemēram, lūpas.

Ārsti nav pārliecināti, ko izraisa to. Bet jūsu mazulim var būt biežāk ir aukslēju šķeltne, ja jums

Ir svarīgi rūpēties par sevi pirms un grūtniecības laikā, lai jūsu bērnam būs tik veselīgi, cik vien iespējams.

Ja kāds jūsu ģimenē piedzima ar aukslēju šķeltni, jūs varat domāt par ģenētiskās konsultācijas. Tas var palīdzēt jums saprast jūsu izredzes, kam bērns ar aukslēju šķeltni.

Daži aukslēju šķeltni veidi ir viegli redzēt, kad bērns ir piedzimis. Bet, pat ja aukslējas neietekmē to, kā mazuļa seja izskatās, to parasti var redzēt iekšā mutē.

No spraugu vieta ir lielāka nozīme nekā to, kā tas izskatās. Neliela plaisa mīksto aukslēju var radīt vairāk problēmu-jo tā ietekme uz runu, nekā lielā plaisa, kas ir viegli redzēt.

Bērnu ar aukslēju šķeltni bieži ir barošanas problēmas, jo viņš vai viņa nespēj sūkāt un norīt normāli. Bet tas ne vienmēr pēdējais, jo īpaši ar ārstēšanu.

Izmantot noteiktas zāles, kamēr jūs esat grūtniecības stāvoklī; Lietot alkoholu vai nelegālās narkotikas, kamēr jūs esat grūtniecības stāvoklī; Smēķē, kamēr jūs esat grūtniecības stāvoklī; Ir pakļauti starojumam vai infekciju, kamēr jūs esat grūtniecības stāvoklī; Ir ģimenes anamnēzē aukslēju šķeltni.