barības vada gredzeni un audums ceļvedis – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējām

Kas tas ir?

Barības vada gredzeni un audums ir krokas, kas bloķē jūsu barības vads vai nu daļēji vai pilnībā. Gredzeni ir joslas normālu esophageal audu, kas veido sašaurinājumi ap iekšpusē barības vads. Tie sastopami apakšējā barības vads. Tīkli, kas rodas barības vada augšējās daļas, ir plānas slāņi šūnas, kas aug pāri iekšpusē barības vads. Nu stāvoklis var apgrūtināt rīšanu cietu barību .; Eksperti nav pārliecināti, ko izraisa barības vada gredzeni un audums. Nosacījums var būt iedzimta (iedzimta) vai var attīstīties pēc dzimšanas. Cilvēki ar barības vada gredzeniem un audums parasti ir refluksa simptomi. Kad barības vada audums notikt kopā ar dzelzs deficīta anēmiju stāvoklis ir pazīstams kā Plummer-Vinson sindromu .; simptomi; Lielākā daļa barības vada gredzeni un audums nerada nekādus simptomus, un tiek atklāti, kad cilvēki ir bārija rentgena vai endoskopiju citu iemeslu dēļ. Kad gredzeni vai audums do izraisīt simptomus, visbiežāk sūdzība ir rīšanas grūtības sausnas. Foods, īpaši gaļas un maizes, var justies kā viņi iestrēdzis vienā vietā .; Pārtikas reizēm var kļūt iesniegta barības vadā un prasa endoskopiskās procedūru, lai atbloķētu barības vads .; diagnoze; Lai noteiktu, vai jums ir gredzens vai web, ārsts var pasūtīt kādu no šiem testiem; Bārija Swallow tests – Tas ļauj radiologs pārbaudīt barības vads ar X-ray. Jums būs nepieciešams, lai norīt bārija sulfātu, kādu krītains dzert, un arī var lūgt norīt tableti, lai redzētu, vai tas iet brīvi uz leju, lai jūsu vēdera .; Endoskopija – Jūsu ārsts ievieto tubelike kameru caur muti barības vadā izvērtēt to no iekšpuses.

simptomi

Lielākā daļa barības vada gredzeni un audums nerada nekādus simptomus, un tiek atklāti, kad cilvēki ir bārija rentgena vai endoskopiju citu iemeslu dēļ. Kad gredzeni vai audums do izraisīt simptomus, visbiežāk sūdzība ir rīšanas grūtības sausnas. Foods, īpaši gaļas un maizes, var justies kā viņi iestrēdzis vienā vietā .; Pārtikas reizēm var kļūt iesniegta barības vadā un prasa endoskopiskās procedūru, lai atbloķētu barības vads .; diagnoze; Lai noteiktu, vai jums ir gredzens vai web, ārsts var pasūtīt kādu no šiem testiem; Bārija Swallow tests – Tas ļauj radiologs pārbaudīt barības vads ar X-ray. Jums būs nepieciešams, lai norīt bārija sulfātu, kādu krītains dzert, un arī var lūgt norīt tableti, lai redzētu, vai tas iet brīvi uz leju, lai jūsu vēdera .; Endoskopija – Jūsu ārsts ievieto tubelike kameru caur muti barības vadā izvērtēt to no iekšpuses.

diagnoze

Lai noteiktu, vai jums ir gredzens vai web, ārsts var pasūtīt kādu no šiem testiem

Cik ilgi tas notiek?

Apstrādājot gredzenus vai webs parasti atrisina problēmu nekavējoties. Audums un gredzeni var atgriezties, lai gan, tāpēc jums var būt nepieciešams atkārtoti ārstēšanas tiem. Daži cilvēki var dzīvot ar kairinājumu gredzenu un webs, un nolemj, ka nav ārstēšana.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Nav veids, kā novērst barības vada gredzeni vai webs. Tomēr, tā kā šis nosacījums var būt saistīta ar skābes refluksa vai dzelzs deficīta anēmija, jūs varat veikt pasākumus, lai novērstu un ārstētu šīs slimības. Izvairieties no pārtikas produktiem, kas veicina skābes refluksa, īpaši kafija, šokolāde, treknu pārtiku, pikantu pārtikas, gāzētie dzērieni, piparmētra, krūzmētra, citrusaugļi, tomāti, pilnpiena un sīpolus. No dzelzs deficīta anēmijas ārstēšana mainās atkarībā no problēmas cēloni.

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Ja jums ir skābes refluksa un gredzeni vai webs, ārstēšana tiks novirzīts uzlabot refluksa. Tāpēc, ka dzelzs deficīts var veicināt attīstību, barības vada gredzeni un audums, ārsts, iespējams, būs kārtībā asinsanalīzes dzelzs līmeni, un, ja jums ir nepilnīgs, noteikt dzelzs preparātus.

Kad apmeklēt ārstu

Jums jāsazinās ar savu ārstu, ja Jums ir jebkādas rīšanas grūtības. Jums vajadzētu meklēt neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja jūs nevarat norīt šķidrumu, jo pārtika ir iesniegta jūsu barības vads.

prognoze

Par barības vada webs un gredzeni perspektīvas ir lieliska. Pat cilvēki ar rīšanas grūtības darīt arī pēc dilatācija. Ja simptomi glabāt atgriežoties, jums var būt nepieciešams atkārtot dilations vai elektrokauterizācijai kontrolēt simptomus.