barības vada vēzis

Barības vada vēzis ir vēzis, kas notiek barības vadā – garš, dobu caurule, kas iet no rīkli ar kuņģi. Jūsu barības vads veic pārtikas jūs norīt ar kuņģi tiks sagremota.

Barības vada vēzis parasti sākas šūnas, kas atbilst iekšpusē barības vads. Barības vada vēzis var rasties jebkurā vietā gar barības vads, bet cilvēki Amerikas Savienotajās Valstīs, tas notiek visbiežāk apakšējā daļā barības vads. Vairāk vīriešu nekā sieviešu iegūtu barības vada vēzi.

Barības vada vēzis nav izplatīta Amerikas Savienotajās Valstīs. Citās pasaules vietās, piemēram, Āzijā un Āfrikā, barības vada vēzis ir daudz biežāk.

Pazīmes un simptomi barības vada vēzis ir

Early barības vada vēzis parasti neizraisa pazīmes vai simptomus.

Kad apmeklēt ārstu

Veikt iecelšanu ar ārstu, ja Jums ir kādi noturīgas pazīmes un simptomi, kas jāuztraucas jums.

Veidi barības vada vēzi

Ja jums ir diagnosticēta ar Bareta barības vads, pirmsvēža stāvokli, kas palielina risku saslimt ar barības vada vēža, ko izraisa hroniskas skābes reflukss, jautājiet savam ārstam, kāda pazīmes un simptomi skatīties, kas varētu liecināt, ka Jūsu stāvoklis pasliktinās.

Skrīnings barības vada vēzi nenotiek regulāri, jo trūkst viegli identificējamu augsta riska grupu un iespējamiem riskiem, kas saistīti ar endoskopiju. Ja jums ir Bareta barības vadu, apspriestu plusus un mīnusus skrīninga ar savu ārstu.

Tas nav skaidrs, ko izraisa barības vada vēzi.

Barības vada vēzis rodas, kad šūnas jūsu barības vads attīstīt kļūdas (mutācijas) savā DNS. Kļūdas padara šūnas augt un sadalīt ārpus kontroles. Akumulācijas patoloģiskas šūnas veido audzējs barības vads, kas var augt iebrukt tuvumā struktūras un izplatīties uz citām ķermeņa daļām.

Ko jūs varat darīt

Barības vada vēzis tiek klasificētas saskaņā ar šūnu veida, kas ir iesaistīti. No barības vada vēzis jums ir veids palīdz noteikt jūsu ārstēšanas iespējas. Veidi barības vada vēzis ir

Ir doma, ka hronisks iekaisums jūsu barības vads var veicināt DNS izmaiņas, kas izraisa barības vada vēzi. Faktori, kas izraisa kairinājumu šūnās jūsu barības vads un palielināt savu risku barības vada vēža ietver

Kā barības vada vēzis attīstību, tas var izraisīt komplikācijas, piemēram,

Ja Jūsu ģimenes ārsts ir aizdomas, jums ir barības vada vēzis, jūs var nodot ar vairākiem ārstiem, kuri palīdzēs novērtēt savu stāvokli. Jūsu veselības aprūpes komanda var būt ārsti, kuri

Lai iegūtu visvairāk no jūsu iecelšanu, tā ir laba ideja, lai būtu labi sagatavoti. Lūk, daži informāciju, kas palīdzēs Jums sagatavoties, un zināt, ko gaidīt no sava ārsta.

Barības vada vēzi inscenējums

Gatavo jautājumu sarakstu, kas palīdzēs jums veikt lielāko daļu sava laika ar savu ārstu. Par barības vada vēzi, daži pamatjautājumi, lai vaicājiet ārstam ir

Nekautrējieties uzdot jebkādus citus jautājumus, kas notiek ar jums laikā jūsu iecelšanu.

Testi un procedūras, ko izmanto, lai diagnosticētu barības vada vēzis ietver

Kad esat diagnosticēta ar barības vada vēzis, ārsts strādā, lai noteiktu, cik lielā mērā (posms) no vēža. Jūsu vēzis ir posms palīdz noteikt jūsu ārstēšanas iespējas.

Testi izmanto inscenējums barības vada vēzi ietver datortomogrāfiju (CT) skenēšanas un pozitronu emisijas tomogrāfijas (PET).

Par barības vada vēzi posmi

ķirurģija

Ko ārstēšanu jūs saņemat par barības vada vēzi, pamatojoties uz iesaistīto jūsu vēzis, jūsu vēzis skatuves, jūsu vispārējo veselību un jūsu p ārstēšanai šūnu tipa.

Ķirurģiski, lai likvidētu vēža var izmantot atsevišķi vai kombinācijā ar citiem ārstēšanas. Darbības, ko lieto barības vada vēzis ir

Ārstēšanas komplikāciju

Barības vada vēža ķirurģija nes risku nopietnas komplikācijas, piemēram, infekcijas, asiņošanu un noplūdi no zonas, kurā atlikušie barības vads ir uzlikt no jauna.

Operācija, lai novērstu jūsu barības vads var veikt kā atklātā procedūrā izmanto lielus iegriezumus vai ar īpašiem ķirurģijas instrumentiem ievietota caur vairākiem maziem iegriezumiem ādā (laparoscopically). Kā jūsu operācija tiek veikta atkarīgs no jūsu situāciju un jūsu ķirurga pieredzes un p.

Ārstēšanas barības vada obstrukciju un grūtības ar ēšanu var ietvert

Ķīmijterapija ir narkotiku ārstēšanas, kas izmanto ķimikālijas, lai nogalinātu vēža šūnas. Ķīmijterapijas zāles parasti izmanto pirms (neoadjuvantas) vai pēc (adjuvantu) operācijas cilvēkiem ar barības vada vēzi. Ķīmijterapijas var kombinēt arī ar staru terapiju. Cilvēkiem ar progresējošu vēzi, kas ir izplatījies ārpus barības vads, ķīmijterapija, var lietot vienu pašu, lai palīdzētu atvieglot pazīmes un simptomus, ko izraisa vēzi.

Ķīmijterapijas blakusparādības, kas Jums ir atkarīgas no tā, ķīmijterapija narkotikas saņemat.

Staru terapiju izmanto augstas powered enerģijas starus, lai nogalinātu vēža šūnas. Starojums var nākt no mašīnas ārpus ķermeņa, kura mērķis starus jūsu vēzis (staru terapijas). Vai starojums var būt iekšpusē ķermeņa tuvu vēža (Brahiterapijas).

ķīmijterapija

Staru terapija visbiežāk apvienojumā ar ķīmijterapiju cilvēkiem ar barības vada vēzi. To var izmantot pirms vai pēc operācijas. Staru terapija tiek izmantota arī, lai mazinātu sarežģījumus modernu barības vada vēzi, piemēram, kad audzējs aug pietiekami liela, lai apturētu pārtiku no iet uz vēdera.

Blakusparādības izstarojumu uz barības vads ietver saules apdegumiem līdzīgas ādas reakcijas, sāpīga vai apgrūtināta rīšana, un nejaušu kaitējumu tuvējo orgāniem, piemēram, plaušām un sirdi.

Apvienojot ķīmijterapiju un staru terapiju var uzlabot efektivitāti katras ārstēšanas. Kombinētie ķīmijterapijas un staru var būt vienīgā ārstēšanas saņemat, vai kombinētā terapija var lietot pirms operācijas. Bet apvienojot ķīmijterapijas un staru terapijas palielina iespējamību un smagumu blakusparādības.

Papildu un alternatīvas terapijas var palīdzēt jums tikt galā ar blakusparādības vēža un vēža ārstēšanu. Piemēram, cilvēkiem ar barības vada vēzi var izjust sāpes, ko izraisa vēža ārstēšanu vai augošs audzējs. Jūsu ārsts var strādāt, lai kontrolētu jūsu sāpes, apstrādājot cēloni vai ar medikamentiem. Still, sāpes var saglabāties, un papildu un alternatīvas terapijas var palīdzēt jums tikt galā.

Staru terapija

Kombinētie ķīmijterapijas un staru

iespējas ietver

Jautājiet savam ārstam, vai šīs iespējas ir droši par jums.

Galā ar šoka, bailes un skumjas, kas nāk ar vēža diagnozi var prasīt laiku. Jums var apjukt tikai tad, kad jums ir nepieciešams veikt izšķirošus lēmumus. Ar laiku, katrs cilvēks atrod veidu, kā tikt galā, un nāk ar noteikumiem, ar diagnozi.

, Līdz atrodat to, kas parādīs jums visvairāk komfortu, uzskata, cenšoties

Atrast kādu, ar ko parunāt. Jums varētu būt tuvu draugu vai ģimenes locekli, kurš ir labs klausītājs. Vai runāt ar padomdevējs, medicīnas sociālā darbinieka vai mācītāja vai reliģiskā padomdevējs.

Apsvērt savieno atbalsta grupu cilvēkiem ar vēzi. Jūs varat atrast spēku un iedrošinājumu, jo ar to ar cilvēkiem, kuri saskaras ar tām pašām problēmām jūs esat. Jautājiet savam ārstam, medmāsai vai sociālo darbinieku par grupu jūsu reģionā. Vai mēģiniet tiešsaistes ziņu dēļiem, piemēram, tie, kas pieejami, izmantojot American Cancer Society.

Jūs varat veikt pasākumus, lai samazinātu risku saslimt ar barības vada vēzi. Piemēram

apmeklējiet savu ārstu