bērnība smadzeņu stumbra gliomu ārstēšana (pdqто): [] – vispārēja informācija par bērnu smadzeņu stumbra gliomu

Bērnība smadzeņu stumbra gliomu ir slimība, kas labdabīgi (noncancer) vai ļaundabīgi (vēža) šūnas formu audos smadzeņu stumbra.

Smadzeņu stumbra ir daļa no smadzeņu savienots ar muguras smadzenēm. Tas ir zemākajā daļā smadzenēs, tieši virs muguras kakla. Smadzeņu stumbrs ir daļa no smadzeņu, kas kontrolē elpošana, sirdsdarbība, un nervi un muskuļi izmanto redzēt, dzirdes, pastaigas, runā, un ēd. Lielākā daļa bērnu smadzeņu stumbra gliomu ir Pontine gliomas, kas veido daļā smadzeņu stumbra sauc Pons.

Smadzeņu audzēji ir trešais izplatītākais vēža veids bērniem.

Šis kopsavilkums attiecas uz primāru smadzeņu audzēju (audzējiem, kas sākas smadzenēs). Attieksmi pret metastātisku smadzeņu audzēju, kas ir audzēji ar vēža šūnām, kas sākas citās ķermeņa daļās, un izplatījās smadzenēs veidojas, netiek apspriesta šajā kopsavilkumā.

Smadzeņu audzēji var rasties gan bērniem, gan pieaugušajiem; tomēr, ārstēšana bērniem, var būt atšķirīgs nekā ārstēšanai pieaugušajiem. Skatīt šādus PDQ ārstēšanas kopsavilkumus, lai iegūtu vairāk informācijas

Smadzeņu audzēji var būt labdabīgi (nav vēža) vai ļaundabīgi (vēzis).

Labdabīgi smadzeņu audzējiem augt un nospiediet uz tuvējo jomās smadzenēs. Viņi reti izplatīties citos audos. Ļaundabīgo smadzeņu audzēju, iespējams augt ātri un izplatīties uz citām smadzeņu audos. Kad audzējs izaug vai nospiež uz platību smadzenēs, tas var pārtraukt, ka daļa no smadzenēm strādāt kā vajadzētu. Gan labdabīgi un ļaundabīgi smadzeņu audzēji var izraisīt pazīmes un simptomi, un ir nepieciešama ārstēšana.