būtiska trombocitēmija

Essential trombocitēmija ir neparasts slimība, kad organisms ražo pārāk daudz asins trombocītu. Šis nosacījums var radīt jums justies noguruši, noreibšana un izjust galvassāpes un redzes izmaiņas. Tas arī palielina risku asins recekļi.

Essential trombocitēmija (throm-BOE-sie-tevi-me-uh) ir biežāk cilvēki virs 50 gadu vecuma, un nedaudz biežāk sievietēm. Jaunieši var attīstīt arī to.

Esenciāla trombocitēmija ir hroniska slimība, kas ir neārstējama. Ja Jums ir viegla slimības formu, jums nav nepieciešama ārstēšana. Ja Jums ir smaga stāvoklī, jums var būt nepieciešams zāles, kas pazemina jūsu trombocītu skaitu, asins atšķaidītāji vai abus.

Pirmā norāde Jums ir traucējumi, var būt attīstība asins recekļa (tromba). Recekļi var veidoties jebkur jūsu ķermeņa, bet ar būtiskiem trombocitēmijas tie sastopami visbiežāk jūsu smadzenes, rokas un kājas.

Pazīmes un simptomi ir atkarīgi no tā, kur receklis veidlapas. tie ietver

Retāk, svarīgi trombocitēmija var izraisīt asiņošanu, it īpaši, ja trombocītu skaits ir ļoti augsts (vairāk nekā 1 miljons trombocītu skaits mikrolitrus asinīs). Asiņošana var būt

Ja asins receklis notiek artērijas, kas piegādā smadzenēm, tas var izraisīt pārejošu išēmijas lēkme (TIL) vai insultu. TIA vai ministroke, ir pagaidu pārtraukšana asins plūsmu uz daļu no smadzenēm. Pazīmes un simptomi insultu vai TIA attīstīt pēkšņi un ietver

Kad apmeklēt ārstu

Ko jūs varat darīt

nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību

Kaulu smadzeņu – poraina audu iekšpusē jūsu kauliem – satur cilmes šūnas, kas var kļūt sarkano asins šūnu, balto asins šūnu vai trombocītu (trombocītu). Trombocīti stick kopā, palīdzot asinis veidot recekli, kas apstājas asiņošana, kad jūs sabojāt asinsvadu, piemēram, kad jūs saņemsiet griezumu. Normāls trombocītu skaits svārstās no 150,000 līdz 450,000 trombocītu skaits mikrolitru asiņu.

Ko sagaidīt no sava ārsta

Ja jums ir svarīgi, vai galvenais, trombocitēmija, jūsu kaulu smadzeņu padara pārāk daudz trombocītu veidojošas šūnas (megakariocītu). Lieko trombocītu nevar normāli funkcionēt, kā rezultātā patoloģiska recēšanu vai asiņošana.

medikamenti

Precīzs iemesls būtiskiem trombocitēmija un līdzīgos apstākļos, kas pazīstams kā mieloproliferatīvās traucējumiem, nav zināms. Apmēram 80 procenti cilvēku ar traucējumiem ir iegūtās gēnu mutāciju veicina slimību. Tas var ietvert Janus kināzes 2 (JAK2), kalretikulīns (CALR) vai MPL gēnu mutācijas.

avārijas procedūra

Liels trombocītu skaits, kas ir, ko izraisa pamata nosacījums, piemēram, infekcijas vai dzelzs deficīts sauc reaktīva, vai sekundāro, trombocitēmija. Cilvēki ar sekundāro trombocitēmijas ir mazāk risku asins recekļi un asiņošanu, nekā darīt cilvēkiem ar būtisku trombocitēmijas.

Cilvēki ar būtisku trombocitēmijas kuri vecāki ir komplikāciju risks, jo ir cilvēki, kas esam bija pirms asins recekļi vai asiņošana problēmas, kas saistītas ar slimību.

Neparasti asins recēšanas būtiska trombocitēmijas var izraisīt dažādas potenciāli nopietnas komplikācijas, tai skaitā

Essential trombocitēmija var izraisīt asiņošanu ar ievērojamu asins zudumu. Nelielam skaitam cilvēku ar būtisku trombocitēmijas vēlāk var progresēt līdz šīm potenciāli dzīvībai bīstamām slimībām

Lūk, daži informāciju, kas palīdzēs Jums sagatavoties Jūsu iecelšanu, un zināt, ko gaidīt no sava ārsta.

Būtiskiem trombocitēmijas, daži pamatjautājumi, lai vaicājiet ārstam ir

Nevilcinieties uzdot citus jautājumus, kas notiek ar jums laikā jūsu iecelšanu.

Jūsu ārsts var Jums uzdot vairākus jautājumus, piemēram,

Ja Jūsu asins aina ir virs 450000 trombocītu skaits mikrolitru asiņu, ārsts meklēs pamatā esošā stāvokļa. Viņš vai viņa būs izslēgtu visus citus cēloņus augstu trombocītu skaits, lai apstiprinātu diagnozi būtisku trombocitēmijas. Asins analīzes var ietvert

Jūsu ārsts var arī ieteikt divas kaulu smadzeņu testi

Ārstēšana būtisku trombocitēmijas atkarīgs no jūsu risku asins recēšanu vai asiņošanas epizodes. Ja esat jaunāks par 60 un nav bijis pazīmes vai simptomus, jūs varat vienkārši nepieciešams periodiski medicīniskās apskates.

Jūsu ārsts var izrakstīt zāles, ja

Jūsu ārsts var ieteikt kādu no šīm recepšu medikamentu, iespējams, kopā ar zemas devas aspirīna, lai samazinātu trombocītu skaitu vai recēšanas risku

Medicīniska procedūra sauc trombocītu pheresis lieto tikai ārkārtas situācijās, piemēram, pēc insulta vai citu bīstamu asins recēšanu. Tas īslaicīgi pazemina trombocītu skaitu. Adata savienota ar cauruli ļauj jūsu asinis plūst ierīci, kas novērš trombocītu, pēc kura jūsu asinis atpakaļ uz savu ķermeni.

Ja jums ir būtisks trombocitēmija, ārsts var ieteikt Jums regulāri veikt mazas aspirīna devas. Aspirīns padara trombocītu mazāk lipīga un asinīs ir mazāk iespējams, veido recekļus. Tas ir bieži lietot grūtniecības laikā, jo tas ir zems risks izraisīt blakusparādības auglim.

Arī mēģināt izvēlēties veselīgu dzīvesveida paradumus, lai samazinātu savu risku saslimt ar nosacījumiem, kas var veicināt asins recēšanu. Tie ietver diabēts, augsts asinsspiediens un augsts holesterīna līmeni asinīs. Veikt pasākumus, lai

apmeklējiet savu ārstu