caureja

Caureja

Kas ir caureja?

Kas ir caureja ?; Kas izraisa caureju ?; Kādi citi simptomi pavada caureja ?; Kad ir pieaugušie ar caureju redzēt veselības aprūpes sniedzēju ?; Kad ir bērni ar caureju redzēt veselības aprūpes sniedzēju ?; Kā iemesls caurejas diagnosticēta ?; Kā caureja apstrādāta ?; Ēšana, Diēta un Uzturs; Vai caureja novērst ?; Norāda uz Atcerēties;

Caureja ir šķidra, ūdeņaina vēdera izeja. Ņemot caureja nozīmē iet šķidra vēdera izeja trīs vai vairāk reizes dienā. Akūta caureja ir izplatīta problēma, kas parasti ilgst 1 vai 2 dienas, un dodas prom uz savu.

Caureja ilgst vairāk nekā 2 dienas, var būt pazīme daudz nopietnu problēmu. Hroniska caureja-caureja, kas ilgst vismaz 4 nedēļas, var būt simptoms hronisku slimību. Hronisku caureju simptomi var būt nepārtraukta vai viņi var nākt un iet.

Caureja jebkuras ilgums var izraisīt dehidratāciju, kas nozīmē, organismā trūkst pietiekami daudz šķidruma un elektrolītu-ķīmiskās vielas sāļu, ieskaitot nātrija, kālija un hlorīda-darbotos pareizi. Mīksti izkārnījumi satur vairāk šķidruma un elektrolītu un sver vairāk nekā cieto izkārnījumi.

Cilvēki visu vecumu var saņemt caureja. Amerikas Savienotajās Valstīs, pieaugušajiem vidēji vienu cīkstēšanās akūtas caurejas katru gadu, 1 un maziem bērniem ir vidēji divas epizodes akūtas caurejas katru gadu. 2

Kas izraisa caureja?

Bakteriālas infekcijas. Vairāku veidu baktērijas patērē caur inficētu pārtiku vai ūdeni var izraisīt caureju. Bieži vainīgie ietver Campylobacter, Salmonella, Shigella, un Escherichia coli (E. coli) .; Vīrusu infekcijas. Daudzi vīrusi izraisa caureju, ieskaitot rotavīrusu, norovirus, citomegalovīrusu, herpes simplex vīruss, un vīrusu hepatītu. Infekcija ar rotavīrusu ir visbiežākais akūtas caurejas bērniem. Rotavīruss caureja parasti izzūd 3 līdz 7 dienām, bet var radīt problēmas fermentē laktozi līdz mēnesi vai ilgāk .; Parazīti. Parazīti var iekļūt organismā caur pārtiku vai ūdeni un apmesties gremošanas sistēmu. Parazīti, kas izraisa caureju ietver Giardia lamblia, Entamoeba histolytica un Cryptoporidium .; Funkcionāli zarnu traucējumi. Caureja var būt simptoms kairinātu zarnu sindroms .; Zarnu slimības. Zarnu iekaisuma slimība, čūlainais kolīts, Krona slimība, un celiakijas bieži noved pie caureju .; Pārtikas nepanesības un jutīgie jautājumi. Daži cilvēki ir grūtības karsējot dažas sastāvdaļas, piemēram, laktozi, cukuru atrodami piena un piena produktu. Daži cilvēki var būt caureja, ja viņi ēd dažu veidu cukura aizvietotāju lielās devās .; Reakcija uz zālēm. Antibiotikas, vēža medikamenti, un antacīdi, kas satur magniju visi var izraisīt caureju.

Akūta caureja parasti izraisa baktēriju, vīrusu, vai parazītu infekcijas. Hroniska caureja parasti ir saistīta ar funkcionālu traucējumu, piemēram, kairinātu zarnu sindroma vai zarnu slimību, piemēram, Krona slimības ārstēšanai.

slāpes; retāka urinācija nekā parasti; tumšas krāsas urīns; sausa āda; nogurums; reibonis; apreibums

Visbiežāk cēloņi caureju ietver šādus

Dažiem cilvēkiem attīstīt caureja pēc kuņģa operācijas, kas var izraisīt pārtikas, lai pārvietotos pa gremošanas sistēmu ātrāk.

Cilvēki, kas apmeklē noteiktus ārvalstis ir risks ceļotāju caureja, ko izraisa ēdot pārtiku vai dzeramo ūdeni, kas piesārņots ar baktērijām, vīrusiem, vai parazītiem. Ceļotāju caureja var būt problēma, lai cilvēki, kas dodas uz jaunattīstības valstīm Āfrikā, Āzijā, Latīņamerikā un Karību jūras reģionā. Apmeklētāju Kanādā, lielākajā daļā Eiropas valstu, Japānā, Austrālijā un Jaunzēlandē nesaskaras lielu risku ceļotāju caureju.

sausa mute un mēle; nav asaras, kad raudāšana; Nav mitrās autiņi 3 stundas vai vairāk; nogrimušu acis, vaigi, vai mīksta plankums galvaskausa; augsta temperatūra; apātija vai aizkaitināmība

Daudzos gadījumos cēlonis caureju nevar atrast. Tik ilgi, kamēr caureja dodas prom uz savu 1 līdz 2 dienu laikā, atrast cēloni parasti nav nepieciešama.

pazīmes dehidratācija; caureja par vairāk nekā 2 dienas; stipras sāpes vēderā vai taisnās zarnas; drudzis 102 grādiem vai augstāka; izkārnījumi satur asinis vai strutas; izkārnījumi, kas ir melnā un darvots

Caureja var pavadīt krampjveida, sāpes vēderā, slikta dūša, steidzamu vajadzību izmantot vannas istabu, vai zarnu kontroles zudumu. Dažas infekcijas, kas izraisa caureju var izraisīt arī drudzis un drebuļi vai asiņaini izkārnījumi.

Caureja var izraisīt dehidratāciju. Zudums elektrolītu caur dehidratāciju ietekmē ūdens daudzumu organismā, muskuļu darbību, un citas svarīgas funkcijas.

Dehidratācija ir īpaši bīstama bērniem, gados vecākiem pieaugušajiem un cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu. Dehidratācija ir nekavējoties apstrādā, lai novērstu nopietnas veselības problēmas, piemēram, orgānu bojājumus, šoks, vai koma-a sleeplike stāvokli, kurā cilvēks nav pie samaņas.

Kādi citi simptomi pavada caureja?

Pazīmes dehidratācija pieaugušajiem ietver

Pazīmes dehidratācija zīdaiņiem un maziem bērniem ietver

Arī tad, kad cilvēki ir dehidratācija, viņu āda nav saplacināt atpakaļ uz normālo uzreiz pēc maigi ieknieba un atbrīvots.

Ikviens, kam pazīmes dehidratācija nekavējoties redzēt veselības aprūpes sniedzēju. Smaga dehidratācija var būt nepieciešama hospitalizācija.

Lai gan dzerot daudz ūdens, ir svarīga, lai novērstu dehidratāciju, ūdens nesatur elektrolītu. Pieaugušie var novērst dehidratāciju, ko arī dzeramo šķidrumus, kas satur elektrolītus, piemēram, augļu sulas, sporta dzērieni, kofeīns bez bezalkoholisko dzērienu, un buljoni. Bērni ar caureju jādod iekšķīgi rehidratācijas risinājumus, piemēram, Pedialyte, Naturalyte, Infalyte un CeraLyte lai novērstu dehidratāciju.

Pieaugušie ar kādu no šiem simptomiem vajadzētu redzēt veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju

Caureja parasti nav kaitīgs, bet tā var kļūt bīstama vai signāls daudz nopietnu problēmu.

Bērni ar kādu no šiem simptomiem vajadzētu redzēt veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju

Ja bērniem ir caureja, vecāki vai aprūpētāji nevajadzētu vilcināties zvanīt veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju, lai saņemtu padomu. Caureja ir īpaši bīstams jaundzimušajiem un zīdaiņiem, izraisot smagu dehidratāciju tikai dienu vai divas. Bērni var nomirt no dehidratācijas vienas dienas laikā.

Kad ir pieaugušie ar caureju redzēt veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju?

Ja akūta caureja ilgst 2 dienas vai mazāk, diagnostikas testi parasti nav nepieciešama. Ja caureja ilgst ilgāk vai pavada tādi simptomi kā drudzis vai asiņaini izkārnījumi, ārsts var veikt testus, lai noteiktu cēloni.

pazīmes dehidratācija; caureja par vairāk nekā 24 stundas; drudzis 102 grādiem vai augstāka; izkārnījumi satur asinis vai strutas; izkārnījumi, kas ir melnā un darvots

Anamnēze un fiziskā pārbaude. Ārsts lūgs par ēšanas paradumiem un medikamentu lietošanu un veiks fizisko pārbaudi, lai meklētu pazīmes slimības .; Stool kultūra. Paraugs ķebļa analizē laboratorijā, lai pārbaudītu baktērijām, parazītiem, vai citas slimības pazīmes un infekcijas .; Asins analīzes. Asins analīzes var būt noderīga, izslēdzot konkrētu slimību .; Badošanās testi. Lai noskaidrotu, vai pārtikas nepanesība vai alerģija izraisa caureju, ārsts var lūgt personai, lai izvairītos no pārtikas produktus ar laktozi, ogļhidrātu, kviešu vai citām sastāvdaļām, lai redzētu, vai caureja reaģē uz izmaiņām diētu .; Sigmoidoscopy vai kolonoskopija. Šos testus var izmantot, lai meklētu pazīmes zarnu trakta slimībām, kas izraisa hronisku caureju. Par sigmoidoscopy, ārsts izmanto plānas, elastīgu, apgaismota caurule ar lēcas beigās, lai apskatīt iekšpusē taisnās un apakšējo daļu resnās zarnas. Kolonoskopija ir līdzīgs sigmoidoscopy, bet tas ļauj ārstam, lai skatītu visu kolu.

dzeramo krāna ūdeni, izmantojot krāna ūdens jātīra zobi, vai izmantojot ledu izgatavots no krāna ūdeni; dzeramo nepasterizēta piena vai piena produktus; ēdot zaļus augļus un dārzeņus, ieskaitot salātu un augļu salātiem, ja tie mizu augļus vai pašas dārzeņi; ēšanas neapstrādātu vai retu gaļu un zivis; ēst gaļu vai vēžveidīgos, kas nav karsti, kad izsniegts; ēdot pārtiku no ielu pārdevējiem

Caureja ir šķidra, ūdeņaina vēdera izeja. Ņemot caureja nozīmē iet šķidra vēdera izeja trīs vai vairāk reizes dienā .; Caureja ir izplatīta problēma, kas parasti dodas prom uz savu .; Visbiežāk cēloņi caureju ietver bakteriālas, vīrusu un parazitāras infekcijas, funkcionālas zarnu slimības, zarnu slimības, pārtikas nepanesības un īpatnības, un reakcijas pret medikamentiem .; Caureja var izraisīt dehidratāciju, kas ir īpaši bīstama bērniem, gados vecākiem pieaugušajiem, un cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu .; Ārstēšana ietver aizvietojot zaudēto šķidrumu un elektrolītus. Atkarībā no problēmas cēloni, var būt nepieciešami arī medikamenti, lai apturētu caureju vai ārstētu infekcija .; Bērni ar caureju jādod iekšķīgi rehidratācijas risinājumus, lai aizstātu zaudēto šķidrumu un elektrolītus .; Pieaugušie ar kādu no šiem simptomiem vajadzētu redzēt veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju: pazīmes dehidratācija, caureja ilgāk kā 2 dienas, stipras sāpes vēderā vai taisnās zarnas, drudzis 102 grādiem vai augstāka, izkārnījumi satur asinis vai strutas, vai izkārnījumi, ka ir melns un darvots .; Bērni ar kādu no šiem simptomiem vajadzētu redzēt veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju: pazīmes dehidratācija, caureja ilgāk par 24 stundām, drudzis par 102 grādiem vai augstāka, izkārnījumi satur asinis vai strutas, vai vēdera izeja, kas ir melnā un darvots .; Cilvēki var veikt pasākumus, lai novērstu divu veidu caureja-rotavīrusu caurejas un ceļotāju caurejas.

Diagnostikas testi, lai atrastu cēloni caurejas var būt šādi

Kad ir bērni ar caureju redzēt veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju?

Vairumā gadījumu caureja, vienīgā ārstēšana nepieciešama ir aizstāt zaudēto šķidruma un elektrolītu, lai novērstu dehidratāciju.

Over-the-counter zāles, piemēram, loperamīdu (Imodium) un bismuta subsalicilātu (Pepto-Bismol un Kaopectate), var palīdzēt apturēt caureju pieaugušajiem. Tomēr, cilvēkiem ar asiņainu caureju zīmi baktēriju vai parazitāras infekcijas, nedrīkst lietot šīs zāles. Ja caureja izraisa baktērijas vai parazīti, pār-the-counter zāles var pagarināt šo problēmu, tāpēc ārsti parasti izrakstīt antibiotikas vietā.

Zāles, lai ārstētu caureju pieaugušajiem var būt bīstama zīdaiņiem un bērniem, un jālieto tikai ar ārsta norādījumiem.

Līdz caureja subsīdijas, izvairoties no kofeīna un pārtikas produktiem, kas ir taukains, daudz šķiedrvielu, vai salda var mazināt simptomus. Šie pārtikas produkti var pasliktināt caureja. Daži cilvēki arī ir problēmas fermentē laktozi laikā vai pēc cīkstēšanās caurejas. Jogurts, kas ir mazāk laktozes nekā pienu, bieži vien labāk panes. Jogurts ar aktīviem, dzīvu baktēriju kultūrām pat var palīdzēt cilvēkiem atgūt no caurejas ātrāk.

Kā simptomi uzlabojas, mīksts, mīlīgs pārtikas produkti var tikt papildināts ar diētu, arī banānus, vienkāršais rīsiem, vārītiem kartupeļiem, grauzdiņš, krekeri, vārīti burkāni, un cep vistas bez ādas vai taukiem. Bērniem, veselības aprūpes sniedzējs var arī ieteikt mīlīgs diētu. Kad caureja apstājas, veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju, iespējams, mudināt bērnus atgriezties normālu un veselīgu uzturu, ja tas ir pieļaujams. Zīdaiņiem ar caureju jādod krūts pienu vai pilna stiprības formula, kā ierasts, kopā ar orālo rehidratāciju risinājumiem. Daži bērni atgūstas no vīrusu diarrheas ir problēmas karsējot laktozi līdz mēnesi vai vairāk.

Kā iemesls caurejas diagnosticēta?

Kā caureja ārstēt?

Divu veidu caureja var novērst-rotavīrusu caurejas un ceļotāju caureja.

Divi mutvārdu vakcīnas ir apstiprinājusi ASV Pārtikas un zāļu pārvalde, lai aizsargātu bērnus no rotavīrusu infekcijas: rotavīrusa vakcīna, dzīvot, mutes, pentavalentām (RotaTeq); un rotavīrusu vakcīna, dzīvot, mutiski (Rotarix). RotaTeq dod zīdaiņiem trijās devās 2, 4 un 6 mēnešu vecumā. Rotarix divās devās. Pirmo devu ievada kad zīdaiņiem ir 6 nedēļas vecs, un otrs ir dota vismaz 4 nedēļas vēlāk, bet pirms zīdaiņi ir 24 nedēļas vecs.

Ēšana, Diēta un Uzturs

Vecāki bērniem vajadzētu pārrunāt rotavīrusa vakcināciju ar veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju. Lai iegūtu vairāk informācijas, vecāki var apmeklēt theernment rotavīrusa vakcinācijas mājas lapu pie www./vaccines/vpd-vac/rotavirus.

Vai caureja var novērst?

Lai novērstu ceļotāju caureja, cilvēki ceļo no Amerikas Savienotajām Valstīm uz jaunattīstības valstīm vajadzētu izvairīties

Ceļotāji var dzert ūdeni pudelēs, bezalkoholiskie dzērieni un karstos dzērienus, piemēram, kafiju vai tēju.

bažas par ceļotāju caurejas cilvēkiem vajadzētu runāt ar veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju pirms ceļojuma. Veselības aprūpes sniedzējs var ieteikt, ka ceļotāji dot zāles ar viņiem, ja viņi attīsta caureja ceļojuma laikā. Veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēji var ieteikt daži cilvēki-it sevišķi cilvēkiem ar novājinātu imūnsistēmu-lietot antibiotikas pirms un brauciena laikā, lai palīdzētu novērst ceļotāju caureja. Agrīna ārstēšana ar antibiotikām, var saīsināt bout ceļotāju caurejas.

Valsts institūts Diabēts un gremošanas un nieru slimībām ernment) un citu komponentu theernment ernment) veikt un atbalstīt pētījumus par daudzām slimībām un apstākļiem.

Norāda uz Atcerēties

Kas ir, un tie ir tieši jums ?; ir daļa no klīnisko pētījumu un pie sirds visu medicīnas jomā. meklēt jaunus veidus, lai novērstu, atklātu, vai ārstētu slimības. Pētnieki arī izmantot, lai apskatīt citus aspektus aprūpi, piemēram, uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem ar hroniskām slimībām. Uzziniet, vai ir piemērots tieši Jums.

Kas ir atvērti ?; kas pašlaik ir atvērts un ir darbā var apskatīt www.ClinicalTrials.

Šī informācija var saturēt saturu par medikamentiem un, kad veikti, kā paredzēts, nosacījumiem viņi pret. Kad sagatavoti, šis saturs ietvēra pieejama aktuālākā informācija. Atjauninājumi vai jautājumi par kādas zāles, sazinieties ar ASV Pārtikas un zāļu pārvalde bezmaksas pie 1-888-INFOernment (1-888-463-6332) vai apmeklēt wwwernment. Konsultējieties ar savu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju, lai iegūtu vairāk informācijas.

U.S.ernment neapstiprina priekšroku kādu konkrētu komerciālu produktu vai uzņēmumu. Tirdzniecība, patentētu, vai uzņēmumu nosaukumi parādās šajā dokumentā tiek izmantoti tikai tāpēc, ka tie uzskata par nepieciešamu saistībā ar sniegto informāciju. Ja produkts nav minēts, izlaidumu nenozīmē vai netieši norāda, ka produkts ir neapmierinošs.

Theernment vēlētos pateikties; Mark Donowitz, medicīnas doktora, Johns Hopkins University School of Medicine, John S. Fordtran, medicīnas doktora, Baylor University Medical Center

novembris 2013