caureja cēloņi

Caureja notiek, kad pārtikas un šķidrumi jūs norīt iet pārāk ātri vai pārāk lielu summu – vai gan – caur savu kolu. Parasti, jūsu resnās uzsūc šķidrumu no pārtikas jūs ēdat, atstājot bieza masa izkārnījumos. Bet, ja šķidrumi no pārtikas jūs ēdat, ir neuzsūcas, rezultāts ir ūdeņaina zarnu kustības.

Vairāki slimības un apstākļi var izraisīt caureju. Cēloņi caureju ietver

Baktērijas un parazīti. Inficētu pārtiku vai ūdeni var pārraidīt baktērijām un parazītiem, lai jūsu organismā. Parazīti kā Giardia lamblia un Cryptosporidium var izraisīt caureju.

Bieži bakteriālas cēloņi caureju ietver kampilobaktēriju salmonellu Shigella un Escherichia coli. Caureja, ko izraisa baktērijas un parazīti var būt kopīgs ceļojot jaunattīstības valstīs, un bieži sauc ceļotāju caureja.

Laktozes nepanesība. Laktoze ir cukurs atrodams pienā un citos piena produktos. Daudzi cilvēki ir grūtības karsējot laktozi un caureja pēc ēšanas piena produktus.

Jūsu ķermenis padara fermentu, kas palīdz sagremot laktozi, bet lielākā daļa cilvēku, līmenis šī enzīma aizsnausties ātri pēc bērnības. Tas izraisa paaugstinātu risku laktozes nepanesība, kā jūs vecumu.