caureja guide – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējām

Kas tas ir?

Caureja ir biežāk un vairāk šķidruma zarnu nekā parasti. Ir daudzi iemesli. Caureja bieži izraisa inficēšanās ar baktērijām, vīrusiem vai parazīts. Baktērijas izraisīt caureju vai nu iebrūk zarnas vai ražo toksīnu, kas padara zarnas izdalīt vairāk ūdens. Kad caureja izraisa pārtikas piesārņoti ar baktērijām vai parazītiem, cilvēki bieži vien atsaucas uz to kā saindēšanās ar pārtiku .; Citi iemesli caureju ietver; Kairinātu zarnu sindroms, jo īpaši laikos paaugstinātu stresa; Blakusparādības no medikamentiem, piemēram, antibiotikas un magnija uzturošajā antacīdi; Pārmērīgu caurejas; Iekaisums no apakšējo daļu zarnas (čūlainais kolīts vai Krona slimība).

simptomi

Cilvēki ar caureju parasti ir mīksti, ūdeņaina vēdera izeja. Retāk, cilvēki iet bieži, nelielu vaļēju ķebļa ar gļotu un asiņu. Citi simptomi var būt; Sāpes vēderā un krampjveida; vemšana; drudzis; drebuļi; Asiņaini izkārnījumi; Trūkums zarnu kontroles

diagnoze

Tā caureja ir daudz iespējamos cēloņus, ārsts lūgs jums par jūsu personīgajiem apstākļiem. Neseno ceļojumu vēsturi vai saskare ar ģimenes locekļiem, ar līdzīgiem simptomiem varētu liecināt par infekciju.

Cik ilgi tas notiek?

Simptomi caureja parasti vissmagākā pirmo 24 stundu laikā. Lai gan daži no akūtas caurejas epizodes tik ilgi, kā 14 dienu laikā, lielākā daļa aiziet trīs līdz septiņu dienu laikā.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Jūs varat palīdzēt novērst caureju, ko praktizē labu higiēnu. Vissvarīgākais, regulāri mazgājiet rokas ar ziepēm un ūdeni, it īpaši pirms ēšanas, pirms gatavojot ēdienu, un pēc tam, izmantojot vannas istaba. Tā kā daži caureja izraisa saindēšanos ar pārtiku, izvairīties no ēšanas nepietiekami gaļa, jūras veltes jēlu vai pārtikas produktus izlaist vairākas stundas. Ja jūsu epizodes caureja notikt tikai retos gadījumos, konkrētu iemeslu nevar atrast. Ja Jums rodas atkārtotas epizodes, mēģiniet noteikt faktorus, kas izraisa jūsu simptomi, piemēram, reaģējot uz zāļu vai noteiktiem pārtikas produktiem, un izvairīties no tiem.

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Ja simptomi sāk, mēģiniet atpūsties vairāk un pāriet uz diētu skaidru šķidrumu. Dzert ūdeni, sulu, buljonu un vāja tēja lai nekļūtu dehidrēts. Aizstāt zaudēto šķidrumu un elektrolītu ar sporta dzērieni. Izvairieties kafiju vai bezalkoholiskos dzērienus, kas satur kofeīnu, jo kofeīns palielina ūdens un sāls zudumu. Ja jums ir slikta dūša papildus caureja, veikt ļoti nelielu malku šķidruma bieži un sūkāt ledus mikroshēmas.

Kad apmeklēt ārstu

Lai gan lielākā daļa lēkmes akūtu caureju zaudētu spēku, jums vajadzētu zvanīt ārstam, ja Jūsu stāvoklis ilgst vairāk nekā 48 stundas, un jums ir drudzis virs 101 grādiem pēc Fārenheita. Arī konsultējieties ar savu ārstu, ja pamanāt gļotas vai asinis izkārnījumos, pieredze pastāvīgas sāpes vēderā, vai parādīt simptomi dehidratācija.

prognoze

Lielākā daļa cilvēku pilnībā izveseļojas no simptomiem akūtas caurejas trīs līdz septiņu dienu laikā.