caureja slimība

Caureja apraksta mīksti, ūdeņaina vēdera izeja, kas notiek biežāk nekā parasti. Caureja ir kaut ikvienam pieredzi. Caureja bieži nozīmē vairāk, biežiem braucieniem uz tualeti un lielāka apjoma izkārnījumos.

Vairumā gadījumu, caureja pazīmes un simptomi parasti ilgst pāris dienas. Bet dažreiz caureja var ilgt vairākas nedēļas. Šādos gadījumos, caureja, var būt pazīme nopietnu traucējumu, piemēram, zarnu iekaisuma slimības, vai mazāk smaga stāvoklī, piemēram, kairinātu zarnu sindroms.

simptomi

Tievās zarnas un resnās zarnas ir sastāvdaļas jūsu gremošanas traktā, kas apstrādā pārtikas ēst. Zarnas iegūt barības vielas no pārtikas produktiem. Kas nav uzsūcas zarnu turpinās pa gremošanas traktu un zarnu kustības laikā tiek izraidīts izkārnījumos.

Bieža, mīksti, ūdeņaina vēdera izeja; Vēdera krampji; Sāpes vēderā; drudzis; Asinis izkārnījumos; vēdera uzpūšanās

Pazīmes un simptomi, kas saistīti ar caureju var ietvert

Ja jūs esat pieaugušais, redzēt savu ārstu, ja

Bērniem, īpaši mazi bērni, caureja var ātri izraisīt dehidratāciju. Zvaniet savam ārstam, ja jūsu bērna caureja neuzlabojas 24 stundu laikā vai, ja Jūsu bērns

Jūsu caureja turpinās ilgāk divām dienām; Jūs kļūstat dehidrēta – par ko liecina pārmērīgas slāpes, sausa mute vai ādas, maz vai nav urinācijas, smagu vājums, reibonis vai vieglprātību vai tumšas krāsas urīns; Jums ir stipras sāpes vai taisnās zarnas sāpes; Jums ir asinīm vai melnā krāsā; Jums ir drudzis virs 102 F (39 C)

Caureja notiek, kad pārtikas un šķidrumi jūs norīt iet pārāk ātri vai pārāk lielu summu – vai gan – caur savu kolu. Parasti, jūsu resnās uzsūc šķidrumu no pārtikas jūs ēdat, atstājot bieza masa izkārnījumos. Bet, ja šķidrumi no pārtikas jūs ēdat, ir neuzsūcas, rezultāts ir ūdeņaina zarnu kustības.

Nav bijis slapjš autiņš trīs vai vairāk stundas; Ir drudzis virs 102 F (39 C); Ir asinīm vai melnā krāsā; Ir sausa mute vai raud bez asarām; Ir neparasti miegains, miegains, nereaģē vai uzbudināms; Ir iegrimis izskatu uz vēdera, acīm vai vaigiem; Ir ādas, kas nav saplacināt ja satvertu un atbrīvots

cēloņi

Vairāki slimības un apstākļi var izraisīt caureju. Cēloņi caureju ietver

Baktērijas un parazīti. Inficētu pārtiku vai ūdeni var pārraidīt baktērijām un parazītiem, lai jūsu organismā. Parazīti kā Giardia lamblia un Cryptosporidium var izraisīt caureju.

Bieži bakteriālas cēloņi caureju ietver kampilobaktēriju salmonellu Shigella un Escherichia coli. Caureja, ko izraisa baktērijas un parazīti var būt kopīgs ceļojot jaunattīstības valstīs, un bieži sauc ceļotāju caureja.

Laktozes nepanesība. Laktoze ir cukurs atrodams pienā un citos piena produktos. Daudzi cilvēki ir grūtības karsējot laktozi un caureja pēc ēšanas piena produktus.

Jūsu ķermenis padara fermentu, kas palīdz sagremot laktozi, bet lielākā daļa cilvēku, līmenis šī enzīma aizsnausties ātri pēc bērnības. Tas izraisa paaugstinātu risku laktozes nepanesība, kā jūs vecumu.

Gatavošanās Jūsu iecelšanu

Sāciet ar redzot savu ģimenes ārstu vai ģimenes ārstu, ja jums ir kādas pazīmes vai simptomi, kas jāuztraucas jums. Ja jums ir nepārejoša caureja, ārsts var nosūtīt pie ārsta, kurš specializējas gremošanas sistēmā (gastroenterologa).

Vīrusi. Vīrusi, kas var izraisīt caureju ietvert Norwalk vīruss, citomegalovīruss un vīrusu hepatītu. Rotavīruss ir cēlonis akūtu bērnības caureju .; Baktērijas un parazīti. Inficētu pārtiku vai ūdeni var pārraidīt baktērijām un parazītiem, lai jūsu organismā. Parazīti kā Giardia lamblia un Cryptosporidium var izraisīt caureju .; Bieži bakteriālas cēloņi caureju ietver kampilobaktēriju salmonellu Shigella un Escherichia coli. Caureja, ko izraisa baktērijas un parazīti var būt kopīgs ceļojot jaunattīstības valstīs, un bieži sauc ceļotāju caureja .; Zāles. Daudzi medikamenti var izraisīt caureju. Visbiežāk ir antibiotikas. Antibiotikas iznīcina gan labs un slikts baktērijas, kas var izjaukt dabisko līdzsvaru baktēriju jūsu zarnas. Tas traucējumi dažreiz noved pie inficēšanās ar baktērijām, ko sauc Clostridium difficile, kas arī var izraisīt caureju .; Laktozes nepanesība. Laktoze ir cukurs atrodams pienā un citos piena produktos. Daudzi cilvēki ir grūtības karsējot laktozi un caureja pēc ēšanas piena produktus .; Jūsu ķermenis padara fermentu, kas palīdz sagremot laktozi, bet lielākā daļa cilvēku, līmenis šī enzīma aizsnausties ātri pēc bērnības. Tas izraisa paaugstinātu risku laktozes nepanesamība, kā jūs vecumu .; Fruktoze. Fruktoze, cukura atrast dabiski augļiem un medu un pievienots saldinātājs dažiem dzērieniem, var izraisīt caureju cilvēkiem, kam ir grūtības karsējot to .; Mākslīgie saldinātāji. Sorbitolu un mannitols, atrasti košļājamās gumijas un citus bez cukura produktus mākslīgie saldinātāji, var izraisīt caureju dažiem citādi veseliem cilvēkiem .; Ķirurģija. Daži cilvēki var būt caureja pēc veiktas operācijas vēdera dobumā vai žultspūšļa izņemšanas operācija .; Citas gremošanas traucējumi. Hroniska caureja ir vairāki citi apstākļi, piemēram, Krona slimība, čūlainais kolīts, celiakijas mikroskopisko kolīts un kairinātu zarnu sindroms.

Testi un diagnostika

Tāpēc, ka tikšanās var būt īss, un tāpēc, ka bieži vien ir daudz zemes, lai segtu, tā ir laba ideja, lai būtu labi sagatavoti. Lūk, daži informāciju, kas palīdzēs Jums sagatavoties un ko gaidīt no sava ārsta.

Esi informēts par kādu iepriekš iecelšanu ierobežojumiem. Laikā, kad jūs veicat amatā, pārliecinieties, ka jautāt, ja tur ir kaut kas jums jādara iepriekš, piemēram, ierobežot savu diētu .; Pierakstiet visus simptomus, jūs piedzīvo, tostarp tām, kas var šķist saistīts ar apstākļiem, kuros jūs regulāro tikšanos .; Pierakstiet galveno personisko informāciju, tostarp jebkādu būtisku uzsver, pēdējos dzīves izmaiņām vai ceļojumu .; Izveidojiet sarakstu ar visiem medikamentiem, kā arī jebkurus vitamīnus vai papildinājumiem, ka jūs lietojat .; Veikt ģimenes loceklim vai draugam pa. Dažreiz tas var būt grūti atcerēties laikā amatā sniegto informāciju. Kāds, kas pavada jūs varat atcerēties kaut ko, ka jūs nokavēju vai aizmirsu .; Pierakstīt jautājumu sarakstu uzdot ārstam.

Savu laiku ar savu ārstu, ir ierobežota, tāpēc gatavo jautājumu sarakstu var palīdzēt veikt lielāko daļu jūsu apmeklējumu. Sarakstu jūsu jautājumiem no svarīgākajām vismazāk svarīga lieta ir iztecējis laiks. Pret caureju, daži pamatjautājumi, lai vaicājiet ārstam ir

Kas varētu izraisīt mana caureju ?; Vai ir citi iespējamie iemesli manu caureju ?; Kāda veida testu man vajag ?; Vai mana caureja var uz laiku vai hroniska ?; Kāds ir labākais rīcību ?; Kādas ir alternatīvas primārās pieeja, ka esat liek domāt ?; Man ir šie citi veselības nosacījumi. Kā es varu vislabāk pārvaldīt tos ?; Vai ir kādi ierobežojumi, kas man ir nepieciešams sekot ?; Ja es pie speciālista? Kāda būs šīs izmaksas, un manas apdrošināšana to ?; Vai pastāv vispārējs alternatīvu zāles jūs izrakstīšanas mani ?; Vai ir brošūras vai citu iespieddarbu, ka es varu ņemt līdzi? Kādas mājas lapas jūs ieteiktu ?; Vai caureja izraisīt medikamentu es esmu ņemot?

Apstrāde un narkotikas

Papildus jautājumiem, ka jūs esat gatavs jautājiet savam ārstam, nekautrējieties uzdot jautājumus jebkurā laikā, ka jūs nesaprotat kaut ko.

Jūsu ārsts var Jums uzdot vairākus jautājumus. Ir gatavs atbildēt uz tiem var rezervēt laika iet pa punktiem, jūs vēlaties pavadīt vairāk laika. Ārsts var lūgt

Kad jūs sākat piedzīvo jūsu simptomi ?; Jūsu simptomi ir nepārtrauktas vai gadījuma ?; Cik smaga ir jūsu simptomi ?; Kas, ja kaut kas, šķiet, lai uzlabotu jūsu simptomi ?; Kas, ja kaut kas, šķiet, pasliktinās Jūsu simptomus ?; Vai Jums ir caureja, kas atmodina jūs no miega ?; Vai jūs redzat asinis, vai ir jūsu zarnu kustības melnā krāsā ?; Vai jums ir drudzis ?; Vai esat nesen devās uz jaunattīstības valstīm vai kaut kur, kur pārtika vai ūdens nav bijis drošs ?; Vai jūs šobrīd lietojat antibiotikas ?; Vai jums jāņem antibiotikas pēdējos mēnešos ?; Vai jums nesen bijis ap ikvienam, kam ir caureja ?; Vai esat nesen palika slimnīcā?

Kamēr jūs gaidāt jūsu iecelšanu, jums var atvieglot jūsu simptomi, ja jūs

Dzert vairāk šķidruma. Lai izvairītos no atūdeņošanās, dzert ūdeni, sulu un buljonu .; Izvairieties no pārtikas produktiem, kas var pasliktināt caureju. Izvairieties no taukainu, augstu šķiedrvielu vai ļoti norūdījies pārtiku.

Testi un procedūras, ko izmanto, lai noteiktu to, kas izraisa jūsu caureja var ietvert

Vairums caurejas gadījumu skaidras paši, kas pāris dienu laikā bez ārstēšanas. Ja esat mēģinājis dzīvesveida izmaiņām un mājas aizsardzības līdzekļi, caurejas bez panākumiem, ārsts var ieteikt zāles vai citu ārstēšanu.

Fiziskā eksāmens. Jums ir jūsu temperatūra, ko mēra, lai pārbaudītu drudzis. Jūsu asinsspiediens un pulsa var arī izmērīt, lai pārbaudītu pazīmes dehidratāciju. Jūsu ārsts var arī pārbaudīt savu vēderu par sāpēm vēderā .; Pārskats par jūsu zāles. Jūsu ārsts var lūgt par visiem medikamentiem jūs lietojat, ieskaitot pār-the-counter narkotikas. Arī pastāstīt ārstam par papildinājumiem jūs lietojat .; Asinsanalīze. Pilna asins aina tests var palīdzēt noteikt to, kas izraisa jūsu caureju .; Stool tests. Jūsu ārsts var ieteikt izkārnījumu analīzes, lai noteiktu, vai baktērija vai parazīts, kas izraisa jūsu caureju.

Dzīvesveida un mājas aizsardzības līdzekļi

Antibiotikas var palīdzēt ārstēt caureju, ko izraisa baktērijas vai parazīti. Ja vīruss izraisa jūsu caureju, antibiotikas nepalīdzēs.

Dzert daudz skaidru šķidrumu, arī ūdens, buljoni un sulas, katru dienu. Izvairieties no kofeīna un alkohola .; Pievienot bieza masa un zemu šķiedrvielu pārtiku pakāpeniski, jūsu zarnu kustības normalizējas. Mēģiniet sodas krekeri, grauzdiņš, olas, rīsi vai vistas .; Izvairieties no atsevišķiem pārtikas produktiem, piemēram, piena produkti, treknu produktu, augstas fiber pārtikas produktus vai ļoti norūdījies pārtiku pāris dienām .; Jautāt par pretcaurejas zāles. Over-the-counter (OTC) pretcaurejas zāles, piemēram, loperamīdu (Imodium A-D) un bismuta subsalicilātu (Pepto-Bismol), var palīdzēt samazināt skaitu ūdeņains zarnu jūs pieredzi .; Noteiktām slimībām un infekcijām – baktēriju un parazītu – var būt sliktāks šo ārpusbiržas zāles, jo tās novērš ķermeņa no atbrīvojoties no to, kas izraisa caureju. Arī šīs zāles ne vienmēr ir drošs bērniem. Sazinieties ar savu ārstu, pirms lietojat šīs zāles, vai dodot šīs zāles bērnam .; Apsveriet probiotikas. Probiotikas satur celmus dzīvo baktērijas, kas ir līdzīgs veseliem baktērijas parasti atrodams jūsu gremošanas sistēmā. Probiotikas var palielināt skaitu veselīgas baktēriju daudzumu cīnīties baktērijas gremošanas traktā. Probiotisko bagātinātāji ir pieejami. Izdevīgas baktērijas var atrast arī jogurtu un sieru.

Jūsu ārsts var Jums ieteiks veikt pasākumus, lai aizstātu šķidrumu un sāļus zaudēto caurejas laikā. Vairumam cilvēku, aizstājot šķidrumi nozīmē dzeramā ūdens, sulu vai buljonu. Ja dzeramais šķidrumus izjauc kuņģi vai izraisa caureju, ārsts var ieteikt iegūt šķidrumu caur vēnā savā grupā (intravenozi).

Ūdens ir labs veids, kā nomainīt šķidrumu, taču tas nesatur sāļus un elektrolītu – minerālvielas, piemēram, nātrija un kālija – jums ir nepieciešams, lai saglabātu elektrisko strāvu, kas uztur jūsu sirds pukstēšana. Pārtraukumu jūsu ķermeņa šķidruma un minerālu līmeni rada elektrolītu līdzsvara traucējumus, kas var būt nopietni. Jūs varat palīdzēt saglabāt savu elektrolīta līmeni, dzerot augļu sulas kālija vai ēdot zupas uz nātriju.

profilakse

Ja ārsts konstatē, ka antibiotiku zāles, ko izraisa jūsu caureja, ārsts var mainīt savu ārstēšanas plānu, samazinot devu vai pārejot uz citu medikamentu.

Ja caureja izraisa smagāku slimību vai stāvokli, piemēram, zarnu iekaisuma slimība, ārsts strādās kontrolēt šo nosacījumu. Jūs var nodot pie speciālista, piemēram, gastroenterologs, kurš var palīdzēt izstrādāt ārstēšanas plānu jums.

Mazgāt bieži. pirms un pēc ēdienu gatavojot nomazgājiet rokas. Turklāt, nomazgājiet rokas pēc apstrādes termiski neapstrādātu gaļu, tualetes lietošanas, mainot autiņbiksītes, šķaudīšana, klepus un pūš degunu .; Iepērt ar ziepēm vismaz 20 sekundes. Pēc liekot ziepes uz rokām, berzēt rokas kopā vismaz 20 sekundes. Tas ir apmēram tikpat ilgi, cik tas nepieciešams, lai dziedāt “Happy Birthday” divreiz caur .; Izmantojiet roku Sanitizer, kad mazgāšana nav iespējama. Izmantojiet alkohola bāzes roku Sanitizer, ja jūs nevarat nokļūt izlietni. Piesakies roku Sanitizer, kā jūs varētu roku losjonu, pārliecinoties, lai pilnībā segtu fasādes un atzveltnēm abām rokām. Izmantojiet produktu, kas satur vismaz 60 procentiem alkohola.

Uzziniet vairāk par Caureja

Vairums caureja gadījumu noskaidrot paši dažu dienu laikā. Lai palīdzētu jums tikt galā ar savām pazīmēm un simptomiem, līdz caureja iet prom, mēģiniet

Jautāt par pretcaurejas zāles. Over-the-counter (OTC) pretcaurejas zāles, piemēram, loperamīdu (Imodium A-D) un bismuta subsalicilātu (Pepto-Bismol), var palīdzēt samazināt skaitu ūdeņains zarnu kustības jūs pieredzi.

Noteiktām slimībām un infekcijām – baktēriju un parazītu – var būt sliktāks šo ārpusbiržas zāles, jo tās novērš ķermeņa no atbrīvojoties no to, kas izraisa caureju. Arī šīs zāles ne vienmēr ir drošs bērniem. Sazinieties ar savu ārstu, pirms lietojat šīs zāles, vai dodot šīs zāles bērnam.

Mazgāt rokas bieži, lai novērstu izplatīšanos vīrusu caureja. Lai nodrošinātu jums vai jūsu bērnam ir mazgājot rokas pamatīgi, vienmēr

Vairāk par Caureja

Lai nodrošinātos pret caureju, ko izraisa piesārņotu pārtiku

Caureja parasti skar cilvēkus, kas ceļo uz valstīm, kur nepietiekami sanitārie apstākļi un piesārņotu pārtiku un ūdeni ir sastopami. Lai samazinātu savu risku

pazīme pārbaudītājs

Simptomi un ārstēšana

1

Pazīme pārbaudītājs 1

 1

Pasniedz pārtikas uzreiz vai ledusskapī pēc tam, kad tas ir vārīti vai reheated. Atstājot pārtiku istabas temperatūrā, var veicināt baktēriju augšanu .; darba virsmas mazgāt bieži, lai izvairītos izplatīt baktērijas no viena pārtikas vienība uz citu. Nomazgājiet rokas un jūsu darbs virsmas vairākas reizes pārtikas sagatavošanas laikā .; Izmantojiet ledusskapi atkust saldētas priekšmetus. Vai mēģiniet liekot plastmasas iesaiņota saldētu priekšmetus bļodā ar aukstu ūdeni atkust. Neatstājiet iesaldētos priekšmetus letes atkust.

)

Skatīties, ko tu ēd. Ēst karstu, labi sagatavotas pārtikas. Izvairieties zaļus augļus un dārzeņus, ja vien jūs varat mizu viņiem pats. Arī izvairīties jēla vai termiski nepietiekami gaļa un piena pārtiku .; Skatīties, ko jūs dzert. Dzert ūdeni pudelēs, sodas, alu vai vīnu pasniedz tā oriģinālajā iepakojumā. Izvairieties no krāna ūdens un ledus gabaliņus. Izmantojiet ūdeni pudelēs, pat tīrot zobus. Saglabājiet muti aizvērtas, kamēr jūs duša. Dzērieni no vārīta ūdens, piemēram, kafiju un tēju, ir iespējams, droši. Atcerieties, ka alkohols un kofeīns var saasināt caureju un dehidratāciju .; Jautājiet savam ārstam par izmantojot antibiotikas. Ja jūs dodas uz jaunattīstības valsts uz ilgāku laika periodu, jautājiet savam ārstam par sākuma antibiotikas, pirms jūs atstāt jūsu reisā. Dažos gadījumos tas var samazināt risku, ka jūs attīstīt ceļotāju caureja .; Pārbaudiet ceļojumu brīdinājumiem. Slimību kontroles un profilakses centru uztur ceļotāju veselības tīmekļa vietni, kurā slimības brīdinājumi ir ievietojis uz ārvalstīm. Ja jūs plānojat ceļot ārpus Amerikas Savienotajām Valstīm, pārbaudiet tur brīdinājumus un padomus, lai samazinātu savu risku.