caureja: vēža saistītu cēloņi un kā tikt galā

Kas izraisa caureju cilvēkiem ar vēzi?

Zinot, kas caureja pazīmes un simptomi ir rutīna un kuri ir nopietni, var palīdzēt jums saprast, kad zvanīt ārstam.

vēža ārstēšanas

Par vēdera krampji. Biežās braucieniem uz vannas istabu. Caureja ir nepatīkams, bet bieža blakusparādība cilvēkiem, kas saņem ārstēšanu vēža. Caureja var būt arī izraisa vēzi pati.

infekcijas

Caureja var būt vairāk nekā neērtības cilvēkiem ar vēzi – tas var būt pazīme kaut ko nopietnāku.

Stress un trauksme

Ikvienam izpaužas caureja tagad un tad. Ja Jums ir vēzis, lietas, kas parasti izraisa caureju joprojām var ietekmēt jums. Bet tur ir papildu iemesli caureju specifiski vēzi, tostarp vēža ārstēšanai, infekcijas, stress un satraukums, un vēža pati.

Vairāku veidu vēža ārstēšanā var izraisīt caureju

Ķīmijterapija. Papildus nogalināt vēža šūnas, ķīmijterapija mēdz nogalināt citus strauji augošs šūnas, piemēram, tiem, kas jūsu zarnu gļotādas. Ja jūsu ķīmijterapija rada kaitējumu odere jūsu zarnas, var rasties caureja.

Ne visi ķīmijterapijas zāles izraisīt caureju, tāpēc jautājiet savam ārstam vai tas ir blakusparādība jūsu īpaša veida ārstēšanu.

Kaulu smadzeņu cilmes šūnu transplantācija. Ķīmijterapija un kopējais ķermeņa staru terapija kā daļa no kaulu smadzeņu cilmes šūnu transplantācijas var izraisīt caureju.

Caureja var būt arī komplikācija transplantāts pret saimnieku slimības, ja esat saņēmis kaulu smadzeņu cilmes šūnas no donora. In transplantāts pret saimnieku slimības, transplantēto kaulu smadzeņu cilmes šūnas noraidīt savu ķermeni.

Vēža ārstēšana var padarīt Jūs uzņēmīgi pret dažādām infekcijām, kas var izraisīt caureju. Bez tam, antibiotikas, kas var tikt izmantoti, lai ārstētu infekciju var izraisīt caureju.

Stress un nemiers, ka jūs jūtaties, kad jūs esat cīnās vēzi var izraisīt caureju.

Noteiktas vēzi var izraisīt caureju, ieskaitot

Ilgums un smagums jūsu caureja ir atkarīgi no to, kas izraisa jūsu pazīmes un simptomus. Konsultējieties ar savu ārstu par to, ko jūs varat sagaidīt un cik ilgi jūsu caureja var ilgt.

Caureja var vienkārši neērtības, vai tas varētu būt zīme par kaut ko nopietnāku. Caureja var izraisīt arī citas problēmas, piemēram, smagu dehidratāciju.

Dažas pazīmes un simptomi ir daudz nopietnākas nekā citi. Zvaniet savam ārstam, ja jums ir kāds no šādiem

vēzis pats

Kad jums vajadzētu zvanīt ārstam?

Ko tu vari izdarīt?

Ja caureja nešķiet smaga, bet sāk traucēt jūsu ikdienas darbības, piemēram, ja jūs uztraucaties par atstājot mājās vai iet kaut kur bez tualetes tuvumā, konsultējieties ar savu ārstu. Ja vēdera krampjveida ir tur jūs no jūsu ikdienas darbības, pārrunājiet to ar savu ārstu, kā arī.

Arī zvaniet ārstam, ja Jūs lietojat ķīmijterapiju tablešu veidā, un Jums ir caureja. Jūsu ārsts var noteikt, vai tas ir droši, lai jūs varētu turpināt veikt ķīmijterapijas tabletes.

Kad jūs sākat piedzīvo caureja, jūs varat rīkoties, pārveidojot to, ko tu ēd un dzer. Piemēram, mēģiniet

Kā jūs sākat justies labāk, jūs varat lēnām pielāgot savu diētu atpakaļ uz savu parasto maksu.