chanca Piedra: lietojumi, blakusparādības, mijiedarbība un brīdinājumi

Amli, Arranca-Pedras, Bhonya, Bhoomi Amalaki, Bhui-Amla, Bhumi Amla, Bhuianvalah, Bhuimy Amali, Bhuin Amla, Bhumy Amalaki, Bhumyamalaki, Brise Pierre, Cane Zirņi Senna, Cane Senna, Carry-Me-Seed, Casse-Pierre , Chancapiedra, Chanca-Piedra Blanca, ..; Skatīt visi vārdi Amli, Arranca-Pedras, Bhonya, Bhoomi Amalaki, Bhui-Amla, Bhumi Amla, Bhuianvalah, Bhuimy Amali, Bhuin Amla, Bhumy Amalaki, Bhumyamalaki, Brise Pierre, niedru Peas Senna, Niedru Senna, Carry-ME-Seed, Casse-Pierre, Chancapiedra, Chanca-Piedra Blanca, Iespējams Pierre, Child Pick-a-Back, kreoliete Senna, Daun MARISAN, derriere-Dos, Des Dos, deye Do, Dukong Anak, Elrageig, Elrigeg, Erva-Pombinha, Evatbimi, Feuilles la Fièvre, Gale-Wind Grass, Graine En Bas Fièvre, Graine-En-Bas-feuille, Hurricane Weed, Jar-Amla, Jar Amla, Kizha Nelli, Malva-Pedra, Mapatan, Memeniran, Meniran, niruri, Nymphanthus niruri, para-Parai Mi, Paraparai Mi, Pei, Phyllanto, Phyllanthus amarus, Phyllanthus carolinianus, Phyllanthus fraternus, Phyllanthus kirganella, Phyllanthus lathyroides, Phyllanthus lonphali, Phyllanthus niruri, Phyllanthus sellowianus, Pierre de Chanca, Pitirishi, Pombinha, Punarnava, Quebra Pedra, Quebrapedra , Quinina Criolla, hinīns kreoliete, hinīns nezāļu, Rami Buah, Sacha Foster, Sasha Foster, Seed uz Leaf, Semence dans la feuille, Shka-Nin-Du, Shatter Akmens, Akmens Breaker, Akmens Breaker, Stonebreaker, Tamalaka, Turi Hutan, Lielā Piektdiena, Ya-Taibai, Yaa Tai Bai, Yah-Tai-Bai, Yerba de San Pablo; Slēpt Names

Chanca Piedra ir herb. Visa iekārta tiek izmantota, lai padarītu zāles; Chanca Piedra lieto dažādu traucējumu urīnceļu infekciju, tostarp, sāpes un pietūkums (iekaisums), nierakmeņi, un izdalījumi no urīnizvadkanāla vai maksts. To lieto arī gremošanas trakta traucējumu, ieskaitot gāzes, apetītes zudums, vēdergraizes, zarnu infekcijas, aizcietējums, un dizentēriju; Daži cilvēki izmanto chanca Piedra kā aknu toniku un aknu darbības traucējumiem, ieskaitot B. hepatīts Citi izmantošanas ietver ārstējot diabētu, žultsakmeņi, kolikas, gripa, cūku gripa, dzeltenīga āda (dzelte), vēdera audzējiem, sāpes ap taisnās zarnas, drudzis, seksuāli transmisīvās slimības, piemēram, sifilisu un gonoreju, malārija, audzēju, CATERPILLAR dzēlieniem, klepus, šķidruma aizture, nieze, aborts, trīce, tīfu, anēmija, astma, bronhīts, slāpes, tuberkulozi un reibonis.

Tiek uzskatīts, ka chanca Piedra satur ķīmiskas vielas, kas, iespējams, kā mazināt spazmas un drudzis, palielina urīna, un ir aktivitāte pret baktērijām un vīrusiem. Tas varētu arī pazemināt cukura līmeni asinīs.

Visticamāk Neefektīva fo; Hepatīts B. Ņemot chanca Piedra iekšķīgi 1-6 nedēļas neuzlabojas B hepatīta simptomi, samazina ilgumu akūta B hepatīta, vai samazina marķierus B hepatīta, kas atrodas asinīs; Nepietiekama Pierādījumi fo; Diabēts. Early pētījumi liecina, ka, ņemot chanca Piedra iekšķīgi 7 dienu laikā nav zemāks cukura līmenis asinīs cilvēkiem ar 2. tipa cukura diabētu; Augsts asinsspiediens. Early pētījumi liecina, ka, ņemot chanca Piedra iekšķīgi 10 dienas nav zemāks asinsspiediens cilvēkiem ar augstu asinsspiedienu; Nierakmeņi. Early pētījumi liecina, ka, ņemot chanca Piedra iekšķīgi 3 mēnešus nesamazinās izmēru vai vairāki nierakmeņi cilvēkiem ar tieksmi uz nierakmeņi. Tomēr citi pētījumi liecina, ka, ņemot konkrētu produktu chanca PIEDRA (Uriston) iekšķīgi vismaz 3 mēnešus pēc veikta triecienvilnis terapija sašķelt nierakmeņu palīdz organismam atbrīvoties no nierakmeņu, ja tie atrodas zemāka urīnceļu ; Iekaisis kakls un pietūkušas mandeles (tonsillopharyngitis). Early pētījumi liecina, ka, ņemot kombināciju chanca PIEDRA un melno sēklu pa muti 7 dienas mazina sāpes cilvēkiem ar kakla sāpes un pietūkušas mandeles; Urīnceļu infekcijas un sāpes un pietūkums (iekaisums); Palielinot urīna izvadi; Zarnu gāzes; apetīte pieaug; Izmantot kā aknu toniku un asins attīrītājs; žultsakmeņi; kolikas; Vēdersāpes; gremošanas traucējumi; Zarnu infekcijas; aizcietējums; dizentērija; gripas; Dzeltena āda (dzelte); Vēdera audzēji; drudzis; sāpes; sifiliss; gonoreja; malārija; Tumors; Caterpillar dzēlieniem; Klepus; pietūkums; nieze; aborts; Sāpes un pietūkums ap taisnās zarnas; trīce; tīfa; Infekcijas maksts; anēmija; astma; bronhìts; slāpes; tuberkuloze; reibonis; Citi nosacījumi. ir nepieciešams vairāk pierādījumu, lai vērtētu efektivitāti chanca PIEDRA šiem lietojumiem.

Chanca Piedra, iespējams SAFE kad iekšķīgi uz īsu laika periodu (līdz 3 mēnešiem); Nav zināms, vai chanca Piedra izraisa blakusparādības; Piesardzība un brīdinājumi: Grūtniecība un zīdīšanas periods: Chanca Piedra, iespējams nedrošs, ja iekšķīgi grūtniecēm un tiem, kas mēģina palikt stāvoklī. Chanca Piedra lielos daudzumos var bloķēt grūtniecību, palielina risku, zemu dzimšanas svaru, vai palielināt risku, iedzimtus defektus; Nav pietiekami daudz ticamas informācijas par drošību, ņemot chanca Piedra ja Jūs barojat bērnu ar krūti. Palieciet uz drošu pusē un izvairīties izmantošanu; Asiņošana traucējumi: Chanca Piedra varētu palēnināt asins recēšanu. Pastāv bažas, ka, ņemot chanca Piedra varētu izraisīt asiņošanu cilvēkiem ar asinsreces traucējumiem; Diabēts: Chanca Piedra var ietekmēt cukura līmeni asinīs. Skatīties pazīmes zems cukura līmenis asinīs (hipoglikēmija) un kontrolēt cukura līmeni asinīs uzmanīgi, ja jums ir diabēts, un izmantot chanca Piedra; Ķirurģija: Chanca Piedra var pazemināt cukura līmeni asinīs. Pastāv bažas, ka tas varētu traucēt glikozes līmeņa kontroles laikā un pēc operācijas. Chanca Piedra varētu arī lēni asins recēšanu un palielina asiņošanas risku. Pārtrauciet lietot chanca Piedra vismaz 2 nedēļas pirms plānotā operācija.

Chanca Piedra varētu ietekmēt, piemēram, ūdens tabletes vai “diurētisks līdzeklis.” Ņemot chanca Piedra varētu samazināties, cik labi organisms izpaužas atbrīvoties no litija. Tas varētu palielināt, cik daudz litija ir organismā un izraisīt nopietnas blakusparādības. Konsultējieties ar savu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju pirms lietot šo produktu, ja jūs lietojat litiju. Jūsu litija devu var būt nepieciešams mainīt.

Chanca Piedra varētu samazināties cukura līmeni asinīs. Diabēts zāles tiek izmantotas arī, lai samazinātu cukura līmeni asinīs. Ņemot chanca Piedra kopā ar diabēta medikamentiem var izraisīt cukura līmenis asinīs, lai iet pārāk zems. Jāpārbauda glikozes līmenis asinīs cieši. Jūsu diabēta medikamentu devu, iespējams, ir jāmaina; Dažas zāles, ko izmanto diabēta ietver glimepirīdu (Amaryl), gliburīdu (Diabēta, Glynase PresTab, Micronase), insulīna pioglitazonu (Actos), rosiglitazona (Avandia), hlorpropamīdu (Diabinese), glipizīda (Glucotrol), tolbutamīdu (Orinase), un citi .

Atbilstošā deva chanca PIEDRA ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, lietotāja vecuma, veselības, un vairākiem citiem nosacījumiem. Šajā laikā nav pietiekama zinātniskā informācija, lai noteiktu atbilstošu klāstu devās chanca PIEDRA. Paturiet prātā, ka dabas produkti ne vienmēr drošs un devas var būt svarīgi. Noteikti sekot attiecīgus norādījumus par produktu etiķetēm un konsultējieties ar savu farmaceitu vai ārstu vai citu veselības aprūpes speciālistu, pirms lietojat.

Atsauces

Shanbhag T, Amuthan Shenoy S et al. Ietekme Phyllanthus niruri. Linn par apdegums brūces žurkām. Āzijas Klusā okeāna Vēstnesis tropiskās medicīnas 201; 105-108.

Sharma K, Saxena DB Gupta AK. Bioefficacy no Tinospora cordifolia un Phyllanthus niruri augi pret Spodoptera litura (Fabricius) un Dysdercus koenigii (Fabricius). Pesticīdu Research Journal 200; 15 (2): 138-142.

Sharma, P., Parmar, J., Verma, P., un Goyal, P. K. modulatora ietekme Phyllanthus niruri par oksidatīvo stresu, antioksidantu aizsardzību un ķīmiski izraisītas ādas audzējiem. J Environ.Pathol.Toxicol.Oncol. 201; 30 (1): 43-53.

Sharma, P., Parmar, J., Verma, P., Sharma, P., un Goyal, P. K. Anti-audzējs aktivitāte Phyllanthus niruri (ārstniecības augu) par ķīmisko izraisīta ādas kancerogenitātes pelēm. Asian Pac.J Vēzis Prev. 200; 10 (6): 1089-1094.

Shimizu, M., Horie, S., Terashima, S., Ueno, H., Hajaši, T., Arisawa, M., Suzuki, S., Yoshizaki, M., un Morita, N. Pētījumi par aldose reduktāzes inhibitoriem no dabīgiem produktiem. II. Aktīvās sastāvdaļas Paragvajas jēlnaftas narkotiku “Para-Parai mi,” Phyllanthus niruri. Chem Pharm.Bull (Tokija) 198. 37 (9): 2531-2532.

Shokunbi OS, Odetola AA. Gastroprotektīvos un antioksidantu aktivitātes Phyllanthus amarus ekstraktu par absolūto etanola izraisīta čūla albīnu žurkām. Žurnāls ārstniecības augu pētniecības 200; 261-267.

Singh B, Agrawal PK Thakur RS. Jauna Lignan un jauns neolignan no Phyllanthus niruri. Journal of Natural Products 198; 48-51.

Singh, B., Agrawal, P. K., un Thakur, R. S. izolēšana trans-Phytol no Phyllanthus niruri1. Planta Med 199; 57 (1): 98.

Singh, M., Tiwari, N., Shanker, K., Verma, R. K., Gupta, A. K., un Gupta, M. M. Divi jauni lignans no Phyllanthus amarus. J Āzijas Nat.Prod.Res 200; 11 (6): 562-568.

Sirajudeen KN, Sulaiman SA Madhavan M et al. Drošības novērtējums ūdens ekstrakta lapām augu Phyllanthus amarus, žurkām aknās. Āfrikas Vēstnesis tradicionālo, komplementārās un alternatīvās medicīnas 200; 78-93.

Soares LA, BASSANI VL Ortega GG et al. Kopā flavonoīdu noteikšana par kvalitātes kontroli ūdens Ekstraktvielas no Phyllanthus niruri. L.Acta Farmaceutica Bonaerense 200; 33: 203-207.

Sripanidkulchai, B., Tattawasart, U., Laupatarakasem, P., Vinitketkumneun, U., Sripanidkulchai, K., Furihata, C., un Matsushima, T. Antimutagenic un anticarcinogenic sekas Phyllanthus amarus. Phytomedicine. 200; 9 (1): 26-32.

Subeki, S., Macura H., Takahashi, K., Yamasaki, M., Yamato, O., Maede, Y., Katakura, K., Kobayashi, S., Trimurningsih, T., Chairul, C., un Yoshihara, T. Anti-babesial un anti-plasmodial savienojumi no Phyllanthus niruri. J Nat.Prod. 200; 68 (4): 537-539.

Sumathi, P Parvathi A. Antibakteriālais potenciāls Phyllanthus niruri L. Vēstnesī teorētiskās un lietišķās mikrobioloģijas 201; 425-428.

Sundaresan NR, Thirumurugan R Jayakumar S et al. Aizsardzības efektivitāte Phyllanthus niruri pret īstermiņa eksperimentālā aflatoxicosis broileru vistas. Indijas Vēstnesis Putnu Science 200; 153-156.

Syamasundar, K. V., Singh, B., Thakur, R. S., Husain, A., Kiso, Y., un Hikino, H. Antihepatotoxic principi Phyllanthus niruri garšaugiem. J Ethnopharmacol. 198; 14 (1): 41-44.

Taesotikul, T., Dumrongsakulchai, W., Wattanachai, N., Navinpipat, V., Somanabandhu, A., Tassaneeyakul, W., un Tassaneeyakul, W. nomācošā Phyllanthus amarus un tās galvenie lignans uz cilvēka mikrosomu P450 aktivitātēm : pierādījumi CYP3A4 mehānisms balstītas inhibīciju. Narkotiku Metab Pharmacokinet. 201; 26 (2): 154-161.

Tamil, I. G., Dineshkumar, B., Nandhakumar, M., Senthilkumar, M., un Mitra, A. In vitro pētījumā par alfa-amilāzes kavējošo darbību, Indijas ārstniecības augu, Phyllanthus amarus. Indijas J Pharmacol. 201; 42 (5): 280-282.

Tanuja AS, Nivedita Kumar R. Radioprotective ietekme Phyllanthus niruri par hematoloģisko parametru Šveices albīni pelēm pret gamma starojumu. Bionotes 201; 14-16.

Teramoto JR, Oliveira RF Santos AS et al. Novērtējums līmeņiem lignans phyllanthin, hypophyllanthin un niranthin in “Quebra-Pedra” (Phyllanthus amarus Schumach. & Thonn.) Zem ūdens deficīta apstākļos.

Thamlikitkul, V., Wasuwat, S., un Kanchanapee, P. efektivitāte Phyllanthus amarus izskaušanas B hepatīta vīrusa hronisku pārvadātājiem. J Med Assoc.Thai. 199; 74 (9): 381-385.

Nekā NN, Fotso S Poeggeler B et al. Niruriflavone, jauna antioksidants flavone sulfoskābe no Phyllanthus niruri. Zeitschrift für Naturforschung 200; 57-60.

Thirunavukkarasu PS, Prathaban P Dhanapalan P. Eksperimentāla izmēģinājumiem ar Phyllanthus amarus in Lantana toksicitāti teļu. Indijas Veterinārā Journal 200; 79 (8): 789-793.

Thyagarajan, S. P., Jayaram, S., Valliammai, T., Madanagopalan, N., Pal, V. G., un Jayaraman, K. Phyllanthus amarus un hepatītu B. Lancet 10-13-199; 336 (8720): 949-950.

Thyagarajan, S. P., Subramanian, S., Thirunalasundari, T., Venkateswaran, P. S., un Blumberg, B. S. ietekme Phyllanthus amarus par hroniskām pārvadātājiem B hepatīta vīrusu. Lancet 10-1-198; 2 (8614): 764-766.

Thyagarajan, S. P., Thiruneelakantan, K., Subramanian, S., un Sundaravelu, T. In vitro inaktivē HBsAg ar Eclipta alba Hassk un Phyllanthus niruri Linn. Indijas J Med Res 198; 76 Suppl: 124-130.

Tona, L., mesija, K., Ngimbi, NP, Chrimwami, B., Okond’ahoka, Cimanga, K., De, Bruyne T., Apers, S., Hermans, N., Totte, J., Pieters , L., un VLIETINCK, AJ In-vivo pretmalārijas aktivitāti Cassia occidentalis, Morinda morindoides un Phyllanthus niruri. Ann.Trop.Med Parasitol. 200; 95 (1): 47-57.

Udupa AL, Sanjeeva Benegal A. Diurētiķis aktivitāte Phyllanthus niruri (Linn.) Žurkām. Veselība 201; 511-512.

Umarani S. larvicīdai rīcība Phyllanthus niruri pret moskītu Culex quinquefasciatus. Journal of Ekotoksikoloģija un vides pārraudzībai 200; 625-628.

Umbare RP, Mate GS Jawalkar DV et al. Kvalitātes vērtēšana Phyllanthus amarus (Schumach) atstāj ekstraktu tās hypolipidemic darbību. Bioloģija un medicīna 200; 28-33.

Venkateswaran, P. S., Millman, I., un Blumberg, B. S. ietekme izrakstu no Phyllanthus niruri par B hepatīta un woodchuck hepatīta vīrusu: in vitro un in vivo pētījumos. Proc.Natl.Acad.Sci U.S.A 198; 84 (1): 274-278.

Vijayanand V, Nagarajan B Vasu K. efektivitāte Azadirachta indica un Phyllanthus amarus eksperimenta hepatītu suņiem. Indijas Vēstnesis Veterinārmedicīnas 200; 25-28.

Wang LT, Viņš Y Ren JW Jiang J et al. Clinic pētījums par hronisku HBV infekciju, Phyllanthus amarus apstrādāta. Ķīnas Vēstnesis Integrētās Traditional & Rietumu Medicīna par aknu slimībām 199; 6-9.

Wang XH, Li CQ Guo XB et al. Klīniskie novērojumi par 40 gadījumiem, hroniska B hepatīta izmanto salikto Phyllanthus amarus apvienojumā ar interferonu. Ķīnas Vēstnesis Integrētās Traditional & Rietumu Medicīna par aknu slimībām 199; 12-31.

Wongnawa M, Thaina P Bumrungwong N. et al. Ietekme Phyllanthus amarus Schum. un Thonn. un tā aizsardzības mehānisms paracetamolu hepatotoksicitātes žurkām. Tradicionālā medicīna un Nutraceuticals, A tiesvedībā WOCMAP III: Pasaules trešā kongresa par zālēm un aromātisko augu 2003

Woottisin, S., Hossain, RZ, Yachantha, C., Sriboonlue, P., Ogawa, Y., un Saito, S. ietekme orthosiphon grandiflorus, Hibiscus sabdariffa un Phyllanthus amarus izraksti par riska faktoriem kalcija oksalātu akmeņu žurkām . J Urol. 201; 185 (1): 323-328.

Xin-Hua, W., Chang-Qing, L., Xing-Bo, G., un Lin-Chun, F. Salīdzinošajā pētījumā par Phyllanthus amarus savienojuma un interferonu, ārstējot hroniskas vīrusu hepatīta B Dienvidaustrumu Āzijas J Trop .Med Sabiedrības veselības 200; 32 (1): 140-142.

Yeh, S. F., Hong, C. Y., Huang, Y. L., Liu, T. Y., Choo, K. B., un Chou, C. K. Effect izrakstu no Phyllanthus amarus par B hepatīta virsmas antigēna gēnu ekspresijas cilvēku hepatomu šūnās. Pretvīrusu Res 199; 20 (3): 185-192.

Zhang JL, Viņš WN Ye P. Clinic novērojums par Phyllanthus amarus lai ārstētu hronisku HBV infekciju. Ķīnas Vēstnesis Integrētās Traditional & Rietumu Medicīna par aknu slimībām 199; 8-10.

Zhu FM, Zhang JQ Zhang XZ et al. Novērojums par ietekmi Fujian s Phyllanthus amarus ārstēšanā HBV infekciju. Ķīnas Vēstnesis Integrētās Traditional & Rietumu Medicīna par aknu slimībām 199; 10-11.

Agri Res Svc: Dr. Hercoga phytochemical un ethnobotanical datu bāzes. www.ars-grin.gov/duke (Piekļūt 3 1999. gada novembrī).

Bruneton J. Farmakognozija, Phytochemistry, ārstniecības augi. Parīze: Lavoisier Publishing, 1995.

Calixto JB. Spazmolītisku iedarbību alkaloīds, kas iegūta no Phyllanthus sellowianus: salīdzinošs pētījums ar papaverīns. Braz J Med Biol Res 198; 17: 313-21.

Celia A, Micali S Sighinolfi M et al. Var Phyllanthus niruri (Uriston & RE, ietekmē efektivitāti ESWL par nieru akmeņiem Prospektīvā, randomizētā īstermiņa pētījumu [abstrakts nav: 178]?. Cochrane Library 200, (1)

Duke JA, Vasquez R. Amazones Ethnobotanical vārdnīca. Boca Raton, FL: CRC Press, LLC 1994. gada.

Dīgļu plazma Resursi informācija. www.ars-grin.gov/npgs (Piekļūt 3 1999. gada novembrī).

Milne A, Hopkirk N, Lucas CR, et al. Neveiksmes Jaunzēlandes B hepatīta pārvadātājiem, lai reaģētu uz Phyllanthus amarus. N Z Med J 199; 107: 243.

Qian-Cutrone J, Huang S, Trimble J, et al. Niruriside, jauna HIV REV / RRE saistošs inhibitora no Phyllanthus niruri. J Nat Prod 199; 59: 196-9.

Raintree tropu augu bāzes, Amazon augi. www.rain-koks / plants.htm (apmeklēts 1999. gada 30. jūlijā).

Srividya N, Periwal S. diurētiķis, hipotensīvo un hipoglikēmisko efektu Phyllanthus amarus. Indijas J Exp Biol 199; 33: 861-4.

Wang M, Cheng H, Li Y, et al. Ārstnieciskie ģints Phyllanthus, ārstējot hronisku B hepatīta: apsvērumi, ar trim preparātu no dažādām ģeogrāfiskām vietām. J Lab Clin Med 199; 126: 350-2.

Abdulla MA, Ahmed KA Al-Bayaty FH et al. Gastroprotektīvos efekts Phyllanthus niruri lapu ekstraktu pret etanolu izraisīta kuņģa gļotādas bojājumu žurkām. Āfrikas Vēstnesis Farmācijas un farmakoloģijas 201; 226-230.

Abhyankar G, Suprasanna P Pandey BN et al. Hairy saknes ekstrakts Phyllanthus amarus izraisa apoptotisko šūnu bojāeju cilvēku krūts vēža šūnām. Inovatīvi Food Science & jaunās tehnoloģijas 201; 526-532.

Adedapo AA, Abatan MO Idowu SO et al. Ietekme hromatogrāfijas frakciju Phyllanthus amarus Schum. et Thonn. uz hematoloģisko parametru žurkām. Folia Veterinaria 200; 49 (2): 65-69.

Adedapo, A. A., Abatan, M. O., Akinloye, A. K., Idowu, S. O., un Olorunsogo, O. O. morfometriski un histopatoloģiskās pētījumi par ietekmi dažu hromatogrāfijas frakciju Phyllanthus amarus un Euphorbia hirta uz vīriešu reproduktīvo orgānu žurkām. J Vet.Sci 200; 4 (2): 181-185.

Adedapo, A. A., Abatan, M. O., Idowu, S. O., un Olorunsogo, O. O. Toksiskā ietekme hromatogrāfijas frakciju Phyllanthus amarus uz bioķīmiju žurku serumā. Phytother.Res 200; 19 (9): 812-815.

Adedapo, A. A., Adegbayibi, A. Y., un Emikpe, B. O. Daži clínico-patoloģiskā izmaiņas, kas saistītas ar ūdens ekstraktu lapām Phyllanthus amarus žurkām. Phytother.Res 200; 19 (11): 971-976.

Adeneye AA, Arogundade MO. Imunoloģisko-stimulējošas un hematopoētisko darbības lapu un sēklu ūdens ekstraktu Phyllanthus Amarus normālos un ciklofosfamīds apstrādāta pelēm. Nigērijas Vēstnesis veselības un biomedicīnas zinātņu 200; 53-57.

Adeneye AA, Benebo AS Agbaje EO. Protective efekts ūdens lapu un sēklu ekstrakts Phyllanthus amarus alkohola izraisīta hepatotoksicitātes žurkām. Rietumāfrikas Vēstnesis farmakoloģija un zāļu pētniecības 200; 42-50.

Adeneye, A. A. un Benebo, A. S. Aizsardzības efekts ūdens lapu un sēklu ekstrakts Phyllanthus amarus par gentamicīnu un acetaminofēns izraisīta nefrotoksisku žurkām. J Ethnopharmacol. 7-23-200; 118 (2): 318-323.

Adeneye, A. A., Amole, O. O., un Adeneye, A. K. hipoglikemizējošus un hypocholesterolemic darbības ūdens lapu un sēklu ekstrakts Phyllanthus amarus pelēm. Fitoterapia 200; 77 (7-8): 511-514.

Adjene, JO. Histoloģijas ietekme hroniska administrācijas Phyllanthus amarus par augstākās colliculus pieaugušo Wistar žurkām. Āfrikas Vēstnesis biotehnoloģijas 201; 3919-3922.

Agrawal, A., Srivastava, S., Srivastava, J. N., un Srivasava, M. M. novērtējums inhibējošo ietekmi augu Phyllanthus amarus pret dermatophytic sēnītes Microsporum gypseum. Biomed.Environ.Sci 200; 17 (3): 359-365.

Ahmeda, A., Hossain, M. A., un Zhari Ismail. Antioksidanta īpašības izolēto flavonoīdus no ārstniecības augu Phyllanthus niruri. Āzijas Vēstnesis Pārtikas un agroindustrija 200; 2 (3)

Ajaiyeoba E, Kingston D. Citotoksicitāte izvērtēšana un izolācija hroman atvasinājums no Phyllanthus amarus gaisa daļa ekstraktu. Farmācijas Bioloģija 200; 44: 668-671.

AJALA, T. O., Igwilo, C. I., Oreagba, I. A., un Odeku, O. A. antiplasmodial efekts ekstraktu un formulēti kapsulas Phyllanthus amarus uz Plasmodium yoelii infekcijas pelēm. Asian Pac.J Trop.Med 201; 4 (4): 283-287.

Akin-Osanaiye CB, Gabriel AF Alebiosu RA. Raksturojumu un pretmikrobu skrīnings etilspirta oleāts izolēta no Phyllanthus amarus (Schum un Thonn). Hronika Bioloģisko pētījumu 201; 298-305.

Akinjogunla, OV Eghafona NO Enabulele IO et al. Antibakteriāla aktivitāte etanolā ekstraktu Phyllanthus amarus pret paplašinātā spektra â-laktamāzes ražo Escherichia coli izolēti no izkārnījumiem paraugiem HIV seruma pozitīviem pacientiem ar vai bez caureju. Āfrikas Vēstnesis Farmācijas un farmakoloģijas 201; 402-407.

Akinnibosun, FJ Akinnibosun HA Ibeh IN et al. Antibakteriāla aktivitāte Phyllanthus amarus Schum un Thonn. uz pieciem veģetatīvo organismiem. Augu Arhīvs 200; 563-568.

Ali, H., Houghton, P. J., un Soumyanath, A. alfa-amilāzes inhibējošā aktivitāte dažu Malaizijas augiem, ko izmanto, lai ārstētu diabete; īpašu uzmanību pievēršot Phyllanthus amarus. J Ethnopharmacol. 10-11-200; 107 (3): 449-455.

Alvari A, Rafsanjani MS Ahmed FJ et al. Rapid RP-HPLC metode, lai noteiktu phyllanthin kā vairumā un tās kvantitatīvās noteikšanas Phyllanthus amarus ekstraktu. International Journal of Phytomedicine 201; 115-119.

Amaechina, F. C. un Omogbai, E. K. hipotensīvo efektu ūdens ekstrakts lapām Phyllanthus amarus Schum un Thonn (Euphorbiaceae). Acta Pol.Pharm. 200; 64 (6): 547-552.

Ambali SF, Adeniyi SA Makinde AO et al. Metanols ekstrakts Phyllanthus niruri vājina hlorpirifosmetilu-spriests eritrocītu trauslumu un lipoperoxidative izmaiņas Wistar līnijas žurku. Arhīvi Lietišķo zinātņu pētniecības 201; 191-198.

Amir M, Kumar Singh S SK. Ķīmiskā un bioloģiskā pārskatīšana Phyllanthus niruri. Indijas Vēstnesis Natural Products 200; 19: 3-13.

Andrew EO, Enogieru A. ietekme iekšķīgas Phyllanthus amarus lapu ekstrakts uz nierēm pieaugušo Wistar līnijas žurku – histoloģiskai pētījumā. Āfrikas Vēstnesis tradicionālo, komplementārās un alternatīvās medicīnas 201; 307-311.

Annamalai A, Lakshmi PT. HPTLC un HPLC analīze bioaktīvo phyllanthin no dažādiem orgāniem Phyllanthus amarus. Āzijas Vēstnesis biotehnoloģijas 200; 154-162.

Bagalkotkar, G., Sagineedu, S. R., Saad, M. S., un Stanslas, J. Phytochemicals no Phyllanthus niruri Linn. un to farmakoloģiskās īpašības: pārskats. J Pharm.Pharmacol. 200; 58 (12): 1559-1570.

Bagchi GD, Choudhuri PK Kumar S. reģistrācija šķirnes ārstniecības augu bhumyamalaki Phyllanthus amarus. Journal of ārstniecības un aromātiskiem augu zinātņu 199; 21 (1): 51.

Banerjee A, Chattopadhyay S. Effect pārmērīgas ekspresijas Linum usitatissimum PINORESINOL LARICIRESINOL reduktāzes (LuPLR) gēna transgēno Phyllanthus amarus. Augu šūnu, audu un orgānu Kultūra 201; 315-323.

Bankole HA, Magbagbeola OA Adu OB et al. Bioķīmiskā iedarbība etanolā ekstrakta Phyllanthus amarus (Euphorbiaceae) par plazmas slāpekļa oksīdu un dzimumlocekļa cikliskā guanozīnmonofosfāta (cGMP), kas nobriedušu vīriešu jūrascūciņām. Āzijas Vēstnesis bioķīmijas 201; 291-299.

Barros, M. E., Lima, R., Mercuri, L. P., Matos, J. R., Schor, N., un Boim, M. A. ietekme ekstrakta Phyllanthus niruri par kristālu nogulsnēšanās eksperimentālā urolitiāzi. Urol.Res 200; 34 (6): 351-357.

Bavarva JH, Narasimhacharya VR. Salīdzinošā pretdiabēta, hypolipidemic, un antioksidanta īpašības Phyllanthus niruri normālos un diabēta žurkām. Farmācijas Bioloģija 200; 45: 569-574.

Berk, L., de Man, R. A., Schalm, S. W., Labadie, R. P., un Heijtink, R. A. labvēlīgā ietekme Phyllanthus amarus par hronisku B hepatītu, nav apstiprināts. J Hepatol. 199; 12 (3): 405-406.

Bharathi KN, Dattani V. novērtēšana tipa I pretdiabēta aktivitāti Phyllanthus niruri un kombinācija Phyllanthus niruri un gymnema Sylvestre. Āzijas Vēstnesis eksperimentālās zinātnes 2010

Bhattacharjee, R. un Sil, P. C. proteīna izolāts no Zāļu Phyllanthus niruri modulē tetrahloroglekļa izraisīta citotoksicitāti hepatocītu. Toxicol.Mech.Methods 200; 17 (1): 41-47.

Bhattacharjee, R. un Sil, P. C. Protein izolēt no auga, Phyllanthus niruri L. (Euphorbiaceae), spēlē aknas lomu pret tetrahloroglekļa izraisītu aknu bojājumu, izmantojot tā antioksidanta īpašības. Food Chem Toxicol. 200; 45 (5): 817-826.

Bhattacharjee, R. un Sil, P. C. olbaltumvielu frakcija Phyllanthus niruri spēlē aizsargājošu lomu pret acetaminofēns izraisītas aknu darbības traucējumiem, izmantojot tā antioksidanta īpašības. Phytother.Res 200; 20 (7): 595-601.

Bhattacharyya R, Bhattacharya S Wenzel-Mathers M et al. Phyllanthus amarus sakne klons ar ievērojamu aktivitāti pret govju virusālo diareju vīrusu – aizstājējs modelis C hepatīta vīrusu. Pašreizējais Science 200; 84 (4): 529-533.

Bhattacharyya R, Bhattacharya S. attīstība spēcīga in vitro avots Phyllanthus amarus saknes ar pret virsmas antigēnu B hepatīta vīrusu izteiktu darbību. In vitro Cellular & attīstības bioloģijā – Plant 200; 40 (5): 504-508.

Blumberg, B. S., Millman, I., Venkateswaran, P. S., un Thyagarajan, S. P. hepatīta B vīrusu un aknu šūnu karcinoma – apstrāde HBV pārvadātāju Phyllanthus amarus. Vēzis Detect.Prev. 198; 14 (2): 195-201.

Blumberg, B. S., Millman, I., Venkateswaran, P. S., un Thyagarajan, S. P. hepatīta B vīrusu un primārā aknu šūnu karcinoma: ārstēšana HBV pārvadātāju Phyllanthus amarus. Vakcīna 199; 8 Suppl: S86-S92.

Boim, M. A., Heilberg, I. P., un Schor, N. Phyllanthus niruri kā daudzsološu alternatīvu ārstēšanas nefrolitiāze. Int.Braz.J Urol. 201; 36 (6): 657-664.

Brook, M. G. ietekme Phyllanthus amarus par hronisku pārvadātājiem B hepatīta vīrusu. Lancet 10-29-198; 2 (8618): 1017-1018.

Campos, A. H. un Schor, N. Phyllanthus niruri nomāc kalcija oksalāts endocitozi nieru kanāliņu šūnās: tās loma urolitiāzi. Nefrons 199; 81 (4): 393-397.

Chandran M, Saverkodiyon S. Molluscicidal darbība augu ekstraktu Phyllanthus niruri par prostatas dziedzeri no Laevicaulis ALTE (Ferussac) (Mollusca). Žurnāls Eksperimentālās Zooloģijas 200; 6 (1): 151-156.

Chatterjee, M. un Sil, P. C. aknas efekts ūdens ekstrakta Phyllanthus niruri par nimesulīdu izraisīto oksidatīvo stresu in vivo. Indijas J Biochem Biophys. 200; 43 (5): 299-305.

Chatterjee, M., Sarkar, K., un Sil, P. C. Herbal (Phyllanthus niruri) proteīna izolāts aizsargā aknas no nimesulīdu izraisīto oksidatīvo stresu. Patofizioloģija. 200; 13 (2): 95-102.

Chattopadhyay P, Garg Varshey VP et al. Palielina insulīna darbību, Phyllanthus amarus Linn uz aknu šūnu reģenerāciju in daļēji hepatectomised albīnu žurkām. Research Vēstnesis ārstniecības augu 200; 17-20.

Chauhan P, Kumar P. ietekme alkilējošam aģenta (EMS) par ražošanu alkaloīdu satura Phyllanthus niruri. International Journal of augu zinātņu 200; 219-220.

Chauhan, J. S., Sultan, M., un Srivastava, S. K. Divi jauni glycoflavones no saknēm Phyllanthus niruri. Planta Med 197; 32 (3): 217-222.

Chezhiyan N, Saraswathy S Vasumathi R. Pētījumi par bioloģisko mēslojuma, biofertilizers un augu blīvums uz izaugsmi, ražu un alkaloīdu saturu bhumyamalaki (Phyllanthus amarus Schum. Un Thonn.). South Indian Dārzkopība 200; 51: 96-101.

Chitra R, Vadivel E Rajamani K. novērtēšana anti-aknu vīrusu savienojumu Phyllanthus amarus in vitro kultūrās. Journal of Dārzkopības Zinātņu 200; 62-65.

Cimanga, RK, Tona, L., Luyindula, N., mesija, K., Lusakibanza, M., Musuamba, CT, Apers, S., De, Bruyne T., Van, Miert S., Hermans, N., Totte, J., Pieters, L., un VLIETINCK, AJ In vitro antiplasmodial aktivitāte Callus kultūras ekstraktus un frakciju no svaigiem apikāls stublāji Phyllanthus niruri L. (Euphorbiaceae): daļa 2. J Ethnopharmacol. 200; 95 (2-3): 399-404.

Colombo, R., de, L. Batista, Teles, HL, Silva, GH, Bomfim, GC, Burgos, RC, Cavalheiro, AJ, da, Silva Bolzani, V, Silva, DH, Pelicia, CR, Guimaraes, FM , un Heimberg, MC Apstiprinātas HPLC metode standartizācijai Phyllanthus niruri (garšaugu un komerciālajiem ekstrakti), izmantojot corilagin kā phytochemical marķieri. Biomed.Chromatogr. 200; 23 (6): 573-580.

De Souza, T. P., Holzschuh, M. H., Lionco, M. I., Gonzalez, Ortega G., un Petrovick, P. R. validācija LC metode analīzei fenola savienojumu no ūdens ekstraktu Phyllanthus niruri gaisa daļām. J Pharm.Biomed.Anal. 9-5-200; 30 (2): 351-356.

Devi, V., Shanbhag, T. V., Bairy, K. L., Rao, N., un Shenoy, S. ietekme Phyllanthus niruri par brūču dzīšanu žurkām. Indijas J Physiol Pharmacol. 200; 49 (4): 487-490.

Devika R, Sajitha U. Phytochemical un farmakoloģiskā izpēte Phyllanthus niruri – iepriekšēju pārbaudi. Journal of Phytological pētniecības 200; 133-135.

Dhalwal, K., Biradar, Y. S., un Rajani, M. augsta veiktspēja plānslāņa hromatogrāfijas densitometric metode vienlaicīgai kvantitatīvās phyllanthin, hypophyllanthin, gallusskābe un ellagic skābes Phyllanthus amarus. J AOAC Int. 200; 89 (3): 619-623.

Dhianawaty DD, Padmawinata K Soediro es et al. Salīdzinošās antiurolithiatic darbības orthosiphon aristatus, Sonchus arvensis Phyllanthus niruri lapu ekstraktiem par žurkām. Journal of Tropical Ārstniecības augi 200; 5 (1): 5-9.

Dhooghe, L., Meert, H., Cimanga, R. K., VLIETINCK, A. J., Pieters, L., un Apers, S. Par ellagic skābes daudzuma šajā jēlnaftas izraksta Phyllanthus amarus Schum. & Thonn. (Euphorbiaceae). Phytochem.Anal. 201; 22 (4): 361-366.

Dirjomuljono, M., Kristyono, I., Tjandrawinata, R. R., un Nofiarny, D. simptomātiska ārstēšana akūtu tonsillo-faringīts pacientiem ar kombināciju Nigella sativa un Phyllanthus niruri ekstraktu. Int J Clin Pharmacol.Ther 200; 46 (6): 295-306.

Doshi, J. C., Vaidya, A. B., Antarkar, D. S., Deolalikar, R., un Antani, D. H. divpakāpju Klīniskais pētījums Phyllanthus amarus B hepatīta pārvadātājiem: nespēja izskaust virsmas antigēnu. Indijas J Gastroenterol. 199; 13 (1): 7-8.

Ekwenye, ANO Njoku NU. Antibakteriālais efekts Phyllanthus niruri (Chanca Piedra) uz trim enteropatogēnu cilvēkā. Molecular Medicine & Avansa zinātnes 200; 184-189.

Elfahmi, Batterman, S., Koulman, A., Hackl, T., Bos, R., Kayser, O., Woerdenbag, H. J., un Quax, W. J. lignans no šūnu suspensijas kultūru Phyllanthus niruri, Indonēzijas ārstniecības augu. J Nat.Prod. 200; 69 (1): 55-58.

Enders D, Milovanović ‘M. asimetriskā sintēze no (+) – hinokinin, (+) – dihydrocubebin un cubebin dimetilēteris, jauns Lignan no Phyllanthus niruri. Zeitschrift für Naturforschung 200; 117-120.

Etta H. ietekme Phyllanthus amarus par pakaišu iezīmes albīnu žurkām. Zinātniskās pētniecības un esejas 200; 370-372.

Etta HE, Udoh PB Asuquo BO et al. Ietekme Phyllanthus amarus par selekcijas efektivitāti sieviešu albīnu žurkām. Global Vēstnesis Lauksaimniecības zinātņu 200; 215-217.

Faremi, T. Y., Sūru, S. M., Fafunso, M. A., un Obioha, U. E. aknas potenciāls no Phyllanthusamarus pret etanola izraisīto oksidatīvo stresu žurkām. Food Chem Toxicol. 200; 46 (8): 2658-2664.

Foo LY, Wong H. Phyllanthusiin D, neparasta hidrolizèjams tanīns no Phyllanthus amarus. Phytochemistry 199; 31 (2): 711-713.

Foo LY. Amariin, di-dehydrohexahydroxydiphenoyl hidrolizējamais tanīns no Phyllanthus amarus. Phytochemistry 199; 33 (2): 487-491.

Foo LY. Amariinic skābes un saistītie ellagitannins no Phyllanthus amarus. Phytochemistry 199; 39 (1): 217-224.

Freitas, A. M., Schor, N., un Boim, M. A. Phyllanthus niruri ietekme uz urīna inhibitoriem kalcija oksalāta kristalizējot un citiem faktoriem, kas saistīti ar nierakmeņu veidošanos. BJU.Int. 200; 89 (9): 829-834.

Gowrishankar, R., Kumar, M., Menon, V., Divi, SM, Saravanan, M., Magudapathy, P., Panigrahi, BK, Nair, KG, un Venkataramaniah, K. mikroelements Pētījumi par Tinospora cordofolia (Menispermaceae ), Ocimum Sanctum (Lamiaceae), Moringa oleifera (Moringaceae), un Phyllanthus niruri (Euphorbiaceae) Izmantojot PIXE. Biol.Trace Elem.Res 201; 133 (3): 357-363.

Guha, G., Mandal, T., Rajkumar, V., un Ashok, Kumar R. Antimycin A-izraisītas mitohondriju apoptotisku kaskāde mazina fenola sastāvdaļām Phyllanthus amarus ūdens ekstrakta Hep3B šūnās. Food Chem Toxicol. 201; 48 (12): 3449-3457.

Guha, G., Rajkumar, V., Ashok, Kumar R., un Mathew, L. Ūdens ekstrakts Phyllanthus amarus nomāc hroma (VI) ierosinātas toksicitāti MDA-MB-435S šūnām. Food Chem Toxicol. 201; 48 (1): 396-401.

Gupta AK, Khanuja SP Gupta MM et. al. Augsts augs, phyllanthin un hypophyllanthin iegūstot dažādas bhumyamalaki (Phyllanthus amarus): CIM-Jeevan. Journal of ārstniecības un aromātiskiem augu zinātņu 200; 25 (3): 743-745.

Hari Kumar, K. B. un Kuttan, R. inhibīcija zāļu metabolisko enzīmu (P450) in vitro, gan in vivo ar Phyllanthus amarus Schum & THONN. Biol.Pharm.Bull. 200; 29 (7): 1310-1313.

Harikumar, K. B. un Kuttan, R. ekstrakts Phyllanthus amarus aizsargā peles hromosomas un zarnas no starojuma izraisītas bojājumiem. J Radiat.Res 200; 48 (6): 469-476.

Harikumar, K. B., Kuttan, G., un Kuttan, R. inhibīcija vīrusu kanceroģenēzes ar Phyllanthus amarus. Integr.Cancer Ther. 200; 8 (3): 254-260.

Harikumar, K. B., Kuttan, G., un Kuttan, R. Phyllanthus amarus kavē šūnu augšanu un inducē apoptozi Dalton limfoma ascītu šūnās caur aktivizēšanas caspase-3 un regulācijas samazināšanai BCL-2. Integr.Cancer Ther. 200; 8 (2): 190-194.

Harish R, Shivanandappa T. Antioksidantu aktivitāte un aknas potenciāls Phyllanthus niruri. Pārtikas ķīmija 200; 180-185.

Hnatyszyn O, Ferraro G Coussio JD. Biflavonoid no Phyllanthus sellowianus. Journal of Natural Products 198; 1156-1157.

Hossain MA, Salehuddin SM. Diterpenes no lapām Phyllanthus niruri. Indijas Vēstnesis Natural Products 200; 18-20.

Houghton PJ, Woldemariam TZ O’Shea S et al. Divi securinega tipa alkaloīdi no Phyllanthus amarus. Phytochemistry 199; 43 (3): 715-717.

Huang ZR, Zhong JP, un Zhu GL. Terapeitiskās novērošana Phyllanthus amarus ārstēšanai hepatīta B Cochrane Library 199; (1)

Huang, Y. L., Chen, C. C., un Ou, J. C. Isolintetralin: Jauna Lignan no Phyllanthus niruri. Planta Med 199; 58 (5): 473-474.

Hussain RA, Dickey JK Rosser MP et al. Jaunu klasi uz ne-peptīdu endotelīna antagonistiem izolēta no zāļu herb Phyllanthus niruri. Journal of Natural Products 199; 1515-1520.

Igwe CU, Nwaogu LA Ujuwondu CO. Novērtējums aknām, phytochemical un tuvējos kompozīcijām Phyllanthus amarus. African Journal of Biotechnology 200; 728-731.

Iizuka, T., Moriyama, H., and Nagai, M. Vasorelaxant effects of methyl brevifolincarboxylate from the leaves of Phyllanthus niruri. Biol.Pharm.Bull. 200; 29(1):177-179.

Iizuka, T., Nagai, M., Taniguchi, A., Moriyama, H., and Hoshi, K. Inhibitory effects of methyl brevifolincarboxylate isolated from Phyllanthus niruri L. on platelet aggregation. Biol.Pharm.Bull. 200; 30(2):382-384.

Ishimaru K, Yoshimatsu K Yamakawa T et al. Phenolic constituents in tissue cultures of Phyllanthus niruri. Phytochemistry 199; 31(6):2015-2018.

Jayaram S, Thyagarajan SP Sumathi S et al. Efficacy of Phyllanthus amarus treatment in acute viral hepatitis A, B and non A non B: an open clinical trial. Indian Journal of Virology 199; 13(1):59-64.

Jayaram, S. and Thyagarajan, S. P. Inhibition of HBsAg secretion from Alexander cell line by Phyllanthus amarus. Indijas J Pathol.Microbiol. 199; 39(3):211-215.

Jeena, K. J., Joy, K. L., and Kuttan, R. Effect of Emblica officinalis, Phyllanthus amarus and Picrorrhiza kurroa on N-nitrosodiethylamine induced hepatocarcinogenesis. Vēzis Lett. 2-8-199; 136(1):11-16.

Joshi H, Parle M. Evaluation of the antiamnesic effects of Phyllanthus amarus in mice. Colombia Medica 200; 132-139.

Joshi, B. S., Gawad, D. H., Pelletier, S. W., Kartha, G., and Bhandary, K. Isolation and structure (X-ray analysis) of ent-norsecurinine, an alkaloid from Phyllanthus niruri. J Nat.Prod. 198; 49(4):614-620.

Joy KL, Kuttan R. Inhibition by Phyllanthus amarus of hepatocarcinogenesis induced by N-nitrosodiethylamine. Journal of Clinical Biochemistry and Nutrition 199; 24(3):133-139.

Kannan S, Venkatakrishnan V. Antibacterial activity of Phyllanthus amarus. Bionotes 200; 4(2):40.

Karuna, R., Reddy, S. S., Baskar, R., and Saralakumari, D. Antioxidant potential of aqueous extract of Phyllanthus amarus in rats. Indian J Pharmacol. 200; 41(2):64-67.

Kassuya, C. A., Leite, D. F., de Melo, L. V., Rehder, V. L., and Calixto, J. B. Anti-inflammatory properties of extracts, fractions and lignans isolated from Phyllanthus amarus. Planta Med 200; 71(8):721-726.

Kassuya, C. A., Silvestre, A. A., Rehder, V. L., and Calixto, J. B. Anti-allodynic and anti-oedematogenic properties of the extract and lignans from Phyllanthus amarus in models of persistent inflammatory and neuropathic pain. Eur J Pharmacol. 10-8-200; 478(2-3):145-153.

Khanna S, Srivastava, M. M., and Shalini Srivastava. Investigation on the larvicidal activity of the plant Phyllanthus amarus against Anopheles stephensi. Pesticide Research Journal 200; 14(1):158-160.

Khanna, A. K., Rizvi, F., and Chander, R. Lipid lowering activity of Phyllanthus niruri in hyperlipemic rats. J Ethnopharmacol. 200; 82(1):19-22.

Khanna, S., Srivastava, C. N., Srivastava, M. M., and Srivastava, S. Insecticidal activity of the plant Phyllanthus amarus against Tribolium castaneum. J Environ.Biol. 200; 24(4):391-394.

Kiemer, A. K., Hartung, T., Huber, C., and Vollmar, A. M. Phyllanthus amarus has anti-inflammatory potential by inhibition of iNOS, COX-2, and cytokines via the NF-kappaB pathway. J Hepatol. 200; 38(3):289-297.

Koday NK, Rangaiah GS Bobbrala V. In vitro control of some ocular infectious bacteria by using medicinal plants Adhatoda vasica, Cassia occidentalis and Phyllanthus amarus. Journal of Pharmacy Research 200; 1869-1872.

Krithika, R. and Verma, R. J. Ameliorative potential of Phyllanthus amarus against carbon tetrachloride-induced hepatotoxicity. Acta Pol.Pharm. 200; 66(5):579-583.

Krithika, R. and Verma, R. J. Mitigation of carbon tetrachloride-induced damage by Phyllanthus amarus in liver of mice. Acta Pol.Pharm. 200; 66(4):439-444.

Kumar MS, Jaiprakash B Hukkeri VI. Preventive effect of Phyllanthus amarus on prostatic hyperplasia. Hamdard Medicus 200; 114-117.

Kumar NG, Nair AN Raghunandanan VR et al. Hypoglycaemic effect of Phyllanthus niruri leaves in rabbits. Kerala Journal of Veterinary Science 198; 20(1):77-80.

Kumar, K. B. and Kuttan, R. Chemoprotective activity of an extract of Phyllanthus amarus against cyclophosphamide induced toxicity in mice. Phytomedicine. 200; 12(6-7):494-500.

Kumar, K. B. and Kuttan, R. Protective effect of an extract of Phyllanthus amarus against radiation-induced damage in mice. J Radiat.Res 200; 45(1):133-139.

Kurhehar, JV. Phyllanthus Nituri with Referent to Antimicrobial Activity. Indian Journal of Natural Products 200; (25):19-20.

Latha, P., Chaitanya, D., and Rukkumani, R. Protective effect of Phyllanthus niruri on alcohol and heated sunflower oil induced hyperlipidemia in Wistar rats. Toxicol.Mech.Methods 201; 20(8):498-503.

Lee, C. D., Ott, M., Thyagarajan, S. P., Shafritz, D. A., Burk, R. D., and Gupta, S. Phyllanthus amarus down-regulates hepatitis B virus mRNA transcription and replication. Eur J Clin Invest 199; 26(12):1069-1076.

Leelarasamee, A., Trakulsomboon, S., Maunwongyathi, P., Somanabandhu, A., Pidetcha, P., Matrakool, B., Lebnak, T., Ridthimat, W., and Chandanayingyong, D. Failure of Phyllanthus amarus to eradicate hepatitis B surface antigen from symptomless carriers. Lancet 6-30-199; 335(8705):1600-1601.

Leite, D. F., Kassuya, C. A., Mazzuco, T. L., Silvestre, A., de Melo, L. V., Rehder, V. L., Rumjanek, V. M., and Calixto, J. B. The cytotoxic effect and the multidrug resistance reversing action of lignans from Phyllanthus amarus. Planta Med 200; 72(15):1353-1358.

Lim YY, Mrtijaya J. Antioxidant properties of Phyllanthus amarus extracts as affected by different drying methods. LWT – Food Science and Technology 200; 1664-1669.

Londhe, J. S., Devasagayam, T. P., Foo, L. Y., and Ghaskadbi, S. S. Antioxidant activity of some polyphenol constituents of the medicinal plant Phyllanthus amarus Linn. Redox.Rep. 200; 13(5):199-207.

Londhe, J. S., Devasagayam, T. P., Foo, L. Y., and Ghaskadbi, S. S. Radioprotective properties of polyphenols from Phyllanthus amarus Linn. J Radiat.Res 200; 50(4):303-309.

Luyindula, N, Tona, L, Lunkebila, S, Cimanga, RK, Vlietinck, AJ, and et al. In vitro antiplasmodial activity of callus culture extracts from fresh apical stems of Phyllanthus niruri: Part 1. Pharmaceutical Biology (Netherlands) 200; 42:512-518.

Mahat MA, Patil BM. Evaluation of antiinflammatory activity of methanol extract of Phyllanthus amarus in experimental animal models. Indian Journal of Pharmaceutical Sciences 200; 33-36.

Manjrekar, A. P., Jisha, V., Bag, P. P., Adhikary, B., Pai, M. M., Hegde, A., and Nandini, M. Effect of Phyllanthus niruri Linn. treatment on liver, kidney and testes in CCl4 induced hepatotoxic rats. Indijas J Exp.Biol. 200; 46(7):514-520.

Mazumder A, Mahato A Pattnaik AK et al. Studies on analgesic activity and antipyretic potential of Phyllanthus amarus. Hamdard Medicus 200; 198-201.

Mazumder, A., Mahato, A., and Mazumder, R. Antimicrobial potentiality of Phyllanthus amarus against drug resistant pathogens. Nat.Prod.Res 200; 20(4):323-326.

McPartland JM. Viral hepatitis treated with Phyllanthus amarus and milk thistle (Silybum marianum): a case report [corrected]. Complementary Medicine International 199; 3(2):40-42.

Mehrotra, R., Rawat, S., Kulshreshtha, D. K., Goyal, P., Patnaik, G. K., and Dhawan, B. N. In vitro effect of Phyllanthus amarus on hepatitis B virus. Indijas J Med Res 199; 93:71-73.

Mellinger, C. G., Carbonero, E. R., Cipriani, T. R., Gorin, P. A., and Iacomini, M. Xylans from the medicinal herb Phyllanthus niruri. J Nat.Prod. 200; 68(1):129-132.

Mellinger, C. G., Carbonero, E. R., Noleto, G. R., Cipriani, T. R., Oliveira, M. B., Gorin, P. A., and Iacomini, M. Chemical and biological properties of an arabinogalactan from Phyllanthusniruri. J Nat.Prod. 200; 68(10):1479-1483.

Mellinger, C. G., Cipriani, T. R., Noleto, G. R., Carbonero, E. R., Oliveira, M. B., Gorin, P. A., and Iacomini, M. Chemical and immunological modifications of an arabinogalactan present in tea preparations of Phyllanthus niruri after treatment with gastric fluid. Int.J Biol.Macromol. 8-15-200; 43(2):115-120.

Micali, S., Sighinolfi, M. C., Celia, A., De, Stefani S., Grande, M., Cicero, A. F., and Bianchi, G. Can Phyllanthus niruri affect the efficacy of extracorporeal shock wave lithotripsy for renal stones? A randomized, prospective, long-term study. J Urol. 200; 176(3):1020-1022.

Milne, A., Hopkirk, N., Lucas, C. R., Waldon, J., and Foo, Y. Failure of New Zealand hepatitis B carriers to respond to Phyllanthus amarus. N.Z.Med J 6-22-199; 107(980):243.

Moronkola DO, Ogunwande IA Oyewole IO et al. Studies on the volatile oils of Momordica charantia L. (Cucurbitaceae) and Phyllanthus amarus Sch. et Thonn (Euphorbiaceae). Journal of Essential Oil Research 200; 393-399.

Moshi MJ, Uiso FC Mahunnah RL et al. A study of the effect of Phyllanthus amarus extracts on blood glucose in rabbits. International Journal of Farmakognozija 199; 35(3):167-173.

Moshi, M. J., Lutale, J. J., Rimoy, G. H., Abbas, Z. G., Josiah, R. M., and Swai, A. B. The effect of Phyllanthus amarus aqueous extract on blood glucose in non-insulin dependent diabetic patients. Phytother.Res 200; 15(7):577-580.

Mulchandani, N. B. and Hassarajani, S. A. 4-Methoxy-nor-Securinine, a New Alkaloid from Phyllanthus niruri. Planta Med 198; 50(1):104-105.

Munshi, A., Mehrotra, R., and Panda, S. K. Evaluation of Phyllanthus amarus and Phyllanthus maderaspatensis as agents for postexposure prophylaxis in neonatal duck hepatitis B virus infection. J Med Virol. 199; 40(1):53-58.

Munshi, A., Mehrotra, R., Ramesh, R., and Panda, S. K. Evaluation of anti-hepadnavirus activity of Phyllanthus amarus and Phyllanthus maderaspatensis in duck hepatitis B virus carrier Pekin ducks. J Med Virol. 199; 41(4):275-281.

Murali B, Amit A Anand MS et al. An improved HPLC method for estimation of phyllanthin and hypophyllanthin in Phyllanthus amarus. Journal of Natural Remedies 200; 1(1):55-59.

Murugaiyah, V. and Chan, K. L. Analysis of lignans from Phyllanthus niruri L. in plasma using a simple HPLC method with fluorescence detection and its application in a pharmacokinetic study. J Chromatogr.B Analyt.Technol.Biomed.Life Sci 6-1-200; 852(1-2):138-144.

Murugaiyah, V. and Chan, K. L. Antihyperuricemic lignans from the leaves of Phyllanthus niruri. Planta Med 200; 72(14):1262-1267.

Murugaiyah, V. and Chan, K. L. Determination of four lignans in Phyllanthus niruri L. by a simple high-performance liquid chromatography method with fluorescence detection. J Chromatogr.A 6-22-200; 1154(1-2):198-204.

Murugaiyah, V. and Chan, K. L. Mechanisms of antihyperuricemic effect of Phyllanthus niruri and its lignan constituents. J Ethnopharmacol. 7-15-200; 124(2):233-239.

Mustofa, Sholikhah, E. N., and Wahyuono, S. In vitro and in vivo antiplasmodial activity and cytotoxicity of extracts of Phyllanthus niruri L. herbs traditionally used to treat malaria in Indonesia. Dienvidaustrumu Āzijas J Trop.Med Sabiedrības veselība 200; 38(4):609-615.

Musuamba CT, Cimanga RK Dooghe L et al. In vitro antiplasmodial and cytotoxic activities of ethanol extracts of apical stem of Phyllanthus amarus Schum. et Thonn. (Euphorbiaceae). Journal of Complementary and Integrative Medicine 201; 7(1)

Myint MM, Than MA Lwin KK et al. Preliminary study on hypoglycemic effect of Phyllanthus niruri Linn. (Taung-ze-phyu) on rabbit model. Myanmar Health Sciences Research Journal 200; 17-21.

Naaz F, Javed A Abdin MZ. Hepatoprotective effect of ethanolic extract of Phyllanthus amarus Schum. et Thonn. on aflatoxin B 1-induced liver damage in mice. Journal of Ethnopharmacology 200; 503-509.

Naik, A. D. and Juvekar, A. R. Effects of alkaloidal extract of Phyllanthus niruri on HIV replication. Indian J Med Sci 200; 57(9):387-393.

Narendranathan M, Mini PC Remla A. A trial of Phyllanthus amarus in acute viral hepatitis [abstract]. J-Clin-Epidemiol 199; 50(8S)

Narendranathan, M., Remla, A., Mini, P. C., and Satheesh, P. A trial of Phyllanthus amarus in acute viral hepatitis. Trop.Gastroenterol. 199; 20(4):164-166.

Navarro M, Coussio J Hnatyszyn O et al. Hypoglycemic Effect of an Aqueous Extract of Phyllanthus sellowianus (“sarandi blanco”) in C57BL/Ks mice. Acta Farmaceutica Bonaerense 200; 23:520-523.

Nayak, P., Behera, P. R., Thirunavoukkarasu, M., and Chand, P. K. ED-XRF spectrometry-based comparative inorganic profile of leaf-derived in vitro calli and in vivo leaf samples of Phyllanthus amarus Schum. & Thonn.–a hepatoprotective herb. Appl.Radiat.Isot. 201; 69(3):567-573.

Nishiura, J. L., Campos, A. H., Boim, M. A., Heilberg, I. P., and Schor, N. Phyllanthus niruri normalizes elevated urinary calcium levels in calcium stone forming (CSF) patients. Urol.Res 200; 32(5):362-366.

Nitnaware KM, Naik DG Nikam TD. Thidiazuron-induced shoot organogenesis and production of hepatoprotective lignan phyllanthin and hypophyllanthin in Phyllanthus amarus. Plant Cell, Tissue and Organ Culture 201; 101-110.

Niu, J. Z., Wang, Y. Y., Qiao, M., Gowans, E., Edwards, P., Thyagarajan, S. P., Gust, I., and Locarnini, S. Effect of Phyllanthus amarus on duck hepatitis B virus replication in vivo. J Med Virol. 199; 32(4):212-218.

Notka, F., Meier, G. R., and Wagner, R. Inhibition of wild-type human immunodeficiency virus and reverse transcriptase inhibitor-resistant variants by Phyllanthus amarus. Antiviral Res 200; 58(2):175-186.

Notka, F., Meier, G., and Wagner, R. Concerted inhibitory activities of Phyllanthus amarus on HIV replication in vitro and ex vivo. Antiviral Res 200; 64(2):93-102.

Nworu, C. S., Akah, P. A., Okoye, F. B., and Esimone, C. O. Aqueous extract of Phyllanthus niruri (Euphorbiaceae) enhances the phenotypic and functional maturation of bone marrow-derived dendritic cells and their antigen-presentation function. Immunopharmacol.Immunotoxicol. 201; 32(3):393-401.

Nworu, C. S., Akah, P. A., Okoye, F. B., Proksch, P., and Esimone, C. O. The effects of Phyllanthus niruri aqueous extract on the activation of murine lymphocytes and bone marrow-derived macrophages. Immunol.Invest 201; 39(3):245-267.

Obasi BN, Igboechi CA Anuforo DC et al. Effects of extracts of Newbouldia laevis, Psidium guajava and Phyllanthus amarus on gastrointestinal tract. Fitoterapia 199; 64(3):235-238.

Obianime AW, Uche FI. The comparative effects of methanol extract of Phyllanthus amarus leaves and Vitamin E on the sperm parameters of male guinea pigs. Journal of Applied Sciences and Environmental Management 200; 37-41.

Obianime AW, Uche FI. The phytochemical constituents and the effects of methanol extracts of Phyllanthus amarus leaves (kidney stone plant) on the hormonal parameters of male guinea pigs. Journal of Applied Sciences and Environmental Management 200; 5-9.

Obidike IC, Salawu OA Ndukuba M et al. The Anti-Inflammatory and Antinociceptive Properties of the Chloroform Fraction From Phyllanthus niruri Plant Is Mediated via the Peripheral Nervous System. Journal of Dietary Supplements 201; 7:341-350.

Odetola, A. A. and Akojenu, S. M. Anti-diarrhoeal and gastro-intestinal potentials of the aqueous extract of Phyllanthus amarus (Euphorbiaceae). Afr.J Med Med Sci 200; 29(2):119-122.

Ogata, T., Higuchi, H., Mochida, S., Matsumoto, H., Kato, A., Endo, T., Kaji, A., and Kaji, H. HIV-1 reverse transcriptase inhibitor from Phyllanthus niruri. AIDS Res Hum.Retroviruses 199; 8(11):1937-1944.

Ogunlesi, M Okiei W Osibote E Muotoh C. Antimicrobial activity of the essential oil and the fractional samples obtained from the leaves and seeds of Phyllanthus amarus (Euphorbiaceae). Research Journal of Phytochemistry 200; 77-84.

Okoli CO, Ibiam AF Ezike AC et al. Evaluation of antidiabetic potentials of Phyllanthus niruri in alloxan diabetic rats. African Journal of Biotechnology 201; 248-259.

Okoli, C. O., Obidike, I. C., Ezike, A. C., Akah, P. A., and Salawu, O. A. Studies on the possible mechanisms of antidiabetic activity of extract of aerial parts of Phyllanthus niruri. Pharm.Biol. 201; 49(3):248-255.

Oluwafemi, F Debiri F. Antimicrobial effect of Phyllanthus amarus and Parquetina nigrescens on Salmonella typhi. African Journal of Biomedical Research 200; 215-219.

Onocha PA, Opegbemi AO Kadri AO et al. Antimicrobial evaluation of Nigerian Euphorbiaceae plants 1: Phyllanthus amarus and Phyllanthus muelleranus leaf extracts. Nigerian Journal of Natural Products and Medicine 200; 9-12.

Ott, M., Thyagarajan, S. P., and Gupta, S. Phyllanthus amarus suppresses hepatitis B virus by interrupting interactions between HBV enhancer I and cellular transcription factors. Eur J Clin Invest 199; 27(11):908-915.

Oyewole IO, Moronkola DO Ogunwande IA et al. Larvicidal activity of the essential oil from Phyllanthus amarus Sch. et Thonn (Euphorbiaceae) against three species of mosquitoes. Der Pharmacia Lettre 201; 136-141.

Pagare RS, Auti SG Aglave BA et al. Protocol for callus culture of Phyllanthus amarus Schum and Thonn. and possibility of use of callus culture in production of phyllanthin and hypophyllanthin. Advances in Plant Sciences 200; 433-436.

Patel HJ, Patel JS Patel KN. Clinical study of hepatoprotective drug Phyllanthus amarus. Research Journal of Pharmaceutical Biological and Chemical Sciences. Research Journal of Pharmaceutical Biological and Chemical Sciences 201; 335-340.

Pramyothin, P., Ngamtin, C., Poungshompoo, S., and Chaichantipyuth, C. Hepatoprotective activity of Phyllanthus amarus Schum. et. Thonn. extract in ethanol treated rats: in vitro and in vivo studies. J Ethnopharmacol. 11-1-200; 114(2):169-173.

Priprem, A Radapong S Preeprame S et al. An in vitro permeation of Phyllanthus amarus extract through human and shed snake skins. Journal of Agricultural and Biological Sciences 200; 149-152.

Rai, V. and Mehrotra, S. Chromium-induced changes in ultramorphology and secondary metabolites of Phyllanthus amarus Schum & Thonn. – an hepatoprotective plant. Environ.Monit.Assess. 200; 147(1-3):307-315.

Rai, V., Khatoon, S., Bisht, S. S., and Mehrotra, S. Effect of cadmium on growth, ultramorphology of leaf and secondary metabolites of Phyllanthus amarus Schum. and Thonn. Chemosphere 200; 61(11):1644-1650.

Rajeshkumar, N. V. and Kuttan, R. Phyllanthus amarus extract administration increases the life span of rats with hepatocellular carcinoma. J Ethnopharmacol. 200; 73(1-2):215-219.

Rajeshkumar, N. V., Joy, K. L., Kuttan, G., Ramsewak, R. S., Nair, M. G., and Kuttan, R. Antitumour and anticarcinogenic activity of Phyllanthus amarus extract. J Ethnopharmacol. 200; 81(1):17-22.

Rani, Szj Nagarauk R Anuradha P. Antibacterial properties of extracts of Indian medicinal plants: Syzygium alternifolium, Phyllanthus niruri and Rubia cordifolia. Biomedical & Pharmacology 201; 123-128.

Rao, M. V. and Alice, K. M. Contraceptive effects of Phyllanthus amarus in female mice. Phytother.Res 200; 15(3):265-267.

Rao, M. V., Shah, K. D., and Rajani, M. Contraceptive effects of Phyllanthus amarus extract in the male mouse (Mus musculus). Fitoterapija Research 199; 11(8):594-596.

Raphael, K. R. and Kuttan, R. Inhibition of experimental gastric lesion and inflammation by Phyllanthus amarus extract. J Ethnopharmacol. 200; 87(2-3):193-197.

Raphael, K. R., Ajith, T. A., Joseph, S., and Kuttan, R. Anti-mutagenic activity of Phyllanthus amarus Schum & Thonn in vitro as well as in vivo. Teratog.Carcinog.Mutagen. 200; 22(4):285-291.

Raphael, K. R., Sabu, M. C., and Kuttan, R. Hypoglycemic effect of methanol extract of Phyllanthus amarus Schum & Thonn on alloxan induced diabetes mellitus in rats and its relation with antioxidant potential. Indijas J Exp.Biol. 200; 40(8):905-909.

Raphael, K. R., Sabu, M., Kumar, K. H., and Kuttan, R. Inhibition of N-Methyl N’-nitro-N-nitrosoguanidine (MNNG) induced gastric carcinogenesis by Phyllanthus amarus extract. Asian Pac.J Vēzis Prev. 200; 7(2):299-302.

Ravikumar, Y. S., Ray, U., Nandhitha, M., Perween, A., Raja, Naika H., Khanna, N., and Das, S. Inhibition of hepatitis C virus replication by herbal extract: Phyllanthus amarus as potent natural source. Virus Res 201; 158(1-2):89-97.

Reddy BP, Murthy VN Venkateshwarlu V et al. Antihepatotoxic activity of Phyllanthus niruri, Tinospora cordifolia and Ricinus communis. Indijas Narkotikas 199; 30:338-341.

Sane RT, Kuber VV Chalissery MS et al. Hepatoprotection by Phyllanthus amarus and Phyllanthus debilis in CCl4-induced liver dysfunction. Current Science 199; 68(12):1243-1246.

Sarkar MK, Kinter M Mazumder B et al. Purification and characterisation of a novel antioxidant protein molecule from Phyllanthus niruri. Pārtikas ķīmija 200; 1405-1412.

Sarkar, M. K. and Sil, P. C. Hepatocytes are protected by herb Phyllanthus niruri protein isolate against thioacetamide toxicity. Pathophysiology. 200; 14(2):113-120.

Sarkar, M. K. and Sil, P. C. Prevention of tertiary butyl hydroperoxide induced oxidative impairment and cell death by a novel antioxidant protein molecule isolated from the herb, Phyllanthus niruri. Toxicol.In Vitro 201; 24(6):1711-1719.

Satyanarayana P, Subrahmanyam P Viswanatham KN et al. New seco- and hydroxy-lignans from Phyllanthus niruri. Journal of Natural Products 198; 51(1):44-49.

Shakil, N. A., Pankaj, Kumar, J., Pandey, R. K., and Saxena, D. B. Nematicidal prenylated flavanones from Phyllanthus niruri. Phytochemistry 200; 69(3):759-764.

Dabas Zāļu Visaptveroša Database Patērētāju versija. redzēt Dabas Zāļu visaptverošu datubāzi profesionālo versiju. ÂTherapeutic Research fakultāte 2009.

Ex. Žeņšeņs, C vitamīns, Depresija