cistas Guide – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējas

Kas tas ir?

Cistas ir ĪADT vai kapsulas, kas veido ādas vai ķermeņa iekšpusē. Tie var saturēt šķidruma vai bieza masa materiālu. Lai gan cistas var parādīties jebkurā ķermeņa, visbiežāk tie dzīvo ādas, olnīcu, krūšu vai nieres. Vairums cistas nav vēža .; Bieži vietām cistas ietver; Skin – Divu veidu cistas parasti notiek zem ādas, epidermoīda cistas un tauku cistas. Gan parasti parādās kā ādas krāsas vai bālgans dzeltenas gludu virsmu gabali. Epidermoīda cistas forma, kad virsma ādas šūnām pārvietoties dziļāk ādā un vairoties. Šīs šūnas veido sienu cistu un izdalīt mīkstu, dzeltenīgi vielu, ko sauc keratīna, kas aizpilda cista. Tauku cistas veidot iekšpusē dziedzeri, kas izdalīt eļļainu vielu, ko sauc sebum. Kad normāli dziedzeru izdalījumi iesprūst, tie var attīstīties par maisiņš piepildīta ar biezu, siera līdzīgu vielu. Bieži vietas ir aizmugurē kaklu, augšējo muguras un galvas ādu .; Plaukstas – Ganglijs cistas attīstīties tikpat lokani vai mīksts tūska, parasti atbildot uz nelielām traumām, kas izraisa lieko locītavu šķidrumu savākt ar saclike struktūrā blakus locītavai. Ganglijs cistas arī var rasties uz pirkstiem vai pēdām.

simptomi

Cistas var izraisīt plašu simptomiem, atkarībā no cista un tā atrašanās vieta veida. Šeit ir daži simptomi pēc atrašanās sagrupēti; Skin – Parasti lēni aug un nesāpīgs, ādas cistas parasti ir neliels, lai gan daži var augt ar izmēru golfa bumbiņas. Tie nerada sāpes, ja vien tie plīst vai iekaist. Šādos gadījumos būs apsārtums, pietūkums un maigumu .; Plaukstas – Ganglijs cistas var parādīties pēkšņi un augt ātri. Tās parasti ir par lielumu dimetānnaftalīns, un var būt piedāvājums uz tausti. Dažos gadījumos ganglijs cistu var vājināt personas saķeri vai padarīt to sāpīgi .; Ceļi – Rūpnieciskais cista var justies kā cieti vārītas olas, kad pacients lokās celi. Ceļa locītava var justies pietūkušas un saspringts. Ja cista pārtraukumiem atvērts, tas var izraisīt sāpes uz muguras ceļa vai uz leju kāju. Ja cista ir pietiekami liels, tas var novest pie pietūkums kājas un pēdas .; Olnīcas – Kad olnīcu cistas plīsums, tie izraisa pēkšņas, stipras sāpes vienā pusē vēdera lejasdaļā vai augstāko iegurni. Olnīcu cistas ir saistītas ar menstruālo smērēšanās un neregulāras menstruācijas .; Krūtis – Lielākā daļa krūšu cistas nerada nekādus simptomus. Citi ir piedāvājums uz tausti. Cistas gaitā menstruālā cikla laikā var mainīties pēc lieluma un jutības .; Maksts – Bartholin s dziedzeru cistas var izraisīt atkārtotu, konkursu pietūkums abpus maksts ieejas. Dažreiz tie var inficēties, izraisa sāpes, un laiku pa laikam strutas var iztecēt no tiem .; Dzemdes – Nabothian cistas parasti nav simptomu .; Nieres – Parasti nieru cistas tiek atklāts tikai tad, kad radioloģija pārbaude tiek veikta cita iemesla dēļ. Cistas dažkārt var izraisīt muguras sāpes. Ja viņi augt pietiekami liela, tie var izraisīt sāpes vēderā. Cistas var izraisīt asiņainu urīnu. Nieru policistiska slimība ir iedzimta slimība, kas var izraisīt nieru mazspēju.

diagnoze

Gadījumos redzamu cistas, piemēram, ādas un plaukstas, ārsts jautās, kad pirmo reizi pamanījuši cista, cik ātri tas auga, vai tā lielums ir mainījusies, un, ja tas ir sāpīgi. fizisko eksāmenu laikā, ārsts meklēs apsārtumu un maiguma un izvērtēs lielumu un formu ir aizdomas cista. Bieži vien, šī vizuālā apskate ir viss, kas nepieciešams.

Cik ilgi tas notiek?

Daudzi cistas, piemēram, plaukstas vai olnīcu cistas, iet prom paši. Citi, piemēram, ādas cistas, aug lēni izmēra un var iet prom paši vai var būt nepieciešams sausinātas, ja tie rada simptomus vai iekaist. Cistas dzemdes kakla var izzust pēc sieviete dzemdē. Nieres cistas parasti neiet prom.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Nav veids, kā novērst lielāko cistas.

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Par ārstēšanas nepieciešamība un ārstēšanas veids ir atkarīgs no cistas, tās atrašanās vietu un Jūsu simptomus veidam. Ja cista nerada simptomus vai radīt veselības apdraudējumu, jūs, iespējams, nebūs nepieciešama ārstēšana. Citos gadījumos, kas ir viens no šādiem apstrādes var būt ieteicams

Kad apmeklēt ārstu

Veikt iecelšanu, lai redzētu ārstu, ja pamanāt kādu patoloģisku augšanu vai pietūkums jebkur uz ķermeņa. Ja jūs domājat, ka jums var būt iekaisusi āda cista vai Bartholin s dziedzeru cista jūsu maksts, izmantojiet siltas kompreses un acetaminofēns vai ibuprofēnu, lai mazinātu iekaisumu, līdz jūs varat redzēt savu ārstu. Dažreiz šie agri pasākumi ir pietiekami, lai ārstētu šo problēmu. Ja jums ir diabēts zvanīt ārstam tajā pašā dienā pamanāt infekcijas pazīmes, jo jums ir risks, kam infekcijas izplatīšanos.

prognoze

Par lielāko daļu cistu prognoze ir lieliska. Daudzi cistas nerada nekādus simptomus un iet prom paši. Cistas var atgriezties. Nosusināšana vai ķirurģiski noņemot cistas parasti nav komplikācijas vai blakusparādības.