cistīts

Cistīts (sis-TIE-tis) ir medicīnas termins iekaisums urīnpūslī. Lielāko daļu no laika, iekaisums izraisa baktēriju infekcija, un tā tiek saukta par urīnceļu infekcijas (UCI). Urīnpūšļa infekcija var būt sāpīgi un kaitinošas, un tas var kļūt par nopietnu veselības problēmu, ja infekcija izplatās uz nierēm.

Retāk, cistīts var rasties kā reakcija uz noteiktām zālēm, staru terapiju vai potenciālajiem kairinātājiem, piemēram, sieviešu higiēnas strūkla, spermicidal želejām vai ilgstošas ​​lietošanas katetru. Cistīts var rasties arī kā komplikācija citas slimības.

Kad apmeklēt ārstu

Parastā ārstēšanas baktēriju cistīta ir antibiotikas. Attieksmi pret cita veida cistīts atkarīga pamatcēlonis.

baktēriju cistīts

Cistīts pazīmes un simptomi bieži ietver

Noninfectious cistīts

Maziem bērniem, jaunas epizodes nejaušu dienas mitrināšanas arī var liecināt par urīnceļu infekcijas (UTI). Nakts gultas slapināšana pati nav iespējams saistīt ar UCI.

Ko jūs varat darīt

Nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību, ja ir pazīmes un simptomi ir kopīgi nieru infekcijas, tai skaitā

Ja Jums rodas steidzama, bieža vai sāpīga urinācija, kas ilgst vairākas stundas vai ilgāk, vai ja pamanāt asinis urīnā, zvaniet savam ārstam. Ja jums ir diagnosticēta ar UCI pagātnē un Jums parādās simptomi, kas atdarina iepriekšējo UCI, zvaniet savam ārstam.

Arī zvaniet ārstam, ja cistīts simptomi atjaunojas, pēc tam, kad esat pabeidzis antibiotiku kursu. Jums var būt nepieciešams cita veida zāles.

Ja jūsu bērns sāk kam laiks dienas mitrināšanas negadījumus, izsauktu pediatrs.

Jo citādi veseliem vīriešiem, cistīts ir reta un jāizmeklē ārsts.

Jūsu urīnceļu sistēma ietver jūsu nieres, urīnvadus, urīnpūsli un urīnizvadkanāla. Visi spēlē lomu atkritumu izvešanai no ķermeņa. Nieres – pāris pupas formas orgāni, kas atrodas uz atpakaļ jūsu vēdera augšdaļā – filtra atkritumu asinīs un regulē koncentrāciju daudzām vielām. Caurules sauc urīnvadus veikt urīns no nierēm uz urīnpūsli, kur tas glabājas, līdz tas iziet jūsu organismā caur urīnizvadkanāla.

UTIs parasti rodas, kad baktērijas ārpus ķermeņa iekļūt urīnceļu caur urīnizvadkanāla un sāk vairoties. Vairumā gadījumu cistītu izraisa tipa Escherichia coli (E. coli) baktērijas.

Baktēriju urīnpūšļa infekcija var rasties sievietēm, kā rezultātā dzimumakta. Bet pat seksuāli neaktīvām sievietēm ir uzņēmīgi pret apakšējo urīnceļu infekcijas, jo sieviešu dzimumorgānu jomā bieži ostām baktērijas, kas var izraisīt cistītu.

Kaut arī bakteriālas infekcijas ir visbiežākais cistīta, vairāki noninfectious faktori arī var izraisīt urīnpūšļa iekaist. Daži piemēri

Daži cilvēki biežāk nekā citi attīstīties urīnpūšļa infekcijas vai atkārtotas urīnceļu infekcijas. Sievietes ir viena šāda grupa. Galvenais iemesls ir fiziska anatomija. Sievietēm ir īsāks urīnizvadkanāla, kas saīsina par distances baktēriju jābrauc, lai sasniegtu urīnpūsli.

Sievietes vislielākais risks UCI ietver tos, kuri

Citi riska faktori gan vīriešiem, gan sievietēm, ietver

Ko sagaidīt no sava ārsta

Apstrādājot baktēriju cistīts

Apstrādājot intersticiāla cistīta

Apstrādājot cita veida noninfectious cistīts

Vīriešiem bez jebkādām rada noslieci veselības jautājumiem, cistīts ir reti.

Kad apstrādā nekavējoties un pareizi, urīnpūšļa infekcijas reti izraisīt komplikācijas. Bet neārstē, tie var kļūt par kaut ko nopietnāku. Komplikācijas var ietvert

Nieru infekcija. Neapstrādātu urīnpūšļa infekcija var izraisīt nieru infekcija, ko sauc arī pielonefrīts (pie-uh-zemas nuh-FRY-tis). Nieru infekcijas var neatgriezeniski sabojāt jūsu nieres.

Maziem bērniem un gados vecākiem pieaugušajiem ir pakļauti vislielākajam riskam nieru bojājumu no urīnpūšļa infekcijas, jo simptomi ir bieži aizmirst vai sajaukt ar citiem nosacījumiem.

Asinis urīnā. Ar cistīts, jums var būt asins šūnas urīnā, kas var redzēt tikai ar mikroskopa (mikroskopisko hematūrija), un kas parasti izzūd ar ārstēšanu. Ja asins šūnas paliek pēc apstrādes, ārsts var ieteikt speciālistu, lai noteiktu cēloni.

Asinis urīnā, ka jūs varat redzēt (bruto hematūrija) ir reti ar tipisku, baktēriju cistīta, taču šis apzīmējums ir vairāk kopīga ar chemotherapy- vai radiācijas izraisītas cistīts.

Ja jums ir pazīmes vai simptomi, kas kopīgas cistītu, veikt iecelšanu ar savu primārās aprūpes sniedzēju. Pēc sākotnējā novērtējuma, jūs var nodot pie ārsta, kurš specializējas urīnceļu traucējumiem (urologs vai nefrologs).

Sagatavoties Jūsu iecelšanu

Par cistītu, pamatjautājumi, lai vaicājiet ārstam ir

Papildus jautājumiem, ka jūs esat gatavs, nekautrējieties uzdot citus jautājumus laikā jūsu iecelšanu.

Jūsu ārsts var Jums uzdot vairākus jautājumus, tai skaitā

Ja Jums ir simptomi cistīta, konsultējieties ar savu ārstu, cik drīz vien iespējams. Papildus apspriežot jūsu pazīmes un simptomi, un savu medicīnisko vēsturi, ārsts var ieteikt dažus testus, piemēram,

Cystoscopy. Šīs pārbaudes laikā, ārsts ievieto cystoscope – tievu caurulīti ar gaismas un kameru pievienots – caur urīnizvadkanāla uz urīnpūsli, lai apskatītu jūsu urīnceļu slimības pazīmes.

Izmantojot cystoscope, ārsts var arī noņemt nelielu paraugu audu (biopsijas) par lab analīzei. Bet šis tests, visticamāk, nebūs nepieciešama, ja šī ir pirmā reize, kad esat bijis pazīmes vai simptomi cistīts.

Cistīta, ko izraisa bakteriāla infekcija parasti tiek ārstēti ar antibiotikām. Attieksmi pret noninfectious cistīts atkarīga pamatcēlonis.

Antibiotikas ir pirmās līnijas ārstēšanas cistītu izraisa baktērijas. Kādas zāles lieto un cik ilgi ir atkarīgi no jūsu vispārējo veselību un baktērijas atrodami urīnā.

Pirmo reizi infekcija. Simptomi bieži uzlabot ievērojami dienas laikā, vai arī tā no antibiotiku terapijas. Tomēr, jums, iespējams, vajadzēs lietot antibiotikas trīs dienām līdz nedēļai, atkarībā no smaguma jūsu infekciju.

Nav svarīgi, kāda ārstēšanas ilgums ir, ņem visu antibiotiku kursu noteicis Jūsu ārsts, lai nodrošinātu, ka infekcija ir pilnīgi pagājis.

Sievietes pēcmenopauzes periodā var būt īpaši jutīgi pret cistītu. Kā daļu no jūsu ārstēšanu, Jūsu ārsts var ieteikt maksts estrogēnu krēmu – ja jūs varētu izmantot šīs zāles, nepalielinot savu risku citām veselības problēmām.

Ar intersticiālu cistīts, cēlonis iekaisums ir neskaidrs, tāpēc nav viena ārstēšana, kas darbojas vislabāk par katru gadījumu. Terapiju izmanto, lai atvieglotu pazīmes un simptomus intersticiālu cistīts ietver

Ja jūs esat paaugstināta jutība uz dažām ķīmiskām vielām produktos, piemēram, burbuļvanna vai spermicīdu bāzes, izvairoties no šiem produktiem var palīdzēt mazināt simptomus un novērstu turpmākus epizodes cistīts.

Ārstēšana cistīts, kas attīstās kā komplikācija ķīmijterapija vai staru terapija ir vērsta uz sāpju novēršana, parasti ar medikamentiem, un hidratācija cauri no urīnpūšļa kairinātājiem.

Cistīts var būt sāpīgi, bet jūs varat veikt pasākumus, lai atvieglotu savu diskomfortu

Par atkārtotu urīnpūšļa infekcijas, strādāt ar savu ārstu, lai izstrādātu stratēģiju, lai samazinātu gadījumu atkārtošanos un diskomfortu, kas cistīts var izraisīt.

Dzērveņu sula vai tabletes, kas satur proantocianidīna bieži ieteicams, lai palīdzētu samazināt risku atkārtoto urīnpūšļa infekcijas dažām sievietēm. Tomēr jaunākie pētījumi liecina, ka tas ir mazāk efektīva, nekā uzskatīts iepriekš. Dažas mazākas pētījumi pierādīja nelielu labumu, bet lielāku pētījumos nekonstatēja nozīmīgu labumu.

Kā mājas aizsardzības līdzekli, lai izvairītos no dzērveņu sulas, ja jūs lietojat asins-retināšanas medikamentu varfarīnu (Coumadin). Iespējamā mijiedarbība starp dzērveņu sulu un varfarīnu var izraisīt asiņošanu.

Lai gan šie preventīvie pašapkalpošanās pasākumi nav labi izpētīta, ārsti dažkārt iesaka šādas atkārtotas urīnpūšļa infekcijas

apmeklējiet savu ārstu