CPAP mašīnas: padomi, lai izvairītos no 10 kopīgas problēmas

CPAP ir svarīgs ārstēšanas obstruktīvas miega apnojas, bet tas nav bez neapmierinātību. Uzziniet, kā izvairīties no nepatīkamas maskas un citus kopīgus CPAP problēmas.

Nepārtraukta pozitīva elpceļu spiediena (CPAP) terapija ir kopējā attieksme pret obstruktīvas miega apnojas. Tas ietver nelielu mašīnu, kas piegādā konstantu un vienmērīgu gaisa spiedienu, šļūteni un masku vai deguna gabalu.

Bieži problēmas ar CPAP ietver caurs masku, grūti aizmigt, un sausa mute vai degunu.

Labā ziņa ir tā, ka, ja viens CPAP masku vai ierīce nedarbojas jums, jums ir citas iespējas. Un lielākā daļa CPAP maskas ir regulējams, lai palīdzētu padarīt tos ērts Jums.

Šeit ir 10 kopīgas CPAP problēmas, un to, ko jūs varat darīt, par tiem

1. nepareizs izmērs vai veids CPAP masku

2. Trouble kļūst izmantoti, lai valkājot CPAP ierīce

cieši sadarboties ar savu ārstu un CPAP piegādātāju, lai pārliecinātos, ka jums ir CPAP masku, kas atbilst jūsu vajadzībām un jums der. Ikvienam ir atšķirīgas vajadzības un sejas formas, tāpēc pareizais stils un izmērs maska ​​kāds cits var nedarboties jums.

Daudzi maska ​​stili ir pieejami. Klāsts CPAP maskas ir pieejami. Piemēram, daži iezīme pilnas sejas maskas, kas aptver muti un degunu, ar siksnām, kas stiepjas pāri jūsu pieres un vaigiem. Tie var dažiem cilvēkiem justies klaustrofobiski, bet viņi strādā labi ir nodrošināt stabilu fit, ja jūs pārvietoties daudz jūsu miegu.

3. Grūtības pieļaujot piespiedu gaisa

Citas maskas iezīme deguna spilvenus, kas atbilst saskaņā ar savu degunu un siksnām, kas aptver mazāk par jūsu sejas. Tie var justies mazāk apgrūtinoša.

4. Dry, aizlikts deguns

Deguna spilveni var strādāt labi, ja jūs valkā brilles vai lasīt ar masku uz, jo daži deguna spilvens sistēmas kavēt redzējumu mazāk nekā darīt pilnas sejas maskas. Tomēr tās var nedarboties, ja jūs pārvietoties daudz jūsu miegu vai gulēt uz jūsu pusē.

5. Feeling klaustrofobiski

Pievērsiet uzmanību izmēram. Vairums maskas nāk dažādos izmēros. Tikai tāpēc, ka tu esi noteiktu lielumu vienā maska ​​nenozīmē, jums būs tāds pats izmērs citā. CPAP maskas parasti ir regulējams.

Jautājiet ārstam vai CPAP piegādātājam parādīs, kā pielāgot savu masku, lai iegūtu vislabāko fit. Manufacturer Product norādījumi arī var palīdzēt parādīs, kā to izdarīt.

Lai sāktu, tas var palīdzēt praktizēt valkājot tikai CPAP masku uz īsu laiku, kamēr jūs esat nomodā, piemēram, skatoties TV. Tad mēģiniet valkājot maskas un šļūteni ar gaisa spiedienu, tomēr dienas laikā, kamēr jūs esat nomodā.

Kad esat pieraduši, kā tas jūtas, novirzīt, lai, izmantojot CPAP ierīci katru reizi, kad gulēt – naktī un snaudu laikā. Nekonsekventi valkājot CPAP ierīce var aizkavēt, lai pierastu pie tā. Stick ar to vairākas nedēļas vai ilgāk, lai redzētu, vai maska ​​un spiediena iestatījumi ir strādās jums.

Jūs, iespējams, var pārvarēt šo, izmantojot “rampas” funkciju uz mašīnas. Šī funkcija ļauj sākt ar zemu gaisa spiedienu, kam seko automātiska, pakāpeniski palielināt spiedienu uz jūsu noteiktajā vidē, kā jūs aizmigt. Šīs rampas funkciju likmi var mainīt ar savu ārstu.

Ja tas nepalīdz, konsultējieties ar savu ārstu par maiņu uz citu ierīces tipam, kas automātiski pielāgo spiedienu, kamēr jūs miega. Piemēram, vienības, kas sniedz bi līmeņa pozitīva elpceļu spiediena (B-PAP) vai ierīces, kas ir mainīga spiediena kontūras ir pieejami. Tie nodrošina lielāku spiedienu, kad jūs ieelpot un mazāk, kad jūs izelpot.

CPAP ierīce, kas piedāvā apsildāmu mitrinātājs, kas piešķir gaisa spiediena iekārtu, var palīdzēt. No mitrināšanas līmenis ir regulējams. Izmantojot deguna sāls aerosolu pirms gulētiešanas arī var palīdzēt.

Jūsu ārsts var izrakstīt deguna steroīdu aerosols, ja jūsu sausums nereaģē uz apsildāmās mitrumu. Ir arī svarīgi, ka jūsu maska ​​lieliski. Caurs maska ​​var izžūt savu degunu.

Kamēr jūs esat nomodā, prakse, vispirms tikai turot maska ​​līdz jūsu sejas bez kādu citu detaļu. Kad esat apmierināts ar to, mēģiniet valkājot maska ​​ar siksnām.

Pēc tam mēģiniet turot masku un šļūtenes uz jūsu sejas, neizmantojot siksnas. Ir šļūteni pievienots CPAP mašīna pie zema spiediena iestatījums (ar rampu funkciju ieslēgts). Un, visbeidzot, valkā maskas ar siksnām un ar gaisa spiediena mašīna ieslēgts, kamēr nomodā. Pēc tam, kad esat apmierināts ar to, mēģiniet guļ ar to.

Relaksācijas vingrinājumi, piemēram, progresīvo muskuļu relaksāciju, arī var palīdzēt samazināt jūsu nemiers. Tas var palīdzēt, lai iegūtu dažāda izmēra masku vai izmēģināt citu stilu, piemēram, vienu, kas izmanto deguna spilveni.

Ja jūs joprojām sajūta klaustrofobiski, konsultējieties ar savu ārstu vai CPAP piegādātājs.