cyclospora infekcija

Cyclospora infekcija izraisa ūdeņains, un dažreiz eksplozīvu, caureja. Viena atcelto parazīts, kas izraisa cyclospora infekcija var ievadīt savu ķermeni, kad jūs norīt piesārņotu pārtiku vai ūdeni. Svaigi produkti ir vaininieks daudzos gadījumos cyclospora infekciju.

Jo caureja var izraisīt daudzas lietas, tas var būt grūti diagnosticēt cyclospora infekciju, ja specializētā izkārnījumos tests ir veikts. Attieksme pret cyclospora infekcija ir antibiotikas. Pārtikas drošības pasākumi var palīdzēt novērst slimības.

Kad apmeklēt ārstu

Daži inficēti ar mikroskopisku parazītu, kas izraisa cyclospora infekciju cilvēkiem attīstīt nekādas pazīmes vai simptomus. Attiecībā uz citiem, pazīmes un simptomi – kas parasti sākas divas līdz 11 dienas ēdot piesārņotu pārtiku vai dzeramo piesārņoto ūdeni laikā – var ietvert

Ko jūs varat darīt

Caureja var beigties ar sevi dažu dienu laikā, vai arī tā var ilgt vairākas nedēļas. Ja jums ir HIV vai citu stāvokli, kas apdraud jūsu imūnsistēmu, infekcija var ilgt mēnešiem, ja to neārstē.

Ko sagaidīt no sava ārsta

Daudzi apstākļi var izraisīt caureju un citas kuņģa-zarnu trakta pazīmes un simptomus. Ja Jums rodas nepārejoša caureja, kas ilgst vairākas dienas vai atkārtojas, sazinieties ar savu ārstu, lai viņš vai viņa var noteikt cēloni un ieteiktu ārstēšanu. Ja esat ēdis pārtiku, kas ir bijis atgādināja dēļ cyclospora uzliesmojuma vai ceļojis jomā, kur parazītiem, piemēram, cyclospora ir kopīgas, pārliecinieties, lai pastāstītu ārstam.

Ja Jums rodas dehidratācija, jo caureja, redzēt savu ārstu. Brīdinājuma pazīmes dehidratācija ietver

Viena atcelto parazītu, Cyclospora cayetanensis, izraisa cyclospora infekciju. Jūs saņemsiet to, dzeramo ūdeni vai ēdot pārtiku, kas ir bijis inficēts ar inficēto personu.

Persona, kas inficēti ar cyclospora iet parazītu izkārnījumos. Tomēr, atšķirībā no dažiem citiem pārtikas izraisītu parazītiem, cyclospora nekļūst infekcioza līdz dienas vai nedēļas pēc tā pieņemts zarnu kustības. Tātad, tas ir maz ticams, ka jūs varat iegūt infekciju tieši no inficētas personas, piemēram, restorānu darba ņēmējam, kurš nav pienācīgi mazgāt savas rokas pēc tualetes lietošanas.

Pirms 1990, sporādiski gadījumi cyclospora inficēšanās izrādījās pat tikai cilvēkiem, kuri devās jaunattīstības valstīs, un tiem, kuriem ir HIV vai citu nosacījumu, kas izraisīja novājināta imūnsistēma. Tomēr kopš 1990.gada, salāti, svaigu baziliku un importētās avenes ir iesaistīta cyclospora uzliesmojumu ASV un Kanādā.

Agrāk cilvēki, kas ceļoja jaunattīstības valstīs bija lielāka iespēja saņemt cyclospora infekciju. Šajās dienās, kad infekcija ir atrasts visā pasaulē, un ikviens, kas uzņem produkta izdalītu piesārņotu pārtiku vai ūdeni var iegūt.

Ieilgušo caureja neapstrādātas cyclospora infekcija var izraisīt dehidratāciju. Ja jūs esat citādi veseliem pieaugušajiem, jūs varat ārstēt dehidratāciju, dzerot vairāk šķidruma. Dažiem cilvēkiem var būt nepieciešams hospitalizēt, lai saņemtu intravenozus šķidrumus, jo tie ir pakļauti lielākam riskam smagu dehidratāciju. piemēri

Ja Jums ir viegla gadījumu cyclospora infekcijas, jums nav nepieciešams meklēt medicīnisko palīdzību, jo tas būs noskaidrot pati. Tomēr, zvaniet savam ārstam, ja slimība ilgst vairāk nekā dažas dienas, vai ja šķiet, ka tā izraisa dehidratāciju.

Par cyclospora infekciju, daži pamatjautājumi, lai vaicājiet ārstam ir

Ārsts ir jāzina dažas informāciju par savu slimību, lai noteiktu diagnozi. Esiet gatavi atbildēt uz jautājumiem, piemēram,

Jo tur ir tik daudz iespējamie iemesli caureju un citu gastrointestinālo simptomi, diagnoze cyclospora infekcijas prasa laboratorijas testu, lai noteiktu parazītu jūsu izkārnījumos. Nav asins analīzes, lai diagnosticētu cyclospora infekciju.

Attieksme pret cyclospora infekcija ir kombinācija antibiotika pazīstams kā trimetoprimu-sulfametoksazolu (Bactrim, Septra). Tur pašlaik nav kādi efektīvi alternatīvi antibiotikas cilvēkiem nespēj lietot trimetoprims-sulfametoksazola.

Lai novērstu vai ārstētu vieglu vai vidēji smagu šķidruma zudumu no smaga caureja, kas saistīts ar cyclospora infekciju, tas parasti piemēroti veselīgiem pieaugušajiem dzert ūdeni.

Bērniem un zīdaiņiem, jūs varat izmantot mutisku rehidratācijas risinājumu, piemēram, Pedialyte. Sporta dzērienu un gāzēto dzērienu nepiedāvā pareizo līdzsvaru uzturvielas, kas bērniem nepieciešams.

Ceļojot uz jaunattīstības valstīm, tas ir svarīgi, jābūt uzmanīgiem par to, ko tu ēd un dzer. Tomēr nesenie cyclospora infekcijas uzliesmojumi ir saistīti ar pārtikas produktiem, ko ieved vai audzēti ASV un Kanādā. Diemžēl, pat rūpīga mazgāšana pārtikai nav pietiekami, lai novērstu parazītu, kas izraisa infekciju.

Sekot to, ko pārtikas produkti ir saistīts ar nesenajiem uzliesmojumiem cyclospora infekcijas, jūs varētu vēlēties, lai periodiski pārbaudītu pārtikas drošības trauksmes sekciju Pārtikas un zāļu pārvaldes tīmekļa vietnē.

apmeklējiet savu ārstu