dabigatrāna

Priekšlaicīga pārtraukšana dabigatrāna eteksilāta mezilāta palielina trombožu risku. Ja antikoagulantu ar dabigatrāna eteksilāta mezilāta jāpārtrauc, izņemot patoloģiskā asiņošana, apsvērt citu antikoagulantu. Epidurālās vai muguras hematomas var rasties ar dabigatrāna eteksilātu metilsulfonāta terapiju pacientiem, kuriem veic neiroaksiālas anestēzija vai lumbālpunkcija. Monitor pacientus neiroloģiskiem traucējumiem un ārstēt steidzami.

Izmanto dabigatrāna

Terapeitiskās klase: antikoagulantu

Farmakoloģiska klase: dabigatrāna eteksilāta

dabigatrāna ir pieejama tikai ar ārsta recepti.

Lemjot lietot zāles, risks zāļu lietošanas ir jāsamēro labi tas būs jādara. Tas ir lēmums, jūs un jūsu ārsts dos. Par dabigatrāna, jāapsver šādas

Pastāstiet ārstam, ja Jums kādreiz bijusi neparasta vai alerģiska reakcija pret dabigatrāna vai citām zālēm. Arī pastāstīt savu veselības aizsardzības speciālistu, ja jums ir kādi citi veidi alerģijām, piemēram, pievienošanu pārtikas produktiem, krāsvielām, konservantiem, vai dzīvniekiem. Par bezrecepšu produktiem, rūpīgi izlasiet etiķetes vai iepakojuma sastāvdaļas.

Atbilstoši pētījumi nav veikti par attiecībām vecuma ietekmei dabigatrāna pediatriskajā populācijā. Nav noteikta drošība un efektivitāte.

Piemērotiem pētījumiem, kas veikti līdz šim nav pierādīts Geriatric specifiskas problēmas, kas varētu ierobežot lietderību dabigatrāna gados vecākiem pacientiem. Tomēr gados vecākiem pacientiem biežāk ir ar vecumu saistītas trieka, asiņošana vai nieru darbības traucējumi, kas var pieprasīt piesardzību un pielāgošana devu pacientiem, kuri saņem dabigatrāna.

Pirms Izmantojot dabigatrāna

Nav pietiekamu pētījumi sievietēm, lai noteiktu zīdaiņa risku, lietojot šīs zāles zīdīšanas laikā. Nosver potenciālās priekšrocības pret iespējamo risku, pirms lietojat šīs zāles, kamēr baro bērnu ar krūti.

Lai gan dažas zāles nedrīkst lietot kopā vispār, citos gadījumos divas dažādas zāles var lietot kopā, pat tad, ja varētu rasties mijiedarbība. Šajos gadījumos, Jūsu ārsts var vēlēties mainīt devu, vai var būt vajadzīgi citi pasākumi. Kad jūs lietojat dabigatrāna, tas ir īpaši svarīgi, ka jūsu veselības aprūpes speciālistam zināt, ja Jūs lietojat kādu no tālāk minētajām zālēm. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

Izmantojot dabigatrāna ar kādu no šīm zālēm nav ieteicama. Jūsu ārsts var izlemt, ka nav pret jums ar šo medikamentu vai mainīt dažas citas zāles jūs lietojat.

Izmantojot dabigatrāna ar kādu no šīm zālēm parasti nav ieteicama, bet var būt nepieciešama dažos gadījumos. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

Dažas zāles nedrīkst lietot pie vai ap laiku ēdot pārtiku vai ēdot noteikta veida pārtiku, jo var rasties mijiedarbība. Izmantojot alkoholu vai tabaku ar noteiktām zālēm, var izraisīt arī mijiedarbība, kas notiek. Pārrunājiet ar savu veselības aprūpes speciālistu lietošanu Jūsu zālēm ar pārtiku, alkoholu vai tabaku.

Par citām medicīniskām problēmām klātbūtne var ietekmēt izmantošanu dabigatrāna. Pārliecinieties, ka jums pastāstīt ārstam, ja Jums ir kādas citas medicīniskas problēmas, jo īpaši

Veikt dabigatrāna tieši tā, kā norādījis Jūsu ārsts. Nelietojiet vairāk par to, neņemiet to biežāk, un nelietojiet to uz ilgāku laiku, nekā ārsts pasūtīts. Lai to izdarītu, var palielināt izredzes blakusparādības. Tāpat nav pārtraukt izmantot dabigatrāna nepārbaudot vispirms ar savu ārstu.

dabigatrāna nāk ar medikamentu ceļvedi. Ir ļoti svarīgi, ka jūs izlasīt un saprast šo informāciju. Noteikti jautājiet savam ārstam, ja Jums ir kādi jautājumi.

Jūs varat lietot dabigatrāna ar ēdienu vai bez tā.

Norijiet kapsulu veselu ar pilnu glāzi ūdens. Nesasmalciniet, pārtraukumu, košļāt, vai atvērt to.

Ja Jūs lietojat citas zāles asins šķidrināšanai, (piemēram, heparīns, varfarīnu, Coumadin®), ārsts Jums ļoti īpašus norādījumus par to, kā pāriet uz dabigatrāna. Rūpīgi sekojiet instrukcijām un jautājiet savam ārstam, ja Jums ir kādi jautājumi.

Par dabigatrāna deva būs atšķirīgs dažādiem pacientiem. Sekojiet ārsta rīkojumiem vai norādījumiem uz etiķetes. Šāda informācija ietver tikai vidējās devas dabigatrāna. Ja deva ir atšķirīgs, nemaina to, ja vien ārsts Jums to darīt.

No zāles summa, kas jums veikt atkarīgs izturību zāles. Arī devu skaits, ko lietot katru dienu, laiku ļāva starp devām, un cik ilgi esat lietojis zāles atkarīgs no medicīnas problēmas, par kuru jūs lietojat zāles.

Ja esat izlaidis devu dabigatrāna, lietojiet to, cik drīz vien iespējams. Tomēr, ja tas ir gandrīz pienācis laiks nākamajai devai, izlaidiet aizmirsto devu un doties atpakaļ uz savu regulāru dozēšanas grafiku. Nelietojiet dubultu devu.

Ja jums ir mazāk nekā 6 stundas pirms jūsu nākamo plānoto devu, izlaidiet aizmirsto devu un doties atpakaļ uz savu regulāru dozēšanas grafiku.

Glabājiet bērniem nepieejamā vietā.

Neturiet novecojušas zāles vai zāles vairs nav nepieciešams.

Uzdod savu veselības aprūpes speciālistu, kā jums vajadzētu atbrīvoties no kādas zāles jūs neizmantojat.

Pareiza izmantošana dabigatrāna

Glabājiet zāles slēgtā traukā istabas temperatūrā, prom no karstuma, mitruma un tiešas gaismas. Keep no sasalšanas.

Saglabājiet jūsu zāles oriģinālajā iepakojumā (blisterī iepakojumā vai pudelē), kamēr neesat gatavi to izmantot. Neglabājiet kapsulas jebkurā citā traukā (piemēram, pill kastes vai pill organizatoriem). Pēc tam, atverot pudeli pirmo reizi, jums ir jāņem visas kapsulas 4 mēnešu laikā. Ja neesat izmantojis kapsulas 4 mēnešu laikā, jums ir atbrīvoties no atlikušajām kapsulu un sākt jaunu pudeli.

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudītu savu progresu ar regulāriem apmeklējumiem, lai pārliecinātos, ka dabigatrāna darbojas pareizi, un izlemt, vai Jums jāturpina lietot to. Asins analīzes var būt vajadzīgi, lai pārbaudītu, nevēlamas ietekmes.

Pārliecinieties, ka jebkurš ārsts, kurš izturas pret jums zina, ka jūs izmantojat dabigatrāna. Jums var būt nepieciešams pārtraukt lietot dabigatrāna vairākas dienas, pirms operācijas, tai skaitā zobārstniecības procedūras.

Jums var asiņot un vieglāk rodas zilumi, kamēr jūs izmantojat dabigatrāna. Jābūt īpaši uzmanīgiem, lai izvairītos no traumām. Palieciet prom no neapstrādātiem sporta vai citās situācijās, kur jūs varētu būt zilumi, sagriezti, vai ievainoti. Maigi suka un diegs zobus. Esiet uzmanīgi, lietojot asus priekšmetus, ieskaitot bārdas un nagu griešanas mašīnas. Izvairieties picking degunu. Ja jums ir nepieciešams, lai pūst degunu, pūst to maigi.

Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja jums ir kādi neparasta asiņošana vai zilumi, melni, darvai līdzīgi izkārnījumi, asinis urīnā vai izkārnījumos, galvassāpes, reibonis vai vājums, sāpes, pietūkums, vai diskomforta sajūta locītavā, punktveida sarkani plankumi uz ādas , neparastas deguna asiņošana, vai neparasta asiņošana no maksts, kas ir smagāks nekā parasti. Tās var būt pazīmes asiņošanas problēmas.

Nav pēkšņi pārtraukt dabigatrāna, vispirms lūdzot ārstu. Tas var palielināt risku insulta.

dabigatrāna var palielināt risku saslimt ar spinālo vai epidurālo asins receklis. Tas parasti notiek, ja jums ir epidurālo katetru ievietots muguru, lai dotu jums zināmu zāles, lietojat NPL vai zāles, lai novērstu asins recēšanu, vai ir bijušas muguras problēmas vai ir bijusi operācija jūsu mugurkaulā. Konsultējieties ar savu ārstu, ja Jums ir viduslīniju muguras sāpes, urīnpūšļa vai zarnu kontrole, vai nejutīgums, tirpšana vai vājums kājās vai pēdās, kamēr jūs izmantojat dabigatrāna zudumu.

Piesardzības pasākumi, lietojot dabigatrāna

Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums ir sāpes vēderā vai darbības traucējumi, slikta dūša, grēmas vai gremošanas traucējumi, kamēr lietojat dabigatrāna.

Nelietojiet citas zāles, ja vien tie ir jāapspriež ar savu ārstu. Tas ietver recepšu vai nonprescription (pār-the-counter [ārpusbiržas]) zāļu un augu vai vitamīna piedevas.

Kopā ar saviem vajadzīgi sekām, zāles var izraisīt dažas nevēlamas sekas. Lai gan ne visas no šīm blakusparādībām var rasties, ja tie rodas, tad var būt nepieciešama medicīniska palīdzība.

Konsultējieties ar savu ārstu nekavējoties, ja kāds no šiem blakusparādībām

Citas blakusparādības var rasties arī dažiem pacientiem nav uzskaitīti. Ja jūs novērojat jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu.

Dabigatrāna blakusparādības

dabigatrāna

Pieejamība Rx Recepšu tikai

C Grūtniecība kategorija risku nevar izslēgt

CSA Kalendārs N Ne kontrolēts narkotika

Apstiprināšana Vēsture Kalendārs Narkotiku vēsture pie FDA

Novēršana trombembolijas priekškambaru fibrilācijas aspirīnu, varfarīnu, Xarelto, Eliquis, Coumadin, Pradaxa

Dziļo vēnu trombozes Xarelto, Eliquis, Pradaxa, Lovenox, enoksaparīns, heparīns

Plaušu embolija Xarelto, Eliquis, Pradaxa, heparīns, apixaban, rivaroksabana

Dziļo vēnu tromboze / plaušu embolijas profilakse Pēc gūžas locītavas protezēšanas Pradaxa