dapagliflozin (orāli) piesardzības pasākumi

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudīt savu progresu regulāri vizītēs, jo īpaši pirmajās nedēļās, ka jūs lietojat šīs zāles laikā. Asins un urīna analīzes, var būt vajadzīgi, lai pārbaudītu, nevēlamas ietekmes.

Reibonis, apreibums, vai ģībšana var rasties ar šīm zālēm. Tas ir biežāk, ja Jums ir nieru slimība, pazemināts asinsspiediens, vai ja Jūs lietojat diurētisku (ūdens tabletes). Ņemot daudz šķidruma katru dienu var palīdzēt. Dzert daudz ūdens slodzes laikā vai karstā laikā. Sazinieties ar savu ārstu, ja Jums ir smaga slikta dūša, vemšana, vai caureja, kas neapstājas. Tas var radīt jums zaudēt pārāk daudz ūdens.

Ketoacidozi (augsts ketonu un skābju līmenis asinīs), var rasties, kamēr jūs lietojat šīs zāles. Tas var būt dzīvībai bīstama un prasa tūlītēju medicīnisko palīdzību. Jūsu ārsts var sniegt jums insulīnu, šķidrumu un ogļhidrātu rezerves, lai ārstētu šo nosacījumu. Pastāstiet ārstam, ja Jums ir slikta dūša, vemšana, elpošanas traucējumi, paaugstināts slāpes vai urinācija, vai sāpes vēderā.

Šīs zāles var palielināt risku iegūt urīnceļu infekcijas, tai skaitā pielonefrīts vai urosepses. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums ir sāpes urīnpūslī, asiņainu vai duļķains urīns, grūti, dedzināšana vai sāpīga urinācija, vai sāpes muguras lejasdaļā vai sānos.

Šīs zāles var izraisīt maksts rauga infekcijas sievietēm un rauga infekcijas dzimumlocekļa vīriešiem. Tas ir biežāk pacientiem, kam anamnēzē dzimumorgānu rauga sēnīšu infekcijām vai vīriešiem, kas nav apgraizīti. Sievietēm var būt izdalījumi no maksts, nieze, vai smaržu. Vīrieši var būt apsārtums, nieze, pietūkums vai sāpes ap dzimumlocekļa, vai izlādes ar spēcīgu smaku no dzimumlocekļa. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja jums ir kāds no šiem simptomiem.

Šīs zāles var izraisīt hipoglikēmiju (zems cukura līmenis asinīs). Tas ir biežāk, ja šīs zāles lieto kopā ar citām pretdiabēta zālēm (piemēram, insulīns, glipizīda vai gliburīdu). Par zems cukura līmenis asinīs simptomus jāapstrādā, pirms tie rada jums iet out. Cilvēki jūtas dažādi simptomi ar zemu cukura līmeni asinīs. Ir svarīgi, ka jūs uzzinātu, kas simptomi parasti ir, lai jūs varētu uzskatīt to ātri. Daži zems cukura līmenis asinīs simptomi ir uzvedības izmaiņas, kas ir līdzīgi ir piedzēries, neskaidra redze, auksti sviedri, apjukums, atdzesē, bāla āda, grūtības ar domāšanu, miegainība, pārmērīgs izsalkums, ir paātrināta sirdsdarbība, galvassāpes, kas turpina, slikta dūša, drebuļi, neskaidra runa, vai neparasts nogurums vai vājums. Konsultējieties ar savu ārstu par to, kā ārstēt zemu cukura līmeni asinīs.

Hiperglikēmija (augsts cukura līmenis asinīs), var rasties, ja jums nav pietiekami daudz vai izlaist devu jūsu diabēta zāles, pārēsties vai neseko savu diētu plānu, ir drudzis vai infekcija, vai neizmanto tik daudz, kā parasti. Daži augstu cukura līmeni asinīs simptomi ir redzes traucējumi, miegainība, sausa mute, skalo un sausa āda, augļu līdzīgu elpa smarža, biežākas un summu urinācija, ketoni urīnā, apetītes zudums, slikta dūša vai vemšana, ātra un dziļa zudumu elpošana, nogurums, vai neparasta slāpes. Ja simptomi augstu cukura līmeni asinīs rodas, pārbaudiet glikozes līmeni asinīs un izsauktu ārstu norādījumus.

Šīs zāles var būt saistīts ar attīstību urīnpūšļa vēža, un nedrīkst lietot pacientiem ar aktīvu urīnpūšļa vēzi. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums ir asinis urīnā vai sāpes urinācijas laikā.

Pārliecinieties, ka kāds ārsts vai zobārsts, kurš izturas pret jums zina, ka jūs izmantojat šīs zāles. Šīs zāles var ietekmēt dažu medicīnas testu (piemēram, urīna glikozes testus var nebūt precīza) rezultātus.