dasatiniba (orāli) piesardzības pasākumi

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudītu savu progresu ar regulāriem apmeklējumiem, lai pārliecinātos, ka šīs zāles darbojas pareizi. Asins analīzes būs nepieciešama, lai pārbaudītu nevēlamas sekas. Pārliecinieties, lai saglabātu visas tikšanās.

šo zāļu lietošana grūtniecības laikā var kaitēt Jūsu bērnam. Izmantot efektīvus pretapaugļošanās lai saglabātu no kļūst grūtniecība ārstēšanas laikā un 30 dienas pēc pēdējās devas. Ja jūs domājat, ka jums ir iestājusies grūtniecība, lietojot zāles, pastāstiet par to savam ārstam.

Dasatiniba var īslaicīgi samazināt skaitu balto asins šūnu asinīs, palielinot izredzes iegūt infekciju. Tā var arī samazināt trombocītu skaitu, kas ir nepieciešami, lai pareizi asins recēšanu. Ja tā notiek, ir daži piesardzības pasākumi, jūs varat veikt, jo īpaši, ja jūsu asins aina ir zems, lai samazinātu inficēšanās risku vai asiņošanas

Dasatiniba var izraisīt šķidruma aizturi. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja jums ir samazinājies apjoma urīnā, trokšņainā vai grabošs elpošana, elpas trūkums, pietūkums pirkstos, plaukstu, pēdu, vai zemākas kājas, satraukumu elpošana miera stāvoklī, vai svara pieaugums.

Šīs zāles var izraisīt izmaiņas sirds ritmā, piemēram, stāvokli, ko sauc QT pagarināšanos. Tas var mainīt sirdsdarbības un izraisīt ģīboni vai nopietnas blakusparādības dažiem pacientiem. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja jums ir kādi simptomi sirds ritma traucējumu, piemēram, ātri, sirdsklauves vai neregulāra sirdsdarbība.

Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums ir šādi simptomi: krūtīs diskomforts vai sāpes, samazināta urīna izdalīšanās, ātra, neregulāra vai spēcīga sirdsdarbība, elpas trūkums, pietūkums pēdu vai apakšējo kāju, nemierīgajā elpošanas vai neparasts nogurums vai vājums. Tie varētu būt simptomi nopietna sirds slimība.

Izmantojot šīs zāles var izraisīt galvassāpes, muskuļu vai locītavu sāpes, izsitumi uz ādas, vai neparasts nogurums vai vājums. Ja šie simptomi nepāriet un kļūst sliktāk, konsultējieties ar ārstu.

Šīs zāles var palielināt risku iegūt stāvokli, ko sauc plaušu arteriālā hipertensija (augsts asinsspiediens plaušās). Tas var notikt jebkurā laikā ārstēšana ar šīm zālēm laikā. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums ir šādi simptomi: elpas trūkums, satraukumu elpošana, nogurums, vai pietūkums pa visu ķermeni (šķidruma aizture).

Nopietnas ādas reakcijas var rasties ar šīm zālēm. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums ir čūlas, pīlings, vai vaļīga āda, sarkani ādas bojājumi, smaga pinnes vai ādas izsitumi, čūlas vai čūlas uz ādas, drudzis vai drebuļi, kamēr lietojat šīs zāles.

Šīs zāles var izraisīt nopietnu veida reakcijas sauc audzēja sabrukšanas sindroma. Jūsu ārsts var sniegt jums zāles, lai palīdzētu novērst. Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir samazināšanos vai izmaiņas urīna daudzuma, locītavu sāpes, stīvumu, vai pietūkums, muguras, sānu, vai sāpes vēderā, strauju svara pieaugumu, pietūkums pēdu vai zemākas kājām, vai neparasts nogurums vai vājums.

Nedzeriet greipfrūtu sulu, kamēr jūs lietojat šīs zāles. Greipfrūtu sula var mainīt zāļu daudzumu, kas uzsūcas organismā.

Nelietojiet citas zāles, ja vien tie ir jāapspriež ar savu ārstu. Tas ietver recepšu vai nonprescription (pār-the-counter [ārpusbiržas]) zāļu un augu (piemēram, asinszāli) vai vitamīnu.