depresija (depresijas) ārstēšanu un narkotikas

zāles

Meklējot pareizo medikamentus

Zāles un psiholoģiskā konsultēšana (psihoterapija) ir ļoti efektīva, lai lielākā daļa cilvēku ar depresiju. Jūsu primārās aprūpes ārsts vai psihiatrs var izrakstīt zāles, lai atvieglotu simptomus. Tomēr daudzi cilvēki ar depresiju arī gūt labumu no redzēt psihologu vai citu garīgās veselības aprūpes speciālists.

Risks pēkšņi apstāšanās medikamentu

Ja Jums ir smaga depresija, jums var būt nepieciešams slimnīcā, vai arī jums var būt nepieciešams, lai piedalītos ambulatorās ārstēšanas programma, līdz simptomi uzlabojas.

Lūk tuvāk apskatīt depresija ārstēšanas iespējām.

Dažāda veida antidepresantu medikamentiem ir pieejami, ieskaitot tos tālāk. Apspriest iespējamās galvenās blakusparādības ar savu ārstu vai farmaceitu.

Ja ģimenes loceklis ir atbildējusi arī uz antidepresantu, tas var būt viens, kas varētu jums palīdzēt. Vai arī jums var būt nepieciešams izmēģināt vairākas zāles vai medikamentu kombināciju, pirms jums atrast vienu, kas darbojas. Tas prasa pacietību, jo dažas zāles nepieciešams vairākas nedēļas vai ilgāk, lai gūtu maksimālu efektu un blakusparādības, lai atvieglotu, kā jūsu ķermenis pielāgojas.

Iedzimtas īpašības spēlē lomu kā antidepresanti ietekmēt jums. Dažos gadījumos, ja tāda ir pieejama, ģenētisko pārbaužu rezultāti (darīts ar asins testu vai vaigu tamponu) var piedāvāt clues par to, kā jūsu organisms var reaģēt uz konkrētu antidepresantu. Tomēr citi mainīgie turklāt ģenētikā var ietekmēt reakciju uz medikamentiem.

Nepārtrauciet antidepresantu, iepriekš nekonsultējoties ar ārstu. Antidepresanti neuzskata atkarību, bet dažreiz var rasties fiziska atkarība (kas atšķiras no atkarības).

Pārtraucot ārstēšanu pēkšņi vai trūkst vairākas devas var izraisīt abstinences līdzīgi simptomi, un atmest pēkšņi var izraisīt pēkšņu pasliktināšanos depresijas. Darbs ar savu ārstu, lai pakāpeniski un droši samazināt devu.

Ja esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, daži antidepresanti var radīt paaugstinātu risku veselībai Jūsu nedzimušajam bērnam vai māsu bērnu. Konsultējieties ar savu ārstu, ja Jums iestājas grūtniecība vai plānojat grūtniecību.

Lielākā daļa antidepresanti parasti ir droši, bet Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) pieprasa visiem antidepresantus, lai veiktu melnu brīdinājums kaste, visstingrāko brīdinājumu par receptēm. Dažos gadījumos, bērni, pusaudži un jaunieši līdz 25 gadiem var, ja lietojat antidepresantus, jo īpaši pirmajās nedēļās pēc sākuma vai, ja deva tiek mainīta ir in pašnāvnieciskas domas vai uzvedība pieaugumu.

Ikviens ņemot antidepresantu vajadzētu skatīties cieši depresiju vai neparastu uzvedību pasliktināšanās, jo īpaši, kad pirmo reizi sāk jaunu zāles vai mainīt tā devu. Ja jūs vai kāds jūs zināt, ir domas par pašnāvību, ja lietojat antidepresantus, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu vai saņemt neatliekamo palīdzību.

Paturiet prātā, ka antidepresanti, visticamāk, lai mazinātu pašnāvības risku ilgtermiņā, uzlabojot garastāvokli.

Psihoterapija ir vispārējs termins, depresijas ārstēšanai, runājot par savu stāvokli un ar to saistītiem jautājumiem, ar garīgās veselības pakalpojumu sniedzēja. Psihoterapija ir arī pazīstams kā sarunu terapijas vai psihoterapiju.

Antidepresanti un grūtniecība

Antidepresanti un palielināts pašnāvības risks

psihoterapija

Slimnīcu un dzīvojamo ārstēšana

Citas ārstēšanas iespējas

Dažādu veidu psihoterapijas var būt efektīva pret depresiju, piemēram, kognitīvās uzvedības terapijas vai starppersonu terapija. Jūsu garīgās veselības pakalpojumu sniedzējs arī var ieteikt citu terapiju. Psihoterapija var palīdzēt jums

Dažiem cilvēkiem, depresija ir tik smagas, ka ir nepieciešama slimnīcā. Tas var būt nepieciešams, ja jūs nevarat rūpēties par sevi pareizi, vai tad, kad tu esi tūlītējas briesmas kaitējuma nodarīšanu sev vai kādam citam. Psihiatriskā ārstēšana slimnīcā var palīdzēt uzturēt jūs mierīgi un droši, kamēr jūsu garastāvoklis uzlabojas.

Daļēja hospitalizācija vai dienu ārstēšanas programmas arī var palīdzēt dažiem cilvēkiem. Šīs programmas sniedz ambulatoro palīdzību un konsultācijas, kas nepieciešama, lai saņemtu simptomu kontrolei.

Dažiem cilvēkiem, citas procedūras var ierosināt