dexmethylphenidate (orāli) apraksts un zīmolu

Dexmethylphenidate tiek izmantots, lai ārstētu uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroma (ADHD). Tas pieder pie zāļu grupas, ko sauc par centrālās nervu sistēmas (CNS) stimulanti.

Dexmethylphenidate paaugstina uzmanību un samazinās nemiers pacientiem, kam ir hiperaktīvs, nevar koncentrēties, vai ir viegli apjucis. Tas tiek izmantots kā daļa no kopējās ārstēšanas programma, kas ietver arī sociālo, izglītības un psiholoģisko terapiju.

Šīs zāles ir pieejamas tikai ar ārsta recepti. Receptes nevar uzpildīt. Jauna recepte ir jāiegūst no sava ārsta katru reizi, jums ir nepieciešams šīs zāles.

Šis produkts ir pieejams šādās zāļu formu

Lemjot lietot zāles, risks zāļu lietošanas ir jāsamēro labi tas būs jādara. Tas ir lēmums, jūs un jūsu ārsts dos. Par šīm zālēm, būtu jāapsver šādi

Pastāstiet ārstam, ja Jums kādreiz bijusi neparasta vai alerģiska reakcija pret šīm zālēm vai kādas citas zāles. Arī pastāstīt savu veselības aizsardzības speciālistu, ja jums ir kādi citi veidi alerģijām, piemēram, pievienošanu pārtikas produktiem, krāsvielām, konservantiem, vai dzīvniekiem. Par bezrecepšu produktiem, rūpīgi izlasiet etiķetes vai iepakojuma sastāvdaļas.

Tabletes, kapsulas, Extended Izdošanas

Piemērotiem pētījumiem, kas veikti līdz šim nav pierādīts pediatrijā specifiskas problēmas, kas varētu ierobežot lietderību dexmethylphenidate bērniem. Tomēr drošība un efektivitāte nav pierādīta bērniem līdz 6 gadu vecumam.

alerģija

Atbilstošas ​​pētījumi par attiecībām vecumā līdz ietekmei dexmethylphenidate nav veiktas geriatric iedzīvotāju.

pediatrisks

Nav pietiekamu pētījumi sievietēm, lai noteiktu zīdaiņa risku, lietojot šīs zāles zīdīšanas laikā. Nosver potenciālās priekšrocības pret iespējamo risku, pirms lietojat šīs zāles, kamēr baro bērnu ar krūti.

Geriatric

Lai gan dažas zāles nedrīkst lietot kopā vispār, citos gadījumos divas dažādas zāles var lietot kopā, pat tad, ja varētu rasties mijiedarbība. Šajos gadījumos, Jūsu ārsts var vēlēties mainīt devu, vai var būt vajadzīgi citi pasākumi. Kad jūs lietojat šīs zāles, tas ir īpaši svarīgi, ka jūsu veselības aprūpes speciālistam zināt, ja Jūs lietojat kādu no tālāk minētajām zālēm. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

grūtniecība

Zīdīšanas

zāļu mijiedarbība

Izmantojot šīs zāles ar kādu no šīm zālēm nav ieteicama. Jūsu ārsts var izlemt, ka nav pret jums ar šo medikamentu vai mainīt dažas citas zāles jūs lietojat.

citas Mijiedarbība

Dažas zāles nedrīkst lietot pie vai ap laiku ēdot pārtiku vai ēdot noteikta veida pārtiku, jo var rasties mijiedarbība. Izmantojot alkoholu vai tabaku ar noteiktām zālēm, var izraisīt arī mijiedarbība, kas notiek. Pārrunājiet ar savu veselības aprūpes speciālistu lietošanu Jūsu zālēm ar pārtiku, alkoholu vai tabaku.

Citi Medical Problēmas

Par citām medicīniskām problēmām klātbūtne var ietekmēt šo zāļu lietošanu. Pārliecinieties, ka jums pastāstīt ārstam, ja Jums ir kādas citas medicīniskas problēmas, jo īpaši

dozēšana

Lietot šīs zāles tikai, kā norādījis Jūsu ārsts. Nelietojiet vairāk par to, neņemiet to biežāk, un nelietojiet to uz ilgāku laiku, nekā ārsts pasūtīts. Ja esat lietojis pārāk daudz, zāles var kļūt ieradums formēšana (izraisa garīgu vai fizisku atkarību).

Šīs zāles ir jānāk ar medikamentu ceļvedi. Izlasiet un rūpīgi ievērojiet šos norādījumus. Jautājiet savam ārstam, ja Jums ir kādi jautājumi. Vaicājiet farmaceitam par medikamentu ceļvedi, ja jums nav viens.

Ja jūs domājat, ka šīs zāles nedarbojas pareizi pēc esat lietojis to vairākas nedēļas, nepalielina devu un konsultējieties ar ārstu.

Šīs zāles var lietot kopā ar ēdienu vai bez tā.

Ja jūs izmantojat pagarināts darbības kapsula

Šo zāļu deva būs atšķirīgs dažādiem pacientiem. Sekojiet ārsta rīkojumiem vai norādījumiem uz etiķetes. Šāda informācija ietver tikai vidējās šo zāļu devu. Ja deva ir atšķirīgs, nemaina to, ja vien ārsts Jums to darīt.

No zāles summa, kas jums veikt atkarīgs izturību zāles. Arī devu skaits, ko lietot katru dienu, laiku ļāva starp devām, un cik ilgi esat lietojis zāles atkarīgs no medicīnas problēmas, par kuru jūs lietojat zāles.

Ja esat aizmirsis lietot šo zāļu devu, izdariet to, cik drīz vien iespējams. Tomēr, ja tas ir gandrīz pienācis laiks nākamajai devai, izlaidiet aizmirsto devu un doties atpakaļ uz savu regulāru dozēšanas grafiku. Nelietojiet dubultu devu.

Glabājiet zāles slēgtā traukā istabas temperatūrā, prom no karstuma, mitruma un tiešas gaismas. Keep no sasalšanas.

aizmirsto devu

Glabājiet bērniem nepieejamā vietā.

glabāšana

Neturiet novecojušas zāles vai zāles vairs nav nepieciešams.

Uzdod savu veselības aprūpes speciālistu, kā jums vajadzētu atbrīvoties no kādas zāles jūs neizmantojat.

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudīt savu progresu regulāri vizītēs, lai pārliecinātos, zāles darbojas pareizi, un izlemt, vai Jums jāturpina lietot to. Asins analīzes var būt vajadzīgi, lai pārbaudītu jebkādu nevēlamu ietekmi.

Nelietojiet dexmethylphenidate kopā ar monoamīnoksidāzes (MAO) inhibitoru (piemēram, izokarboksazīds [Marplan®], fenelzīns [Nardil®], selegilīns [Eldepryl®], tranilcipromīns [Parnate®]). Nesāciet lietot šīs zāles 2 nedēļu laikā pēc tam, kad apstāties MAO inhibitoru. Ja jūs ņemt tos kopā vai nav jāgaida 2 nedēļas, Jums var attīstīties apjukums, uzbudinājums, galvassāpes, nemiers, kuņģa vai zarnu simptomi, pēkšņi augsta ķermeņa temperatūra, ļoti augsts asinsspiediens, vai smagas krampji.

Dexmethylphenidate var izraisīt nopietnas sirds vai asinsvadu problēmas. Tas var būt biežāk rodas pacientiem, kam ir ģimenes anamnēzē ir sirds slimība. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums ir sāpes krūtīs, elpošanas traucējumi, vai ģībonis, lietojot šīs zāles.

Šīs zāles var izraisīt daži cilvēki ir redzes izmaiņas vai kļūt miegainību, reiboni, un nesamazina modrību, nekā tas ir parasti. Pārliecinieties, ka jūs zināt, kā tu reaģē uz šīm zālēm pirms braucat, izmanto mašīnas, vai darīt jebko, kas varētu būt bīstami, ja jums ir reibonis, nav brīdinājumu, vai nevar redzēt labi.

Pastāstiet ārstam, ja Jums vai Jūsu ģimenes novērojat kādas neparastas izmaiņas uzvedībā, piemēram, in agresijas pieaugums, naidīgums, uzbudinājums, aizkaitināmība, vai pašnāvības domas vai uzvedību. Pastāstiet ārstam, ja Jums vai Jūsu bērnam ir halucinācijas vai kādas neparastas domas, it īpaši, ja tie ir jauni vai pasliktinās ātri.

Ja esat lietojis šīs zāles uz ilgu laiku, un jūs domājat, ka Jums varētu būt kļuvuši garīgi vai fiziski atkarīgi no tā, sazinieties ar savu ārstu. Daži no atkarības pazīmes var būt

Šīs zāles var izraisīt lēnu izaugsmi. Ja Jūsu bērns lieto šīs zāles, ārstam būs nepieciešams sekot bērna augumu un svaru.

Ja Jūs vai Jūsu bērns piedzīvot ilgstošu vai sāpīga erekcija dzimumlocekļa ilgāk par 4 stundām, sazinieties ar savu ārstu.

Šīs zāles var izraisīt Reinolda parādība, kas ir problēma ar asinsriti roku vai kāju. Pastāstiet ārstam, ja Jums ir tirpšana vai sāpes, auksts sajūta, bālums, vai ādas krāsas izmaiņas pirkstu vai kāju pirkstos, jo īpaši, ja tiek pakļauti auksts. Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir neizskaidrojama čūlas vai čūlas uz pirkstiem vai pirkstiem.

Nelietojiet citas zāles, ja vien tie ir jāapspriež ar savu ārstu. Tas ietver recepšu vai nonprescription (pār-the-counter (OTC)) zāles, un jo īpaši tos, apetītes kontroli, astma, saaukstēšanās, klepus, siena drudzis, alerģijas, vai deguna blakusdobumu problēmas.

Kopā ar saviem vajadzīgi sekām, zāles var izraisīt dažas nevēlamas sekas. Lai gan ne visas no šīm blakusparādībām var rasties, ja tie rodas, tad var būt nepieciešama medicīniska palīdzība.

Konsultējieties ar savu ārstu nekavējoties, ja kāds no šiem blakusparādībām

Dažas blakusparādības var rasties, kas parasti nav nepieciešama medicīniskā palīdzība. Šīs blakusparādības var iet prom ārstēšanas laikā, kā Jūsu organisms pielāgojas pie zālēm. Arī jūsu veselības aprūpes speciālists, iespējams, var jums pastāstīt par to, kā novērst vai samazināt dažas no šīm blakusparādībām. Sazinieties ar savu veselības aprūpes speciālistu, ja kāda no šīm blakusparādībām turpinātu vai ir apnicīgs, vai, ja jums ir kādi jautājumi par viņiem

Citas blakusparādības var rasties arī dažiem pacientiem nav uzskaitīti. Ja jūs novērojat jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu.