diagnoze – glioma

Smadzeņu audzējs MRI

Smadzeņu audzējs MRI

Ja Jūsu primārās aprūpes ārsts ir aizdomas Jums ir smadzeņu audzējs, jūs var nodot pie speciālista, kurš ir apmācīts ārstēšanā smadzeņu un nervu sistēmas traucējumi (neirologs). Jūsu ārsts var ieteikt vairākas pārbaudes un procedūru, tai skaitā

Attēlveidošanas testi. Magnētiskās rezonanses attēlveidošanas (MRI) bieži izmanto, lai palīdzētu diagnosticēt smadzeņu audzēju. Dažos gadījumos krāsviela (kontrasts materiāls) var injicēt caur vēnā jūsu rokas jūsu MRI pētījuma laikā, lai palīdzētu parādīt atšķirības smadzeņu audos.

Vairākas specializētas MRI skenēšana komponentiem – tostarp funkcionālo MRI, perfūzijas MRI un magnētiskās rezonanses spektroskopijas – var palīdzēt ārsts izvērtē audzēja un plānu ārstēšanu.

Citas attēlveidošanas testi var ietvert datortomogrāfiju (CT) skenēšanas un pozitronu emisijas tomogrāfija (PET).

Smadzeņu audzējs attēlveidošanas

Vācot un testēšanas paraugu patoloģisku audu (biopsijas). Atkarībā no atrašanās vietas gliomu, piemēram, biopsija var veikt ar adatu, pirms ārstēšanas vai kā daļa no operācijas, lai noņemtu smadzeņu audzējs.

Stereotakses adata biopsija var izdarīt par gliomas grūti sasniedzamās vietās vai ļoti jutīgās teritorijās jūsu smadzenēs, kas var tikt bojātas ar plašāku darbību. a stereotaksiskām adatas biopsijas laikā, jūsu neiroķirurgs urbji nelielu caurumu jūsu galvaskausu. Tad plānas adata ir ievietota caur caurumu. Audi tiek likvidēti ar adatu, kas bieži vadās pēc CT vai MRI skenēšanu.

Tad biopsija paraugu analizē mikroskopā, lai noteiktu, vai tas ir ļaundabīgs vai labdabīgs.

Biopsija ir vienīgais veids, kā galīgi diagnosticēt smadzeņu audzējs un dot prognozi, lai palīdzētu attīrīšanas lēmumus. Pamatojoties uz šo informāciju, patologs var noteikt pakāpē vai posmu smadzeņu audzējs.

Audzēji ir sadalīti četrās pakāpēs ar I pakāpes audzēji kam vislēnāk augošās, visvairāk labdabīgi šūnas un kvalitātes IV audzējus, kam visvairāk ārkārtas un agresīvu vēža šūnas.