diagnoze – Kušinga sindroms

Kušinga sindroms var būt grūti diagnosticēt, jo īpaši endogēnās Kušinga sindroms, jo citi apstākļi ir vienādas pazīmes un simptomus. Diagnostikai Kušinga sindroms var būt garš un plašs process. Iespējams, nav stingras atbildes par savu stāvokli, līdz jūs esat bijusi virkne medicīnisko tikšanās.

Ārsts veiks fizisko eksāmenu, meklē pazīmes Kušinga sindroma. Viņš vai viņa var aizdomas Kušinga sindroms, ja Jums ir tādas pazīmes kā noapaļošanu uz sejas (mēness sejas), pad taukaudu starp pleciem un kakla (bifeļa kupris), un plānu ādu ar sasitumiem un striju.

Ja jūs esat ņemot kortikosteroīdu medikamentus uz ilgu laiku, ārsts var domāt, ka jūs esat izstrādājuši Kušinga sindromu, kā rezultātā šīs zāles. Ja jums nav, izmantojot kortikosteroīdu medikamentus, šie diagnostikas testus var palīdzēt precīzi noteikt cēloni

Urīna un asins analīzes. Šie testi pasākums hormonu līmeni urīnā un asinīs un parādītu, vai jūsu organisms ražo pārmērīgu kortizola. Par urīna analīzēs, jums var lūgt, lai savāktu savu urīnu 24 stundu periodā. Gan urīna un asins paraugi tiks nosūtīti uz laboratoriju, kas analizē kortizola līmenis.

Jūsu ārsts var arī ieteikt citas specializētās pārbaudes, kas novērtētu asinīs un urīnā, lai palīdzētu noteikt, vai Kušinga sindroms ir klāt, un, lai palīdzētu noteikt bāzes avotu lieko ražošanu. Šie testi bieži ietver mērīšanas kortizola līmeni pirms un pēc stimulācijas vai apspiešanu ar citiem hormonu medikamentiem.

Petrosal sinusa izlases. Šis tests var palīdzēt noteikt, vai iemesls endogēno Kušinga sindroma sakņojas hipofīzes vai kaut kur citur. Testam, asins paraugi tiek ņemti no petrosal blakusdobumu – vēnām, kas apgādā hipofīzes dziedzeri.

Plānas caurule ir ievietota augšējā augšstilba vai cirkšņa apvidū, kamēr jūs nomierināt ar sedatīvu, un vītni uz petrosal deguna blakusdobumu. Līmeņi AKTH mēra no petrosal deguna blakusdobumu, un no asins paraugu no apakšdelma.

Ja AKTH ir lielāks sinusa paraugā, problēma izriet no hipofīzes. Ja AKTH līmenis ir līdzīgs starp deguna blakusdobumu un apakšdelma, saknes problēma slēpjas ārpus hipofīzes.

Šīs pārbaudes ne tikai palīdzēs ārstam diagnosticēt Kušinga sindroms, tie var arī palīdzēt izslēgt citas slimības ar līdzīgām pazīmēm un simptomiem. Piemēram, policistisku olnīcu sindroms – hormonu traucējumi sievietēm ar palielinātām olnīcām – akcijas dažas no tās pašas pazīmes un simptomus, kā Kušinga ir, piemēram, pārmērīga matu augšanu un neregulāras menstruācijas. Depresija, ēšanas traucējumi un alkoholismu arī var daļēji imitēt Kušinga sindroms.