diagnoze – perikarda izsvīdums

Ja ārstam ir aizdomas jums ir perikardā, viņš vai viņa darīs vairākas pārbaudes, lai meklētu to, identificēt iespējamos cēloņus un nosaka ārstēšanu.

Ārsts veiks medicīnisko eksāmenu, tai skaitā klausoties savu sirdi ar stetoskops.

Ehokardiogrammu izmanto skaņas viļņus, lai radītu reāllaika attēlus savā sirdī. Ar šo procedūru, kardiologs var redzēt apmērus perikardā, pamatojoties uz summu, telpā starp diviem slāņiem somiņu. Ehokardiogrammu var arī parādīt samazināta sirds darbību, jo spiedienu uz sirdi (tamponāde).

Jūsu kardiologs varētu redzēt, vai viens vai vairāki kameras sirds ir sabrukusi, un cik efektīvi jūsu sirds sūknēšanas asinis. Ir divu veidu ehokardiogrāfijas

Elektrokardiogrammu – saukta arī EKG vai EKG – ieraksti elektrisko signālu, kā viņi ceļo caur jūsu sirdi. Jūsu kardiologs var meklēt modeļus, kas liecina apstāšanos.

Tas var parāda palielinātu sirds siluetu, ja summa šķidruma somiņu ir liels.

Citas attēlveidošanas tehnoloģijas

Datortomogrāfiju (CT) skenē un magnētiskā rezonanse (MR) ir attēlveidošanas tehnoloģijas, kas var atklāt perikardā, lai gan viņi nav parasti izmanto, lai meklētu traucējumi. Tomēr perikarda izsvīdums var diagnosticēt, ja šīs pārbaudes tiek veiktas arī citu iemeslu dēļ.

Ja tur ir pierādījumi perikardā, ārsts var likt veikt asins analīzes un citas diagnostiskās pārbaudes, lai noteiktu cēloni.