dialīze

dialīze

hemodialīze

Dialīzes ir ārstēšana, lai filtrētu atkritumi un ūdeni no asinīs, kas ļauj cilvēkiem ar nieru mazspēju, lai justos labāk un turpināt darīt lietas, ko viņi bauda. Tomēr, kad daudzi cilvēki domā par dialīzes, viņu bailes var saglabāt tos no mācīšanās par šo ārstēšanu. Patiesībā lielākā daļa cilvēku ir pārsteigti uzzinot, cik labi dialīzes darbojas un cik daudz labāk viņi jūtas ar ārstēšanu.

Ja Jums ir progresējoša nieru slimība, ir svarīgi uzņemties aktīvu lomu savā aprūpē, runājot ar savu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju par jūsu iespējas pirms laika. Tas aizņem laiku, lai saprastu dialīze un pierast pie idejas, ka jums tiks saņem šo terapiju. Kaut dialīze neārstē nieru mazspēja, tas var palīdzēt jums justies labāk un dzīvot ilgāk.

Ir divu veidu dialīzes

peritoneālās dialīzes

In hemodialīzi, jūsu asinis iet caur filtru ārpus jūsu ķermeņa, un tīru asinis atpakaļ iestādei. Hemodialīze parasti tiek darīts pie dialīzes centrā trīs reizes nedēļā, bet to var arī izdarīt mājās. Katrs seanss parasti ilgst trīs līdz četras stundas. Uzziniet, kā sagatavoties šāda veida dialīzes.

Uzziniet vairāk par hemodialīzi.

Peritoneālās dialīzes izklausās sarežģīti, bet patiesībā ir diezgan vienkārši. Peritoneālās dialīzes izmanto gļotādu vai vēderplēves jūsu vēdera dobuma (telpu jūsu organismā, kas tur kuņģi, zarnas un aknu), lai filtrētu asinis. Tas darbojas, liekot īpašu šķidrumu vēdera, kas absorbē atkritumus no asinīs, jo tas iet caur mazo asinsvadu vēderplēves. Šķidrums ar atkritumiem, tad tiek nosusināti prom. Peritoneālās dialīzes tiek darīts mājās. Daudzi cilvēki izvēlas darīt šo terapiju naktī, jo viņi gulēt. Uzziniet, kā jūs varat sagatavoties šāda veida dialīzes.

Uzziniet vairāk par peritoneālo dialīzi.

Izmantojiet šo diagrammu, lai salīdzinātu divu veidu dialīze.