difterija slimība

Difterija (dif-THEER-e-uh) ir nopietna bakteriāla infekcija parasti skar gļotādām degunu un rīkles. Difterija parasti izraisa iekaisis kakls, drudzis, palielināti limfmezgli un vājumu. Bet iezīme zīme ir lapas bieza, pelēka materiāls aptver atpakaļ jūsu kakls, kas var bloķēt jūsu elpceļu, izraisa jums cīnīties par elpu.

Difterija ir ļoti reti sastopams ASV un citās attīstītajās valstīs, pateicoties plaši vakcināciju pret šo slimību.

simptomi

Zāles ir pieejamas, lai ārstētu difteriju. Tomēr fāzēs, difteriju var bojāt sirds, nieru un nervu sistēmu. Pat ar ārstēšanu, difteriju var būt nāvējoši – līdz 3 procentiem no cilvēkiem, kuri saņem difterijas mirst no tā. Likme ir lielāks par bērniem līdz 15.

Bieza, pelēks membrāna aptver jūsu kakls un mandeles; Iekaisis kakls un aizsmakums; Palielināti limfmezgli (palielināti limfmezgli) savā kaklā; Apgrūtināta elpošana vai strauja elpošana; Izdalījumi no deguna; Drudzis un drebuļi; vārgums

Viena pazīme difteriju ir palielināti limfmezgli (palielināti limfmezgli) kaklā.

Difterija pazīmes un simptomi parasti sākas divas līdz piecas dienas pēc tam, kad cilvēks kļūst inficēto un var ietvert

Dažiem cilvēkiem, inficēšanās ar difterijas izraisošām baktērijām izraisa tikai vieglu saslimšanu – vai nav acīmredzamas pazīmes un simptomi vispār. Inficēti cilvēki, kuri joprojām nezina par savu slimību sauc par pārvadātāju difterijas, jo tie var izplatīties infekcija bez slims paši.

Gaisa pilienu. Kad inficēto personu ir šķaudīt vai klepus izlaidumi migla piesārņoto pilienu, cilvēki tuvumā var ieelpot C. diphtheriae. Difterija efektīvi izplatās šādā veidā, jo īpaši pārpildīts apstākļos .; Piesārņotās personīgās mantas. Cilvēki reizēm noķert difterijas no apstrādes inficētas personas ir izmanto audus, dzerot no personas nemazgājies stikla, vai nonākt līdzīgā ciešā kontaktā ar citiem jautājumiem, par kuriem baktērijas piekrauta izdalījumi var noguldīto .; Piesārņotās sadzīves priekšmetus. Retos gadījumos, difterija izplatās uz kopīgām mājsaimniecības priekšmetus, piemēram, dvieļi vai rotaļlietām.

A difteriju Otrs veids var ietekmēt ādu, izraisot tipisks sāpes, apsārtums un pietūkums, kas saistītas ar citiem baktēriju ādas infekcijām. Čūlas uz ko pelēku membrāna arī var attīstīties ādas difteriju.

Bērni un pieaugušie, kas nav up-to-dienas imunizāciju; Cilvēki, kas dzīvo pārpildīts vai antisanitāri apstākļi; Ikviens, kurš dodas uz vietu, kur difterijas ir endēmiska

cēloņi

Lai gan tas ir vairāk izplatīta tropu klimatā, ādas difterijas notiek arī ASV, it īpaši cilvēkiem ar sliktu higiēnu, kas dzīvo pārpildīts apstākļos.

nekavējoties zvaniet savam ģimenes ārstam, ja Jums vai Jūsu bērnam ir pakļauta kādam ar difteriju. Ja neesat pārliecināts, vai jūsu bērns ir vakcinēts pret difteriju, ieplānot tikšanos. Pārliecinieties, ka jūsu pašu imunizācija ir aktuāli.

Baktērija Corynebacterium diphtheriae izraisa difteriju. Parasti C. diphtheriae reizināt vai tuvu virsmas gļotādām rīklē. C. diphtheriae izplatās caur trim ceļiem

Jūs varat arī nonākt saskarē ar difterijas izraisošām baktērijām, pieskaroties inficēto brūci.

Cilvēki, kuri ir inficēti ar difterijas baktēriju un kuri nav apstrādāti var inficēt nonimmunized cilvēkus līdz sešas nedēļas – pat tad, ja tie nav nekādu simptomu.

Riska faktori

Cilvēki, kuriem ir paaugstināts risks inficēties ar difteriju ietver

Elpošanas problēmas. Difterija izraisošās baktērijas var radīt toksīnu. Šis toksīns kaitē audu tiešā jomā infekcijas – parasti, deguna un rīkles. Tajā vietā, infekcija rada grūts, pelēki krāsas membrāna sastāv no atmirušajām šūnām, baktērijām un citām vielām. Šī membrāna var kavēt elpošanas .; Sirds bojājumi. Difterijas toksīnu var izplatīties caur jūsu asinīs un bojājumu citu audu jūsu ķermeņa, piemēram, jūsu sirds muskuli, radot tādas komplikācijas kā iekaisums sirds muskuļa (miokardīts). Sirds bojājumi miokardīts var būt neliels, rāda uz augšu, kā nelielas novirzes elektrokardiogrammā, vai smagas, kā rezultātā sastrēguma sirds mazspēju un pēkšņas nāves .; Nervu bojājumi. Toksīns var izraisīt nervu bojājumus. Tipiski mērķi ir nervi uz rīkles, kur slikta nervu vadīšanas var izraisīt rīšanas grūtības. Nervi uz rokām un kājām arī var iekaist, izraisot muskuļu vājumu. Ja C. difterija toksīna zaudējumu nervus, kas palīdzētu kontrolēt muskuļus izmanto elpošana, šie muskuļi var kļūt paralizēts. tad elpošana var kļūt neiespējama bez respiratoru vai citu ierīci, lai palīdzētu ar elpošanu.

komplikācijas

Difterija reti notiek Amerikas Savienotajās Valstīs un Eiropā, kur veselības aizsardzības amatpersonas ir vakcināciju bērniem pret nosacījumu gadu desmitiem. Tomēr, difterija ir joprojām izplatīta jaunattīstības valstīs, kur imunizācijas likmes ir zemas.

Iepriekš iecelšanu ierobežojumiem. Laikā, kad jūs veicat savu iecelšanu, jautāt, ja ir kādi ierobežojumi, jums jāievēro šajā laikā, kas noveda pie jūsu apmeklējumu, ieskaitot to, vai jums būtu jāizolē, lai izvairītos no infekciju izplatīšanās .; Office vizīte instrukcijas. Jautājiet ārstam, vai Jūs būtu jāizolē, ja jūs nākt uz biroju par Jūsu iecelšanu .; Pazīme vēsture. Pierakstiet kādi simptomi esat piedzīvo, un uz cik ilgu laiku .; Nesenie pakļaušana iespējamiem infekcijas avotiem. Ārsts būs īpaši ieinteresēts uzzināt, vai esat nesen devās uz ārzemēm un kur .; Vakcinācijas ieraksts. Uzzini, pirms jūsu iecelšanu, vai jūsu vakcinācija ir up-to-date. Bring kopiju jūsu imunizācijas ierakstu, ja iespējams .; Medicīniskā vēsture. Izveidojiet sarakstu ar jūsu atslēgu medicīnisko informāciju, tostarp citus nosacījumus, par kuru Jums ārstē un kādiem medikamentiem, vitamīniem vai papildinājumiem jūs pašlaik lieto .; Jautājumi jautājiet savam ārstam. Pierakstiet savus jautājumus iepriekš, lai jūs varētu veikt lielāko daļu sava laika ar savu ārstu.

Vietās, kur difterijas vakcinācija standarts, slimība galvenokārt drauds nevakcinētiem vai nepietiekami vakcinētiem cilvēkiem, kas ceļo starptautiski vai sazinās ar cilvēkiem no mazāk attīstītām valstīm.

Varētu man ir difterijas ?; Vai ir kādi citi iespējamie iemesli manu simptomi ?; Kāda veida testu man vajag ?; Kāda attieksme pieeja jūs ieteiktu ?; Vai ir kādas iespējamās blakusparādības no medikamentiem es būšu ņemot ?; Cik ilgi jūs sagaidīt pilnu atveseļošanās veikt ?; Kad jūs gaidīt man būs iespēja atsākt normālu darbību ?; Am I risks jebkuriem ilgtermiņa komplikācijām no difterijas ?; Es esmu lipīga? Kā es varu samazināt savu risku nodot manu slimību citiem?

Gatavošanās Jūsu iecelšanu

Neārstē, difteriju var izraisīt

Ar attieksmi, lielākā daļa cilvēku ar difterijas izdzīvot šos sarežģījumus, bet atveseļošanās bieži ir lēns. Difterija ir fatāls tik daudz kā 3 procenti no tiem, kas saslims.

Kad jūs pirmo reizi sākt piedzīvo simptomi ?; Vai jums ir bijušas problēmas ar elpošanu, iekaisis kakls vai apgrūtināta rīšana ?; Vai jums bija drudzis? Cik liels bija drudzis vislielākais, un cik ilgi to darīja pagājušajā ?; Vai jums nesen bijis pakļauts ikviens ar difteriju ?; Vai kāds ir tuvu jums, kam līdzīgi simptomi ?; Vai esat nesen devās uz ārzemēm? kur ?; Vai jūs atjaunināt savu imunizāciju pirms ceļojuma ?; Vai visas jūsu imunizāciju strāvas ?; Jūs ārstē jebkuriem citiem veselības traucējumiem?

Ja Jums ir simptomi difteriju vai nonākt saskarē ar kādu, kurš ir difterijas, zvaniet savam ārstam. Atkarībā no smaguma jūsu simptomi un jūsu vakcinācijas vēsturi, jums var būt teicis, lai iet uz neatliekamās palīdzības numuru, vai zvanīt 911 vai vietējo neatliekamās palīdzības numuru medicīnisko palīdzību.

Pretinde. Ja ārsti aizdomas difterijas, inficēto bērns vai pieaugušais saņem antitoksīnu. Antitoksīnu, injicē vēnā vai muskulī, neitralizē difterijas toksīna jau cirkulē organismā .; Pirms sniegt antitoksīnu, ārsti var veikt ādas alerģijas testus, lai pārliecinātos, ka inficētais cilvēks nav alerģija pret antitoksīnu. Cilvēki, kuriem ir alerģija vispirms desensitized uz antitoksīnu. Ārsti paveikt, sākotnēji piešķirot nelielu devu ar antitoksīnu un tad pakāpeniski palielinot devu .; Antibiotikas. Difterija ir arī ārstēti ar antibiotikām, piemēram, penicilīnu vai eritromicīns. Antibiotikas palīdz nogalināt baktērijas organismā, skaidrojas infekcijas. Antibiotikas samazināt tikai dažas dienas laika ilgums, lai persona ar difteriju ir lipīga.

Ja ārsts konstatē, ka viņam vai viņai vajadzētu redzēt, pirmkārt, tas ir svarīgi, lai būtu labi sagatavotas Jūsu iecelšanu. Lūk, daži informāciju, kas palīdzēs Jums sagatavoties un zināt, ko gaidīt no sava ārsta.

Tālāk dotajā sarakstā iesaka jautājumus piesaistīt ar savu ārstu par difteriju. Nevilcinieties uzdot vairāk jautājumu laikā jūsu iecelšanu.

2 mēneši; 4 mēneši; 6 mēneši; 12 līdz 18 mēnešiem; 4 līdz 6 gadiem

Testi un diagnostika

Papildus jautājumiem, ka jūs esat gatavs jautājiet savam ārstam, nekautrējieties uzdot jautājumus laikā jūsu iecelšanu.

Jūsu ārsts var Jums uzdot vairākus jautājumus. Ir gatavs atbildēt uz tiem var rezervēt laiku iet pa jebkuru punktu vēlaties runāt par padziļinātu. Ārsts var lūgt

Ārsti var aizdomas difterijas ar slimu bērnu, kurš ir iekaisis kakls ar pelēku membrānu aptver mandeles un rīkles. Pieaugums C. diphtheriae laboratorijas kultūrā materiāla no rīkles membrānu tapas leju diagnozi. Ārstam jāinformē laboratorija, kas tiek turēts aizdomās difteriju, jo ir vajadzīgi īpaši mediju izaugsmei C. diphtheriae kultūru.

Apstrāde un narkotikas

Ārsti var veikt arī paraugu audu no inficētas brūces un ir to testē laboratorijā, lai pārbaudītu difterijas veidu, kas ietekmē ādu (ādas difterijas).

Ja ārsts ir aizdomas difterijas, ārstēšana sākas uzreiz, pat pirms par bakteriālo testu rezultāti ir pieejami.

profilakse

Difterija ir nopietna slimība. Ārsti pret to nekavējoties un agresīvi ar šiem medikamentiem

Dzīvesveida un mājas aizsardzības līdzekļi

Pretinde. Ja ārsti aizdomas difterijas, inficēto bērns vai pieaugušais saņem antitoksīnu. Antitoksīnu, injicē vēnā vai muskulī, neitralizē difterijas toksīna jau cirkulē organismā.

Pirms sniegt antitoksīnu, ārsti var veikt ādas alerģijas testus, lai pārliecinātos, ka inficētais cilvēks nav alerģija pret antitoksīnu. Cilvēki, kuriem ir alerģija vispirms desensitized uz antitoksīnu. Ārsti paveikt, sākotnēji piešķirot nelielu devu ar antitoksīnu un tad pakāpeniski palielinot devu.

Bērniem un pieaugušajiem, kuriem ir difterijas bieži vien ir nepieciešams, lai būtu slimnīcā ārstēšanai. Tās var izolēt intensīvās terapijas nodaļā, jo difterija var izplatīties viegli nevienam nav vakcinēti pret šo slimību.

Uzziniet vairāk par Difterijas

Ārsti var novērst dažus no bieza, pelēka segumu rīklē, ja segums traucē elpošanu.

Ja jūs esat bijis pakļauts personai inficēti ar difteriju, apmeklēt ārstu testēšanai un iespējamo ārstēšanu. Jūsu ārsts var sniegt jums recepti antibiotikas, lai novērstu jūs no slimības attīstības. Jums var būt nepieciešams revakcinācijas devu difterijas vakcīnas.

Vairāk par Difterijas

Ārsti pret cilvēkiem, kuri ir atzīti par pārvadātājiem difteriju ar antibiotikām, lai notīrītu savu sistēmas baktēriju, kā arī.

Pirms antibiotikas bija pieejami, difteriju bija izplatīta slimība maziem bērniem. Šodien, slimība ir ne tikai ārstējamas, bet ir arī novēršami ar vakcīnu.

Difterijas vakcīna parasti ir apvienota ar vakcīnām stingumkrampjiem un garo klepu (garā klepus). Trīs-in-one vakcīna ir pazīstams kā difteriju, stingumkrampjiem un garā klepus vakcīnas. Jaunāko šīs vakcīnas ir pazīstams kā DTaP vakcīnas bērniem un Tdap vakcīnu pusaudžiem un pieaugušajiem.

Difterijas, stingumkrampju un garā klepus vakcīna ir viens no bērnības imunizācija ka ārsti ASV ieteikt agrīnajā periodā. Vakcinācija sastāv no vairākiem pieciem šāvieniem, parasti ievada ar roku vai augšstilbā, dot bērniem šajās vecuma

Difterijas vakcīna ir efektīva, lai novērstu difterijas. Bet tur var būt dažas blakusparādības. Dažiem bērniem var būt vieglas drudzis, veltīgs uztraukums, miegainība vai jutīgums injekcijas vietā pēc DTaPshot. Jautājiet savam ārstam, ko jūs varat darīt, lai jūsu bērnam, lai samazinātu vai atvieglotu šo ietekmi.

Retos gadījumos DTaP vakcīna rada nopietnas komplikācijas bērnam, piemēram, alerģiskas reakcijas (nātrene vai izsitumi attīstās dažu minūšu laikā pēc injekcijas), krampji vai šoks – komplikācijas, kas ir ārstējamas.

Daži bērni – piemēram, tie, ar epilepsiju vai citu nervu sistēmas stāvokli – var nebūt kandidāti DTaP vakcīnu.

Pēc sākotnējās sērijas imunizāciju bērnībā, jums ir nepieciešams pastiprinātājs šāvienu no difterijas vakcīnas, lai palīdzētu jums saglabāt imunitāti. Tas ir tāpēc, ka imunitāte pret difteriju zūd ar laiku.

Bērniem ir savu pirmo pastiprinātājs shot ap 12. gadu vecumā Nākamais pastiprinātājs shot ir ieteicama 10 gadus vēlāk, tad atkārto 10 gadiem. Booster šāvienu ir īpaši svarīgi, ja jūs ceļojat uz vietu, kur difterijas ir kopīgs.

Difterijas pastiprinātājs ir apvienota ar stingumkrampju pastiprinātājs vienā vakcīnas – stingumkrampju-difterijas (Td) vakcīnu. Šī kombinācija vakcīnu ievada ar injekciju, parasti uz roku vai augšstilbā.

Ārsti iesaka ikvienam vecāki par 7 gadu vecumam, kuri nekad nav vakcinēti pret difteriju saņemt trīs devas TD vakcīnas.

Slimību kontroles un profilakses centru arī iesaka vienreizēju apvienota stingumkrampju toksoīdu, samazinātu difteriju un acelulārs garā klepus (Tdap) vakcīna pusaudžiem ap 12 gadu vecumā, un ikvienam, vecāku, nekā, kas nav saņēmis vakcīnu pagātnē – ja viņi ir saņēmuši vakcīnu vai nezina. Tas ir arī ieteicams ikvienam, kas ir stāvoklī, neatkarīgi no iepriekšējās vakcinācijas statusu.

Atgūstas no difteriju prasa daudz gultas režīms. Izvairoties no fiziskas slodzes ir īpaši svarīgi, ja jūsu sirds ir skārusi. Jums var būt nepieciešams palikt gultā uz pāris nedēļām vai kamēr jūs veicat pilnīgu atgūšanu.

Stingri izolācija, kamēr jūs esat lipīgs arī ir svarīgi, lai novērstu infekcijas izplatīšanos. Rūpīga roku mazgāšana ar visiem jūsu mājā palīdz novērst infekcijas izplatīšanos. Sakarā ar sāpju un rīšanas grūtības, jums var būt nepieciešams, lai saņemtu savu uzturu caur šķidrumu un mīksto pārtiku brīdi.

Kad jūs atgūt no difterijas, jums pilnu kursu difterijas vakcīnas, lai novērstu to atkārtošanos. Ņemot difterijas negarantē jums mūža imunitāti. Jūs varat saņemt difterija vairāk nekā vienu reizi, ja jūs neesat pilnībā vakcinēti pret to.

1

)