disfāgija komplikācijas

Rīšanas grūtības (disfāgija), nozīmē, ka tas aizņem vairāk laika un pūles, lai pārvietotos pārtikas vai šķidrumu no jūsu mutes ar kuņģi. Disfāgija, var būt saistīta ar sāpēm. Dažos gadījumos, rīšana var būt neiespējama.

Gadījuma rīšanas grūtības, kas var rasties, ja tu ēd pārāk ātri vai nav sakost jūsu pārtikas pietiekami labi, parasti nav iemesls bažām. Bet pastāvīgs disfāgija var norādīt nopietns medicīniskais stāvoklis un ir nepieciešama ārstēšana.

Disfāgija var rasties jebkurā vecumā, bet tas ir vairāk izplatīta vecākiem pieaugušajiem. Par rīšanas problēmas cēloņi ir dažādi, un ārstēšana ir atkarīga no cēloņa.

Pazīmes un simptomi, kas saistīti ar rīšanas traucējumi var ietvert

Redzēt savu ārstu, ja jums regulāri ir rīšanas grūtības vai ja svara zudums, atraugas vai vemšanu pavada savu disfāgija.

Kad apmeklēt ārstu

Ja obstrukcija traucē elpošanu, nekavējoties zvaniet neatliekamās palīdzības. Ja nevarat norīt, jo jums liekas, ka ēdiens ir iestrēdzis savā rīklē vai krūšu kurvī, dodieties uz tuvāko neatliekamās palīdzības nodaļu.

barības vada disfāgija

Rīšana ir sarežģīts, un vairāki nosacījumi var traucēt šajā procesā. Dažreiz cēlonis disfāgija nav iespējams identificēt. Tomēr disfāgija parasti ietilpst vienā no šīm kategorijām.

Barības vada disfāgija attiecas uz sajūta pārtikas uzlīmēšanu vai kļūst hung up bāzē jūsu kakls vai jūsu krūtīs, kad esat sācis norīt. Daži no cēloņiem barības vada disfāgija ietvert

Daži nosacījumi var vājināt savas rīkles muskuļus, padarot to grūti pārvietoties pārtiku no jūsu mutes jūsu rīkles un barības vada, kad jūs sākat norīt. Jums var aizrīties, rīstīties vai klepus, kad jūs mēģināt norīt vai ir sajūta pārtikas vai šķidrumu iet uz leju jūsu balsene (traheja) vai pat degunu. Tas var izraisīt plaušu karsoni.

Cēloņi un rīklē disfāgija ietver

mutes dobuma un rīkles disfāgija

Tālāk ir riska faktori disfāgija

Rīšanas grūtības var izraisīt

Jūs varētu sākt, redzēt savu ģimenes ārstu vai ģimenes ārstu. Atkarībā no aizdomas cēloni, ārsts var nosūtīt pie ārsta, kurš specializējas ārstējot ausu, kakla un deguna slimības (otorinolaringologs), ārstu, kurš specializējas ārstējot gremošanas traucējumi (gastroenterologs) vai ārstu, kurš specializējas slimības, nervu sistēmas (neirologs).

Lūk, daži informāciju, kas palīdzēs jums iegūt sagatavotas Jūsu iecelšanu.

Par disfāgija, daži pamatjautājumi, lai vaicājiet ārstam ir

Ko jūs varat darīt

Jūsu ārsts var Jums uzdot vairākus jautājumus, tai skaitā

Līdz jūsu iecelšanu, tas var palīdzēt, lai košļāt jūsu pārtikas lēnāk un kārtīgi, nekā parasti. Ja Jums ir grēmas vai GERD, mēģiniet ēšanas mazāku maltītes, un neēd tieši pirms gulētiešanas. Over-the-counter antacīdiem arī var uz laiku palīdzēt.

Jūsu ārsts var veikt fizisku pārbaudi, un var izmantot dažādus testus, lai noteiktu cēloni jūsu rīšanas problēmas.

Testi var ietvert

X-ray ar kontrasta materiāla (bārija X-ray). Jūs dzert bārija risinājumu, kas mēteļi jūsu barības vads, kas ļauj to parādās labāk par rentgena stariem. tad ārsts var redzēt izmaiņas forma jūsu barības vads, un var novērtēt muskuļu darbību.

Jūsu ārsts var arī būt jums norīt cietu pārtiku vai tableti pārklāts ar bārija skatīties muskuļus jūsu rīklē, kā jūs norīt vai meklēt bloķēšanos jūsu barības vads, ka šķidrums bārija risinājums nevar identificēt.

Ko sagaidīt no sava ārsta

Attieksmi pret disfāgija atkarīga no veida vai iemeslu Jūsu rīšanas traucējumi.

Rīklē rīšanas traucējumi, ārsts var jūs nosūtīt runas vai rīšana terapeits, un terapija var ietvert

Ko jūs varat darīt šajā laikā

Ārstēšana pieejas barības vada disfāgija var ietvert

Ja Jums ir barības vada spazmas, bet jūsu barības vads šķiet normāli un bez GERD, jūs var ārstēt ar medikamentiem, lai atpūsties jūsu barības vads un mazinātu diskomfortu.

Ja apgrūtināta rīšana novērš jūs no ēšanas un dzeršanas adekvāti, ārsts var ieteikt

Ja jums ir grūtības norīt, pārliecinieties, lai apmeklētu ārstu un sekot viņa vai viņas padomu. Arī dažas lietas, jūs varat mēģināt, lai palīdzētu atvieglot jūsu simptomi

Lai gan rīšanas grūtības nevar novērst, jūs varat samazināt savu risku gadījuma apgrūtināta rīšana, ēdot lēnām un košļājamā jūsu pārtikas labi. Agrīnu atklāšanu un efektīva ārstēšana GERD var samazināt savu risku saslimt disfāgija saistīts ar barības vada striktūras.

mutes dobuma un rīkles disfāgija

apmeklējiet savu ārstu

barības vada disfāgija

smaga disfāgija