disfunkcionālas dzemdes asiņošana guide – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējām

Kas tas ir?

Disfunkcionālas dzemdes asiņošana, ko sauc arī anovulatoras asiņošana, ir jebkura asiņošana no maksts, kas atšķiras no sievietes normāla menstruālā cikla laikā. Parastais cikls izraisa signālus no hormoniem. Disfunkcionālas dzemdes asiņošana rodas, ja cikls ir hormonālās signālus iegūt izmet off. Tas var ietvert pārmaiņus periodus, kas ir smags un gaisma, smērēšanās vai neparedzamas īsāks un garāki cikli .; Regulāri ikmēneša menstruālo ciklu izskalojiet endometrija odere, kas ir asins bagātinātu slānis audu, kas aug iekšpusē dzemdē katru mēnesi, gaidot iespējamo grūtniecību .; Ja ovulācija nenotiek, termiņi var aizkavēties, kas ļauj odere augt biezāka. Šī iemesla dēļ aizkavēta periodi bieži vien smagie ones .; Vieglākas periodi, vai smērēšanos, var pārstāvēt endometrija odere, kas ir nestabila un noplūde, vai nu tāpēc, ka hormonu līmenis nav pienācīgi atbalstīt, vai tāpēc, ka odere var būt pārāk bieza .; Citi faktori, kas var mainīt asiņošana modeļi ietver; Hormonālās anomālijas (vairogdziedzera darbības traucējumi, paaugstināts prolaktīna hormonu); zāles; Pārmērīga izmantošana vai svara zudums; aptaukošanās; Stress vai slimība; Par menstruācijas pusaudža start – Regulāras ovulatoru ciklu nevar attīstīties uz dažiem mēnešiem vai pat gadiem .; No menstruācijas beigas – disfunkcionālas dzemdes asiņošana ir izplatīta mēnešos gadus pirms menopauzes.

simptomi

Neregulāra asiņošana var būt dažādos laikos no mēneša uz mēnesi, un ilgt dažādos laika periodos. Par asins plūsmu summa var atšķirties no gaismas līdz ļoti smags ar lielu recekļi. Dažiem cilvēkiem, asiņošana var būt saistīta ar dzemdes krampji .; diagnoze; Ārsts lūgs par savu medicīnisko vēsturi, un par simptomiem, kas var liecināt par iemeslu ir neregulāra asiņošana vai citiem hormonālās patoloģijas. Ārsts var veikt dažādus testus, lai pārbaudītu, lai šiem patoloģiska asiņošana modeļiem cēloņiem; Grūtniecība – urīna vai asins analīzes; Vairogdziedzera hormonu un prolaktīna hormonu novirzes – Asins analīzes; Menopauzes (it īpaši sievietēm 40 gadu vecumā vai 50 gadiem) – asins analīzes, lai noteiktu, vai estrogēnu līmenis krīt, kas liecina sākuma posmos menopauzes; Patoloģijas dzemdes vai olnīcu – A transvaginālo ultraskaņa, kurā mazs, Nūjiņām līdzīgo zonde tiek ievietota makstī veikt mērījumus no endometrija gļotādas

diagnoze

Ārsts lūgs par savu medicīnisko vēsturi, un par simptomiem, kas var liecināt par iemeslu ir neregulāra asiņošana vai citiem hormonālās patoloģijas. Ārsts var darīt dažādus testus, lai pārbaudītu, vai šiem patoloģiska asiņošana modeļiem cēloņiem

Cik ilgi tas notiek?

Lielākā daļa sieviešu ir periods, kas ir neregulāras laika vai apjoma asiņošanas kādā brīdī viņu menstruālo gadu laikā, visbiežāk tāpēc, ka ciklu bez normālas ovulācijas. Normal periodi var atsākt jau nākamā perioda vai varētu lietot dažus mēnešus, lai kļūtu regulāru vēlreiz. Dažas sievietes kļūst par regulāru tikai ar palīdzību ārstēšanu, piemēram, kontracepcijas tabletes. Ja neregulāras signāls sākumā menopauzes, pēdējais termiņš nedrīkst notikt uz dažiem mēnešiem vai pēc dažiem gadiem.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Nav veids, kā novērst disfunkcionāla dzemdes asiņošanu. Apmeklēt ārstu nekavējoties, ja jums joprojām ir neregulāras. Agrīna diagnostika un ārstēšana var palīdzēt padarīt menstruācijas atkal regulārs, kas ir svarīgi, lai jūsu vispārējo veselību.

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Ja cēlonis disfunkcionālas dzemdes asiņošana ir cits veselības stāvoklis, apstrādājot minēto nosacījumu vajadzētu atjaunot normālu ciklu. Pretējā gadījumā ārstēšana ir balstīta uz cēloni, tad asiņošanas apjomu un sievietes reproduktīvās mērķiem (vai viņa vēlas, lai ir bērni vai nav).

Kad apmeklēt ārstu

Zvaniet savam ārstam uzreiz izvērtēt, ja Jums ir drudzis, sāpes vēderā vai smagu asiņošanu ar reiboni vai ģīboni.

prognoze

Ir daudz efektīvu ārstēšanu, lai palīdzētu regulēt periodus un kontrolē neregulāra asiņošana. Ja jums ir neregulāras, un ir grūtības grūtniecības, jūs varat lietot narkotikas, kas stimulē ovulāciju. Ņemot neregulāras, tomēr nenozīmē, ka jums ir neauglīga. Jums joprojām ir nepieciešams izmantot aizsardzību pret grūtniecību, kad esat seksuāli aktīva.