disleksija

Disleksija ir mācīšanās traucējumi, ko raksturo grūtības lasot problēmu dēļ identificē runas skaņas un mācīties, kā tie attiecas uz burtu un vārdu. To sauc arī par specifisku lasīšanas invaliditāte, disleksija ir kopīga mācīšanās invaliditāti bērniem.

Disleksija sastopams bērniem ar normālu redzi un inteliģenci. Dažreiz disleksija iet neatklāti gadiem un netiek atzīts līdz pieauguša cilvēka vecumam.

Nav izārstēt disleksiju. Tas ir mūža stāvoklis, ko izraisa iedzimtu iezīmes, kas ietekmē to, kā jūsu smadzenes darbojas. Tomēr lielākā daļa bērnu ar disleksiju var gūt panākumus skolā ar apmācību vai specializēta izglītības programmā. Emocionālu atbalstu arī spēlē svarīgu lomu.

Disleksija simptomi var būt grūti atpazīt, pirms jūsu bērns ienāk skolā, bet daži agri clues var norādīt uz problēmu. Kad jūsu bērns sasniedz skolas vecumu, bērna skolotājs var būt pirmais, lai paziņojuma problēmu. Nosacījums bieži kļūst skaidrs, kā bērns sāk mācīties lasīt.

Pazīmes un simptomi, ka mazgadīgs bērns var būt risks disleksiju ietver

pirms skolas

Kad jūsu bērns ir skolā, disleksijas pazīmes un simptomi var kļūt skaidrs, ieskaitot

skolas vecuma

Disleksija simptomi pusaudžiem un pieaugušajiem ir līdzīgi tiem bērniem. Lai gan agrīna iejaukšanās ir izdevīga disleksiju ārstēšanai, tas nekad nav par vēlu meklēt palīdzību. Dažas kopīgas Disleksija simptomi pusaudžiem un pieaugušajiem ietver

Disleksija raksturo aizkavēšanās vecumu, kurā bērns sāk lasīt. Lielākā daļa bērnu ir gatavi mācīties lasot ar bērnudārzu vai pirmās klases, bet bērni ar disleksiju bieži nevar saprast pamatus lasīšanas līdz tam laikam.

Konsultējieties ar savu ārstu, ja jūsu bērna lasīšanas līmenis ir zemāks par to, kas sagaidāms par viņa vai viņas vecumu vai ja Jūs novērojat citas pazīmes vai simptomi disleksiju. Kad disleksija iet neatklāti un neapstrādātas, bērnības lasīšanas grūtības turpināsies līdz pieauguša cilvēka vecumam.

Disleksija ir saistīts ar noteiktiem gēniem, kas kontrolē, kā smadzenes attīstās. Tas, šķiet, ir iedzimta nosacījums – tā mēdz darboties ģimenēs.

Pusaudžiem un pieaugušajiem

Šie iedzimta iezīmes, šķiet, ietekmētu daļas attiecīgās ar valodu smadzenēs, traucējot spēju pārvērst rakstiskas burtus un vārdus runā.

Disleksija riska faktori ietver

Disleksija var radīt virkni problēmu, tai skaitā

Bērni, kuriem ir disleksija ir paaugstināts risks, ka uzmanības deficīta / hiperaktivitātes traucējumi (ADHD), un vice versa. ADHD var radīt grūtības uzturēt uzmanību, kā arī hiperaktivitāti un impulsīvs uzvedību, kas var dot disleksija grūtāk ārstēt.

Iespējams, pirmais audzināt jūsu problēmas ar bērna pediatrs vai ģimenes ārsta. Lai nodrošinātu, ka vēl viena problēma nav saknes bērna lasīšanas grūtības, ārsts var uzdot savam bērnam

Kad apmeklēt ārstu

Sagatavoties Jūsu iecelšanu

Par disleksiju, daži pamatjautājumi, lai vaicājiet ārstam ir

Jūsu ārsts, iespējams, būs vairāki jautājumi, lai jūs, kā arī, piemēram,

Nav viens tests, kas var diagnosticēt disleksija. Jūsu bērna ārsts izskatīs vairākus faktorus, piemēram,

Nav zināms veids, kā labot bāzes smadzeņu anomālija, kas izraisa disleksiju – disleksija ir problēma mūža. Tomēr, agrīnu atklāšanu un novērtēšana, lai noteiktu specifiskās vajadzības un atbilstošu ārstēšanu var uzlabot panākumus.

Disleksija tiek apstrādāts, izmantojot īpašas izglītības pieejas un metodes, un jo ātrāk sākas intervences, jo labāk. Psiholoģiskā testēšana palīdzēs jūsu bērna skolotāji izstrādāt atbilstošu mācību programmu.

Ko jūs varat darīt

Skolotāji var izmantot metodes, iesaistot dzirdes, redzes un pieskārienu, lai uzlabotu lasīšanas prasmes. Palīdzot bērnam izmantot vairākas maņas mācīties – piemēram, klausoties lentu nodarbību un izsekošanu ar pirkstu forma burti ir izmantoti un teikto – var palīdzēt viņam vai viņai apstrādā informāciju.

Ja iespējams, apmācību sesijas ar lasīšanas speciālists var būt ļoti noderīga daudziem bērniem ar disleksiju. Lasījums speciālists pievērsīsies palīdzēt savam bērnam

Ko sagaidīt no sava ārsta

Ja jūsu bērnam ir smaga invaliditāte lasīšanas, apmācību var būt nepieciešams biežāk sastopami, un progress var būt lēnāka.

Amerikas Savienotajās Valstīs, skolām ir juridisks pienākums veikt pasākumus, lai palīdzētu bērniem diagnosticēta ar disleksiju ar viņu mācīšanās problēmām. Runājiet ar sava bērna skolotāju par izveidot sanāksmi izveidot plānu, kas iezīmē jūsu bērna vajadzībām un kā skola palīdzēs viņam vai viņai izdosies. To sauc individualizēta izglītības plāns (IEP). Lai saņemtu palīdzību, Jūsu bērnam var būt nepieciešama strukturēta, rakstveida plānu.

Bērni ar disleksiju, kas saņem papildu palīdzība bērnudārzā vai pirmās pakāpes bieži uzlabot savas lasīšanas prasmes pietiekami, lai gūtu panākumus pamatskolā un vidusskolā.

Bērni, kuri nesaņem palīdzību tikai vēlāk pakāpes var būt grūtāk mācīšanās prasmes, kas nepieciešamas, lai izlasītu labi. Viņi varētu atpalikt akadēmiski un nekad varētu panākt. Bērns ar smagu disleksiju nekad varētu būt viegls laiks lasīšanu, bet viņš vai viņa var mācīties prasmes, kas uzlabotu lasīšanas.

Akadēmiskās problēmas ne vienmēr nozīmē cilvēks ar disleksiju nevar izdoties. Studenti ar disleksiju var būt ļoti iespējams, ir pieejami atbilstoši resursi. Daudzi cilvēki ar disleksiju ir radoši un spilgti, un var apdāvināts matemātikā, zinātnē vai mākslā. Daži pat ir veiksmīgs rakstīšanas karjeru.

Tu spēlē galveno lomu, palīdzot jūsu bērnam gūt panākumus. Veikt šīs darbības

izglītības metodes

Panākumi darbā, var būt grūti pieaugušajiem cīnās ar disleksiju. Lai sasniegtu savus mērķus

Emocionālu atbalstu un iespējas sasniegumu darbībās, kas nav saistītas lasījumā, ir svarīgi, lai bērniem ar disleksiju. Ja Jūsu bērnam ir disleksija

apmeklējiet savu ārstu

Individuālā izglītības plāna

Ko vecāki var darīt

Kas pieaugušajiem ar disleksiju var darīt