divertikuloze un divertikulīts guide – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējām

Kas tas ir?

In diverticulosis, mazi maisiņi attīstīt un izspiesties ārā pa vājo plankumu sienām resnās, parasti daļā resnās sauc sigmoid kolu kreisajā pusē vēdera. Šie mazie, balloonlike maisiņi sauc diverticula .; Nosacījums ir vairāk izplatīta, jo cilvēki vecumā. Piemēram, tiek lēsts, ka puse no cilvēkiem ASV vecumā no 60 līdz 80 ir diverticulosis, bet tikai viens cilvēks 10 attīsta to ar 40 gadu vecuma ir vienlīdz bieži sastopama sievietēm un vīriešiem .; Ja diverticula iekaist vai inficēti, stāvokli sauc divertikulītu .; Divertikulīts var izraisīt nopietnas komplikācijas, piemēram, abscess, perforāciju, zarnu nosprostojums no iekšējās rētas, vai fistulas, kas ir neparasti savienojums starp diviem orgāniem. Reta bet dzīvībai bīstama komplikācija sauc peritonīts var rasties, ja diverticula plīsumu, noplūde infekcijas vēdera dobumā .; simptomi; Lielākā daļa cilvēku, kas ir diverticulosis nav nekādu simptomu, bet dažas ir vieglas krampji, aizcietējums vai vēdera uzpūšanās. Divertikulīts izraisa vairāk smagi simptomi, ieskaitot jebkuru no šiem, bet jo īpaši pirmie divi; Steady sāpes vēderā; Maigums spiedienam vēdera lejasdaļā, īpaši kreisajā pusē; drudzis; Slikta dūša; vemšana; drebuļi; krampjveida; Vēdera izejas pārmaiņas (aizcietējums vai caureja); Asāks sāpes ar elpošanas vai jarring kustību, piemēram, pastaigas.

simptomi

Lielākā daļa cilvēku, kas ir diverticulosis nav nekādu simptomu, bet dažas ir vieglas krampji, aizcietējums vai vēdera uzpūšanās. Divertikulīts izraisa vairāk smagi simptomi, ieskaitot jebkuru no šiem, bet jo īpaši pirmie divi; Steady sāpes vēderā; Maigums spiedienam vēdera lejasdaļā, īpaši kreisajā pusē; drudzis; Slikta dūša; vemšana; drebuļi; krampjveida; Vēdera izejas pārmaiņas (aizcietējums vai caureja); Asāks sāpes ar elpošanas vai jarring kustību, piemēram, pastaigas.

diagnoze

Ja esat vecāks par 60 gadiem, jums diezgan iespējams, ir diverticulosis. Tas ir kas kopīgs. Tomēr, ja jums ir bijusi kolonoskopija, CT skenēšanas vēdera vai bārija klizmu, jums nebūs informēti tie pastāv.

Cik ilgi tas notiek?

Diverticula nepazūd, ja vien daļa resnās zarnas ir noņemta ķirurģiski. Divertikuloze ir mūža stāvoklis, kas var pārvaldīt, galvenokārt ar korekciju diētu.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Cilvēki, kuru uzturs satur daudz šķiedrvielu ir mazāk ticams, lai attīstītu divertikulu slimība. Amerikas Diētas asociācija iesaka 20 gramus uz 35 gramus šķiedrvielu dienā, vēlams no augļiem, dārzeņiem un graudiem. Jūsu ārsts var arī ieteikt neapstrādātu klijas vai šķiedras produktu. Ir svarīgi palielināt šķiedrvielu devu pakāpeniski un dzert vairāk ūdens, lai palielinātu lielāko daļu zarnu kustības, kas samazina spiedienu iekšpusē zarnu.

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Iespējamais tikai ārstēšana diverticulosis ir palielināt šķiedrvielu uzturā. Fiber nebūs dziedēt esošos diverticula, bet tas var novērst vairāk veidošanos.

Kad apmeklēt ārstu

Zvaniet savam ārstam, ja sāpes vienā vietā ilgst ilgāk par pāris stundām, it īpaši, ja tā kļūst sliktāk vai pavada drudzis.

prognoze

Ar pareizu attieksmi un augstas fiber diētu, perspektīvas cilvēkiem ar diverticulosis un nekomplicētu divertikulīts ir lieliska. Lielākā daļa cilvēku ar diverticulosis nekad ir simptomi.