dizūrija guide – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējām

Kas tas ir?

Dizūrija ir medicīnas termins, sāpes vai diskomfortu urinēšanas. Bieži raksturo kā dedzinoša sajūta, dizūrija visbiežāk izraisa baktēriju infekcijas, urīnceļu .; Apakšējo urīnceļu infekcijas (cistīts vai urīnpūšļa infekcija) – Dizūrija ir kopīgs simptoms urīnpūšļa infekcijas (cistīts). Cistīts ir ļoti bieži sastopama sievietēm vecumā no 20 līdz 50 .; Infekcija bieži sākas tad, kad baktērijas iekļūst atvēršanu kur urīns nāk ārā (urīnizvadkanāla) dzimumakta laikā. Baktērijas arī var ievadīt urīnizvadkanāla sievietēm un meitenēm, kuras noslaucīt ar tualetes papīra no aizmugures uz priekšu. Kad baktērijas iekļūst sievietes urīnizvadkanāla, tas ir ceļot īsu attālumu uz urīnpūsli tikai .; Vīriešiem virs 50 gadu vecuma, urīnpūšļa infekcija parasti ir saistīta ar paplašinātajā prostatas vai prostatas infekciju .; Augšējo urīnceļu infekcijas (pielonefrīts vai nieru infekcija) – Nieru parasti kļūst inficēti, jo baktērijas ir ceļojis uz nierēm no infekcijas urīnpūslī. Nieru infekcijas rodas biežāk; grūtniecības laikā; Vīriešiem ar palielinātas prostatas; Cilvēkiem ar cukura diabētu; Cilvēkiem ar patoloģisku urīnpūšļa funkciju; Cilvēkiem ar noturīgo nierakmeņi; Bērniem ar patoloģisku atplūdes urīna no pūšļa uz nierēm (saukta urīnizvadceļu refluksa) vai obstrukcija saistīta ar patoloģisku attīstības urīnceļos.

simptomi

Atkarībā no cēloņa dizūriju, var būt citi simptomi papildus sāpes urinēšanas laikā. Simptomi var būt; Apakšējo urīnceļu infekcijas (cistīts) – bieža urinācija, intensīva vēlmi urinēt, urīnpūšļa kontroles zudums, sāpes apakšējā priekšējā daļā vēdera (netālu urīnpūšļa), duļķains urīns, kas var būt spēcīga smarža, asiņaina urīna; Augšējo urīnceļu infekcijas (pielonefrīts) – Sāpes muguras augšējā daļā, augsta temperatūra ar drebuļi, slikta dūša un vemšana, duļķains urīns, bieža urinēšana, intensīva mudināt uz urinēt; Uretrīts – izlāde no urīnizvadkanāla, apsārtums ap atvēršanu urīnizvadkanāla, bieža urinācija, izdalījumi no maksts. Partners cilvēku ar uretrīts, kas nāk no seksuāli transmisīvajām slimībām bieži vien nav nekādu simptomu .; Vaginīts – Sāpes, sāpīgums vai nieze makstī, patoloģisks vai nediena-ožamā izdalījumi no maksts vai smaržu, sāpes vai diskomfortu dzimumakta laikā

diagnoze

Daudzi cilvēki ir gadījuma epizodes īsu diskomfortu, kad viņi sāk urinēšanas. Parasti tas izraisa kairinājumu, un nav nepieciešams ārstēt. Tomēr Jums vajadzētu redzēt savu veselības aprūpes profesionālo ja sāpes urinācijas laikā ilgst ilgāk, ir smaga vai ja tas turpina notikt.

Cik ilgi tas notiek?

Cik ilgi dizūrija ilgst atkarīga no tās cēloni. Lielākā daļa cilvēku ar infekciju urīnceļu labi reaģē uz ārstēšanu dažu dienu laikā. Kad cēlonis ir grūtāk noteikt, simptomi var ilgt ilgāk.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Lai palīdzētu novērst dizūrija izraisa cistītu vai pielonefrīts, jūs varat dzert vairākas glāzes ūdens katru dienu, lai flush savu urīnceļu. Sievietēm vajadzētu noslaucīt no priekšpuses uz aizmuguri pēc tam, kad zarnu kustības. Arī viņiem vajadzētu urinēt drīz pēc dzimumakta, lai flush baktērijas prom no urīnizvadkanāla. Tas palīdz novērst baktēriju ieplūšanu urīnpūsli.

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Ārstēšana dizūriju atkarīga no tās cēloņa

Kad apmeklēt ārstu

Zvaniet savam ārstam vai izsauciet neatliekamo palīdzību, ja jums ir sāpīga urinācija, vai asinis urīnā un visus šos citus simptomus

prognoze

Viena epizode infekcijas urīnpūšļa, urīnizvadkanāla, maksts vai nieru parasti dodas prom pilnīgi pēc ārstēšanas ar antibiotikām, ja apstrādāti nekavējoties. Vairumā gadījumu ir ļoti maz risks ilgtermiņa kaitējumu. Tomēr sievietes ar noteiktām seksuāli transmisīvās slimības var radīt rētas no reproduktīvās trakta un auglības problēmas, ja nav diagnosticēta un ārstēta.