dong quai (Angelica sinensis) pierādījumi

Dabas Standard® Pacientu Monogrāfija, Copyright © 2016 (). Visas tiesības aizsargātas. Commercial izplatīšana aizliegta. Šī monogrāfija ir paredzēta tikai informatīviem nolūkiem, un to nevajadzētu interpretēt kā specifisku medicīnisko palīdzību. Jums vajadzētu konsultēties ar kvalificētu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju pirms lēmumu pieņemšanas par terapiju un / vai veselības stāvokli.

Dong quai ir arī pazīstams kā Ķīnas Angelica. Tas pieder pie tās pašas augu ģimenes kā pētersīļi, selerijas, burkāni, un indes velnarutks. Dong quai ir izmantota tūkstošiem gadu tradicionālā ķīniešu, korejiešu un japāņu medicīnā. Tas ir viens no populārākajiem augiem ķīniešu medicīnā.

Dong quai ir sauc par “sieviešu žeņšeņs”, jo tas ir parasti izmanto veselības nosacījumiem sievietēm. Iekārta ir izmantota menstruālā krampji, anēmiju, kas saistīta ar menstruāciju, grūtniecības, premenstrual sindroms (PMS), sāpes iegurnī, atgūšanos no dzemdību vai slimības, un nogurums vai zema enerģijas patēriņa. Dong quai izmanto gan vīriešiem, gan sievietēm, par sirds slimību, paaugstināta asinsspiediena, iekaisums, galvassāpes, infekcijas, un nervu sāpēm.

Key kategorijās

Amenoreja (trūkums menstruāciju)

Ir ierosināts, ka dong quai ir vājas estrogēnu līdzīgu efektu. Tomēr joprojām nav skaidrs, vai dong quai ir tādas pašas sekas kā estrogēni, bloki estrogēnu darbību, vai trūkst būtiskas hormonu efekti.

Dong quai bieži lieto kombinācijā ar citiem garšaugiem aknu un liesas problēmām. Tiek uzskatīts, ka vislabāk ar cilvēkiem, kas ir klusums, rezervēto profilu, un tiek uzskatīts par nedaudz sasilšanu herb. Dong quai, domājams, lai palīdzētu barot asins un līdzsvara enerģiju.

Ir maz cilvēku pierādījumu, lai atbalstītu medicīnisko izmantošanu dong quai. Dong quai ir pētīts daudziem apstākļiem, ieskaitot prombūtnē menstruācijas, artrīts, asinsriti, smadzeņu traucējumi, sirds slimības, imūnsistēmas problēmas un seksuālo disfunkciju. Ir vajadzīga lielāka augstas kvalitātes pētījumi, lai apstiprinātu izmantot dong quai par jebkuru stāvokli.

Turpmāk devas balstās uz zinātniskiem pētījumiem, publikācijām, tradicionālo lietošanu, vai eksperta atzinumu. Daudzi garšaugi un papildinājumi nav rūpīgi pārbaudīti, un nevar tikt pierādīta drošība un efektivitāte. Zīmoli var atšķirīgi, ar mainīgu sastāvdaļām, pat pašu zīmolu. Turpmāk devas var neattiekties uz visiem produktiem. Jums vajadzētu izlasīt produkta etiķetes, un apspriest devas ar kvalificētu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju pirms terapijas uzsākšanas.

Dong quai ir iekšķīgi trīs reizes dienā šādās devās: 520 miligramus devā cilvēkiem ar 100 mārciņas; 1,040 miligramus devu cilvēkiem 100-175 mārciņas, un 1,560 miligramus devu cilvēkiem vairāk nekā 175 mārciņas. Dong quai ir iekšķīgi šādos veidos: novārījums (tējkarote vai ēdamkaroti cut saknes simmered vienu tasi karsta ūdens), žāvētus lapu (pieņemts infūzijas), žāvētus sakni (ņemts tieši mutē vai izturēties infūzijas), šķidruma ekstrakts, a leaf šķidrums ekstrakts, a leaf tinktūra; dong quai tēja (root iemērktas karstā ūdenī); sukādes dong quai kātiem, veselas saknes vai sakņu šķēles (vārīta vai iemērc vīnā) un saknes tinktūra. Dong quai ir ievadīts vēnā vai artērijā devas 20-40 mililitros, un ir ievadīts akupunktūras punktiem devu 0,5-1,0 mililitriem. Trūkst pierādījumu, lai atbalstītu tos, un šādām devām.

artrīts

Reproduktīvās apstākļos (ieskaitot menstruāciju krampjus un menopauzes), dong quai ir iekšķīgi šādās devās un veidos: 1-15 gramus dong Quai saknes 1-3 reizes dienā; 4-6 šķidruma ekstrakts tabletes 2-3 reizes dienā ; 1-8 mililitros vai 10-40 pilienus tinktūra līdz trīs reizes dienā, 1-2 grami pulverveida saknes trīs reizes dienā, un 1-2 grami dong quai tēju trīs reizes dienā.

asinsrite

Simptomus menopauzes, dong quai ir iekšķīgi šādās devās un formās: trīs kapsulas, kas satur 4,5 gramus dong quai, trīs reizes dienā 24 nedēļas bez labuma, 1-4 gramus pulvera saknes kā izrakstu, kapsulas, tabletes vai tēja, par līdz pat trīs reizes dienā un 1 mililitrā šķidruma ekstrakts trīs reizes dienā.

Nāve un miršana

Par menstruālā krampji, tējkarote dong quai tinktūra ir iekšķīgi divas reizes dienā, vienu dienu pēc beigām menstruācijas, un pārtraukta, kad menstruālā asiņošana sākas. Ar vieglu menstruālo, viena tējkarote tinktūra ir veikti ik pēc divām stundām.

Samazināts trombocītu

Sirds slimība

imūnās funkcija

Par premenstrual sindroms (PMS), dong quai ir iekšķīgi šādās devās un formās: 0,5 gramus ekstrakta divreiz dienā; 2-3 gramus Dong Quai kapsulas vai tabletes katru dienu, 4-8 mililitrus šķidruma ekstrakta dienas; 1-2 gramus kā tēju trīs reizes dienā; 2-4 mililitriem tinktūra līdz trīs reizes dienā, un puse tējkarote dong quai sajauc ar ūdeni līdz četras reizes dienā.

Nieru slimība (glomerulonefrīts)

Par sliktu apgrozībā, viena tējkarote dong quai sajauc ar vienu tasi ūdens ir iekšķīgi 1-2 reizes dienā.

Lichen planus (niezoši izsitumi uz ādas)

Iekaisuma, 10-15 pilienus atšķaidītas dong quai ēteriskā eļļa ir uz ādas.

menstruālā krampji

Lai samazinātu asins plūsmu uz smadzenēm, 200 mililitrus dong quai ir ievadīts vēnās dienā 20 dienas.

Par lichen planus (niezoši izsitumi uz ādas), 1,5-2 mililitrus dong quai ir injicēts akupunktūras punkti reizi nedēļā astoņas nedēļas.

Par augstu asinsspiedienu plaušās, dong quai ir ievadīts vēnā ar glikozes (250 mililitri dienā) 10 dienas.

Par čūlainais kolīts (tipa zarnu iekaisuma slimība), 40 mililitrus dong quai pievienoti 250 mililitros glikozes tika injicēts vēnā vienu reizi dienā trīs nedēļas.

Nav pierādīts droši vai efektīvā deva dong quai bērniem.

Šie izmantošanas veidi ir pārbaudīts cilvēkiem vai dzīvniekiem. Drošība un efektivitāte ne vienmēr tikusi pierādīta. Daži no šiem nosacījumiem ir potenciāli nopietnas, un būtu jāizvērtē ar kvalificētu veselības aprūpes sniedzēju.

Šķirošana pamatojums

Turpmāk lietojumi balstās uz tradīciju vai zinātniskās teorijas. Viņi bieži nav rūpīgi pārbaudīts cilvēkiem, un ne vienmēr ir pierādīta drošība un efektivitāte. Daži no šiem nosacījumiem ir potenciāli nopietnas, un būtu jāizvērtē ar kvalificētu veselības aprūpes sniedzēju.

Dong quai var palielināt asiņošanas risku, ja kopā ar zālēm, kas palielina asiņošanas risku. Daži piemēri aspirīnu, antikoagulantus ( “asins atšķaidītāji”), piemēram, varfarīnu (Coumadin®) vai heparīnu, anti-trombocītu narkotikām, tādām kā klopidogrelu (Plavix®), un nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi, piemēram, ibuprofēnu (Motrin®, Advil ®) vai naproksēnu (Naprosyn®, Aleve®).

Menstruālā migrēna galvassāpes

Jāievēro piesardzība, lietojot zāles, kas var pazemināt cukura līmeni asinīs. Cilvēkiem, kas lieto narkotikas diabēta iekšķīgi vai insulīnu rūpīgi jānovēro ar kvalificētu veselības aprūpes speciālistu, tostarp farmaceitam. var būt nepieciešama zāļu korekcijas.

Plaušu hipertensija (augsts asinsspiediens plaušās)

Dong quai var ietekmēt asinsspiedienu. Piesardzība jāievēro cilvēkiem, kas lieto zāles, kas pazemina asinsspiedienu.

Dong quai var palielināt summu, miegainība, ko rada dažas citas zāles. Piemēri ir benzodiazepīnu piemēram lorazepāma (Ativan®) vai diazepāms (Valium®), barbiturāti, piemēram, fenobarbitāls, narkotikas, piemēram, kodeīns, daži antidepresanti, un alkoholu. Ieteicams ievērot piesardzību, vadot transportlīdzekli vai apkalpojot mehānismus.

Dong quai var mijiedarboties arī ar acetaminofēns, aģentus, kas palielina saules jūtīgumu, aģentiem, kas stimulē vai slimību ārstēšanai nervu sistēmas, aģentiem, kas pret sirdsdarbības ritma traucējumu, aģenti, kas ārstētu muskuļu spazmas, pārstāvji, kas pret kuņģa un zarnu traucējumi, pārstāvji, kas gadā pieaugs asinis kuģiem, antibiotikas, pretvēža līdzekļi, antidepresanti (selektīvie serotonīna atpakaļsaistes inhibitori, SSAI), dzimstības kontrole, Bleomycin, kalcija kanālu blokatori, disulfirāma (Antabuse®), hormonālie līdzekļi, caurejas līdzekļus, plaušu aģenti, metronidazolu (Flagyl®), nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļi (NPL), un pretsāpju.

Dong quai var palielināt asiņošanas risku, ja kopā ar garšaugiem un papildinājumiem, kuri, domājams, lai palielinātu asiņošanas risku. Ziņots vairāki gadījumi asiņošanas lietojot Ginkgo biloba, un retāk ar ķiplokiem un redzēja Palmetto. Daudzi citi līdzekļi, teorētiski var palielināt asiņošanas risku, lai gan tas nav pierādīts, vairumā gadījumu.

Jāievēro piesardzība, lietojot garšaugus vai uztura bagātinātājus, kas var pazemināt cukura līmeni asinīs. Glikozes līmeni asinīs var būt nepieciešama uzraudzība, un devas var būt nepieciešams korekcija.

Dong quai var palielināt summu, miegainība, ko izraisa daži augi vai papildinājumiem.

Dong quai var ietekmēt asinsspiedienu. Piesardzība jāievēro cilvēkiem, kuri lieto garšaugus vai uztura bagātinātājus, kas pazemina asinsspiedienu.

Dong quai var mijiedarboties ar antibakteriālo garšaugiem un papildinājumiem, pretvēža garšaugus un piedevas, antidepresantu garšaugiem un bagātinātājiem (selektīvs serotonīna atpakaļsaistes inhibitoriem, SSAI), antioksidantiem, dzimstības kontrole, garšaugus un papildinājumiem, kas ietekmē vai slimību ārstēšanai centrālās nervu sistēmas, garšaugi un papildinājumi šis pieaugums saule jutība, garšaugus un piedevas, kas novērš muskuļu spazmas, garšaugus un uztura bagātinātājus, kas pret sirds ritma traucējumi, garšaugus un uztura bagātinātājus, kas pret kuņģa un zarnu traucējumi, hormonālas garšaugus un uztura bagātinātājus, caurejas līdzekļus, pretsāpju, asinszāli un E vitamīnu .

Šī informācija ir balstīta uz sistemātiski pārskatot zinātniskās literatūras un tika recenzējamos un rediģēja ieguldītājiem Dabas Standard sadarbību pētniecības jomā ().

monogrāfija metodoloģija

Skābās polisaharīdus, American Angelica, angelol, Angelica, Angelica acutiloba, Angelica archangelica, Angelica atropurpurea, Angelica dahurica, Angelica edulis, Angelica gigas, Angelica keiskei, Angelica Koreana, Angelicapolymorpha var. sinensis oliv., Angelica pubescens, Angelica radix, Angelica Root, Angelica silvestris, Angelica sinensis (oliv.) Diels, angelicide, angelicin, angelicone, Angelique, anodynes, Apiaceae (ģimenes), Archangelica officinalis Moench vai Hoffm., Bergaptēns, beta- sitosterola, ķīniešu angelica, ķīniešu danggui, kumarīnu, dang gui, dang gui ku shen wan, dang Quai, dāngguī (pinyin), Danggui-Nian-Tong-Tang (DGNTT), danggwi (korejiešu), dong Kwai, dong priekšnosacījums, dong qui, ķīmiskā Kuei, imperatore no garšaugiem, Engelwurzel (vācu), eumenol, Eiropas angelica, sieviete žeņšeņa, ferulic skābes, flavescent Sophora saknes, flavonoīdus, furanocoumarins, dārza Angelica, Heiligenwurzel (vācu), japāņu Angelica, Kinesisk kvan (dāņu ), Kinesisk kvanurt (Dānijas), laktoni, Ligusticum glaucescens Franch., Ligusticum officinale Koch, ligustilides, Moon CycleTM tēja, phytoestrogen, psoralēniem, qingui, radix Angelica sinensis, saknes Svētā Gara, nātrija ferulate (SF), Britu herb sievietes, tan kue Bai Zhi, piegarša Kuei, piegarša Kuei sakne, piegarša Kwei, piegarša quai, tanggui (korejiešu), tanggwi (korejiešu), Toki (japāņu), savvaļas angelica, savvaļas zods quai, sieviešu EnergyTM tēja, sieviešu žeņšeņs, juaņa nan savvaļas dong quai, yungui.

Izvēlētās kombinācija produkti: Angelica-alunite risinājums, angelica-Paeonia pulveris, Bloussant (krūts uzlabošanas tabletes, krūtis Plus (, danggui huoxue Tang (asinis stimulējošs novārījums dong quai), danggui buxue Tang (dong quai hematinic novārījums), hormonālo un imūnsistēmu tonizējoša, Četri Things Soup (dong quai, Rehmannia glutinosa, Ligusticum wallichii, un Paeonia lactiflora), Koo SAR tabletes (satur 11 sastāvdaļas, ieskaitot dong quai), Phyto-sieviešu Complex (SupHerb®, Netanya, Izraēla; sastāvdaļām: standartizētus ekstraktus black cohosh, dong quai, piena dadzis, sarkanais āboliņš, American žeņšeņs, un nevainīgs koks ogu), Shou Wu Chih, dong quai četri, shenyan Huayu tang (novārījums par nefrīts un stāzi), Sini novārījums, Siwu piegarša, shimotus to, tokishakuyakusan, Xiao yao pulveris, Xiao yao wan ( “brīvu un ērtu Wanderer”, Bupleurum un dong quai), yishen piegarša (nieru toniks novārījums).

Piezīme: Angelica dahurica ir pazīstams kā Ķīnas angelika, tomēr tā nav iekļauta šajā apakšējā rindā.

ASV Pārtikas un zāļu pārvalde nav strikti regulēt garšaugus un uztura bagātinātājus. Nav garantijas spēka, tīrību un produktu drošību, un sekas var atšķirties. Jums vienmēr vajadzētu izlasīt produkta etiķetes. Ja Jums ir slimība, vai lietojat citas narkotikas, garšaugi, vai uztura bagātinātājus, jums vajadzētu runāt ar kvalificētu veselības aprūpes sniedzēju, pirms sākt jaunu terapiju. Konsultējieties ar veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju, ja Jūs novērojat blakusparādības.

Izvairieties no cilvēkiem ar zināmu alerģiju vai jutīgums pret dong quai, tās detaļām vai locekļu augu ģimenes, kas ietver anīss, ķimenes, burkāni, selerijas, dilles un pētersīļus.

Tāpat kā visas ķīniešu garšaugi, ir daudz dažādu kategoriju un īpašības dong quai. Ķīnas ārstniecības augu produkti var būt piesārņoti ar smagajiem metāliem, recepšu medikamentu, vai citām nevēlamām vielām. Pastāv risks, bīstamas blakusparādības, ja augu izcelsmes preparāti ir samaisītas kopā vai, lietojot kopā ar recepšu medikamentiem.

Dong quai ir iespējams droši, kad iekšķīgi ir ieteiktās devas, saskaņā ar aprūpes medicīnas darbinieks.

Dong quai var ietekmēt asinsspiedienu. Piesardzība jāievēro cilvēkiem, kas lieto narkotikas vai garšaugus un uztura bagātinātājus, kas pazemina asinsspiedienu.

var rasties miegainība vai sedācija. Esiet piesardzīgs, ja braucot vai darbojas smagās mašīnas.

Seksuālā disfunkcija

Piesardzība jāievēro cilvēkiem ar cukura diabētu vai zems cukura līmenis asinīs, un tiem, kas lietoja narkotikas, garšaugi, vai uztura bagātinātājus, kas ietekmē cukura līmeni asinīs. Cukura līmenis asinīs var būt nepieciešams jāuzrauga kvalificētam veselības aprūpes speciālistam, ieskaitot farmaceitam, un var būt nepieciešama zāļu korekcijas.

trieka

Izmantot piesardzīgi summas lielākas nekā ieteiktās devas.

Čūlainais kolīts (zarnu iekaisuma slimība)

Izmantot piesardzīgi cilvēkiem, kuriem ir alkohola atkarība vai neiecietību, anēmija, vēzi, acu slimības, sirds problēmas, aknu slimības, plaušu problēmas, jutīga āda, un kuņģa problēmas.

Izmantot piesardzīgi cilvēkiem, kas lieto līdzekļus, kurus ietekmē alkohols, aģenti, kas paplašina asinsvadus un sirds aģentiem.

Izmantot piesardzīgi bērniem.

Dong quai var palielināt asiņošanas risku. Izvairieties no cilvēkiem ar asinsreces traucējumiem (tai skaitā nesamērīgi smagu menstruācijas), vai lietojat zāles, kas var palielināt asiņošanas risku (piemēram, varfarīnu (Coumadin®)). var būt nepieciešama devas pielāgošana.

Izvairieties pirms operācijas vai galvenajiem zobārstniecības procedūras, un tās laikā ilgstošas ​​saules gaismas iedarbības vai citiem avotiem ultravioleto gaismu, menstruācijas sievietēm ar smago menstruālā plūsma, un vīrusu infekcijas, piemēram, auksti vai gripa.

Izvairieties no cilvēkiem, kuriem ir hormonu jutīgi apstākļus (piemēram, krūts vēzis, endometrija vēzis vai endometrioze, olnīcu vēzis un dzemdes vēzi vai dzemdes augšana), insults, un trombembolijas (asins recēšanu, kas bloķē asinsvadus).

Izvairieties no cilvēkiem, kas lieto kontracepcijas iekšķīgi, hormonu aizstājterapiju, asinszāli, un tretinoīns.

Izvairieties grūtniecēm un ar krūti barojošām sievietēm.

Izvairieties no iedeguma eļļas ar koncentrācijā, kas pārsniedz 1 procentu dong quai.

klimaktērijs

Izvairieties no cilvēkiem ar zināmu alerģiju vai jutīgums pret dong quai, tās detaļām vai locekļu augu ģimenes, kas ietver anīss, ķimenes, burkāni, selerijas, dilles un pētersīļus.

Dong quai var izraisīt sirds ritma traucējumi, anoreksija, astma vai apgrūtināta elpošana, vēdera uzpūšanās, atraugas, izmaiņas menstruālo, izmaiņas dzimuma vadīt, drebuļi, caureja, reibonis, sausa mute, estrogēnu līdzīgu iedarbību, lieko krūts izaugsmes vīriešiem, drudzis , galvassāpes, karstuma viļņi, paaugstināts vēža risks, paaugstināts risks aborts, aizkaitināmība, nieru problēmas, ēstgribas zudums, zems enerģijas, slikta dūša, relaksējošo iedarbību, jutība pret saules gaismu, ādas kairinājums (dedzināšana, sāpes vai izsitumi), miega grūtības, svīšana, kuņģa darbības traucējumi, dzemdes stimulācija, redzes zudums, vemšana, vājums, sēkšana, un paplašināja asinsvadus.

Trūkst zinātnisku pierādījumu par izmantošanu dong quai grūtniecības vai zīdīšanas laikā. Izvairieties grūtniecēm vai ar krūti barojošām sievietēm.

Armstrong TS un Gilbert MR. Izmantot papildu un alternatīvo medicīnas terapijā pacientiem ar primāro smadzeņu audzēju. Valūta Neurol.Neurosci.Rep. 2008,8 (3):. 264-268; Gao ZY, Xu H, Shi DZ, et al. Analīze par rezultātiem 5284 pacientiem ar koronāro sirds slimību: lomu integratīvā medicīnā. J.Ethnopharmacol. 6-1-2012,141 (2): 578-583; Haimov-Kochman R, Brzeziński A, un Hochner-Celnikier D. Augu aizsardzības līdzekļi menopauzes simptomus. Mēs esam piesardzīgi pietiekami? Eur J Contracept.Reprod.Health Care 2008,13 (2):. 133-137; Jalili J, Askeroglu U, Alleyne B, et al. Augu izcelsmes produkti, kas var veicināt hipertensiju. Plast.Reconstr.Surg. 2013,131 (1):. 168-173; Kan WL, Cho CH, Rudd JA, et al. Pētījums par antiproliferatīva ietekmi un sinerģiju phthalides no Angelica sinensis par resnās zarnas vēža šūnas. J Ethnopharmacol. 10-30-2008,120 (1):. 36-43, Kellija KW un Carroll ģenerāldirektorāts. Izvērtējot pierādījumus par pār-the-counter alternatīvas atvieglojumu par karstā mirgo menopauzes sievietēm. . (. 2003) 2010,50 (5) J.Am.Pharm.Assoc:. E106-e115; Lin B. polifenolus un neiroprotekcijas pret išēmijas un nervu deģenerācijas. Mini.Rev.Med.Chem. . 2011,11 (14): 1222-1238; Majewska I un Gendaszewska-Darmach E. Proangiogenic aktivitāte augu ekstraktus, lai paātrinātu brūču dzīšanu – jaunu seju veco phytomedicines. Acta Biochim.Pol. 2011,58 (4):. 449-460; Mazaro-Costa R, Andersen ML, Hachul H, et al. Ārstniecības augi kā alternatīvas ārstēšanas sieviešu seksuālo disfunkciju: utopisku vīziju vai iespējamo ārstēšanu klimaktērijs sievietēm? J.Sex Med. 2010,7 (11): 3695-3714; Mousa SA.. Prettrombotiskie ietekmi dabiski atvasināto produktu sarecēšanu un trombocītu funkcijas. Metodes Mol.Biol. 2010.663: 229-240; Wang C, Wan Y, Luo X, et al.,. [Normatīvajos mehānisms Ķīnas augu izcelsmes zāles uz šūnu signalizācijas ceļš nieru]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 2011,36 (1):. 85-91; Wong VC, Lim CE, Luo X, et al. Pašreizējais alternatīva un papildus terapiju izmanto menopauzes. Gynecol.Endocrinol. 2009,25 (3):. 166-174; Xu RS, Zong XH, un Li XG. [kontrolētos klīniskos pētījumos terapeitisko iedarbību ķīniešu garšaugi, kas veicina asins cirkulāciju un noņemot asins stāzi par attieksmi pret reflekss simpātisks distrofija ar stagnāciju dzīvības enerģijas un asins stāzi veida]. Zhongguo Gu.Shang 2009,22 (12):. 920-922; džuanu SR, Chiu HF, Chen SL, et al. Ietekme Ķīnas medicīnas garšaugi kompleksa šūnu imunitāti un toksicitātes saistītiem apstākļiem krūts vēža slimniekiem. Br.J.Nutr. 2012,107 (5):. 712-718; Zuo AH, Wang, L, un Xiao HB. [Research progress pētījumus par farmakoloģijas un farmakokinētikas ligustilide]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 2012,37 (22): 3350-3353.

Tādi, pamatojoties uz tradīcijām vai teoriju

Šī pierādījumiem balstītu monogrāfija sagatavoja Dabas Standard sadarbību pētniecības