dzemdes kakla vēža ārstēšana (pdqâ®): ārstēšana [] -cervical vēzis grūtniecības laikā

Grūtniecības laikā, nav terapija ir garantija preinvasive bojājumiem dzemdes kakla, ieskaitot karcinomu in situ, gan ekspertu kolposkopija ir ieteicams izslēgt invazīvu vēzi.

Katrai sievietei ir jābūt regulāri iegurņa eksāmenu un Pap tests, kas testos, dzemdes kakla šūnu paraugu patoloģijas. Kopā šīs procedūras atklāt dzemdes kakla vēzi 95% no laika, bieži vien ilgi pirms slimības rada simptomus; Ja Jūsu Pap tests ir traucējumi, ārsts var pārbaudīt jums vēlreiz. Nesen daži ārsti ir sākuši, lai pārbaudītu HPV brīdī Pap uztriepes. Ja no HPV augsta riska veids ir atrodams sievietēm ar pozitīvs Pap tests, ārsti ir vairāk tendēti darīt kolposkopija (palielināts eksāmenu …

Dzemdes kakla vēža ārstēšanai grūtniecības laikā ir balstīta uz apjomu slimību un gestācijas vecumu diagnozi. Pacientiem ir jāveic biopsija, cik nepieciešams, un attēlu, lai noteiktu apmēru slimības, lai lielāko informētu izvēli. Vispiemērotākais attēlveidošanas modalitāte grūtniecības laikā ir magnētiskās rezonanses attēlveidošanas, kad norādīts.

Ārstēšana I posma Disease

Grūtniecība nemaina kursu dzemdes kakla vēzi. Kā rezultātā, atsevišķos gadījumos, pacientiem var izvēlēties atlikt ārstēšanu līdz tiek samazināta līdz minimumam tās ietekmi uz grūtniecību. To var uzskatīt par pacientiem ar biežāk, un mazāk agresīvu histologic apakštipiem: plakanšūnu, adenokarcinomas un adenosquamous. Pacientiem ar augsta riska apakštipi, piemēram, mazo šūnu vai neiroendokrīno audzēju, būtu padomu pret tūlītēju ārstēšanu, neraugoties uz ietekmi uz augli, ņemot vērā to progresēšanas risku.

Pacienti ar agrīnā stadijā (IA) slimību var droši iziet auglības -sparing ārstēšanu, ieskaitot kakla conization vai radikālu trachelectomy, kā norādīts. Optimālais laiks šai procedūrai ir otrajā trimestrī, pirms dzīvotspēju. Daži autori ir teikuši, gaidot, līdz pabeigšanai grūtniecības uzsākt ārstēšanu. [1] Par pacientiem ar Ia2 un IB slimību šāda kavēšanās var būt drošs, bet gan tāpēc, ka risks limfātiskās izplatību, novērtējums limfas mezglu statusu vajadzētu vispirms tikt noskaidrota. Statusa vislabāk nosaka ķirurģiski ar laparoskopijas vai atvērta limfas mezglu sadalīšanas, kuras var droši veikta līdz aptuveni 20 grūtniecības nedēļās. [2,3] Pacientiem bez limfātisko izplatību, gaidot augļa dzīvotspēju uzsākt ārstēšanu, ir iespēja . Pacienti ar pozitīviem limfmezgliem būtu padomu pret tūlītēju ārstēšanu.

Ārstēšanas posmos II, III, IV un Disease

Pacientiem ar II stadijā vai lielāku slimības, gaidot dzīvotspēju parasti nav pieņemams. [4] aprūpes standarts ir ārstnieciska nodoms ķīmijterapija un staru terapija. Šī apstrāde ir toksiska iedarbība uz augli un bez olnīcu transponēšanas sniegs olnīcas nonfunctional pēc ārstēšanas. Evakuācija auglim jāveic pirms uzsākšanas starojumu. Ja tas nav iespējams, tad starojums parasti izraisīt spontāno abortu 3 līdz 5 nedēļas pēc ārstēšanas uzsākšanas.