Dzemdības: pincetes piegāde un vakuuma ekstrakcija – topic pārskats

Kad dzemdības neprogresē ar stumšanas posmā darbaspēka, veselības aprūpes speciālistu dažreiz izmanto pinceti vai veida piesūcekni (vakuuma nosūcējs), lai palīdzētu nodrošināt bērnam. To sauc arī palīdz piegādi, vai operatīvu maksts piegādi.

Knaibles ir ierīce, kas izskatās kā garš pāris karotes, knaibles. Knaibles var izmantot, lai steigā piegādi, ja māte vai bērns ir briesmās dzemdību laikā un mazuļa galvas ir daudz noteikti dzimšanas kanālā.

Knaibles dažreiz izmanto, kad bērns nav pagrieziena saskarties pareizo ceļu, vai nav virzās uz leju dzimšanas kanālā (maksts). Tas var būt tāpēc, ka dzemde nav līgumslēdzēja pietiekami labi, lai nodrošinātu bērnam. Epidurālā anestēzija padara šo problēmu biežāk nekā nav nekādas zāles vai opioīdu zāles sāpēm. 1

Pirms pinceti piegādi, maksts platība parasti numbed, injicējot anestēziju apakšējā mugurkaula vai maksts. Arī griezumu teritorijā starp maksts un tūpļa (epiziotomija) parasti tiek veikts pirms pinceti piegādi. Knaibles tad maigi uzstājām up abpus mazuļa galvu un ko izmanto, lai ieslēgtu un / vai izvelciet bērnu ārā.

Skatīt bildes pinceti un vakuuma ekstrakcija.

Dažās situācijās, ārsti izmanto ierīci, ko sauc vakuuma nosūcējs, nevis pinceti. Kausveida nosūcējs attiecas maigu sūkšanas uz augšu mazuļa galvu un tur bērnu vietā. Vakuuma spiede novērš mazuļa galvu no virzās atpakaļ uz augšu dzimšanas kanālā starp kontrakcijām, un to var izmantot, lai palīdzētu mātei, kamēr viņa ir stumšanas kontrakcijas laikā.

Pēc vakuuma nosūcējs piegādi, var būt daži zilumi vai pietūkums uz mazuļa galvas ādu.

Gan vakuuma un knaiblītes piegāde var izraisīt asaras. Knaibles piegāde ir vairāk iespējams nekā vakuuma piegādi sabojāt maksts, starpenē, vai taisnajā zarnā. 1 Bet knaibles ir mazāk varētu ietekmēt bērnu-tur var būt daži zilumi vai pietūkums uz mazuļa galvas (cephalohematoma) vai sejas, kur tika piemērota pinceti vai ieguve kauss. Bet tas parasti dodas prom dienās pēc dzemdībām. Ļoti retos gadījumos, bērnu piegādāts ar pinceti vai vakuuma ieguve ir asiņošana galvaskausā (intrakraniāla asiņošana). 1

Apspriediet izmantot pinceti un vakuuma piegādi ar savu ārstu pirms jūsu piegādi. Daži ārsti ir lielāka pieredze ar palīdz piegādi nekā citi. Ja ārsts nav daudz palīdz piegādes pieredzes vai apmācības, ir svarīgi, ka viņš vai viņa palīdz kāds, kurš dara.