ekulizumabs (intravenozi) piesardzības pasākumi

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudītu savu progresu ar regulāriem apmeklējumiem, lai pārliecinātos, ka šīs zāles darbojas pareizi. Asins analīzes var būt vajadzīgi, lai pārbaudītu, nevēlamas ietekmes.

Ekulizumabs var palielināt jūsu izredzes nopietnas infekcijas, tostarp meningokoku infekciju. Izvairīties no cilvēkiem, kuri ir slimi vai ir infekcijas. Pastāstiet ārstam, ja Jums rodas galvassāpes, slikta dūša, vemšana, drudzis, stīvs kakla vai atpakaļ, izsitumi, apjukums, muskuļu sāpes, vai ja jūsu acis ir paaugstināta jutība pret gaismu. Pārliecinieties, ka esat saņēmis vakcīnu, lai novērstu meningokoku infekciju vismaz divas nedēļas pirms saņemat šīs zāles. Ja tu jau esi saņēmis meningokoku vakcīnu agrāk, ārsts izlems, vai jums ir nepieciešams cits devu.

Jautājiet savam ārstam par pacientu drošības karti. Šī karte būs saraksts simptomus meningokoku infekciju un ko darīt, ja esat tos. Carry karti ar jums visu laiku. Jums būs nepieciešams, lai parādītu karti jebkuram ārstam, kurš izturas pret tevi.

Pacientiem ar PNH: Kad šīs zāles tiek pārtraukta, jūs varētu būt sarkano asins šūnu iznīcināšanu vai avārijā (hemolīzi). Ārstam būs nepieciešams rūpīgi uzraudzīt jums vismaz 8 nedēļas pēc pārtraukt lietot šīs zāles. Pārliecinieties, lai saglabātu visas tikšanās.

Pacientiem ar AHU: Jūsu ārsts var arī nepieciešama, lai pārbaudītu jums vismaz 12 nedēļas pēc ārstēšanas pārtraukšanas ar šīm zālēm asins trombi sīko asinsvadu sauc trombotiskas mikroangiopātijas (TMA). Pazīmes un simptomi TMA ir sāpes krūtīs, apgrūtināta elpošana, garīgo depresija vai trauksme, vai krampji. Zvaniet savam ārstam, ja pamanāt kādu no šīm pazīmēm un simptomiem.

Ekulizumabs var izraisīt nopietnu blakusparādību, ko sauc infūzijas reakcija. Tas var būt dzīvībai bīstama, un nepieciešama tūlītēja medicīniska palīdzība. Pastāstiet savam ārstam vai medicīnas māsai uzreiz, ja Jums ir sāpes krūtīs, drudzis, drebuļi, nieze, nātrene, pietvīkums sejas, izsitumi, reibonis, satraukumu elpošana vai sejas, mēles un rīkles dažu stundu laikā pēc tam, kad jūs saņemat tā.