eliquis

Priekšlaicīga pārtraukšana apixaban vai jebkura antikoagulantam palielina trombožu risku. Apsvērt alternatīvu antikoagulantu ja apixaban ārstēšana tiek pārtraukta jebkāda iemesla dēļ, izņemot patoloģisku asiņošanu vai ārstēšanas pabeigšanas. Pacientiem, kam veic neiroaksiālas anestēziju vai mugurkaula durt epidurālā vai spinālā hematoma risks palielinās un var izraisīt ilgstošu vai pastāvīgu paralīzi. Optimālais laiks starp dozēšanas apixaban un neiroaksiālas procedūrām nav zināms. Monitor pacientus pazīmes un simptomus neiroloģiskiem traucējumiem un ārstēt steidzami. Apsveriet priekšrocības un riskus neiroaksiālas iejaukšanās pacientiem, kuriem ir vai ir nepieciešams, lai antikoagulantus.

Izmanto Eliquis

Terapeitiskās klase: antikoagulantu

Farmakoloģiska klase: Factor Xa inhibitors

Apixaban lieto arī, lai novērstu insulta un asins recekļu veidošanos pacientiem ar zināmu sirds ritma problēmas (piemēram, nonvalvular priekškambaru fibrilācija).

Apixaban ir faktors Xa inhibitors, antikoagulants. Tas darbojas, samazinot asins recēšanas spēju asinīs un palīdz novērst kaitīgo trombu veidošanos asinsvados.

Šīs zāles ir pieejamas tikai ar ārsta recepti.

Lemjot lietot zāles, risks zāļu lietošanas ir jāsamēro labi tas būs jādara. Tas ir lēmums, jūs un jūsu ārsts dos. Par šīm zālēm, būtu jāapsver šādi

Pastāstiet ārstam, ja Jums kādreiz bijusi neparasta vai alerģiska reakcija pret šīm zālēm vai kādas citas zāles. Arī pastāstīt savu veselības aizsardzības speciālistu, ja jums ir kādi citi veidi alerģijām, piemēram, pievienošanu pārtikas produktiem, krāsvielām, konservantiem, vai dzīvniekiem. Par bezrecepšu produktiem, rūpīgi izlasiet etiķetes vai iepakojuma sastāvdaļas.

Pirms Izmantojot Eliquis

Atbilstoši pētījumi nav veikti par attiecībām vecuma ar sekām apixaban bērnu mērķgrupā. Nav noteikta drošība un efektivitāte.

Piemērotiem pētījumiem, kas veikti līdz šim nav pierādīts Geriatric specifiskas problēmas, kas varētu ierobežot lietderību apixaban gados vecākiem pacientiem.

Nav pietiekamu pētījumi sievietēm, lai noteiktu zīdaiņa risku, lietojot šīs zāles zīdīšanas laikā. Nosver potenciālās priekšrocības pret iespējamo risku, pirms lietojat šīs zāles, kamēr baro bērnu ar krūti.

Lai gan dažas zāles nedrīkst lietot kopā vispār, citos gadījumos divas dažādas zāles var lietot kopā, pat tad, ja varētu rasties mijiedarbība. Šajos gadījumos, Jūsu ārsts var vēlēties mainīt devu, vai var būt vajadzīgi citi pasākumi. Kad jūs lietojat šīs zāles, tas ir īpaši svarīgi, ka jūsu veselības aprūpes speciālistam zināt, ja Jūs lietojat kādu no tālāk minētajām zālēm. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

šīs zāles izmantošana ar kādu no šīm zālēm parasti nav ieteicama, bet var būt nepieciešama dažos gadījumos. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

Dažas zāles nedrīkst lietot pie vai ap laiku ēdot pārtiku vai ēdot noteikta veida pārtiku, jo var rasties mijiedarbība. Izmantojot alkoholu vai tabaku ar noteiktām zālēm, var izraisīt arī mijiedarbība, kas notiek. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

Izmantojot šīs zāles ar kādu no šiem parasti nav ieteicama, bet var būt neizbēgama dažos gadījumos. Ja to izmanto kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat šīs zāles, vai jums instrukciju par lietošanu pārtikas, alkohola vai tabakas.

Par citām medicīniskām problēmām klātbūtne var ietekmēt šo zāļu lietošanu. Pārliecinieties, ka jums pastāstīt ārstam, ja Jums ir kādas citas medicīniskas problēmas, jo īpaši

Lietot šīs zāles tieši tā, kā norādījis Jūsu ārsts. Nelietojiet vairāk par to, neņemiet to biežāk, un nelietojiet to uz ilgāku laiku, nekā ārsts pasūtīts. Kad jūsu piedāvājums no šīm zālēm ir zems, sazinieties ar savu ārstu vai farmaceitu pirms laika. Neļaujiet sevi palaist no šīs zāles.

Šīs zāles nāk ar medikamentu ceļvedi. Ir ļoti svarīgi, ka jūs izlasīt un saprast šo informāciju. Noteikti jautājiet savam ārstam, ja Jums ir kādi jautājumi.

Ja jūs neesat spējīgs norīt veselas tabletes, tabletes var sasmalcināt, sajauc 60 ml D5W, un pēc tam dota caur nazogastrālo caurulīti (NGT).

Ja Jūs lietojat citas zāles asins šķidrināšanai (piemēram, heparīns, varfarīnu, Coumadin®, Jantoven®), ārsts sniegs jums ļoti īpašus norādījumus par to, kā pāriet uz apixaban. Rūpīgi sekojiet instrukcijām un jautājiet savam ārstam, ja Jums ir kādi jautājumi.

Šo zāļu deva būs atšķirīgs dažādiem pacientiem. Sekojiet ārsta rīkojumiem vai norādījumiem uz etiķetes. Šāda informācija ietver tikai vidējās šo zāļu devu. Ja deva ir atšķirīgs, nemaina to, ja vien ārsts Jums to darīt.

No zāles summa, kas jums veikt atkarīgs izturību zāles. Arī devu skaits, ko lietot katru dienu, laiku ļāva starp devām, un cik ilgi esat lietojis zāles atkarīgs no medicīnas problēmas, par kuru jūs lietojat zāles.

Ja esat aizmirsis lietot šo zāļu devu, izdariet to, cik drīz vien iespējams. Tomēr, ja tas ir gandrīz pienācis laiks nākamajai devai, izlaidiet aizmirsto devu un doties atpakaļ uz savu regulāru dozēšanas grafiku. Nelietojiet dubultu devu.

Glabājiet zāles slēgtā traukā istabas temperatūrā, prom no karstuma, mitruma un tiešas gaismas. Keep no sasalšanas.

Glabājiet bērniem nepieejamā vietā.

Neturiet novecojušas zāles vai zāles vairs nav nepieciešams.

Pareiza izmantošana Eliquis

Uzdod savu veselības aprūpes speciālistu, kā jums vajadzētu atbrīvoties no kādas zāles jūs neizmantojat.

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudītu savu progresu ar regulāriem apmeklējumiem, lai pārliecinātos, ka šīs zāles darbojas pareizi, un izlemt, vai Jums jāturpina lietot to. Asins analīzes var būt vajadzīgi, lai pārbaudītu, nevēlamas ietekmes.

Šīs zāles var izraisīt nopietnas alerģiskas reakcijas veidu sauc anafilakse. Anafilakse var būt dzīvībai bīstama un prasa tūlītēju medicīnisko palīdzību. Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir izsitumi, nieze, apgrūtināta elpošana, grūtības norīt, vai pietūkums rokām, sejas vai mutē, kamēr jūs lietojat šīs zāles.

Pārliecinieties, ka jebkuru ārstu, kurš izturas pret jums zina, ka jūs izmantojat šīs zāles. Jums var būt nepieciešams pārtraukt lietot šīs zāles vairākas dienas, pirms operācijas, tai skaitā zobārstniecības procedūras.

Nav pēkšņi pārtraukt šo zāļu neprasot ārstu. Jums varētu būt lielāks risks insulta pēc pārtraukt lietot šīs zāles.

Jums var asiņot un vieglāk rodas zilumi, kamēr jūs lietojat šīs zāles. Jābūt īpaši uzmanīgiem, lai izvairītos no traumām. Palieciet prom no neapstrādātiem sporta vai citās situācijās, kur jūs varētu būt zilumi, sagriezti, vai ievainoti. Maigi suka un diegs zobus. Esiet uzmanīgi, lietojot asus priekšmetus, ieskaitot bārdas un nagu griešanas mašīnas. Izvairieties picking degunu. Ja jums ir nepieciešams, lai pūst degunu, pūst to maigi.

Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja jums ir kādi neparasta asiņošana vai zilumi, melni, darvai līdzīgi izkārnījumi, asinis urīnā vai izkārnījumos, galvassāpes, reibonis vai vājums, sāpes, pietūkums, vai diskomforta sajūta locītavā, punktveida sarkani plankumi uz ādas , neparastas deguna asiņošana, vai neparasta asiņošana no maksts, kas ir smagāks nekā parasti. Tās var būt pazīmes asiņošanas problēmas.

Šīs zāles var palielināt risku asins receklis mugurkaula vai epidurālās jomā, kas var novest pie ilgtermiņa vai pastāvīgu paralīzi. Tas ir vairāk iespējams, ja jums ir epidurālo katetru ievietots muguras, lietojat NPL vai asins recēšanas zāles, ir bijušas atkārtotas epidurālo punkcijas vai problēmas ar mugurkaulu, vai ir bijusi operācija jūsu mugurkaulā. Pastāstiet ārstam, ja Jums ir tirpšanu, nejutīgums, vai muskuļu vājums, it īpaši kājas un pēdas.

Piesardzības pasākumi, vienlaikus izmantojot Eliquis

Nelietojiet citas zāles, ja vien tie ir jāapspriež ar savu ārstu. Tas ietver recepšu vai nonprescription (pār-the-counter [ārpusbiržas]) zāļu un augu (piemēram, asinszāli) vai vitamīnu.

Kopā ar saviem vajadzīgi sekām, zāles var izraisīt dažas nevēlamas sekas. Lai gan ne visas no šīm blakusparādībām var rasties, ja tie rodas, tad var būt nepieciešama medicīniska palīdzība.

Konsultējieties ar savu ārstu nekavējoties, ja kāds no šiem blakusparādībām

Citas blakusparādības var rasties arī dažiem pacientiem nav uzskaitīti. Ja jūs novērojat jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu.

Pieejamība Rx Recepšu tikai

Eliquis blakusparādības

Eliquis (apixaban)

B Grūtniecība kategorija Nr pierādīts risks cilvēkiem

CSA Kalendārs N Ne kontrolēts narkotika

Apstiprināšana Vēsture Kalendārs Narkotiku vēsture pie FDA

Novēršana trombembolijas priekškambaru fibrilācijas aspirīnu, varfarīnu, Xarelto, Coumadin, Pradaxa, apixaban

Dziļo vēnu trombozes Xarelto, Pradaxa, Lovenox, enoksaparīns, heparīns, apixaban

Plaušu embolija Xarelto, Pradaxa, heparīns, apixaban rivaroksabāns dabigatrāna

Dziļo vēnu tromboze, profilakse Xarelto, Pradaxa, Lovenox, enoksaparīns, heparīns, apixaban