Emtriva (emtricitabīnu) izmanto, devu, blakusparādības

Kas ir Emtriva?

Emtriva lieto, lai ārstētu HIV, vīrusu, kas var izraisīt iegūto imūndeficīta sindromu (AIDS). Emtricitabīnu nevar izārstēt HIV vai AIDS.

Emtriva var arī izmantot mērķiem, šo medikamentu ceļvedi nav uzskaitītas.

Emtriva nedrīkst lietot kopā ar jebkuru HIV kombinācija zāles, kas satur Emtriva vai lamivudīnu. Tas ietver: Atripla, Combivir, Complera, Epivir, Epzicom, Stribild, Trizivir un Truvada.

Svarīga informācija

Emtriva var izraisīt nopietnu laktacidoze. Saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja pat viegli simptomi, piemēram: muskuļu sāpes vai vājums, sastindzis vai aukstā sajūta rokās un kājās, elpošanas traucējumi, sāpes vēderā, slikta dūša ar vemšanu, ātri vai nelīdzena sirdsdarbība, reibonis, vai sajūta ļoti vāja vai noguris.

Emtriva var izraisīt nopietnus aknu bojājumus, kas var būt letāls. Zvaniet savam ārstam, ja jums ir kāds no šiem simptomiem, aknu problēmas: slikta dūša, sāpes vēderā, zems drudzis, apetītes zudums, tumšs urīns, māla krāsas taburetes, vai dzelte (dzeltena ādas vai acīs).

Ja Jums ir B hepatīts Jums var attīstīties aknu simptomi pēc Nepārtrauciet lietot šīs zāles, pat mēnešus pēc apstāšanās. Jūsu ārsts var vēlēties, lai pārbaudītu aknu funkciju vairākus mēnešus pēc tam, kad pārtraukt Emtriva. Regulāri apmeklējiet ārstu.

Lietojat šīs zāles nepasargās jūs no HIV nodošanu citiem cilvēkiem. Nav neaizsargāta dzimumakta vai akciju skuvekļus vai zobu sukas. Konsultējieties ar savu ārstu par drošu veidu, kā novērst HIV transmisiju seksa laikā. Dalīšanās narkotiku vai medicīnas adatas nekad nav droša, pat veselam cilvēkam.

Pirms šo zāļu lietošanas

Jūs nedrīkstat lietot Emtriva, ja Jums ir alerģija pret emtricitabīnu.

Emtriva nedrīkst lietot kopā ar jebkuru HIV kombinācija zāles, kas satur emtricitabīnu vai lamivudīnu. Tas ietver

Atripla (efavirenzu, emtricitabīnu un tenofovīra)

Combivir (lamivudīns un zidovudīns)

Complera (rilpivirine, emtricitabīnu un tenofovīra)

Epivir (lamivudīnu)

Epzicom (abakavira un lamivudīna)

Stribild (cobicistat, elvitegravir, emtricitabīnu un tenofovīra)

Trizivir (abakavira, lamivudīna un zidovudīna); un

Truvada (emtricitabīnu un tenofovīra).

Lai pārliecinātos Emtriva ir droši par jums, pastāstiet savam ārstam, ja Jums ir kāds no šiem citiem nosacījumiem

aknu slimība (īpaši B hepatīta, ja jums ir arī HIV)

nieru slimība; vai

ja esat izmantojis zāles līdzīgu emtricitabīnu pagātnē, piemēram, abakavira (Ziagen), didanozīna (VIDEX), lamivudīnu (Epivir, Combivir, Epzicom, Trizivir), stavudīnu (Zerit), tenofovira (Viread), zalcitabīnu (Hivid) , zidovudīns (Retrovir), vai emtricitabīna kombinācijas (Atripla, Complera, Truvada).

Dažiem cilvēkiem attīstīt dzīvībai bīstamu laktacidoze Emtriva lietošanas laikā. Jums var būt lielāka iespēja saslimt ar laktacidozes, ja jums ir liekais svars, vai ir aknu slimība, ja esat sieviete, vai arī, ja esat lietojis HIV vai AIDS medikamentus uz ilgu laiku. Konsultējieties ar savu ārstu par savu individuālo risku.

valdība grūtniecības kategorija B. Emtriva nav paredzams kaitēt nedzimušajam bērnam. Tomēr HIV var nodot Jūsu bērnam, ja jums nav pienācīgi apstrādāti grūtniecības laikā. Veikt visus jūsu HIV zālēm, kas vērsta, lai kontrolētu savu infekciju.

Skaties arī: Grūtniecība un zīdīšanas brīdinājumi (jo sīkāk)

Ja Jūs esat grūtniece, Jūsu vārdu var uzskaitīt par grūtniecības reģistra. Tas nepieciešams, lai izsekotu iznākumu grūtniecības un izvērtēt jebkuru ietekmi Emtriva uz bērnu.

Sievietes ar HIV vai AIDS, nevajadzētu barot bērnu. Pat ja jūsu bērns ir dzimis bez HIV vīruss var tikt nodots bērnam savā mātes pienu.

Kā man vajadzētu lietot Emtriva?

Veikt Emtriva tieši tā, kā noteicis ārsts. Ievērot visus norādījumus uz jūsu recepšu etiķetes. Nelietojiet šīs zāles lielākos vai mazākos daudzumos vai ilgāk, nekā ieteikts.

Emtriva var lietot kopā ar ēdienu vai bez tā. Lietot zāles vienā un tajā pašā laikā katru dienu.

Pasākums šķidrums zāles ar īpašu devu mērīšanas karoti vai zāles čempionātā. Ja jums nav devas mērīšanas ierīce, vaicājiet farmaceitam par vienu.

Ja bērns lieto šīs zāles, pastāstiet ārstam, ja bērnam ir kādas izmaiņas svara. Emtriva devas ir balstīti uz svara bērniem.

Vienlaikus izmantojot Emtriva, jums var būt nepieciešams bieži asins analīzes. Jūsu nieru un aknu darbība var būt nepieciešams arī jāpārbauda.

Nelietojiet emtricitabīnu kā vienīgo HIV medikamentiem. HIV / AIDS parasti tiek ārstēti ar kombināciju narkotikas. Izmanto visus medikamentus, kā norādījis ārsts. Lasīt medikamentu ceļvedi vai pacientu norādījumus ar katru medikamentiem. Nemainiet devu vai medikamentu grafiku bez ārsta konsultācijas. Katrs cilvēks ar HIV vai AIDS jāpaliek zem aprūpē ārsta.

Ja Jums ir B hepatīts Jums var attīstīties aknu simptomi pēc Nepārtrauciet lietot šīs zāles, pat mēnešus pēc apstāšanās. Jūsu ārsts var vēlēties, lai pārbaudītu aknu funkciju vairākus mēnešus pēc tam, kad pārtraukt Emtriva.

Iegūstiet savu recepti uzpildīt, pirms jūs darbināt no zāles pilnībā. Jūsu slimība var kļūt rezistenti pret Emtriva, ja Jūs pārtraucat zāles, pat uz īsu laiku.

Uzglabāt kapsulas istabas temperatūrā prom no mitruma, karstuma un tiešas gaismas.

Glabājiet šķidro zāles ledusskapī. Nesasaldēt.

Jūs varat uzglabāt šķidrumu istabas temperatūrā, bet jums ir to izmantot 3 mēnešu laikā.

Lietojiet aizmirsto devu, tiklīdz atceraties. Izlaidiet aizmirsto devu, ja tas ir gandrīz laiks, lai jūsu nākamo plānoto devu. Nelietojiet papildu zāles veido aizmirsto devu.

Kas notiek, ja es garām devu?

Kas notiek, ja es pārdozēt?

Lietojat šīs zāles nepasargās jūs no HIV nodošanu citiem cilvēkiem. Nav neaizsargāta dzimumakta vai akciju skuvekļus vai zobu sukas. Konsultējieties ar savu ārstu par drošu veidu, kā novērst HIV transmisiju seksa laikā. Dalīšanās narkotiku vai medicīnas adatas nekad nav droša, pat veselam cilvēkam.

Saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja Jums ir kādas pazīmes alerģiskas reakcijas pret Emtriva: nātrene; apgrūtināta elpošana; pietūkums sejas, lūpu, mēles vai rīkles pietūkums.

Ko vajadzētu izvairīties?

Agrīnie simptomi laktātacidozes var pasliktināties laika gaitā, un šis nosacījums var būt letāls. Saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja pat viegli simptomi: muskuļu sāpes vai vājums, sastindzis vai aukstu sajūta rokās un kājās, elpošanas traucējumi, sāpes vēderā, slikta dūša ar vemšanu, ātri vai nelīdzena sirdsdarbība, reibonis, vai sajūta ir ļoti vājš vai noguris .

Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir slikta dūša, sāpes vēderā augšējo, nieze, apetītes zudums, tumšs urīns, māla krāsā vēdera izeja, vai dzelte (dzeltena āda vai acis).

Emtriva var palielināt risku noteiktām infekcijām vai autoimūnu traucējumu, mainot veidu jūsu imūnā sistēma darbojas. Simptomi var parādīties nedēļas vai mēnešus pēc ārstēšanas uzsākšanas. Pastāstiet ārstam, ja Jums ir

Emtriva blakusparādības

pazīmes jaunas infekcijas – drudzis, svīšana naktīs, palielināti limfmezgli, čūlas mutē, caureja, sāpes vēderā, svara zudums

sāpes krūtīs (jo īpaši, ja jūs elpot), sauss klepus, sēkšana, sajūta elpas trūkums

aukstumpumpas, čūlas uz dzimumorgāniem vai anālās atveres zonu

paātrināta sirdsdarbība, trauksmes sajūta vai kairinātu, vājums vai indiešu sajūta, problēmas ar līdzsvara vai acu kustības

grūtības runājot vai rīšana, stipras muguras sāpes, urīnpūšļa vai zarnu kontroles zudums; vai

pietūkums kaklā vai rīklē (palielināts vairogdziedzera), menstruālā cikla izmaiņas, impotence, interesi par seksu zudumu.

Bieži Emtriva blakusparādības var būt

galvassāpes, reibonis vieglas, dīvaini sapņi

viegla caureja, viegls nelabums, kuņģa darbības traucējumi

aptumšotā plankumi uz ādas uz plaukstām un / vai pēdām

viegla ādas izsitumi; vai

mainās formas vai atrašanās ķermeņa tauku (īpaši rokas, kājas, sejas, kakla, krūtīm, un stumbra).

Tas nav pilns saraksts no blakusparādībām un var rasties citi. Zvaniet savam ārstam par ārsta padomu par blakusparādības. Jūs varat ziņot par blakusparādībām valdībai pie valdības-1088.

Citas zāles var mijiedarboties ar Emtriva, ieskaitot recepšu un pār-the-counter zāles, vitamīnus un augu izcelsmes produktiem. Pastāstiet katru no jūsu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem par visām zālēm, ko lietojat tagad un kādas zāles Jums sākt vai pārtraukt izmantot.

6.03.2016-05-13, 10:41:26.

B Grūtniecība kategorija Nr pierādīts risks cilvēkiem

CSA Kalendārs N Ne kontrolēts narkotika

Apstiprināšana Vēsture 10 gadiem valdība apstiprināja 2005

HIV infekcija Truvada, Atripla, Stribild, Viread, Norvir, Complera, Prezista, lamivudīns

Arodekspozīcijas Truvada, Atripla, Viread, lamivudīns, Isentress, zidovudīns, abakaviru, tenofovira

Citu narkotisko vielu ietekmē Emtriva?

Nonoccupational Ekspozīcija Truvada, Atripla, Viread, lamivudīns, zidovudīna, abakavira, tenofovīru, Kaletra

Emtriva (emtricitabīnu)