endoftalmīts guide – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējām

Kas tas ir?

Endoftalmīts ir iekaisums no iekšpuses acs. Iekaisums ietekmē stiklveida šķidruma kuram ir acs centru,. Stiklveida šķidrums ir dzidrs, gēlveida viela. Iekaisums var attiecināt uz apkārtējiem audiem, kas atbild par vīziju. Endoftalmīts ir reta .; Vairumā gadījumu, infekcija izraisa šo iekaisumu. Infekcija var izraisīt; baktērijas; sēnes; vīrusi; parazīti

simptomi

Visbiežāk simptomi ir redzes un sāpes zudums. Papildu simptomi atšķiras. Tie ir atkarīgi no tā, ko izraisīja acs infekciju; Pēcoperācijas endoftalmīts. Visbiežākais iemesls šī nosacījuma ir bakteriāla infekcija pēc kataraktas operācijas. Šī nopietnā problēma var izraisīt pastāvīgu redzes zudums .; Simptomi nedaudz atšķirties. Tie ir atkarīgi no tā, vai infekcija agri (sešas nedēļas vai mazāk) vai vēlu (mēnešus vai gadus) pēc operācijas .; Agrīnie simptomi var būt; Dramatisks samazinājums redzes slimajā acī; Acu sāpes, kas pastiprinās pēc operācijas; Sarkanas acis; pietūkuši plakstiņi

diagnoze

Endoftalmīts var radīt nopietnas redzes problēmas. Ārsts, kas specializējas acu problēmas (oftalmologs) ir diagnosticēt un ārstēt to.

Cik ilgi tas notiek?

Par labāko iespēju saglabāt un atjaunot savu redzējumu, nosacījums ir jāārstē nekavējoties. Kad ārstēšana sākas, simptomi var sākt uzlaboties pēc dienas vai divām. Daudzos gadījumos, acu sāpes un plakstiņu pietūkums samazināt līdz redze kļūst labāk.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Ja Jums ir bijusi kataraktas operācija, jums var palīdzēt samazināt savu risku, infekciju. Lai to izdarītu, izpildiet ārsta norādījumus par acu aprūpi pēc operācijas. Arī regulāri redzēt savu ārstu par follow-up acu eksāmeniem.

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Ārstēšana ir atkarīga no

Kad apmeklēt ārstu

Endoftalmīts ir neatliekamā medicīniskā palīdzība. Tas var izraisīt pastāvīgu redzes zudumu, ja nav diagnosticēta un nekavējoties jāārstē.

prognoze

Ar pareizu ārstēšanu, daudzi cilvēki ir laba prognoze.