Ephedra (Ephedra spp.), ma huang drošība

ASV Pārtikas un zāļu pārvalde nav strikti regulēt garšaugus un uztura bagātinātājus. Nav garantijas spēka, tīrību un produktu drošību, un sekas var atšķirties. Jums vienmēr vajadzētu izlasīt produkta etiķetes. Ja Jums ir slimība, vai lietojat citas narkotikas, garšaugi, vai uztura bagātinātājus, jums vajadzētu runāt ar kvalificētu veselības aprūpes sniedzēju, pirms sākt jaunu terapiju. Konsultējieties ar veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju, ja Jūs novērojat blakusparādības.

Izvairieties no cilvēkiem ar zināmu alerģiju vai jutīgums pret efedru, efedrīnu vai pseidoefedrīnu (Sudafed®). Alerģijas pazīmes var būt izsitumi, nieze, vai sarkans, zvīņošanās ādu.

ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) ir savākti vairāk nekā 800 ziņojumi par smagu toksicitāti, tai skaitā vairāk nekā 22 nāves gadījumiem. ASV Federālā valdība ir aizliegusi efedru pārdošanu ASV kopš 2004. gada.

Ephedra var ietekmēt cukura līmeni asinīs. Jāievēro piesardzība, lietojot zāles, kas arī var ietekmēt cukura līmeni asinīs. Cilvēkiem, kas lieto narkotikas diabēta iekšķīgi vai insulīnu rūpīgi jānovēro ar kvalificētu veselības aprūpes speciālistu, tostarp farmaceitam. var būt nepieciešama zāļu korekcijas.

Ephedra var izraisīt augstu asinsspiedienu. Piesardzība jāievēro cilvēkiem, kas lieto narkotikas, kas ietekmē asinsspiedienu.

Izmantot piesardzīgi cilvēkiem jutīgu stimulantiem vai kombinācijā ar citiem zināmiem stimulējošu līdzekli (piemēram, kafija).

Izmantot piesardzīgi cilvēkiem ar nieru, vairogdziedzera, aknu, vai peptiskas čūlas slimības.

Izmantot piesardzīgi cilvēkiem ar sirds slimībām, piemēram, strukturālu sirds slimības, neregulāra sirds ritma, aizsērējusi artērijās, augstu asinsspiedienu, insultu, vai tiem, kas lietoja aģenti sirdi.

Izmantot piesardzīgi cilvēkiem ar glaukomu, problēmas ar kuņģa vai zarnu, vai krampjiem.

Izmantot piesardzīgi cilvēkiem ar depresiju, trauksme, anoreksija / bulīmija, vēsturi suicidālas domas, vai iepriekšējo lietošanu monoamīnoksidāzes inhibitoru (MAOI) anti-nomācošiem.

Izmantot piesardzīgi cilvēki, kas ir grūtības urinācijas vai ir palielinātas prostatas.

Nelietot lielākajiem medicīnas procedūrām (piemēram, operācijas laikā), kā Ephedra var samazināt efektivitāti anestēzijas. Pārtrauciet lietot vismaz vienu nedēļu pirms lielas operācijas vai citas procedūras.

Izvairieties no lielākas devas nekā ieteikts vai izmantojot uz ilgu laiku (vairāk nekā septiņas dienas), sakarā ar toksicitātes risks.

Nelietot bērniem, jo ​​risks toksicitāti un nāvi.

Nelietot grūtniecības vai zīdīšanas laikā, jo ephedra var nonākt mātes pienā.

Izvairieties no cilvēkiem ar zināmu alerģiju vai jutīgums pret efedru vai tās daļu.

Kaitīgā ietekme ephedra var būt diskomforta sajūta vēderā, uzbudinājums, trauksme, aklumu (pārejoša), asins recekļi, asiņaina caureja, smadzeņu slimības, elpošanas grūtības, izmaiņas aknu enzīmu, spiedošu sajūtu krūtīs, aizsērējusi artērijās, apjukums, aizcietējumi, kontrakcijas dzemdes, bojājumi, bojājumi sirds muskuli, nāvi, delīrijs, depresija, caureja, reibonis, sausa mute, blāvi galvā, eiforija, pārspīlētas refleksi, ierosmes, ģībonis, šķidruma uzkrāšanās plaušās, halucinācijas, galvassāpes, dzirdes zudums, sirds lēkme , sirds problēmas, grēmas, nespēja urinēt, pastiprināta vairogdziedzera hormonu, pastiprināta urinācija, iekaisums sirds, bezmiegs, neregulāru sirdsdarbību, uzbudināmība, aknu bojājumus, aknu iekaisums, ēstgribas zudums, samaņas zudums, zems kālija līmenis asinīs , nieru mazspēja, nierakmeņi, mānija, muskuļu sāpes, muskuļu sadalījums, slikta dūša, obsesīvi kompulsīvi traucējumi (OKT), orgānu mazspēja, pārāk aktīvi refleksi, sāpīga urinācija, Parkinsona slimība līdzīgi simptomi, psihoze, ātra sirdsdarbība, nemiers, sāta sajūtu, krampji, elpas trūkums, ādas iekaisums, ādas tirpšanu, spazmas asinsvados, sāpes vēderā, insults, pašnāvības idejām, nogurums, trīce, vemšana, novājināta un paplašināta sirds, vājums, un svara zudums.

Izvairieties grūtniecēm un ar krūti barojošām sievietēm. Ephedra var izraisīt dzemdes kontrakcijas vai problēmas zīdaiņiem, piemēram, raud, paātrināta sirdsdarbība, uzbudināmība un miega problēmas.

Šī pierādījumiem balstītu monogrāfija sagatavoja Dabas Standard sadarbību pētniecības