Holīna: Izmanto, blakusparādības, mijiedarbība un brīdinājumi

Bitartre de Holīna, Chlorure de Holīna, Holīna Bitartrāts, holīna hlorīds, Holīna citrāts, citrāts de Holīna, Colina, Facteur Lipotropique, hidroksīda de TrimÃthylammonium (bêta-hydroxyÃthyl), Intrachol, L-holīna, Lipotropic Factor, metil ..; Skatīt visi vārdi Bitartre de holīns Chlorure de holīna, holīna bitartrāts, holīna hlorīds, holīna citrāts, citrāts de holīna, Colina, Facteur Lipotropique, hidroksīda de TrimÃthylammonium (bêta-hydroxyÃthyl), Intrachol, L-holīna, Lipotropic Factor, denaturētais fosfatidiletanolamīna, Trimethylethanolamine, TrimÃthylÃthanolamine, (beta-hidroksietil) trimetilamonija hidroksīds; Slēpt Names

Holīns ir līdzīgs B vitamīnu. To var izdarīt aknās. Tas ir atrodams arī pārtikas produktos, piemēram, aknu, muskuļu gaļa, zivis, rieksti, pupas, zirņi, spināti, kviešu dīgstu, un olas; Holīna tiek izmantots aknu slimības, tai skaitā hroniska hepatīta un cirozes. To lieto arī depresija, atmiņas zudums, Alcheimera slimību un demenci, Hantingtona horeja, Tureta slimība, smadzeņu traucējumi sauc smadzenīšu ataksija, dažu veidu lēkmēm, un garīgo stāvokli, ko sauc šizofrēnijas; Sportisti to izmantot kultūrisms un aizkavē nogurumu izturības sporta; Holīna pieņem grūtniecēm, lai novērstu nervu caurulītes defektus savu bērnu, un tas tiek izmantots kā piemaksu mākslīgos maisījumus zīdaiņiem; Citi izmantošanas veidi ietver novērst vēzi, pazemina holesterīna līmeni, un kontrolēt astmu.

Holīna ir līdzīgs vitamīna B. Tas tiek izmantots daudzu ķīmisko reakciju organismā. Holīna šķiet svarīgs nervu sistēmā. Astmas, holīna varētu palīdzēt samazināt pietūkumu un iekaisumu.

Visticamāk Efektīva fo; Aknu slimība, ko izraisa ekskluzīvo barošanu ar vēnu (parenterāli uzturu). Piešķirt holīna intravenozi (IV) ārstē aknu slimības cilvēkiem, kas saņem parenterāla uzturu, kas ir holīns nepilnīga; Iespējams Efektīva fo; Astma. Ņemot holīna šķiet mazināt simptomus un to dienu skaitu, kas astma ir problēma dažiem cilvēkiem. Šķiet arī, lai samazinātu nepieciešamību izmantot bronhodilatatorus. Ir daži pierādījumi, ka lielākas devas holīna (3 grami dienā) varētu būt efektīvāka nekā mazākām devām (1,5 grami dienā); Nervu caurulītes defekti. Daži pētījumi liecina, ka sievietes, kas patērē daudz holīna savā uzturā aptuveni tajā laikā ieņemšanas, ir mazāks risks, kam bērnu ar nervu caurulītes defekts, salīdzinot ar sievietēm, ar mazāku devu; Iespējams Neefektīva fo; Alcheimera slimība. Ņemot holīna caur muti, viens pats vai kopā ar lecitīna, nesamazina simptomus Alcheimera slimības; Sportisko sniegumu. Ņemot holīna caur muti, šķiet, nav, lai uzlabotu sportisko sniegumu vai mazināt nogurumu slodzes laikā; Smadzeņu stāvoklis, ko sauc smadzenīšu ataksija. Early pētījumi liecina, ka, ņemot holīna iekšķīgi katru dienu varētu uzlabot motora funkcijas cilvēkiem ar smadzeņu stāvokli, ko sauc smadzenīšu ataksija. Tomēr citi pētījumi liecina, ka, ņemot holīna neuzlabo smadzenīšu ataksija, kas vairumam cilvēku; Visticamāk Neefektīva fo; Atmiņas zudums sakarā ar vecumu. Ņemot holīna iekšķīgi neuzlabojas atmiņu vecākiem cilvēkiem ar atmiņas zudumu; Šizofrēnija. Ņemot holīna caur muti nemazina simptomus šizofrēnijas; Nepietiekama Pierādījumi fo; Alerģijas (siena drudzis). Early pētījumi liecina, ka, ņemot konkrēta veida holīna dienā 8 nedēļas nav tik efektīva kā deguna aerosols samazināšanai alerģijas simptomus; Bipolāriem traucējumiem. Early pētījumi liecina, ka, ņemot holīna varētu samazināt dažas garastāvokļa simptomus cilvēkiem ar bipolāriem traucējumiem, kuri, ņemot litija; Bronhīts. Early pētījumi liecina, ka ieelpo holīna varētu uzlabot simptomus bronhīts, ko izraisa putekļu; Garīgās sniegumu. Early pētījumi liecina, ka, ņemot vienu devu holīna neuzlabojas reakcijas laiku, spriešanas, atmiņas, vai citas garīgās funkcijas. Citi pētījumi liecina, holīns var uzlabot redzes atmiņu, bet ne citi aspekti garīgās funkcijas, kad konkrētā kopā ar intravenozu barošanu (parenterāla uzturvielu); Lēkmes. Ir ziņojumi, ka lieto lielas devas holīna var būt noderīga, lai daži cilvēki ar izņemšanas veidu sauc komplekss parciālas; Hepatīts un aknu darbības traucējumi; depresija; Augsts holesterīna līmenis; Hantingtona horeja; Tureta sindroma; Citi nosacījumi. ir nepieciešams vairāk pierādījumu, lai vērtētu holīna šiem lietojumiem.

Holīna visticamāk SAFE vairumam pieaugušo kad iekšķīgi vai intravenozi (IV) piemērotās summas; Ņemot augstas devas holīna iekšķīgi, iespējams nedrošs pieaugušajiem. Devas pār ikdienas Upper devas līmeņa (skatīt devas tālāk) ir vairāk var izraisīt blakusparādības, piemēram, svīšana, neticams ķermeņa smarža, kuņģa ciešanām, caureja un vemšana; Pastāv bažas, ka, palielinot diētisko holīna devu var palielināt risku saslimt ar vēzi un resnās un taisnās zarnas. Viens pētījums atklāja, ka sievietes ēšanas diētu, kas satur daudz holīna ir palielināts risku, resnās zarnas vēzi. Tomēr vairāk pētījumi joprojām ir nepieciešama, lai noteiktu ietekmi diētu par resnās zarnas vēzi; Piesardzība un brīdinājumi: Bērni: Holīna visticamāk SAFE vairumam bērniem, kad iekšķīgi atbilstošos daudzumos. Ņemot augstas devas holīna iekšķīgi, iespējams nedrošs bērniem sakarā ar paaugstinātu blakusparādību risku; Grūtniecība un zīdīšanas periods: Holīna visticamāk SAFE kad iekšķīgi un pienācīgi izmantotas. Devas līdz 3 gramiem dienā par grūtniecēm un ar krūti barojošām sievietēm līdz 18 gadu vecumam, un 3,5 grami dienā sievietēm 19 gadu vecuma, visticamāk, izraisīt nevēlamas blakusparādības. Nav pieejams par holīna drošības izmanto lielākas devas grūsnām vai laktējošām sievietēm pietiekami daudz informācijas. Tas ir labākais, lai stick ar ieteiktās devas.

Mums pašlaik nav informācijas par holīna Mijiedarbība

Šādas devas ir pētīta zinātniskajā researc; BY sērgas; Astmu: 500-1000 mg trīs reizes dienā. Vidēji uzturs piederumi 200-600 mg holīna dienā. Atbilstošu Ieplūdes (AI), kas izveidota ar Pārtikas un uztura valdes Nacionālās Medicīnas institūta, pieaugušajiem ir 550 mg dienā vīriešiem un sievietēm bērna zīdīšanas laikā, sievietēm, 425 mg dienā, grūtniecēm, 450 mg dienā. Bērniem 1-3 gadiem AI ir 200 mg dienā, 4-8 gadi, 250 mg dienā, 9-13 gadi, 375 mg dienā, zīdaiņiem, kas jaunāki par 6 mēnešiem, 125 mg dienā, zīdaiņiem 7-12 mēneši, 150 mg dienā; Ikdienas Augšējā devas līmeņa (UL, augstākā līmeņa devu, kas nav iespējams radīt kaitējumu) par holīna ir: 1 grams dienā bērniem 1-8 gadi, 2 grami bērniem 9-13 gadiem, 3 grami bērniem 14-18 gadi, un 3,5 grami pieaugušajiem virs 18 gadiem.

Atsauces

Abratte, C. M., Wang, W., Li, R., Axume, J., Moriarty, D. J., un Caudill, M. A. Holīna statuss nav drošs rādītājs mērenas izmaiņas uztura holīna patēriņa sievietēm pirms menopauzes. J Nutr Biochem. 200; 20 (1): 62-69.

Albright, C. D. Tsai A. Y. Friedrich C. B. Mar M. H. un Zeisel S. H. Holīna pieejamība maina embrija attīstību hipokampā un starpsienu žurkām. Brain Res Dev Brain Res 199; 113: 13-20.

Vai pacienti ar aknu cirozi holīna nepilnīga? Nutr.Rev. 199; 48 (10): 383-385.

Barbeau, A. jaunās ārstēšana: aizstājterapija ar holīna vai lecitīnu ar neiroloģiskām slimībām. Can.J.Neurol.Sci. 197; 5 (1): 157-160.

Brusas AJ. Attieksme pret aknu cirozi, aknu ar holīna un cistīna. J Am Med Asoc. 1-26-194; 130: 190-194.

Blusztajn, J. K. holīna, būtisks amīns. Zinātne 8-7-199; 281 (5378): 794-795.

Boyd, W. D., Graham-White, J., Blackwood, G., Glen, I., un McQueen, J. Klīniskās sekas holīna Alcheimera senils demenci. Lancet 10-1-197; 2 (8040): 711.

Branconnier, R. J., Dessain, E. C., Kols, J. O., un McNiff-Langille, M. E. analīze devas-atbildes plazmas holīna uz mutisku lecitīnu. Biol.Psychiatry 198; 19 (5): 765-770.

Breeuwsma, A. J., Pruim, J., Jongen, M. M., Suurmeijer, A. J., Vaalburg, W., NIJMAN, R. J., un de Jong, I. J. In vivo ieviešanu [11 C] holīns nekorelē ar šūnu vairošanās cilvēka prostatas vēzi. Eur.J.Nucl.Med.Mol.Imaging 200; 32 (6): 668-673.

Buchman, AL, Ament, ME, Sohel, M., Dubins, M., Jenden, DJ, Roch, M., Pownall, H., Farley, W., Awal, M., un Ahn, C. Holīna trūkums izraisa atgriezenisku aknu anomālijas pacientiem, kuri saņem parenterāla uzturu: pierādījums holīna prasība cilvēkiem: placebo kontrolētā pētījumā. JPEN J.Parenter.Enteral Nutr. 200; 25 (5): 260-268.

Buchman, A. L., Jenden, D., Suki, W. N., un Roch, M. izmaiņas plazmas bezmaksas un fosfolipīdu saistās holīna koncentrāciju hroniskas hemodialīzes pacientiem. J.Ren Nutr. 200; 10 (3): 133-138.

Cacabelos, R., Alvarez, X. A., Franco-Maside, A., Fernandez-Novoa, L., un Caamaño, J. ietekme CDP-holīna par izziņas un imūno funkciju Alcheimera slimību un multi-infarktu demence. Ann.N.Y.Acad.Sci. 9-24-199; 695: 321-323.

Charles, H. C., Lazeyras, F., Krishnan, K. R., Boyko, O. B., Payne, M., un Moore, D. Brain holīna depresijas: in vivo noteikšanas potenciālo farmakodinamiskās iedarbības antidepresantu terapijas, izmantojot ūdeņraža lokalizēts spektroskopiju. Prog.Neuropsychopharmacol.Biol.Psychiatry 199; 18 (7): 1121-1127.

Chawla, R. K., Wolf, D. C., Kutner, M. H., un Bonkovsky, H. L. Holīna var būt būtiska uzturviela in nepilnvērtīgu uzturu saņēmušiem pacientiem ar cirozi. Gastroenteroloģijas 198; 97 (6): 1514-1520.

Chhabra, S. K., Wadehra, N. R., Gaur, S. N., Joshi, A. P., un Agrawal, K. P. profilaktiska ārstēšana bronhiālās astmas ar teofilīnu, dinātrija kromoglikāts un holīna – klīniskā, fizioloģisko un bioķīmisko novērtējumu. Indijas J.Chest Dis.Allied Sci. 198; 29 (2): 65-76.

Christie, J. G. Blackburn 1. M. Glen A. I. M. Zeisel S. Shering A. & Yates C. M. ietekme holīna un lecitīns par VSS holīna līmeņiem un par kognitīvo darbību pacientiem ar presenile demenci no Alcheimera veida. Uzturs un smadzenes 197; 5

Chuaqui, P. un Levy, R. svārstības bezmaksas holīna līmeni plazmā Alcheimera pacientiem, kuri saņem lecitīnu: provizorisks apsvērumus. Br.J.Psychiatry 198; 140: 464-469.

Conlay LA, Wurtman RJ Blusztajn JK Covielia IJ Maher TJ Evoniuk GE. Samazināts plazmas Holīna koncentrācija maratona skrējējiem (vēstule). NEM 198; 175: 892.

Coutcher JB, Cawley G Wecker L. Diētiskā holīns papildināšana palielina blīvumu nikotīna saistošu vietu žurku smadzenēs. J Pharmacol Exp Ther. 199; 262 (3): 1128-1132.

Da Costa, K. A., Niculescu, M. D., Craciunescu, C. N., Fischer, L. M., un Zeisel, S. H. Holīna trūkums paaugstina limfocītu apoptozi un DNS bojājumus cilvēkiem. Am.J.Clin.Nutr. 200; 84 (1): 88-94.

Das, S., Gupta, K., Gupta, A., un Gaur, S. N. salīdzinājums efektivitāte ieelpotā Budezonīda un mutes holīna pacientiem ar alerģisku rinītu. Saudi.Med.J. 200; 26 (3): 421-424.

Davis, K. L., Berger, P. A., un Hollister, L. E. Vēstule: Holīna par tardīvās diskinēzijas. N.Engl.J.Med. 7-17-197; 293 (3): 152.

Dāvis, K. L., Hollister, L.E., Barchas, J. D., un Berger, P. A. holīna ar tardīvās diskinēzijas un Hantingtona slimība. Dzīve Sci. 11-15-197; 19 (10): 1507-1515.

Davis, K. L., Hollister, L. E., Vento, A. L., un Simonton, S. Holīna hlorīds modeļos dzīvniekiem tardīvās diskinēzijas. Dzīve Sci. 5-15-197; 22 (19): 1699-1707.

Dāvis, K. L., Mosa, R. C., Tinklenberg, J. R., Hollister, L.E., Pfefferbaum, A., un Kopell, B. S. Holinomimētiskās un atmiņa. No holīna hlorīda iedarbība. Arch.Neurol. 198; 37 (1): 49-52.

de la Huerga, J. un Popper H. Urīna izdalīšanās holīna metabolītu pēc holīna ievadīšanas normals un pacientiem ar aknu un žultsceļu slimībām. J.Clin.Invest. 195; 30: 463.

Dechent, P., Pouwels, P. J., un Frahm, J. Ne īstermiņa, ne ilgtermiņa iekšķīga holīna maina metabolītu koncentrāciju cilvēka smadzenēm. Biol.Psychiatry 8-1-199; 46 (3): 406-411.

Detopoulou, P., Panagiotakos, D. B., Antonopoulou, S., Pitsavos, C., un Stefanadis, C. Diētiskā holīns un betaīna ieplūdes saistībā ar koncentrāciju iekaisuma marķieru veseliem pieaugušajiem: Atikas pētījumā. Am.J.Clin.Nutr. 200; 87 (2): 424-430.

Deuster, P. A., Singh, A., Coll, R., Hyde, D. E., un Becker, W. J. Holīna apēdot negroza fizisku vai kognitīvo sniegumu. Mil.Med. 200; 167 (12): 1020-1025.

Dodson, W. L. un Sachan, D. S. Holīna papildināšana samazina urīna karnitīns izdalīšanos cilvēkam. Am J Clin Nutr 199; 63 (6): 904-910.

Domino, E. F., Lipper, S., Landau, S. G., un domino, S. E. līmeņi sarkano asins šūnu holīna pēc pārtraukšanas litija terapiju. Am.J.Psychiatry 198; 139 (5): 681-682.

Elberling, T. V., Danielsen, E. R., Rasmussen, A. K., Feldt-Rasmussen, U., Waldemar, G., un Thomsen, C. Samazināta mio-inozitola, un kopējais holīns mēra ar smadzeņu MRS akūtas thyrotoxic Graves “slimība. Neiroloģija 1-14-200; 60 (1): 142-145.

Etienne, P., Gauthier, S., Johnson, G., Collier, B., Mendis, T., Dastoor, D., Kola, M., un Muller, H. F. terapeitisko iedarbību holīna Alcheimera slimību. Lancet 3-4-197; 1 (8062): 508-509.

FLÜGEL, D., McLean, M. A., Simister, R. J., un Duncan, J. S. magnetizēšanas nodošana attiecība holīna tiek samazināts pēc epilepsijas lēkmes. NMR Biomed. 200; 19 (2): 217-222.

Fossati, T., Colombo, M., Castiglioni, C., un ABBIATI, G. noteikšana plazmas holīna ar augstas izšķirtspējas šķidruma hromatogrāfiju ar postcolumn enzīmu reaktorā un elektroķīmiskās atklāšanu. J.Chromatogr.B Biomed.Appl. 6-3-199; 656 (1): 59-64.

Fovall, P., Dysken, M. W., Lazarus, L. W., Davis, J. M., Kahn, R. L., Jope, R., Finkel, S., un Rattan, P. Holīna bitartrāts ārstēšana Alcheimera tipa demenci. Commun.Psychopharmacol. 198; 4 (2): 141-145.

Friedman, E., Sherman, K. A., Ferris, S. H., Reisberg, B., Bartus, R. T., un Schneck, M. K. Klīniskā reakcija uz holīna plus piracetāms in senils demenci: saistība ar sarkano šūnu holīna līmenī. N.Engl.J.Med. 6-11-198; 304 (24): 1490-1491.

Galeone F, Salvadorini F Guarguaglini M Saba P. ietekme intravenozas injekcijas CDP-holīna, S-adenozil-metionīna un citiolone Pacientiem ar hyperlipemia. Artēriju. 197; 5 (2): 157-169.

Garner, S. C., Chou, S. C., Mar, M. H., Coleman, R. A., un Zeisel, S. H. raksturojums holīna metabolismu un sekrēcijas cilvēka placentas trophoblasts kultūrā. Biochim.Biophys.Acta 7-1-199; 1168 (3): 358-364.

Gelenberg, A. J. holīna un lecitīns, lai ārstētu tardīvās diskinēzijas [procesā]. Psychopharmacol.Bull. 197; 15 (2): 74-75.

Gelenberg, A. J., Wojcik, J., Falk, W. E., Bellinghausen, B., un Joseph, A. B. CDP-holīna ārstēšanai tardīvās diskinēzijas: nelielu negatīvu sērijām. Compr.Psychiatry 198; 30 (1): 1-4.

Ghoshal, A. K. un Farbers, E. aknu bioķīmisko patoloģija holīna deficītu un metila grupas deficīta: jaunu orientāciju un novērtēšanai. Histol.Histopathol. 199; 10 (2): 457-462.

Growdon, J. H. un Gelenberg, A. J. holīns un lecitīns administrēšana pacientiem ar tardīvās diskinēzijas. Trans.Am.Neurol.Assoc. 197; 103: 95-99.

Growdon, J. H., Cohen, E. L., un Wurtman, R. J. ietekme iekšķīgas holīna administrācijas līmeni serumā un CSF holīna pacientiem ar Hantingtona slimību. J.Neurochem. 197; 28 (1): 229-231.

Harris CM, Dysken MW Fovall P Davis JM. Ietekme lecitīns par atmiņas normālos pieaugušajiem. Am J Psihiatrija. 198; 140 (8): 1010-1012.

HASLER CM. Mainīgā seja funkcionālo pārtiku. J Am Coll Nutr. 200; 19 (5 (Suppl)): 499S-506S.

Holmes-McNary MQ, Loy R Mar MH Albright CD Zeisel SH. Apoptozes tiek izraisītas ar holīna deficīts augļa smadzeņu, gan PC12 šūnās. Brain Res Dev Brain Res. 7-18-199; 101 (1-2): 9-16.

Hongu, N. un Sachan, D. S. karnitīns un holīns papildināšana ar uzdevumu mainīt karnitīns profilus, bioķīmiskie marķieri tauku vielmaiņu un seruma leptīna koncentrācija veselām sievietēm. J Nutr 200; 133 (1): 84-89.

Inglese, M., Li, B. S., Rusinek, H., Babb, J. S., Grossman, R. I., un Gonen, O. difūzs paaugstināts smadzeņu holīna un kreatīna recidivējoši remitējošu multiplo sklerozi. Magn Reson.Med. 200; 50 (1): 190-195.

Katz-Brull, R., Margalit, R., un Degani, H. Differential maršrutēšana holīna in implantēto krūts vēža un normāliem orgāniem. Magn Reson.Med. 200; 46 (1): 31-38.

Kaufman, MJ, Henry, ME, Frederick, B., Hennen, J., Villafuerte, RA, Stoddard, EP, Schmidt, ME, Cohen, BM, un Renshaw, PF selektīvais serotonīna atpakaļsaistes inhibitoru pārtraukšanas sindroms ir saistīts ar rostral priekšējā cingulate holīna metabolīts samazinājums: protonu magnētiskās rezonanses spektroskopijas attēlveidošanas pētījums. Biol.Psychiatry 9-1-200; 54 (5): 534-539.

Kenney JL, Carlberg KA. Par holīna un mio-inositola ietekme uz aknām un karkasu tauku līmeni aerobos apmācīti žurkām. Int J Sports Med. 199; 16 (2): 114-116.

Klein, J. Holīna: būtiska uztura viela cilvēkiem. Deutsche Apotheker-Zeitung (Vācija), 6-2-199; 134 (34): 39-43.

Korzh, E. V. [No inhalāciju holīna hlorīda, ārstējot pacientus ar hronisku putekļu izraisītas bronhītu efektivitāte]. Lik.Sprava. 199; (1): 81-85.

Kronenberg, G., Ende, G., Alm, B., Deuschle, M., HEUSER, I., un Colla, M. Palielināts NAA un samazināts holīns līmeni priekšējā cingulum pēc hroniskas metilfenidāta. Spektroskopijas testa atkārtota testa pētījums pieaugušo ADHD. Eur.Arch.Psychiatry Clin.Neurosci. 200; 258 (7): 446-450.

Lars G.Forssell, Roland Eklöf Bengt Winblad un Lars Forssell. Sākumposmā vēlīnu Alcheimera slimību. Acta Neurologica Scandinavica 198; 79 (S121): 27-42.

Levy, R. Holīna ar Alcheimera slimību. Lancet 10-28-197; 2 (8096): 944-945.

Livingstone, I. R. un Mastaglia, F. L. holīna hlorīds, ārstējot ataksija. Br.Med.J. 10-13-197; 2 (6195): 939.

Lockman, P. R. un Allen, D. D. holīna transportu. Narkotiku Dev.Ind.Pharm. 200; 28 (7): 749-771.

Lu L, Ni J Zhou T Xu W Fenech M Wang X. Holīns un / vai folijskābe deficīts saistīts ar genoma bojājumiem un šūnu nāvi cilvēka limfocītos in vitro. Nutr Vēzis. 201; 64 (3): 481-487.

Lyoo, IK, Demopulos, CM, Hirashima, F., Ahn, KH, un Renshaw, PF Oral holīna samazina smadzeņu purīna līmeni litija ārstētajiem pacientiem ar ātras riteņbraukšana bipolāriem traucējumiem: a dubultmaskēts pētījums, izmantojot protonu un litija magnētisko rezonansi spektroskopija. Bipolar.Disord. 200; 5 (4): 300-306.

Mandat, T., Wilk, A., Manowiec, R., Koziarski, A., Zielinski, G., un Podgórski, J. K. [Provizoriskais novērtējums riska un efektivitātes sākumā holīna alphoscerate attieksmi kraniocerebrālā traumas]. Neurol.Neurochir.Pol. 200; 37 (6): 1231-1238.

Meck, W. H. un Williams, C. L. Vielmaiņas apdruka, holīna tās pieejamība grūtniecības laikā: ietekme uz atmiņu un uzmanību, apstrādi visā mūža garumā. Neurosci.Biobehav.Rev. 200; 27 (4): 385-399.

Millington, W. R., McCall, A. L., un Wurtman, R. J. Litija un smadzenes Holīna līmeņi. N.Engl.J.Med. 1-25-197; 300 (4): 196-197.

Mosa RC, Davis KL. Holīna hlorīda ietekme uz atmiņu: korelācija ar sekām fizostigmīns. Psihiatrija Res. 198; 2 (2): 149-156.

Mosa, R. C. un Davis, K. L. mijiedarbība holīna un skopolamīnu cilvēka atmiņā. Dzīve Sci. 7-15-198; 37 (2): 193-197.

Mosa, R. C., Davis, K. L., Tinklenberg, J. R., Hollister, L. E., Yesavage, J. A., un Kopell, B. S. Holīna hlorīds ārstēšana atmiņas deficītu vecākiem cilvēkiem. Am.J.Psychiatry 197; 136 (10): 1275-1277.

Molinengo L, Orsetti M GHI P Pastorello B. Darbība hroniskas holīna administrācijas rīcību un par holīnerģiskiem un noradrenerģisko sistēmām. Pharmacol Biochem Behav. 199; 44 (3): 587-594.

Morrison, L. M. un V. F. Gonzales. Holīna koronāro aterosklerozi. Amer.Heart J. 195; 39: 729.

Narkewicz MR, Kaldvela S Jones G. cisteīns papildināšana un samazināšana kopējā parenterāla uztura izraisītas aknu lipīdu uzkrāšanās weanling žurkām. J Pediatr Gastroenterol Nutr. 199; 21 (1): 18-24.

Nasrallah, H. A., Dunner, F. J., Smith, R. E., McCalley-Whitters, M., un Sherman, A. D. Variable klīniskā atbildes reakcija uz holīna ar tardīvās diskinēzijas. Psychol.Med. 198; 14 (3): 697-700.

Niculescu, M. D., Da Costa, K. A., Fischer, L. M., un Zeisel, S. H. limfocītu gēnu ekspresija priekšmetos baro ar zemu holīna diēta atšķiras no tiem, kas izstrādā orgānu disfunkciju un tiem, kas to nedara. Am.J.Clin.Nutr. 200; 86 (1): 230-239.

Pfefferbaum, A., Davis, K. L., Coulter, C. L., Mosa, R. C., Tinklenberg, J. R., un Kopell, B. S. EEG ietekme fizostigmīns un holīna hlorīda cilvēkiem. Psihofarmakoloģiju (Berl) 4-25-197; 62 (3): 225-233.

Rada PV, Mark GP Hoebel BG. Ietekme papildu holīna uz ekstracelulārā acetilholīna kodolā accumbens normālas uzvedības un farmakoloģiskās acetilholīna noplicināšanu laikā. Sinapses. 199; 16 (3): 211-218.

Sachan, D. S., Hongu, N., un Johnsen, M. Samazinās oksidatīvo stresu ar holīnu un karnitīna sievietēm. J.Am.Coll.Nutr. 200; 24 (3): 172-176.

Saito, T. [holīna antagonisti un antacīdi ārstēšanai peptiskas čūlas]. Nippon Rinsho 198; 42 (1): 158-162.

Sanchez, C. J., Hooper, E., Garry, P. J., Goodwin, J. M., un Goodwin, J. S. Attiecības starp devu holīna, holīna līmeni serumā, un kognitīvo funkciju veseliem vecāka gadagājuma cilvēkiem. J.Am.Geriatr.Soc. 198; 32 (3): 208-212.

Sandage BW, Sabounjian LA White R. Wurtman RJ. Holīna citrāts var uzlabot sportiskos sasniegumus. Fiziologs 199; 35: 236a.

Schmidt, C., Abicht, A., Krampfl, K., Voss, W., Stucka, R., Mildner, G., Petrova, S., Schara, U., Mortier, W., Bufler, J., Huebner, A., un Lochmuller, H. Iedzimta miastēnijas sindroms, jo jaunu missense mutācijas gēnu kodēšanas holīna acetiltransferāzi. Neuromuscul.Disord. 200; 13 (3): 245-251.

Schrader WP, Fan DP. Sintēze pārrobežu saistītas peptidoglikāna pievienoti iepriekš veido šūnu sienas ar toluolu apstrādāta šūnās Bacillus megaterium. J Biol Chem. 8-10-197; 249 (15): 4815-4818.

Shinoura, N., Nishijima, M., Hara, T., Haisa, T., Yamamoto, H., Fujii, K., Mitsui, I., Kosaka, N., Kondo, T., un Hara, T. smadzeņu audzējiem: atklāšana ar C-11 holīna PET. Radioloģija 199; 202 (2): 497-503.

Shinozuka H, ​​Katyal SL Perera MI. Holīns deficītu un ķīmisko kancerogenitātes. Adv Exp Med Biol. 198; 206: 253-267.

Sijens, P. E., Oudkerk, M. van Dijk, P., Levendag, P. C., un Vecht, C. J. 1H MR spektroskopijas monitorings izmaiņām holīna pīķu laukumu un līniju formas pēc Gd-kontrastvielas ievades. Magn Reson.Imaging 199; 16 (10): 1273-1280.

Smith, C. M., Swash, M., Exton-Smith, A. N., Phillips, M. J., Overstall, P. V., Piper, M.E., un Bailey, M. R. holīna terapija ar Alcheimera slimību. Lancet 8-5-197; 2 (8084): 318.

Spector SA, Jackman MR Sabounjian LA Sakas C Landers DM Willis VVT. Effect holīna papildinājumu par nogurumu, kas apmācīti riteņbraucējiem. Med Sci Sports Exerc 199; 27 (5): 669-673.

Stoll, A. L., Renshaw, P. F. De Micheli, E., Wurtman, R., Pillay, S. S., un Cohen, B. M. Holīna uzņemšana palielina rezonansi holīna saturošu savienojumu cilvēka smadzenēs: in vivo protonu magnētiskās rezonanses pētījumā. Biol.Psychiatry 2-1-199; 37 (3): 170-174.

Stoll, A. L., Sachs, G. S., Cohen, B. M., LAFER, B., Christensen, J. D., un Renshaw, P. F. holīna ārstēšanā ātras cikliskuma bipolāriem traucējumiem: klīniskos un neiroķīmiskos konstatēto litija ārstēto pacientu. Biol.Psychiatry 9-1-199; 40 (5): 382-388.

Tammenmaa Irina, McGrath John Sailas Eila ES Soares-Weiser Karla. Holīnerģisku medikamenti neiroleptisku preparātu izraisītu tardīvās diskinēzijas. Cochrane datu bāze Sistemātiska Atsauksmes 201; 2002 (Ar 3)

TAMMINGA, C., Smith, R. C., Chang, S., Haraszti, J. S., un Dāvis, J. M. depresija, kas saistītas ar iekšķīgi holīna. Lancet 10-23-197; 2 (7991): 905.

Thal, L. J., Rosen, W., Sharpless, N.S., un kristāla, H. holīna hlorīds neizdodas, lai uzlabotu izziņas Alcheimera slimību. Neurobiol.Aging 198; 2 (3): 205-208.

von Allworden, H. N., Horn, S., Kahl, J., un Feldheim, W. Par lecitīns par plazmas holīna koncentrācijām triathletes un pusaudžu skrējējiem slodzes laikā ietekme. Eur.J.Appl.Physiol Occup.Physiol 199; 67 (1): 87-91.

Warber, J. P., Patton, J. F., Tharion, W. J., Zeisel, S. H., Mello, R. P., Kemnitz, C. P., un Lībermans, H. R. Par holīna papildināšanu uz fizisko sniegumu ietekme. Int.J.Sport Nutr.Exerc.Metab 200; 10 (2): 170-181.

Williams, S. N., Anthony, M. L., un svītraina, K. M. indukcija apoptozes divās zīdītāju šūnu līnijas rezultātu palielinātam fruktozes-1,6-bisfosfāta un CDP-holīna, kas noteikts ar 31P MRS. Magn Reson.Med. 199; 40 (3): 411-420.

Koksne, J. L. un Allison, R. G. ietekme holīna un lecitīna patēriņu neiroloģisko un sirds un asinsvadu sistēmu. Fed.Proc. 198; 41 (14): 3015-3021.

Wurtman, R. J., Cansev, M., Sakamoto, T., un Ulus, I. H. administrācija dokozaheksaēnskābes, uridīn un holīna pieaug līmeņi sinaptiskā membrānas un dendrītiskajās muguriņas grauzēju smadzenēs. World Rev.Nutr.Diet. 200; 99: 71-96.

Wurtman, R. J., Hirsch, M. J., un Growdon, J. H. lecitīns patēriņš paaugstina līmeni serumā-free-holīna. Lancet 7-9-197; 2 (8028): 68-69.

Zeisel, S. H. Holīna. Uzturviela, kas ir iesaistīts šūnu vairošanās regulācijas, šūnu nāvi, un šūnu transformāciju. Adv.Exp.Med.Biol. 199; 399: 131-141.

Zeisel, S. H., Epstein, M. F., un Wurtman, R. J. Paaugstināts holīns koncentrācija jaundzimušo plazmā. Dzīve Sci. 5-26-198; 26 (21): 1827-1831.

Albright CD, Liu R, Mar MH, et al. Diēta, apoptozes un kancerogenitātes. Adv Exp Med Biol 199; 422: 97-107.

Buchman AL, Awal M, Jenden D, et al. No lecitīnu papildināšanu ietekme uz plazmas holīna koncentrāciju maratona laikā. J Am Coll Nutr 200; 19: 768-70.

Buchman AL, Dubins MD, Moukarzel AA, et al. Holīna trūkums: iemesls aknu steatozi parenterālās barošanas laikā, kas var novērst ar intravenozu holīna papildināšanu. Hepatology 199; 22: 1399-403.

Buchman AL, Sohel M, Brown M, et al. Verbālā un redzes atmiņu uzlabot pēc holīna papildināšanu ar ilgtermiņa kopējā parenterālās barošanas: izmēģinājuma pētījumu. JPEN J Parenter Enterālā Nutr. 200; 25 (1): 30-5.

Cho E, Willett tualete, Colditz GA, et al. Uztura holīna un betaīns un risks distālās kolorektālā adenoma sievietēm. J Nati Cancer Inst 200; 99: 1224-1231.

Covington TR, et al. Handbook of nonprescription narkotikām. 11 ed. Washington, DC: Pharmaceutical Association, 1996.

da Costa, K. A., Cochary, E.F., Blusztain, Dž, Garner, S.C., Ziesel, S.H. Uzkrāšanās 1,2-sn-diradylglycerol ar paaugstinātu membrānu saistītu proteīnkināzes C, var būt mehānisms spontānu hepatocarcinogenesis in holīna deficītu žurkām. J Biol Chem. 199; 268 (3): 2100-2105.View abstrakts.

Davis KL, Berger PA. Farmakoloģiskie pētījumi par holīnerģiskas balansa hipotēzēm pārvietošanās traucējumiem un psihozes. Biol Psihiatrija 197; 13: 23-49.

Davis KL, Hollister LE, Berger PA. Holīna hlorīds šizofrēnijā. Am J Psychiatry 197; 136: 1581-4.

Gatti G, BARZAGHI N, Acuto G, et al. Salīdzinošais pētījums par brīvu plazmas holīna līmeni pēc intramuskulāras L-alfa-glycerylphosphorylcholine un citocholine parastos brīvprātīgajiem. Int J Clin Pharmacol Ther Toxicol 199; 30: 331-5.

Gaur SN, Agarwal G, Gupta SK. Izmantot no LPC antagonista, holīna, jo bronhiālās astmas vadību. Indijas J Chest Dis Allied Sci 199; 39: 107-13.

Gilman AG, et al, eds. Goodman un Gilman ir farmakoloģiskā pamats Therapeutics. 8. ed. New York, NY: Pergamon Press, 1990.

Grunewald KK, Bailey RS. Komerciāli tirgots bagātinātāji kultūrisms sportistiem. Sporta Med 199; 15: 90-103.

Gupta SK, Gaur SN. Ar placebo kontrolētā pētījumā divu devām LPC antagonistu-holīna ar bronhiālās astmas vadību. Indijas J Chest Dis Allied Sci 199; 39: 149-56.

Lawrence CM, Millac P, Stout GS, Ward JW. Par holīna hlorīda izmantošana ataxic traucējumiem. J Neurol Neurosurg Psihiatrija 198; 43: 452-4.

Legg, N. J. Oral holīns in smadzenīšu ataksija. Br.Med.J. 11-18-197; 2 (6149): 1403-1404.

McNamara JO, Carwile S, Cerība V, et al. Ietekme mutisku holīna par cilvēktiesību sarežģītu parciālas. Neiroloģija 198; 30: 1334-6.

Mosa RC, Davis KL, Tinklenberg JR, Hollister LE. Holīna hlorīda ietekme uz atmiņu veciem cilvēkiem. Neurobiol Novecošana 198; 1: 21-5.

Sehested P, Lund HI, Kristensen O. Oral holīns in smadzenīšu ataksija. Acta Neurol Scand 198; 62: 124-6.

Shaw GM, Carmichael SL, Yang W, et al. Periconceptional uztura devu holīna un betaīnu un nervu caurulītes defekti pēcnācējiem. Am J Epidemiol 200; 160: 102-9.

Shronts EP. Essential raksturs holīna ar ietekmi uz kopējo parenterālai uzturu. J Am Diēta Asoc 199; 97: 639-46.

Spector SA, Jackman MR, Sabounjian LA, et al. Effect holīna papildinājumu par nogurumu, kas apmācīti riteņbraucējiem. Med Sci Sports Exerc 199; 27: 668-73.

Tan J, Bluml S, Hoang T, et al. Trūkst ietekmi mutiski holīna piemaksas par koncentrācijas holīna metabolītu cilvēka smadzenēm. Magn RESON Med 199; 39: 1005-1010.

Yates AA, Schlicker SA, pielūdzējs CW. Uztura atsauksmju devas: jaunais pamats ieteikumiem kalcija un saistīto barības vielu, B vitamīnu, un holīna. J Am Diēta Asoc 199; 98: 699-706.

Yen CL, Mar MH, Zeisel SH. Holīna trūkums izraisītas apoptozes PC12 šūnās saistīts ar pavājinātu membrānas phosphatdylcholine un sphingomyelin, uzkrāšana keramīdā un diacilglicerīna, un activiation par caspase. FASEB J 199; 13: 135-42.

Zeisel SH. Holīna: svarīgs uzturvielas smadzeņu attīstību, aknu funkcijas un kanceroģenēzes. J Am Coll Nutr 199; 11: 473-81.

Zeisel SH. Holīna: nepieciešams normālai attīstībai atmiņu. J Am Coll Nutr 200; 19: 528S-31S.

Ziegler RG, Lim U. One-oglekļa vielmaiņa, kolorektālais kancerogenitātes, chemoprevention – piesardzīgi. J Nati Cancer Inst 200; 99: 1214-5.

Dabas Zāļu Visaptveroša Database Patērētāju versija. redzēt Dabas Zāļu visaptverošu datubāzi profesionālo versiju. ÂTherapeutic Research fakultāte 2009.

Ex. Žeņšeņs, C vitamīns, Depresija