HOPS (hroniska obstruktīva plaušu slimība), – tēmu pārskats

HOPS ir plaušu slimība, kas padara to grūti elpot. To izraisa kaitējumu plaušām daudzu gadu garumā, parasti no smēķēšanas.

HOPS bieži ir sajaukums no divām slimībām

HOPS pasliktinās laika gaitā. Jūs nevarat atsaukt kaitējumu plaušām. Bet jūs varat veikt pasākumus, lai novērstu lielāku kaitējumu un justies labāk.

HOPS ir gandrīz vienmēr izraisa smēķēšana. Laika gaitā, elpošanas tabakas dūmi kairina elpceļus un iznīcina stretchy šķiedras plaušās.

Citas lietas, kas var likt jums risks ietver elpošanas ķīmiskus izgarojumus, putekļi vai gaisa piesārņojumu ilgākā laika periodā. Sekundu dūmi arī var bojāt plaušas.

Tas parasti ilgst daudzus gadus par plaušu bojājumus, lai sāktu rada simptomus, tāpēc HOPS ir visbiežāk cilvēkiem, kas ir vecāki par 60 gadiem.

Jums var būt lielāka iespēja saslimt ar HOPS, ja jums bija daudz nopietnu plaušu infekciju, kad jūs bijāt bērns. Cilvēki, kas saņemt emfizēma viņu 30s un 40 gadu vecumā var būt traucējumi, kas darbojas ģimenēs, ko sauc par alfa-1 antitripsīna deficītu. Bet tas ir reti.

Galvenie simptomi ir

Kā HOPS pasliktinās, jums var būt apgrūtināta elpošana, pat tad, ja jūs darīt vienkāršas lietas, piemēram, ģērbties vai noteikt maltīti. Tā kļūst grūtāk ēst vai izmantot, un elpošana prasa daudz vairāk enerģijas. Cilvēki bieži zaudēt svaru un iegūt vājāka.

Pie reizes, Jūsu simptomi var pēkšņi uzliesmot un iegūt daudz sliktāk. To sauc par HOPS paasinājumu (teikt “olu ZASS-er-BAY-izvairīties”). Paasinājumu var būt no vieglas līdz dzīvībai bīstamas. Jo ilgāk jūs ir HOPS, jo vairāk smagas šie saasinājumi būs.

Hronisks bronhīts (teikt “Bron-KY-coties”). In hronisku bronhītu, elpceļi, kas veic gaisa plaušās (bronhus) Get iekaist un padara daudz gļotu. Tas var sašaurināt vai bloķēt elpceļus, padarot to grūti, lai jūs varētu elpot; Emfizēma (teikt “em-FUH-ZEE-MUH”). Jo vesels cilvēks, tiny gaisa maisi plaušās ir kā baloni. Kā jūs elpot un ārā, viņi saņem lielāku un mazāku, lai pārvietotos gaisu caur plaušām. Bet ar emfizēma, šie gaisa maisi ir bojātas un zaudē savu stiept. Mazāk gaisa izpaužas un no plaušām, kas padara jūs elpas trūkums.

Ilgstošs (hronisks) klepus; Gļotas, kas pārādās kad klepus; Elpas trūkums, kas izpaužas sliktāk, kad jūs izmantot.