hroniska traumatiska encefalopātija (CTE): simptomi, cēloņi, novēršana

CTE stendi hroniska traumatiskā encefalopātija. Tas ir smadzeņu slimība, ko izraisa satricinājumiem un citu atkārtotu galvas traumu.

importan; Ir iespējams, ka galvenais nosaukums Ziņojuma Bella paralīze nav vārdu jūs gaidīts. Lūdzu, pārbaudiet sinonīmus uzskaitīti, lai atrastu citu vārdu (-s) un traucējumi apakšnodaļas (-us), uz ko attiecas šis ziņojums.

Kaut gan tur nav izārstēt, jūs vai jūsu bērns var veikt pasākumus, lai izvairītos no CTE.

Pat ja jūsu “zvana ir spieķis” dažas reizes, tas nenozīmē, ka jūs saņemsiet slimības. Bet jums vajadzētu zināt, ko skatīties, kas paredzēti.

Kad jūs esat bijusi satricinājumiem vai citus sitienus ar galvu, viņi devās lēnu virkni notikumu, kas var novest pie smadzeņu problēmas.

Atkārtotas smadzeņu traumas var izraisīt palielinājums Tau, proteīnu, kas ir atrodama smadzenes cilvēkiem ar Alcheimera.

Tau ir ne visi slikti. Tas stabilizē smadzeņu šūnas. Bet, kad tas uzkrājas dēļ ietekmi uz smadzenēm, tā sapīšanos un pikas kopā. Tas lēnām iznīcina šūnas sauc neironiem. Clumped tau arī izplatās uz citām šūnām un padara to grūtāk smadzenes strādāt. Tas ir CTE.

Tā kā ne visi ar vēsturi smadzeņu trauma saņem CTE, daži pētnieki domā citas lietas, piemēram, ģenētika, var būt nozīme. Bet galvas ietekme ir vienīgais pierādīts iemesls.

Jums var būt

Šie nosacījumi parasti sākas gadi, dažreiz gadu desmitiem, pēc pēdējās smadzeņu traumas vai kad pārtraucis spēlēt.

Daži simptomi ir līdzīgs kā cilvēkiem ar Alcheimera vai Parkinsona slimība, kas padara to grūti diagnosticēt. Ļaujiet jūsu ārsts zina par jebkuru galvas traumu esat bijis, vienalga, cik sen, un tad, kad simptomi sākās.

Kad ārsti atklāja CTE in prizefighters in 1920, viņi to sauca par “demenci pugilistica.” Nosacījums bija tik labi zināms, ka jau vairākus gadus, cīnītāji ar neskaidra runa un uzvedības problēmām tika saukta “perforators piedzēries.”

Bet pēdējos gados, CTE ir konstatēts citiem sportistiem, jo ​​īpaši bijušā futbola un hokeja spēlētājiem. Jums var būt lasīt ziņas par NFL spēlētāji, piemēram, Junior Seau, kurš tika diagnosticēta slimība pēc viņu nāves. Lai gan ārsti var aizdomas CTE, tās nevar apstiprināt diagnozi, līdz tie autopsiju smadzenes.