kataraktas ķirurģija procedūra: drošība, atgūšana, efektus, un vairāk

Kad acs ir dabiski skaidrs objektīvs kļūst apmākušās, tā sauc katarakta. Vairums kataraktu ir rezultāts dabiskās novecošanas procesu. Citi var būt klāt dzimšanas brīdī vai attīstīties kā rezultātā fizisko, narkotiku vai ķīmisko traumas. Kataraktas operācija, viens no visbiežāk veikto darbību ASV, precizētas duļķainums.

kataraktas operācijas laikā duļķains objektīvs ir noņemts vai jātīra ārā un aizstāts ar skaidru mākslīgs objektīvu.

Lielākā daļa kataraktas operācijas tiek darīts ar tehniku, ko sauc phacoemulsification (FAY-co-ee-MUL-sih-FIH-CAY-Shun), ko sauc arī par “neliels samazinājums (griezumu) kataraktas operācija.” Griezuma (iegriezums), var būt mazāks, jo grūtāk centrs sadaļa lēca tiek sašķidrināti un tad putekļu sūcēju out.

Saskaņā ar vietējo anestēziju, ķirurgs veic phacoemulsification padara nelielu atvēršanu uz pusi no jūsu radzenes. Ierīce, kas raida ultraskaņas vibrācijas tiek ievietota acī un pārtraukumiem lēca mazos gabalos. Šie fragmenti pēc tam tiek aizvadītas ar sūknēšanu caur tievo griezuma acī.

Jūsu acu ārsts var izmantot lāzeru, lai padarītu griezumu. Cerība ir, ka precīzāks samazināt vēl vairāk uzlabot atgūšanos no kataraktas operācijas.

Pēc katarakta ir noņemta, ķirurgs parasti aizstāj to ar jaunu, mākslīgo lēcu sauc intraokulārā lēca vai IOL. Šī procedūra tiek saukta par “intraokulārās lēcas implantācijas.”

IOL ir caurspīdīgas plastmasas, akrila vai silikona ar ko ķirurgs izvēlējies, lai palīdzētu atjaunot normālu redzi, nereti samazinot atkarību no brillēm pēc operācijas optisko jaudu. Šis objektīvs ir pastāvīgs un nav nepieciešama īpaša aprūpe.

IOL koncentrējas gaismu uz tīklenes, lai palīdzētu uzlabot savu redzi. Tomēr, pat ja jūsu dabiskā objektīvs aizstāj ar intraokulārās lēcas, jums, iespējams, būs nepieciešams jauns briļļu recepti. Tomēr lielākā daļa cilvēku var redzēt diezgan labi no attāluma bez brillēm pēc mūsdienu kataraktas operācijas ar kataraktas objektīva nomaiņu.

Kataraktas operācija tiek veikta par ambulatorās procedūru darbības telpā, tāpēc jums nav palikt slimnīcā. Faktiskais ķirurģija parasti ilgst mazāk nekā stundu. Tas ir droši, un daudzējādā ziņā vēlams būt nomodā ar kādu līmeni sedācijas operācijas laikā. Nomierinošs tiek dota un numbing pilieni tiek likts uz acīm. Vēl viena iespēja ir izmantot novacaine injekciju ievietots ap jūsu acīm. Vispārējā anestēzija (elpošanas cauruli un pilnībā aizmidzis) tiek izmantota reti ar kataraktas operācijas. Runājiet ar savu ķirurgs par savām iespējām.

Ārsti parasti nebūs noņemt kataraktu abās acīs, tajā pašā laikā. Ja jums ir nepieciešams abas acis izdarīts, jums tiks plānota atsevišķām operācijām, parasti dažu nedēļu intervālu.