kataraktu: Jautājumi par ķirurģija – topic pārskats

Kataraktas operācija ar citādi veseliem cilvēkiem parasti var izdarīt uz ambulatoro pamata ar vietējo anestēziju vai lokālas anestēzijas eyedrops. (Vispārējā anestēzija ir vajadzīgs tikai dažiem cilvēkiem.)

Ja jūsu redze ir 20/50 (20/20 ir normāli), vai sliktāk, jo ir katarakta, jūs varat gūt labumu no operācijas; Ja jūsu vīzija ir 20/40, un Jums ir smagi atspulgu problēmas vai nepieciešama laba redze darbam (piemēram, jūs vadīt, lai dzīvo), ķirurģija var jums palīdzēt. Bet brilles var arī palīdzēt. Jūs varat apsvērt mēģina brilles, pirms operācijas; Ja jūsu redze ir 20/40 vai vēl ļaunāk, ir jūsu briļļu recepte pārbaudīta. Un apsvērt operācijas tikai tad, ja brilles nespēj palīdzēt.

Svarīgākais faktors, kas jāapsver, ir prasme un pieredze jūsu acu ķirurgs. Ja jums ir nepieciešams ieteikumu ķirurgs, konsultējieties ar savu ģimenes ārstu vai optometrista; Centieties izvēlēties ērtu atrašanās vietu. Tad jūs varat viegli iegūt pēcpārbaudes acu eksāmeniem un redzēt, ja jums ir problēmas.

Phacoemulsification (Neliels iegriezums operācija) ir visbiežāk veic no kataraktas operācijas veida. Ķirurgs izmanto ultraskaņas izjaukt duļķains objektīvu. Cita veida operācijas parasti tiek rezervētas īpašās situācijās; Jautājiet savam ķirurgam cik pieredzējis viņš vai viņa ir ar procedūru. Jautāt, ja viņš vai viņa ir daļa no operācijas laikā izmantos lāzeru. Arī uzzināt, cik daudz procedūru ķirurgs ir paveikts un kas tā rezultāti bija; Phacoemulsification ir augstākais veiksmes likmes.

Objektīvi, kas ir iekšpusē acs operācijas laikā (intraokulārās lēcas, vai IOLs) izmanto daudzās kataraktas operācijas pieaugušajiem un bērniem. Tās palīdz jums atkarīgs no brillēm mazāk. Ārsts var gaidīt, kamēr bērns ir 1 līdz 2 gadu vecumam, pirms izmantojot IOL; Jautājiet savam ārstam par dažādiem objektīviem un Kāds būtu labākais jums. Daži veidi var izmaksāt vairāk nekā citi; Kontaktlēcas laiž acs virsmas ir iespēja. Bet tie var būt grūti vecākiem pieaugušajiem un maziem bērniem, lai izmantotu. Kontaktlēcas tiek izmantoti pēc kataraktas operācijas bērniem līdz 2 gadu vecumam; Biezas kataraktas brilles tika izmantota pagātnē. Tos neizmanto ļoti bieži tagad, IOLs ir pieejami.