kataraktu – topic pārskats

Katarakta ir nesāpīga, duļķains platība acs lēcai, kas bloķē fragments gaismas uz tīklenes. Tīklene ir nervu slānis pie aizmugurē acs. Nervu šūnas tīklenē atklāt gaismas iekļūšanu acīs un sūtīt nervu signālus uz smadzenēm par to, ko acs redz. Jo katarakta bloķēt šo gaismu, tie var izraisīt redzes problēmas.

Novecošana un saules gaismas iedarbības var izraisīt kataraktu. Izmaiņas jūsu acīm bieži vien ir normāla daļa no novecošanās. Bet izmaiņas ne vienmēr noved pie kataraktu.

Katarakta var notikt arī pēc acu traumas, kā rezultātā acu slimības, kad lietojat noteiktas zāles, vai kā rezultātā veselības problēmas, piemēram, diabēts.

Dažreiz bērni piedzimst ar kataraktu.

Katarakta var ietekmēt Jūsu redzi.

Vīzija zaudējumi no kataraktu bieži notiek lēni un nekad var kļūt smaga. Dažreiz kataraktu neizraisa nekādas redzes problēmas.

Jūsu ārsts var uzzināt, ja jums ir katarakta, veicot fizisko eksāmenu un uzdodot jautājumus par saviem simptomiem un pagātnes veselību. Jums var būt nepieciešams testus, lai pārliecinātos, ka Jums ir katarakta vai lai izslēgtu citus apstākļus, kas var izraisīt redzes problēmas.

Operācija var noņemt kataraktu. Vairumam pieaugušo, operācija ir nepieciešama tikai tad, kad redzes zudums izraisa kataraktu ietekmē viņu dzīves kvalitāti.

Ir vairākas lietas, jūs varat darīt, ka var palīdzēt jums pārvaldīt savu redzes problēmas. Daudzi cilvēki saņemt kopā ļoti labi, izmantojot brilles, kontaktu, vai citu redzes palīglīdzekļiem. Saglabājiet jūsu brilles vai kontaktlēcu receptes aktuāla. Tāpat pārliecinieties, ka jums ir daudz apgaismojumu jūsu mājās. Jūs, iespējams, var novērst vai aizkavēt operācijas.

Jums var būt mākoņains, izplūdušas vai miglaina redze; Jūs varat redzēt atspulgu no lukturiem vai sauli. Jums var būt problēmas braukšanas naktī, jo no atspulgu no auto lukturiem; Jums var būt nepieciešams bieži izmaiņas jūsu brilles recepti; Jūs varat saņemt dubultu redzi vienā acī; Jūsu tuvumā redze var uzlaboties uz īsu laiku, ja jums katarakta. Šī pagaidu uzlabojums sauc otro redzi.