klepus

Klepus ir ķermeņa veids reaģēt, kad kaut kas kairina jūsu kakls vai elpceļos. Kairinošs stimulē nervus, kas nosūta ziņu uz jūsu smadzenēm. Smadzenes tad saka muskuļus jūsu krūtīm un vēdera virzīt gaisu no plaušām, lai piespiestu out kairinošs.

Gadījuma klepus ir normāli un veselīgi. Klepus, kas saglabājas vairākas nedēļas vai vienu, kas audzina discolored vai asiņaini gļotas var norādīt nosacījums, ka nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Atklepošana biezu, zaļgani dzeltens flegma, sēkšana, Piedzīvo drudzis vairāk nekā 100 F (38 C); Piedzīvo elpas trūkums

Self-aprūpes pasākumi

Pie reizes, klepus var būt ļoti spēcīgs – ātrums gaisa no enerģisku klepus var tuvoties 500 jūdzes stundā. Ilgstoša, enerģiska klepus ir nogurdinoši, un var izraisīt bezmiegs, galvassāpes, urīna nesaturēšana un pat šķelto ribas.

Kaut gadījuma klepus ir normāli, klepus, kas nepāriet var liecināt par medicīnisku problēmu.

Klepus ir uzskatāma par “akūta”, ja tas ilgst mazāk nekā trīs nedēļas. Tā tiek uzskatīta par “hronisks”, ja tas ilgst ilgāk par astoņām nedēļām (četras nedēļas bērniem).

Daži no klepus cēloņi ietver

Zvaniet savam ārstam, ja jūsu klepus nav iet prom pēc vairākām nedēļām vai, ja Jums vai Jūsu bērnam ir

Meklēt neatliekamo palīdzību, ja Jums vai Jūsu bērnam ir

Klepus zāles parasti tiek izmantoti tikai tad, ja iemesls klepus nav zināms, un klepus izraisa daudz diskomfortu. Ja jūs izmantojat klepus zāles, pārliecinieties sekot dozēšanas norādījumus.

Nedod bērniem līdz 4 gadu vecumam pār-the-counter klepus zāles, iepriekš nekonsultējoties ar sava bērna ārstu.

Lai atvieglotu jūsu klepus, izmēģiniet šos padomus

apmeklējiet savu ārstu

Aizrīšanās, apgrūtināta elpošana vai rīšana; atklepošana asiņainu vai rozā nokrāsas flegma

Suck klepus pilienus vai grūti konfektes. Tās var atvieglot sauss klepus un nomierina sakairinātu ir kakls. Nedod tiem bērnu līdz 6 gadu vecumam, tomēr, jo aizrīšanās risku;. Ņem medu. Tējkarote medus var palīdzēt atraisīt klepus. Nedot bērniem, kas jaunāki par 1 gadu veciem;. Mitrina gaisu. Izmantojiet iztvaikotāju vai veikt tvaikojošs dušu;. Dzert šķidrumu. Liquid palīdz plānas gļotas jūsu kakls. Siltas šķidrumus, piemēram, buljona tēju vai citrona sulu, var mierināt jūsu kakls;. Izvairieties no tabakas dūmiem. Smēķēšana vai elpošanas sekundu dūmi var padarīt jūsu klepus sliktāk.