kofeīna fakti: Atkarība, bezmiegs, grūtniecības ietekme, un vairāk

Kofeīns mīts vai kofeīns fakts? Tas ne vienmēr ir viegli zināt. Iespējams, jums ir dažas reālas šaubas un neizpratni par kofeīnu. Par starteri, jūs zināt visbiežāk kofeīna avotus? Nu, varbūt divi no avotiem, nav pārāk grūti nosaukt – kafijas un tējas lapām. Bet vai jūs zināt, Kolas rieksti un kakao pupiņas tiek iekļauti arī vieni no visbiežāk kofeīna avotiem? Un vai jūs zināt, cik daudz kofeīna saturs var atšķirties no pārtikas pārtikai? Izrādās, tas ir diezgan daudz faktiski, atkarībā no veida un apkalpo izmēru pārtikas vai dzērienu, un cik tas ir sagatavots.

Ar Erinn Bucklan

Vēlaties uzzināt vairāk? Turpini lasīt. ir izskatījusi dažus no visbiežāk mīti par kofeīnu un pulcējās faktus sniegt nelielu ieskatu par šiem mītiem.

Tas viens ir dažas patiesības tai, atkarībā no tā, ko tu domā ar “atkarību”. Kofeīns ir stimulējošs uz centrālo nervu sistēmu, un regulāra lietošana kofeīna dara izraisīt vieglu fizisku atkarību. Bet kofeīns neapdraud savu fizisko, sociālo vai ekonomisko situāciju, kā atkarību narkotikas. (Lai gan pēc redzēt jūsu ikmēneša izdevumus pie kafijas veikals, jūs varētu nepiekrist!)

Ja Jūs pārtraucat lietot kofeīnu pēkšņi, jums var būt simptomi dienas vai vairāk, it īpaši, ja jūs patērēt divas vai vairāk tases kafijas dienā. Simptomi izstāšanos no kofeīna ietvert

Nav šaubu, kofeīns atsaukšanu var veikt uz pāris slikti dienām. Taču kofeīna neizraisa smagumu atsaukšanu vai kaitīgu narkotikām meklē uzvedību kā ielu narkotikām vai alkoholu. Šī iemesla dēļ lielākā daļa ekspertu neuzskatu kofeīns atkarība ir nopietna atkarība.