kontakta dermatīts simptomi

Kontakta dermatīts ir sarkani, niezoši izsitumi, ko izraisa vielas, kas nonāk saskarē ar ādu. Izsitumi nav lipīga un dzīvībai bīstama, bet tas var būt ļoti neērti.

Iespējamie cēloņi ir ziepes, kosmētika, smaržas, rotaslietas, un augi, piemēram, poison ivy vai indīgo ozolu. Daži cilvēki ir pakļauti vielām darbā, kas var izraisīt kontakta dermatītu.

Sarkani izsitumi vai izciļņiem, nieze, kas var būt smagas, Dry, sašķelts, zvīņaina āda, ja Jūsu stāvoklis ir hroniska, Blisteri, drenāžas šķidrumu un kreveles, ja jūsu reakcija ir smaga, Pietūkums, dedzināšana vai jutīgums

Kad apmeklēt ārstu

Lai veiksmīgi ārstētu kontaktdermatītu, jums ir nepieciešams, lai identificētu un novērstu cēloni jūsu reakciju. Ja jūs varat izvairīties pārkāpēja vielu, izsitumi parasti precizētas ar divām līdz četrām nedēļām. Jūs varat mēģināt nomierinošas ādu ar vēsu, mitru kompreses, anti-nieze krēmi un citu pašaprūpes soļiem.

Ko jūs varat darīt

Kontakta dermatīts parasti notiek jomās jūsu ķermeņa, kas ir tieši pakļautas vielas – piemēram, pa teļš ka matēts pret poison ivy vai zem watchband kas izraisa alerģiju. Reakcijas parasti attīstās dažu minūšu līdz stundu iedarbības kairinošas vielas vai alergēnu. Izsitumi var ilgt divas līdz četras nedēļas.

Ko sagaidīt no sava ārsta

Pazīmes un simptomi kontakta dermatītu ietver

Ar šo izsitumu pakāpe ir atkarīga no

ja savu ārstu

Nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību šādās situācijās

Kontakta dermatīts izraisa viela jūs pakļauta kas kairina ādu vai izraisa alerģisku reakciju. Viela varētu būt viens no tūkstošiem zināmo alergēnu un kairinātājiem. Dažas no šīm vielām var izraisīt gan kairinošs kontaktdermatītu un alerģisku kontaktdermatītu.

Kairinošs kontakta dermatītu ir visizplatītākais veids. Tas nonallergic iekaisuma reakciju, viela zaudējumu atlīdzību jūsu ādas ārējo aizsargslāni.

Daži cilvēki reaģē uz spēcīgu kairinātāju pēc vienreizējas iedarbības. Citi var attīstīties pazīmes un simptomus, pēc atkārtotiem darījumiem pat vieglas kairinātājiem. Un daži cilvēki attīstīt toleranci pret vielas laika gaitā.

Bieži kairinātāji ietver

Alerģiskais kontaktdermatīts notiek tad, kad viela, uz kuru jūs esat jutīgu (alergēnu) aktivizē imūno reakciju ādu. Tas parasti skar tikai platība, kas nonāca saskarē ar alergēnu. Bet tas var rosināt kaut kas iekļūst organismā caur pārtiku, aromatizētājiem, medicīna, medicīnas vai zobārstniecības procedūras (sistēmiska kontakta dermatītu).

Jums var kļūt jūtīga uz spēcīgu alergēnu, piemēram, indes efeja pēc vienreizējas iedarbības. Vājāka alergēni var prasīt vairākus riska darījumus vairākus gadus, lai iedarbinātu alerģija. Kad jūs attīstīt alerģija uz vielu, pat neliels daudzums no tā var izraisīt reakciju.

Bieži alergēni

Par alerģisku kontaktdermatītu līmenis bērniem ir līdzīga kā pieaugušajiem. Bērniem attīstīt stāvokli no parastajiem likumpārkāpējiem, kā arī no iedarbības uz auto sēdekļiem, ar plastmasas tualetes sēdekļi un zīdaiņu apģērbu snaps.

Aroda kontakta dermatīts attiecas uz izsitumiem, kas izriet no iedarbības alergēnu vai kairinātāju uz darbu. Dažas profesijas un hobiji nodot jums ir lielāks risks šāda veida kontakta dermatītu. piemēri

Kontaktinformācija dermatīts var novest pie šādām komplikācijām

Jūs varētu sākt, neredzot jūsu primārās aprūpes ārstu. Viņš vai viņa var jūs nosūtīt pie ārsta, kurš specializējas ādas slimību (dermatologs).

Tāpēc, ka tikšanās var būt īss, tā ir laba ideja, lai būtu labi sagatavotas Jūsu iecelšanu.

Par kontakta dermatītu, daži pamatjautājumi, jūs varētu jautāt ārstam ietver

Jūsu ārsts var uzdot jums jautājumus, piemēram, šādiem

Atslēga veiksmīgai ārstēšanai kontakta dermatītu, nosakot to, kas izraisa jūsu simptomi un norādītas, vai jums ir kairinošs vai alerģisku veidu. Ārsti paļauties uz šiem galvenajiem soļiem, lai noteiktu cēloni

Plāksteris tests. Jūsu ārsts var ieteikt plāksteris tests (kontaktpersona aizkavēta paaugstināta jutība alerģija testu), lai redzētu, ja Jums ir alerģija pret kaut ko. Šis tests var būt noderīgi, ja iemesls jūsu izsitumi nav skaidrs, vai, ja jūsu izsitumi atkārtojas bieži.

Jūs var lūgt, lai izvairītos no noteiktus medikamentus un sauļošanās muguru uz nedēļu vai divas pirms testa.

plāksteris tests laikā, neliels daudzums iespējamiem alergēniem piemēro līmi ielāpus, kas pēc tam tiek likts uz jūsu ādas. Plāksteri paliek uz ādas divas dienas, kuru laikā jums ir nepieciešams, lai saglabātu jūsu atpakaļ sausa.

Ārsts tad pārbauda ādas reakciju saskaņā ar plāksteriem un nosaka, vai turpmāka testēšana nav vajadzīga. Bieži vien cilvēki reaģē uz vairāk nekā vienu vielu.

Cik ilgi jūs esat pakļauti; Vielas spēks, kas izraisīja izsitumus, vides faktori, piemēram, temperatūra, gaisa plūsmas un svīšana no valkājot cimdus, Jūsu ģenētisko grims, kas var ietekmēt to, kā jūs atbildētu uz noteiktām vielām

Izsitumi ir tik neērti, ka jums ir zaudēt miega vai apjucis no jūsu ikdienas rutīnas, izsitumi ir sāpīga, smaga vai izplatīta; Tu esi apgrūtināts ar kā jūsu āda izskatās; izsitumi nav labāks dažu nedēļu laikā; izsitumi ietekmē jūsu sejas vai dzimumorgāniem

Jūs domājat, ka jūsu āda ir inficēts – clues ir drudzis un strutas asiņošana no blisteriem; Jūsu plaušas, acis un deguna ejas ir sāpīgi un iekaisuši, iespējams, no ieelpo alergēnu, jūs domājat, ka izsitumi ir bojāts gļotādas gļotādu muti un gremošanas.. trakts.

Galvenie ārstēšanas kontakta dermatītu ietver

Lai palīdzētu mazināt niezi un nomierina iekaisušu ādu, izmēģiniet šos pašaprūpes pieejas

Daži alternatīvās medicīnas terapijas un sastāvdaļas ir pierādīts, radīt kontaktdermatītu kā blakusparādība. piemēri

Vispārīgie profilakses pasākumi ietver šādus

apmeklējiet savu ārstu

Šķīdinātājiem; Berzes alkohola, balinātājs, Personīgās kopšanas produkti, piemēram, ziepes, dezodoranti un kosmētika; Airborne vielām, piemēram, zāģu skaidas vai vates putekļiem; Dadzis, auga izmanto alternatīvās medicīnas terapijas

Niķelis, ko izmanto rotaslietas, sprādzes un daudzām citām lietām; zāles, piemēram, antibiotiku krēmi un mutvārdu antihistamīni; balzamu no Peru, kas tiek izmantots daudziem produktiem, piemēram, smaržas, kosmētika, mutes skalošanas un aromatizētāji; Formaldehīds, kas ir in līmes, šķīdinātāji un citas lietas, personīgās higiēnas produkti, piemēram, dezodoranti, ķermeņa mazgāšana, matu krāsas, kosmētika, nagu lakas, un augu gatavošanos ādai satur eikalipta, Kampars vai rozmarīns, ādas tetovēšana un melnā henna, augiem, piemēram, inde efejas un mango, kas ietver ļoti alerģiju vielu, ko sauc urushiol; Airborne vielas, piemēram, no aromterapijas un izsmidzināt insekticīdu; produkti, kas izraisa reakciju, kad tu esi saule (photoallergic kontaktdermatītu), piemēram, daži saules aizsarglīdzekļiem un mutvārdu zāles

Veselības aprūpes darbinieki un farmācijas nozares darbiniekiem; Metalurgu, Būvstrādnieki, Frizieru un kosmetologu; Viesmīļi, Scuba divers vai peldētāji, sakarā ar kaučuka sejas maskas vai aizsargbrilles, sūcēji, dārznieku un laukstrādnieku, Pavāru un citiem, kas strādā ar pārtiku

Hronisks nieze, zvīņaina āda. Ādas stāvoklis, ko sauc neirodermīts (lichen simplex chronicus) sākas ar plāksteris ādas nieze. Jūs saskrāpēt zonu, kas padara to vēl itchier. Tātad jūs saglabāt skrāpējumiem. Galu galā, jūs var saskrāpēt vienkārši no ieraduma. Šis nosacījums var izraisīt skartā āda kļūst discolored, bieza un ādai;. Infekcija. Ja jūs atkārtoti saskrāpēt izsitumi, jums var izraisīt to, lai kļūtu slapjš un oozing. Tas rada labu vietu baktērijas vai sēnītes augt un var izraisīt infekciju.

Sarakstu jūsu pazīmes un simptomi, tostarp gadījumos, kad viņi sāka un cik ilgi tie esam ilga;. Izvairieties no kādas vielas, kas, jūsuprāt, varētu būt izraisījusi izsitumi;. Veikt piezīmes par jebkuru jaunu produktu esat sākuši izmantot un vielām, kas regulāri nonāk sazinieties ar savu skartajiem ādas apvidiem;. Izveidojiet sarakstu ar visiem medikamentiem un papildinājumiem jūs lietojat. Vēl labāk, ņem līdzi oriģinālo pudelēm un sarakstu ar devām un virzienos. Iekļaujiet krēmus vai losjonus jūs izmantot;. Saraksta jautājumus uzdot ārstam.

Kas varētu būt izraisa manu pazīmēm un simptomiem;? Vai testus, kas nepieciešami, lai apstiprinātu diagnozi?; Kas procedūras ir pieejamas, un kuras jūs ieteiktu?; Tas ir nosacījums pagaidu vai hroniska;? Vai es varu gaidīt, lai redzētu, ja stāvoklis iet prom pati;? Vai kasīšanās izplatīt izsitumi;? Will popping blisteri izplatīt izsitumi;? kas ādas kopšanas rutīnas jūs ieteiktu, lai uzlabotu savu stāvokli;? Kā es varu novērst šo nākotnē?

Kad jūs sākat noticing simptomi?; Cik bieži jums ir simptomi;? Jūsu simptomi ir nepārtrauktas vai gadījuma rakstura? Vai viņi labāk nekā nedēļas nogalē vai atvaļinājuma laikā;? Vai kaut kas, šķiet, lai padarītu jūsu simptomus labāk vai sliktāk?; Vai esat sākuši izmantot nekādus jaunus kosmētikas vai mājsaimniecības produktiem;? Vai jūsu darbs vai hobijs iesaistīt, izmantojot produktus, kas bieži nonāk saskarē ar savu ādu?

Rūpīgi medicīnisko vēsturi un fizisko eksāmenu. Ārsts varēs diagnosticēt kontaktdermatītu un identificēt tās cēloni, runājot ar jums par jūsu pazīmes un simptomi, apšaubot jums atklāt clues par vaininieks, un pārbaudot ādu atzīmēt modeli un intensitāti jūsu reakciju;. Plāksteris tests . Jūsu ārsts var ieteikt plāksteris tests (kontaktpersona aizkavēta paaugstināta jutība alerģija testu), lai redzētu, ja Jums ir alerģija pret kaut ko. Šis tests var būt noderīgi, ja iemesls jūsu izsitumi nav skaidrs, vai, ja jūsu izsitumi atkārtojas bieži;. Jūs var lūgt, lai izvairītos no noteiktus medikamentus un sauļošanās muguru uz nedēļu vai divas pirms testa;. Plāksteris tests laikā , neliels daudzums iespējamiem alergēniem piemēro līmi ielāpus, kas pēc tam tiek likts uz jūsu ādas. Plāksteri paliek uz ādas divas dienas, kuru laikā jums ir nepieciešams, lai saglabātu jūsu atpakaļ sausas;. Ārsts pārbaudes ādas reakcija ar plāksteriem un nosaka, vai turpmāka testēšana nav vajadzīga. Bieži vien cilvēki reaģē uz vairāk nekā vienu vielu.

Izvairīšanās no kairinošs vai alergēnu. Galvenais, lai tas ir apzināt to, kas izraisa jūsu izsitumi un pēc tam uzturas prom no tā. Jūsu ārsts var sniegt jums sarakstu ar produktiem, kas parasti satur vielas, kas ietekmē tevi;. Pieteikšanās recepšu steroīdu krēmi. Ja pašapkalpošanās pasākumi nav strādājuši, ārsts var izrakstīt steroīdu krēmu;. Pieteikšanās zāles, lai labotu ādu. Jūs varat palīdzēt salabot ādu un novērst recidīvu ar krēmiem un ziedēm, kas satur zāles, kas ietekmē imūno sistēmu, piemēram, kalcineirīna inhibitoru takrolīma (Protopic) vai pimecrolimus (Elidel). Šis risinājums ir ieteicams ilgtermiņa ārstēšanai kontakta dermatītu. Bet Pārtikas un zāļu pārvalde ir brīdinājis par iespējamo saikni starp šiem medikamentiem un limfomas un ādas vēzi;. Izmantojot mutvārdu zāles. Smagos gadījumos ārsts var izrakstīt mutiskus kortikosteroīdus, lai samazinātu iekaisumu, antihistamīna lai mazinātu niezi vai antibiotikas, lai cīnītos bakteriāla infekcija.

Izvairieties ļaujot reakcija izraisošo vielu pieskarties ādu. Ja tas ir rotaslietu, jūs varat valkāt to, liekot barjeru starp jums un metāla. Piemēram, līnijas iekšpusē rokassprādzi ar kādu skaidru lentes vai gleznot to ar skaidru nagu laka;. Piesakies anti-niezi krēmu vai losjonu Calamine uz skartajā zonā. Nonprescription krēms, kas satur vismaz 1 procents hidrokortizona var īslaicīgi atbrīvot jūsu nieze;. Take pār-the-counter anti-niezi narkotiku. Nonprescription mutes antihistamīna, piemēram, difenhidramīnu (Benadryl, citi), var būt noderīgi, ja jūsu nieze ir smaga;. Piesakies atdzist, mitrās kompreses. Samitrina mīkstas washcloths un turēt tos pret izsitumiem mierināt jūsu ādu 15 līdz 30 minūtēm. Atkārtojiet vairākas reizes dienā;. Izvairieties no skrāpējumiem. Trim nagus. Ja jūs nevarat saglabāt no skrāpējumiem niezoši platību, pārklāj to ar mērci un pārsēju;. Mērcēt ērti vēsā vannā. Apkaisa ūdeni ar cepamais sodas vai auzu bāzes vannas produkts (Aveeno, citi) .; Wear gluda kokvilnas apģērbu. Tas palīdz izvairīties no kairinājumu. Izvēlēties maigas ziepes bez krāsvielām un smaržām. Noskalo pilnībā, pat ādu sausu un piemēro mitrinātājs;. Aizsargājiet rokas ar moisturizers un cimdi. Atkārtoti moisturizers visu dienu. Un izvēlēties cimdus, pamatojoties uz to, ko jūs aizsargā rokas no. Piemēram, plastikāta cimdi izklāta ar kokvilnu ir labi, ja jūsu rokas bieži ir slapji.

Dadzis, augu izmanto tradicionālajā ķīniešu medicīnā; Aromterapija, Herbal krēmi un losjoni, kas satur eikalipta, Kampars, kliņģerīšu un rozmarīns

Izvairieties kairinātāju un alergēniem. Centieties, lai identificētu un novērstu vielas, kas kairina ādu vai izraisīt alerģisku reakciju;. Nomazgājiet ādu. Jums varētu būt iespēja, lai novērstu lielāko daļu izsitumi izraisošo vielu, ja jūs nomazgājiet ādu uzreiz pēc sazināšanās to. Izmantot vieglas, smaržas bez ziepēm un izskalot pilnībā. mazgāt arī jebkuru apģērbu vai citus priekšmetus, kas varēja nonākt saskarē ar augu alergēnu, piemēram, indes efeja;. Valkāt aizsargapģērbu vai cimdus. Sejas maskas, aizsargbrilles, cimdi un citi aizsardzības priekšmetus var pasargāt jūs no kairinošas vielas, ieskaitot mājsaimniecības tīrīšanas;. Piesakies dzelzs-on plāksteris, lai segtu metāla aizdares blakus jūsu ādai. Tas var palīdzēt jums izvairīties reakciju Jean snaps, piemēram,. Piesakies barjeras krēmu vai želeju. Šie produkti var nodrošināt aizsargslāni jūsu ādai. Piemēram, pār-the-counter ādas krēms satur bentoquatam (IvyBlock), var novērst vai samazināt jūsu ādas reakcija uz nātrēm;. Izmantojiet mitrinātājs. Tas var palīdzēt atjaunot jūsu ādas virskārtas un saglabāt savu ādu elastīgu;. Rūpēties apkārt mājdzīvniekiem. Mājdzīvnieki var viegli izplatīties uz cilvēkiem alergēnu no augiem, piemēram, indes efeja.