kontakta dermatīts

Kontakta dermatīts ir sarkani, niezoši izsitumi, ko izraisa vielas, kas nonāk saskarē ar ādu. Izsitumi nav lipīga un dzīvībai bīstama, bet tas var būt ļoti neērti.

Iespējamie cēloņi ir ziepes, kosmētika, smaržas, rotaslietas, un augi, piemēram, poison ivy vai indīgo ozolu. Daži cilvēki ir pakļauti vielām darbā, kas var izraisīt kontakta dermatītu.

Kad apmeklēt ārstu

Lai veiksmīgi ārstētu kontaktdermatītu, jums ir nepieciešams, lai identificētu un novērstu cēloni jūsu reakciju. Ja jūs varat izvairīties pārkāpēja vielu, izsitumi parasti precizētas ar divām līdz četrām nedēļām. Jūs varat mēģināt nomierinošas ādu ar vēsu, mitru kompreses, anti-nieze krēmi un citu pašaprūpes soļiem.

Ko jūs varat darīt

Kontakta dermatīts parasti notiek jomās jūsu ķermeņa, kas ir tieši pakļautas vielas – piemēram, pa teļš ka matēts pret poison ivy vai zem watchband kas izraisa alerģiju. Reakcijas parasti attīstās dažu minūšu līdz stundu iedarbības kairinošas vielas vai alergēnu. Izsitumi var ilgt divas līdz četras nedēļas.

Ko sagaidīt no sava ārsta

Pazīmes un simptomi kontakta dermatītu ietver

Ar šo izsitumu pakāpe ir atkarīga no

ja savu ārstu

Nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību šādās situācijās

Kontakta dermatīts izraisa viela jūs pakļauta kas kairina ādu vai izraisa alerģisku reakciju. Viela varētu būt viens no tūkstošiem zināmo alergēnu un kairinātājiem. Dažas no šīm vielām var izraisīt gan kairinošs kontaktdermatītu un alerģisku kontaktdermatītu.

Kairinošs kontakta dermatītu ir visizplatītākais veids. Tas nonallergic iekaisuma reakciju, viela zaudējumu atlīdzību jūsu ādas ārējo aizsargslāni.

Daži cilvēki reaģē uz spēcīgu kairinātāju pēc vienreizējas iedarbības. Citi var attīstīties pazīmes un simptomus, pēc atkārtotiem darījumiem pat vieglas kairinātājiem. Un daži cilvēki attīstīt toleranci pret vielas laika gaitā.

Bieži kairinātāji ietver

Alerģiskais kontaktdermatīts notiek tad, kad viela, uz kuru jūs esat jutīgu (alergēnu) aktivizē imūno reakciju ādu. Tas parasti skar tikai platība, kas nonāca saskarē ar alergēnu. Bet tas var rosināt kaut kas iekļūst organismā caur pārtiku, aromatizētājiem, medicīna, medicīnas vai zobārstniecības procedūras (sistēmiska kontakta dermatītu).

Jums var kļūt jūtīga uz spēcīgu alergēnu, piemēram, indes efeja pēc vienreizējas iedarbības. Vājāka alergēni var prasīt vairākus riska darījumus vairākus gadus, lai iedarbinātu alerģija. Kad jūs attīstīt alerģija uz vielu, pat neliels daudzums no tā var izraisīt reakciju.

Bieži alergēni

Par alerģisku kontaktdermatītu līmenis bērniem ir līdzīga kā pieaugušajiem. Bērniem attīstīt stāvokli no parastajiem likumpārkāpējiem, kā arī no iedarbības uz auto sēdekļiem, ar plastmasas tualetes sēdekļi un zīdaiņu apģērbu snaps.

Aroda kontakta dermatīts attiecas uz izsitumiem, kas izriet no iedarbības alergēnu vai kairinātāju uz darbu. Dažas profesijas un hobiji nodot jums ir lielāks risks šāda veida kontakta dermatītu. piemēri

Kontaktinformācija dermatīts var novest pie šādām komplikācijām

Jūs varētu sākt, neredzot jūsu primārās aprūpes ārstu. Viņš vai viņa var jūs nosūtīt pie ārsta, kurš specializējas ādas slimību (dermatologs).

Tāpēc, ka tikšanās var būt īss, tā ir laba ideja, lai būtu labi sagatavotas Jūsu iecelšanu.

Par kontakta dermatītu, daži pamatjautājumi, jūs varētu jautāt ārstam ietver

Jūsu ārsts var uzdot jums jautājumus, piemēram, šādiem

Atslēga veiksmīgai ārstēšanai kontakta dermatītu, nosakot to, kas izraisa jūsu simptomi un norādītas, vai jums ir kairinošs vai alerģisku veidu. Ārsti paļauties uz šiem galvenajiem soļiem, lai noteiktu cēloni

Plāksteris tests. Jūsu ārsts var ieteikt plāksteris tests (kontaktpersona aizkavēta paaugstināta jutība alerģija testu), lai redzētu, ja Jums ir alerģija pret kaut ko. Šis tests var būt noderīgi, ja iemesls jūsu izsitumi nav skaidrs, vai, ja jūsu izsitumi atkārtojas bieži.

Jūs var lūgt, lai izvairītos no noteiktus medikamentus un sauļošanās muguru uz nedēļu vai divas pirms testa.

plāksteris tests laikā, neliels daudzums iespējamiem alergēniem piemēro līmi ielāpus, kas pēc tam tiek likts uz jūsu ādas. Plāksteri paliek uz ādas divas dienas, kuru laikā jums ir nepieciešams, lai saglabātu jūsu atpakaļ sausa.

Ārsts tad pārbauda ādas reakciju saskaņā ar plāksteriem un nosaka, vai turpmāka testēšana nav vajadzīga. Bieži vien cilvēki reaģē uz vairāk nekā vienu vielu.

Galvenie ārstēšanas kontakta dermatītu ietver

Lai palīdzētu mazināt niezi un nomierina iekaisušu ādu, izmēģiniet šos pašaprūpes pieejas

Daži alternatīvās medicīnas terapijas un sastāvdaļas ir pierādīts, radīt kontaktdermatītu kā blakusparādība. piemēri

Vispārīgie profilakses pasākumi ietver šādus

apmeklējiet savu ārstu