koronāro artēriju šuntēšanas operācija: atveseļošanās process – topic pārskats

Katra cilvēka atgūšana no koronāro artēriju šuntēšanas (KAŠ) ir nedaudz atšķirīgs. Jūsu ceļš uz atveseļošanos ir daudz soļus, ieskaitot laiku slimnīcā, laika mājās, un piedalīšanās rehabilitācijas programmā.

Rūpes par jūsu brūces; Zāļu lietošanas; Uzraudzība savu svaru; Uzlabot jūsu sirdi un plaušu veselību; Apmeklējot sirds rehabilitāciju; Veikt izmaiņas jūsu dzīvesveidu.

Man nebija ne mazākā priekšstata man bija sirds slimības, līdz 2005. gada decembrim, kad man bija divas nelielas epizodes vieglu stenokardija (sāpes krūšu zonā). Mans primārās aprūpes ārsts skrēja elektrokardiogrammu bet redzēja neko anormālu. Man bija atlētisks, nojume 53 gadus vecs, kas ēda barojošu pārtiku. Viņš nolēma man bija tikai uzsvērts, un deva man zaļo gaismu, lai dotos uz Nikaragva atvaļinājumā; Bet, kamēr tur, tad stenokardija aizgāja no vieglas līdz smagas. Sāpes nāk un iet, bet trīs reizes sāpes bija visvairāk masveida …

Pēc Jūsu KAŠ operācijas, jums joprojām būs bezsamaņā, vai aizmigu. Jūs, iespējams, tiks veikti, lai sirds intensīvās terapijas nodaļā (CICU) vai ķirurģiska ITN pirms tu pamosties. Šī vienība ir speciāli apmācīts slimnīcas personālam, kas būs skatīties Jūsu stāvokli ļoti cieši.

Kad jums vairs nav nepieciešams skatīties tik cieši, jums tiks pārvietots uz citu jomu slimnīcā sauc solis uz leju vienību vai sirds reģenerācijas grīdas.

Jūs atveseļoties soli uz leju vienību slimnīcas līdz jūsu ārsti uzskata, ka ir droši, lai jūs varētu doties mājās. Jums ir jāpierāda, ka tu spēj veikt pamata ikdienas darbības, piemēram, pastaigas un sēžot taisni. Personāla step-down vienībai arī palīdzēs jums sākt savu rehabilitāciju un izglītot jums par to, kā rūpēties par sevi, kad atgriežaties mājās.

Jūs varat atgriezties mājās dažas dienas pēc tam, kad jūsu KAŠ operācijas. Bet tas var ilgt vairākus mēnešus pirms jūs varat atgriezties uz visām darbībām, jūs baudīja pirms operācijas. Ārsts palīdzēs jums plānot savu atveseļošanos, un arī pateiks, kādas darbības jūs var un nevar darīt savā atveseļošanās laikā.

Atgūšanās no lielas operācijas ir gan fizisko un emocionālo aspektu. Cik ātri jūs atgūt fiziski būs atkarīgs no jūsu veselību pirms KAŠ operācijas. Jūs, iespējams, ir dažas sāpes. Jūs varat arī justies neapmierināti, dusmīgs, vai vientuļš. Ir svarīgi, ka jums ir emocionālu atbalstu no draugiem, ģimeni un medicīnas personāls savā atveseļošanās laikā.

Ir vairākas lietas, kas jums ir jādara, kamēr jūs atgūstas no KAŠ operācijas, tai skaitā